BezHladovění.cz

Dukanova dieta

Skoro všechny diety mají předepsaný čas, jak dlouho je lze držet. U Dukanovy diety je tomu ovšem jinak. Termín dodržování diety si určujete sami.  Záleží tedy pouze na vás, kolik kilogramů chcete zhubnout a jak dlouho dietu vydržíte dodržovat. Samotná dieta se dělí na čtyři fáze, které se přesně za sebou musí střídat. U prvních dvou fází můžete jíst dovolené potraviny podle libosti.

reklama

Dukanova dieta a její jídelníček

Každý jídelníček se dělí podle fáze, kterou právě držíte. Pokud jste právě u první zvané útočné, můžete si k snídani dopřát tvaroh s bylinkami, otrubové placky a kávu. K obědu si připravte steak z libového masa a jako dobrá odpolední svačina poslouží puding bez cukru. Večeře by měla být opět o něco výživnější, proto si dopřejte tuňákový salát s vejcem.

Nespavost, nevolnost, zápach z úst aneb vedlejší účinky Dukanovy diety

Na začátku této diety se mohou dostavit obtíže jako je zápach z úst, únava, závratě, nevolnost či nespavost, kterou způsobuje nedostatek sacharidů v těle. Minimální přítomnost sacharidů v těle může vést k hypoglykémii a následně může dojít i k trávicím obtížím. Cukr je důležitý pro svaly a správnou činnost mozku. Velký počet vajec může nepříznivě ovlivnit hladinu cholesterolu. Dukanova dieta neposkytuje tělu dostatek vitamínů a proto je musíte doplňovat v multivitaminových tabletách. Nedostatek zeleniny a ovoce může navíc vyvolat zácpu.

Návštěva specialisty bude lepší formou, jak zhubnout

Hubnout lze i zdravě, bez drastických a jednostranných diet. Stačí vám k tomu návštěva výživové poradny, kde vám příslušný specialista v oboru sestaví jídelníček na míru. Díky  takto sestavenému plánu, začnete hubnout zdravě.

Sandra Figalová

Sandra Figalová

Zdravý životní styl je mojí zálibou už delší dobu, kromě studia oboru Nutriční terapie na 1. lékařské fakultě se o výživu a sport zajímám i ve volném čase. Zastávám přístup, že každý jsme trochu jiný a máme jiné individuální potřeby, na které bychom měli brát vždy ohled.

Nenechte si ujít

reklama
Doprava zdarma na všechny nákupy na Powerlogy.cz Doprava zdarma
Doprava zdarma na všechny nákupy na Powerlogy.cz
Naše potraviny obsahují výrazně méně cukru. Protože jejich skutečná síla spočívá v přírodní chuti. Víme, že i funkční potraviny mohou chutnat skvěle a lahodně. Při dodržení nejvyšších standardů kvality jsme dosáhli čistou chuť každé jedné Powerlogy potraviny. Doprava zdarma na všechny nákupy.

Zobrazit další slevové kupony →

Už jste ochutnali Zdravou jednohubku?

Každý všední den jeden tip pro lepší zdraví a snadnější hubnutí ve vaší emailové schránce.

Dejte si Zdravou jednohubku spolu s dalšími 4 562 čtenáři.

Varování: Po požití Zdravé jednohubky můžete být chytřejší a zdravější. Když vám přestane chutnat, můžete se kdykoli odhlásit.

reklama