Kalkulačka tepové frekvence pro spalování tuků

S naší kalkulačkou tepové frekvence orientačně zjistíte, při jaké tepové frekvenci spalujete tuky a při které už cukry. Pokud výsledky využijete při cvičení, můžete hubnout efektivněji a snadněji!

Aby byl výpočet co nejpřesnější, musíte znát hodnotu svého klidového tepu. Ten je ideální měřit chvíli po probuzení nebo po delším sezení.

Pokud nevlastníte měřič tepové frekvence, musíte si tep změřit ručně. Jak se to dělá? Přiložte poslední články ukazováčku a prsteníčku na spodní palcovou část zápěstí druhé ruky.

Pokud vše děláte správně, měli byste ucítit tepání krve. Počet tepů stačí měřit po dobu 30 vteřin. Výsledné číslo vynásobte dvěma, abyste získali počet tepů za minutu. To je hodnota, která nás zajímá. Zadejte ji do kalkulačky:

Je mi Toto je povinná položka. Vyplňte prosím celé číslo. let
Jsem Žena Muž
Způsob výpočtu tepové frekvence
Moje klidová tepová frekvence je Toto je povinná položka. Vyplňte prosím celé číslo. tepů za minutu
Výsledky měření
Tepové zóny Počet tepů za minutu
{{z[0]}}% {{z[1]}} {{results[$index]|number:0}}

Popis

Udělejte první krok pro úspěšné hubnutí ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

  • Diagnostiku těla na přístroji typu InBody / Tanita
  • Posouzení jídelníčku a tipy, jak ho upravit, aby šla vaše váha dolů
  • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav i kondici
  • Motivaci a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí
  • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte ihned 2 ukázkové jídelníčky na celý týden včetně receptů zdarma

Co je to maximální tepová frekvence?

Jedná se o maximální počet tepů za minutu, které je vaše srdce schopné vyvinout, aniž by ohrozilo vaše zdraví. Maximální tepová frekvence klesá s narůstajícím věkem. Výsledek je pouze orientační. Ve skutečnosti tato hodnota záleží nejenom na věku, ale i také na vaší sportovní minulosti a dědičnosti.

Pokud byste chtěli znát vaši maximální tepovou frekvenci přesně, můžete si jí nechat změřit na speciálních pracovištích CASRI nebo FTVS.

Měření probíhá na běžícím pasu, který je lehce nakloněn. V ústech budete mít dýchací trubici, na hrudi pás pro měření tepové frekvence. Rychlost pásu se pozvolna zvyšuje. A vy běžíte do té doby, dokud můžete. Pak specialisté pás vypnou a sdělí vám přesné informace o vašem srdci.

Dozvíte se, jaká je vaše maximální tepová frekvence, jaké jsou hodnoty pro aerobní a anaerobní pásmo, atd.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Zjistěte svou optimální tepovou frekvenci pro spalování tuků

Jaká frekvence je ideální pro spalování tuků?

Na ideální tepovou frekvenci pro spalování tuků jsou rozdílné názory, ale většina odborníků se přiklání k tomu, že by se počet tepů za minutu měl pohybovat mezi 60 a 70 procenty vaší maximální tepové frekvence.

Podle výsledků naší online kalkulačky byste se měli s tepem pohybovat mezi hodnotami „Maximální spalování tuků“ a „Aerobní zóna“.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Kruhový trénink (nejen) pro ženy: O co jde, jak má vypadat a na co je dobrý + tipy na videa

Jak je kalkulačka přesná?

Vypočítané hodnoty jsou pouze orientační. Vycházejí z matematických vzorců, které mají obecnou platnost. Jak už ale bylo řečeno, tyto vzorce nezohledňují vaši sportovní historii a dědičnost.

Některé léky, zvláště ty na vysoký krevní tlak, můžou tepovou frekvenci také ovlivňovat. Pak jsou výsledky z kalkulačky nepoužitelné.

Chcete-li znát hodnoty tepové frekvence přesně, budete se muset objednat ke specialistům ve sportovních laboratořích.