BezHladovění.cz

Rozlišovací 90 denní dieta

Rozlišovací dieta je speciální 90denní dieta, díky které můžete shodit až 25 kg. Jak název napovídá, během rozlišovací diety se střídají dny konzumace specifických skupin potravin. Jedná se jmenovitě o škrobový, bílkovinný, cukerný, vitamínový a vodní den. To znamená, že po dobu 90 dnů stále opakuje pětidenní jídelní cykly. V jeden každý den cyklu můžete kombinovat jen určenou skupinu potravin.

Bílkovinný den

Oběd se smí skládat z masa hovězího, vepřového, kuřecího, králičího, dále to mohou být ryby nebo vejce, tvaroh, sýry. Jako příloha by se měla podávat čerstvá nebo opečená zelenina. K tomu si dejte 300 ml zeleninového vývaru. Večeře je poloviční porcí oběda bez zeleninového vývaru. Mléčné výrobky si smíte dopřát, ale jen neslazené; maso se nekombinuje s vejci ani mléčnými výrobky.

Škrobový den

Oběd se smí skládat ze sacharidů – brambor, těstovin, rýže, luštěnin, celozrnného pečiva a ze zeleniny. Večeře je opět poloviční porcí oběda.

Cukerný den

Na oběd si dopřejte něco sladkého, třeba žemlovku, nákyp, knedlíky, pizzu bez masa, salámu, mléka a vajec. Můžete si dát také chléb s máslem. Na večeři dokonce kousek dortu, porci zmrzliny anebo pizzu.

Vitamínový den

Skládá se výhradně z čerstvého, sušeného nebo pečeného ovoce, oříšků a semínek.

Nic složitého vás nečeká – zkušenosti

Během rozlišovací diety jíte větší porce na snídani, oběd a večeři a menší na svačiny (podle zkušeností dvě v průběhu dne). Nutné je také vypít minimálně 2 l neslazené vody. Snídaně je stejná během celé dietní kůry. Jedná se o 2 kusy ovoce nebo hrneček drobných plodů. K tomu můžete přidat sušené ovoce nebo nějaká semínka a nepřislazované ovocné či zeleninové šťávy. Vše byste měli zapít sklenicí vody se šťávou z citronu. Postup střídání jednotlivých dnů je nutné dodržovat; začíná se bílkovinným dnem, následuje škrobový, poté cukerný, vitamínový a nakonec vodný.

Vodný den

Zařazuje se pouze jednou do měsíce mezi vitamínový a bílkovinný den. Během tohoto dne se bude vaše tělo čistit, takže celý den jen pijte vodu.

Nenechte se pobláznit – diskuze

Rozlišovací dieta, i když vypadá velice sympaticky, není úplně nejzdravější. Problém tkví především v rychlém úbytku hmotnosti. Může se vám totiž klidně stát, že na kilech sice ubýváte, ale obvod na příklad pasu se vůbec nemění, upozorňují dietologové v diskuzi. Rychlý úbytek na váze vám může přinést mnohé zdravotní komplikace, dieta rozhodně není vhodná pro dospívající mládež, starší lidi a kojící matky. Raději vše konzultujte s výživovým poradcem. Ten vám upraví dietu přesně na míru.

Baví vás žít zdravě? Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout.
Upozornění na nové články, jídelníčky a recepty posíláme 3x týdně (po, st, pá). Z odběru novinek se můžete kdykoli odhlásit.
Redakce

Redakce

Každý den vám přinášíme novinky a zajímavosti ze světa zdravého životního stylu a hubnutí.

Share via
Send this to a friend