BezHladovění.cz

Banánová dieta

Obdobně jako další na ovocno zeleninové diety i tato spočívá v konzumaci převážně jednoho druhu ovoce. Samozřejmě ani v tomto případě, podle zkušeností jednotlivců, nelze hlavní jídla nahradit pouze konzumací banánů. Banány jsou vůbec při dietách dobrým ovocem na mlsání, mají jen velmi málo proteinů.

reklama

Banánová dieta by vás rozhodně neměla omezovat v konzumaci jiných potravin, jako na příklad mléčných výrobků, luštěnin, vajec nebo masa. V opačném případě, pokud se těmto potravinám budete vyhýbat, ztratíte navíc také svalovou hmotu. Platí zde nepřímá úměra: čím větší úbytek svalstva, tím pomalejší spalování tuků. Banány se ovšem dají dobře využít na svačiny, spolu s jogurtem nebo vločkami.

Dostatek tekutin je základ banánové diety

Banánová dieta je založena na dostatku tekutin. Proto bychom měli před každým jídlem a také během jídla hodně pít. Konzumace tekutin také vyvolává pocit nasycení.

Uvedené informace neslouží jako zdravotní doporučení. Pokud chcete zhubnout a váhu si dlouhodobě udržet, vsaďte na pestrý jídelníček bohatý na všechny důležité živiny – sestavený z jídel, která vám budou chutnat. Na míru vašemu zdravotní stavu a cílům ho ušije výživový poradce či nutriční specialista.

Přečtěte si: Jak správně vybrat výživového poradce

Banánová dieta a její jídelníček

  • snídaně: krajíc chleba s máslem, 1 rajče, 1 banán
  • svačina: banánová kaše (rozmixovaný banán s hrníčkem mléka a lžící medu)
  • oběd: 100 g filé uvařeného na vodě s bylinkami, 1 banán
  • svačina: banán
  • večeře: salát z 1 banánu, 100 g hroznů, 200 g salátu, 1 bílý jogurt a lžíce nasekaných ořechů

Zkušenosti s banánovou dietou – banány nejsou jen chutné

Banány mají při hubnutí jednu nespornou výhodu, jak naznačují zkušenosti uživatelů, díky vysokému obsahu vlákniny a velkému obsahu vody nám dodávají pocit zasycení a nemáme takový hlad. Navíc zabraňují překyselení žaludku a tím pádem zabraňují zadržování vody v těle. Neměli bychom je však jíst na noc. Jsou totiž rychlým dodavatelem sacharidů do těla a ty v noci nedokáže tělo příliš efektivně využít; nevyužité sacharidy se v těle mohou přeměnit na podkožní tuk.

Banánová dieta není řešením pro každého – diskuze uživatelů

Dodržováním pravidel banánové diety, jak vyplynulo z diskuze, se tělo hodně ochuzuje o bílkoviny. Tento stav z dlouhodobého hlediska může mít fatální důsledek pro organismus. Navíc je s dietou spojené velké riziko jojo efektu. Pokud potřebujete zhubnout, obraťte se na odborníka a ten vám zaručeně doporučí úpravu jídelníčku podle vašich potřeb.

Redakce

Redakce

Každý den vám přinášíme novinky a zajímavosti ze světa zdravého životního stylu a hubnutí.

Nenechte si ujít

reklama
Doprava zdarma na kokosové produkty ve specializovaném obchodu zkokosu.cz Doprava zdarma
Doprava zdarma na kokosové produkty ve specializovaném obchodu zkokosu.cz
Máme tu pro tebe klasické i designové kokosové misky a jiné výrobky od farmářů z Vietnamu, ručně šité, pratelné a kompostovatelné pomocníky do kuchyně i koupelny, zero waste produkty šetrné k naší planetě a přírodní kosmetiku převážně z českých luhů a hájů. Doprava Zásilkovnou při nákupu nad 499 Kč zdarma.

Zobrazit další slevové kupony →

Už jste ochutnali Zdravou jednohubku?

Každý všední den jeden tip pro lepší zdraví a snadnější hubnutí ve vaší emailové schránce.

Dejte si Zdravou jednohubku spolu s dalšími 4 562 čtenáři.

Varování: Po požití Zdravé jednohubky můžete být chytřejší a zdravější. Když vám přestane chutnat, můžete se kdykoli odhlásit.

reklama
Pošlete článek přátelům