BezHladovění.cz

Ovocná dieta

Ovocná dieta se velmi podobá dietě modelek či dietě ananasové, jen s tím rozdílem, že zde se kombinuje několik druhů ovoce podle vaší chuti. Tuto dietu lze držet jen pár dní, maximálně týden a shodit můžete dva až pět kilogramů. Pokud ovšem trpíte trávicími problémy či onemocněním slinivky břišní nebo žaludku, na tuto dietu rozhodně zapomeňte!

Ovocná dieta zakazuje všechny potraviny kromě ovoce

Při ovocné dietě dochází k velice radikálnímu snížení kalorií z potravin a právě to vede k úbytku hmotnosti. Nevýhodou však je, že úbytek je na úkor svaloviny a ne nechtěných tukových zásob. Při ovocné dietě je tedy zakázáno konzumovat jakékoli jiné potraviny než ovoce. Pokud však chcete držet ovocnou dietu v mírnějším provedení, můžete si u některých typů jídelníčku dopřát tvaroh nebo jogurt.

Neustálý hlad, nedostatek živin, poškození trávicího traktu!

Při přesném dodržování jídelníčku ovocné diety se vašemu tělu nebude dostávat dostatečné množství živin a téměř po celou dobu vás bude doprovázet hlad. Vaše tělo dostává příliš sacharidů z ovoce, ale žádné tuky a bílkoviny! U citlivějších jedinců může navíc dojít k poškození trávicího traktu. Jak bylo zmíněno výše, při ovocné dietě dochází také ke ztrátě svaloviny, jelikož tělo spotřebovává jen energii v podobě přijatých sacharidů a tukové polštářky tak zůstávají na svém místě.

Hubnout můžete i zdravě

Pokud vás vaše tělo opravdu trápí a vy chcete zhubnout, na ovocnou dietu raději zapomeňte. Není radno zahrávat si se zdravím. Je to přeci to nejcennější, co máme. Proto navštivte raději zkušeného poradce, který vám se vším pomůže. Specialista vám poradí správné triky na snížení vaší váhy a poradí vám se skladbou správného jídelníčku, díky kterému budete hubnout zdravě.

Baví vás žít zdravě? Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout.
Upozornění na nové články, jídelníčky a recepty posíláme 3x týdně (po, st, pá). Z odběru novinek se můžete kdykoli odhlásit.
Redakce

Redakce

Každý den vám přinášíme novinky a zajímavosti ze světa zdravého životního stylu a hubnutí.

Share via
Send this to a friend