Mrkvová dieta

Mrkvová dieta je založena pouze na mrkvi a jejich obměnách. Při této dietě budete tedy konzumovat mrkev syrovou, vařenou, dušenou, strouhanou, ale i tekutou. Kombinovat ji můžete například s jablky, případně s ananasem. Mrkvová dieta je vhodná pro krátkodobé užívání, nanejvýše týden.  I přesto však můžete shodit 2 až 6 kilogramů.

Pokud zvolíte mírnou formu mrkvové diety, dopřejete si i libové maso

Při mrkvové dietě jde o drastický úbytek kalorií, od toho se odvíjí i dovolené potraviny a jejich množství. Pokud zvolíte mírnější formu mrkvové diety, můžete si dopřát celozrnné pečivo, nízkotučné mléčné výrobky, libové maso a případně i další ovoce, ovšem v omezeném množství. Na alkohol, uzeniny a sladkosti rovnou zapomeňte.

Uvedené informace neslouží jako zdravotní doporučení. Pokud chcete zhubnout a váhu si dlouhodobě udržet, vsaďte na pestrý jídelníček bohatý na všechny důležité živiny – sestavený z jídel, která vám budou chutnat. Na míru vašemu zdravotní stavu a cílům ho ušije výživový poradce či nutriční specialista.

Přečtěte si: Jak správně vybrat výživového poradce

Nedostatek živin může být pro vaše tělo velký šok

Špatně zvolená dieta může mít za následek nejen obávaný JO-JO efekt, ale při mrkvové dietě tělo navíc přichází o životně důležité živiny. Strava je nevyvážená a tělo by se s tím nemuselo vyrovnat.  Pokud jsou z vašeho jídelníčku navíc odebrány bílkoviny spolu se sacharidy, dochází k ochabnutí svalů a následné ztrátě svalové hmoty. Navíc se mnohem více zatěžují vnitřní orgány a vaše tělo na tuto zátěž odpoví například velkou únavou.

Z čeho se skládá jídelníček?

K snídani si namažte krajíc chleba s mrkvovou pomazánkou, k svačině si uvařte dietní mrkvovou polévku. Oběd by měl být o něco výživnější, připravte si kuřecí maso s dušenou mrkví a bramborem. Odpolední svačina je ve znamení bílého jogurtu a k večeři postačí mrkvový salát, například s ananasem pro jeho oživení.

Jednotvárná mrkvová dieta může způsobit zácpu

Mrkvová dieta je velice jednotvárná, dokonce může způsobit zácpu a průjmy, případně i další žaludeční obtíže. Navštivte proto raději nutriční poradnu nebo například obezitologa, který vám sestaví jídelníček přesně pro vaše tělo.

reklama
Popis

Udělejte první krok pro úspěšné hubnutí ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

  • Diagnostiku těla na přístroji typu InBody / Tanita
  • Posouzení jídelníčku a tipy, jak ho upravit, aby šla vaše váha dolů
  • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav i kondici
  • Motivaci a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí
  • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte ihned 2 ukázkové jídelníčky na celý týden včetně receptů zdarma
 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.

Redakce

Redakce

Každý den vám přinášíme novinky a zajímavosti ze světa zdravého životního stylu a hubnutí.