BezHladovění.cz

Mrkvová dieta

Mrkvová dieta je založena pouze na mrkvi a jejich obměnách. Při této dietě budete tedy konzumovat mrkev syrovou, vařenou, dušenou, strouhanou, ale i tekutou. Kombinovat ji můžete například s jablky, případně s ananasem. Mrkvová dieta je vhodná pro krátkodobé užívání, nanejvýše týden.  I přesto však můžete shodit 2 až 6 kilogramů.

Pokud zvolíte mírnou formu mrkvové diety, dopřejete si i libové maso

Při mrkvové dietě jde o drastický úbytek kalorií, od toho se odvíjí i dovolené potraviny a jejich množství. Pokud zvolíte mírnější formu mrkvové diety, můžete si dopřát celozrnné pečivo, nízkotučné mléčné výrobky, libové maso a případně i další ovoce, ovšem v omezeném množství. Na alkohol, uzeniny a sladkosti rovnou zapomeňte.

Nedostatek živin může být pro vaše tělo velký šok

Špatně zvolená dieta může mít za následek nejen obávaný JO-JO efekt, ale při mrkvové dietě tělo navíc přichází o životně důležité živiny. Strava je nevyvážená a tělo by se s tím nemuselo vyrovnat.  Pokud jsou z vašeho jídelníčku navíc odebrány bílkoviny spolu se sacharidy, dochází k ochabnutí svalů a následné ztrátě svalové hmoty. Navíc se mnohem více zatěžují vnitřní orgány a vaše tělo na tuto zátěž odpoví například velkou únavou.

Z čeho se skládá jídelníček?

K snídani si namažte krajíc chleba s mrkvovou pomazánkou, k svačině si uvařte dietní mrkvovou polévku. Oběd by měl být o něco výživnější, připravte si kuřecí maso s dušenou mrkví a bramborem. Odpolední svačina je ve znamení bílého jogurtu a k večeři postačí mrkvový salát, například s ananasem pro jeho oživení.

Jednotvárná mrkvová dieta může způsobit zácpu

Mrkvová dieta je velice jednotvárná, dokonce může způsobit zácpu a průjmy, případně i další žaludeční obtíže. Navštivte proto raději nutriční poradnu nebo například obezitologa, který vám sestaví jídelníček přesně pro vaše tělo.

Baví vás žít zdravě? Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout.
Upozornění na nové články, jídelníčky a recepty posíláme 3x týdně (po, st, pá). Z odběru novinek se můžete kdykoli odhlásit.
Redakce

Redakce

Každý den vám přinášíme novinky a zajímavosti ze světa zdravého životního stylu a hubnutí.

Share via
Send this to a friend