Bramborová dieta

Je váš život pestrý sám o sobě a nebude vám proto vadit monotónnost v jídle? Zkuste bramborovou dietu, tedy jednu z velkého množství ovocno zeleninových diet.

Brambory jsou dokonalým zdrojem kvalitních bílkovin, vitamínu B a vitamínů skupiny K, na druhé straně mají nízký obsah sacharidů, značný obsah vody a škrobu s vysokým glykemickým indexem.

Ve správné kombinaci, ve většině případů se zeleninou, jsou výborným zdrojem takových látek jako magnesium, železo, vápník a mangan. V těle vytváří zásadité reakce, takže dokážou redukovat překyselení žaludku.

Brambory jak je ještě asi neznáte

Brambory a jejich správná konzumace nám zajistí rychlé a efektivní zhubnutí. Vytvářejí v organizmu rovnováhu a detoxikují jej. Přesto se nedoporučuje držet dietu déle než dva dny, avšak i za tuto krátkou dobu můžete shodit až 1,5 kg. Jíte klasicky pětkrát denně a z toho tři jídla jsou bramborová. Jako doplněk brambor smíte jíst mléčné, nízkotučné výrobky, zeleninu a pít ovocné šťávy. Brambory se smí upravovat na jakýkoli způsob, ale bez přidání jakéhokoli tuku.

Uvedené informace neslouží jako zdravotní doporučení. Pokud chcete zhubnout a váhu si dlouhodobě udržet, vsaďte na pestrý jídelníček bohatý na všechny důležité živiny – sestavený z jídel, která vám budou chutnat. Na míru vašemu zdravotní stavu a cílům ho ušije výživový poradce či nutriční specialista.

Přečtěte si: Jak správně vybrat výživového poradce

Jídelníček s bramborovou dietou

  • Snídaně: 3–4 knäckerbroty s 20% sýrem, kousek másla, rajče a okurka; anebo 4 lžíce ovesných vloček, 1 nakrájené jablko a 1 nízkotučný jogurt se lžící nasekaných oříšků.
  • Svačina: Miska nastrouhané mrkve s jedním jablkem a netučným jogurtem, případně salát ze zelí; anebo jeden krajíc tmavého chleba s vrstvou netučného tvarohu.
  • Oběd: 250 g brambor, 100 ml masového vývaru, kousky kuřecího masa, troška brokolice – vše  uvařené do měkka.
  • Svačina: Brambory se špenátem a vejcem uvařené do měkka.
  • Večeře: 100 g vařených brambor, stejné množství jemně nakrájených dušených žampionů – vše zapečené s trochou nastrouhaného 20% sýra.

Dvoudenní bramborová dieta nestačí, jak říkají zkušenosti

Problém této diety tkví především, jak potvrzují sami uživatelé v diskuzi, stejně jako u ostatních diet tohoto typu, v její fádnosti. Z jídelníčku jsou zcela vyřazeny bílkoviny. Metabolizmus organizmu je zpomalený. Navíc konzumace brambor výrazně zvedá hladinu cukru v krvi, takže by se tomuto druhu diet měli zcela vyhnout lidé s cukrovkou.

Bramborová dieta není řešení, jak vyplývá z diskuze

Jednou za čas držet bramborovou dietu nemusí být podle zkušeností rozhodně na škodu, ale trvale se tím nevyřeší žádný z vašich problémů. Pokud skutečně potřebujete pomoc, řešte své problémy s odborníky na výživu. Změňte svůj jídelníček od základů.

reklama
Popis

Udělejte první krok pro úspěšné hubnutí ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

  • Diagnostiku těla na přístroji typu InBody / Tanita
  • Posouzení jídelníčku a tipy, jak ho upravit, aby šla vaše váha dolů
  • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav i kondici
  • Motivaci a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí
  • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte ihned 2 ukázkové jídelníčky na celý týden včetně receptů zdarma
 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.

Redakce

Redakce

Každý den vám přinášíme novinky a zajímavosti ze světa zdravého životního stylu a hubnutí.