Redakce

Katalog Bezhladoveni.cz pro vás tvoří tým lidí nadšených do zdravého životního stylu, nutriční specialistky nebo lidé s akreditovaným kurzem výživového poradce. Články o cvičení a pohybu píší redaktorky s akreditovaným kurzem fitness instruktora. Je-li to potřeba, konzultujeme tipy s fyzioterapeuty nebo lékaři.

Na stránce Redakční politika si můžete přečíst, jak přistupujeme k tvorbě obsahu a jaké jsou naše primární zdroje informací.

Další neméně hodnotný obsah publikujeme na našem Facebooku a Instagramu. Už jste našimi fanoušky? 🙂

Chcete se na něco zeptat? Máte námět na článek? Napište nám redakce@bezhladoveni.cz.

Naše tipy nenahrazují doporučení vašeho lékaře

Zavazujeme se poskytovat kvalitní a ověřené informace týkající se zdraví, hubnutí a zdravého životního stylu. Přesto musíme zdůraznit, že obsah publikovaný na našich stránkách slouží výhradně pro vzdělávací a informativní účely a nenahrazuje profesionální lékařskou péči, diagnózu nebo léčbu.

Doporučujeme všem našim čtenářům, aby před zahájením jakéhokoli nového zdravotního programu, dietního plánu nebo fitness režimu vždy konzultovali svůj zdravotní stav se svým lékařem nebo jiným kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem.

Rozhodnutí následovat jakékoliv rady nebo informace (publikované jak u nás v magazínu, tak obecně na internetu) by mělo být učiněno s plným vědomím vlastní odpovědnosti a na základě individuálního posouzení.

Informace o zdravém životním stylu vám přináší

Andrea Hrečková

Andrea Hrečková

Nejsem kuchařka ani fotografka. Přesto vařím, peču a fotím s láskou a nadšením pro věc. Také věřím ve zdravotní benefity rostlinné stravy v její nejpřirozenější podobě. Mé recepty jsou čistě veganské, někdy raw i bezlepkové, vždy ale plné vitamínů, minerálů, zdravých tuků, komplexních sacharidů a plnohodnotných bílkovin.

Daniela Krčová

Daniela Krčová

Jsem nutriční specialistka a výživu člověka jsem vystudovala v magisterském studiu na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy. Po ukončení studia jsem založila svou vlastní nutriční poradnu v Ostravě (NutriD poradna), ve které pomáhám lidem se správnými a trvale udržitelnými stravovacími návyky. Věnuji se hlavě sportovní výživě a hubnutí, ale zaměřuji se také na výživu při potravinových alergiích a intolerancích, cukrovce, vysokém krevním tlaku nebo třeba na výživu těhotných a kojících žen. Mezi mé hlavní zájmy patří posilování, běhání a turistika.

Jana Kroutilová

Jana Kroutilová

Obor nutriční terapeut jsem vystudovala na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Při magisterském studiu Výživa a potraviny na České zemědělské univerzitě v Praze jsem pracovala v Thomayerově nemocnici, následně se přesunula do soukromé nutriční poradny Institutu Moderní výživy, ze které jsem se po dvou a čtvrt letech vydala na volnou nohu do online poradenství. Klientům pomáhám budovat si dlouhodobě udržitelné návyky nejen ve výživě, ale celkovém životním stylu. Nejčastějším tématem je samozřejmě hubnutí, ale věnuji se i preventivní výživě, výživě při alergiích a intolerancích a mými oblíbenými tématy jsou strava v období před a v průběhu těhotenství, při kojení a také kojení, jsem i laktační poradkyně. Moje koníčky jsou jóga, tanec a turistika.

Klára Kučerová

Klára Kučerová

Síla psaného slova mě fascinovala už jako malou. Pod dekou jsem si tajně četla napínavé příběhy hrdinů a časem jsem zkoušela psát své vlastní. V roce 2014 jsem vystudovala žurnalistiku na Vyšší odborné škole publicistiky (VOŠP). O dva roky později jsem navázala studiem uměleckého bakaláře na Vysoké škole kreativní komunikace. Dlouholetou praxi mám z většiny mediálních domů jako Seznam nebo Lidovky.cz, ale i z veřejnoprávních médií jako Česká televize či Český rozhlas.

Martina Rusňáková Korejčková

Martina Rusňáková Korejčková

Nechte si ode mne sestavit jídelníček na míru z pohodlí vašeho domova. Více informací.

Jsem nutriční terapeutka, která miluje svou práci spočívající v pomoci lidem vypadat a cítit se lépe: pomocí konzultací stravování, jídelníčků na míru, online jídelníčků pro lidi vzdálené a celkového poradenství v životním stylu. V samotném srdci Plzně vedu svoji výživovou poradnu již řadu let. Také s radostí píšu články o stravování a přednáším na témata z oblasti životního stylu a zdraví.

Monika Rychlovská Tělupilová

Monika Rychlovská Tělupilová

Jsem vystudovaná nutriční terapeutka s více než 14letou praxí. V minulosti jsem založila 2 výživové poradny: v Šumperku a v Brně, nyní s klienty pracuji výhradně on-line.

Pomáhám hlavně ženám nejen zhubnout bez zbytečných diet a nepříjemného omezování, ale hlavně si získané výsledky dlouhodobě udržet.

Díky mojí metodě hubnutí Tělupilka pracuji s klienty na 3 pilířích, díky kterým dosahují trvalých výsledků.

Monika Šaríková

Monika Šaríková

Když jsem před léty studovala historii a literaturu, nenapadlo by mě, že se nakonec budu živit psaním. Jednoznačně nejradši se věnuji psaní o zdravém životním stylu. Miluji dobré jídlo, ráda vařím, ujetá jsem zejména na českou a asijskou kuchyni, zbožňuji přírodu a pohyb. Mezi mé velké sportovní lásky patří zejména běh, kolo, turistika a jóga :). Nově jsem kromě textařky také funkční trenérkou.

Šárka Jirchářová

Šárka Jirchářová

Mým velkým koníčkem je vaření a pečení. Nepříjemné střevní onemocnění mě přivedlo na dietu Low-FODMAP, která ve světě sklízí velké úspěchy. Ulehčuje život mnoha lidem se syndromem dráždivého tračníku. Nedostatek informací v našich končinách mě přivedl k psaní vlastního blogu www.lowfodmapdieta.cz.

Tereza Kramlová

Tereza Kramlová

Vystudovala jsem žurnalistiku a aktuálně se kromě článků věnuji také marketingu na pozici copywriter & idea maker. Na mojí práci mne nejvíce baví rozhovory, které skýtají velkou rozmanitost lidských příběhů a možnost nahlédnout pod povrch.

Zuzana Veselá

Zuzana Veselá

Jsem vystudovaná právnička, ale nyní se naplno věnuji psaní. Mám ráda českou, italskou, indickou a mexickou kuchyni. Miluji ochutnávání nových druhů exotického ovoce a (nealko!) nápojů. Od vyváženého jídelníčku z poctivých surovin se podle mě odvíjí i naše celková pohoda.