BezHladovění.cz

Ananasová dieta

K tomu, abyste se zbavili přebytečných faldíků, nemusíte konzumovat jen nechutnající jídla, nebo se lopotit v potu tváře, štíhlé linie lze dosáhnout i pojídáním tropického ovoce. Ananasová dieta, stejně jako další ovocno zeleninové diety, spočívá v tom, že do svého jídelníčku zahrnete z 90 % zejména tropické ovoce jako ananas, kiwi a další. V podstatě tak denně můžete sníst až 2 kg jakéhokoli tropického ovoce.

reklama

Jak funguje hubnutí s tropickým ovocem a ananasovou dietou

Základní princip této diety tkví v příjmu potravy s nízkým obsahem kalorií, v tomto případě tropického ovoce. Tělo si proto musí vytvářet energii jiným způsobem, a to spalováním již vytvořených zásob tuků. Další výhodou ananasové diety je velká ztráta vody. Za několik dní tak můžete zhubnout o 3–5 kg.

Uvedené informace neslouží jako zdravotní doporučení. Pokud chcete zhubnout a váhu si dlouhodobě udržet, vsaďte na pestrý jídelníček bohatý na všechny důležité živiny – sestavený z jídel, která vám budou chutnat. Na míru vašemu zdravotní stavu a cílům ho ušije výživový poradce či nutriční specialista.

Přečtěte si: Jak správně vybrat výživového poradce

Jak vypadá jídelníček?

Na snídani si můžete dát 500 g ananasu a 1 kiwi, na svačinku pak ananasovou šťávu z 300 g ananasu. Oběd se sestává opět z 500 g ananasu a poloviny papaje, následující svačina obdobně z předem připravené šťávy z 300 g ananasu. Den můžete zakončit opět 300 g ananasu a jedním kiwi. Dohromady má tento jídelníček pouhých 5150 kJ na den.

Délka dodržování ananasové diety

Ananasovou dietu rozhodně nemůžete držet příliš dlouho. Jedná se o krátkodobou a velmi jednostrannou dietu. Hlavní problém tkví v tom, že musíte konzumovat jen jeden druh potravin po několik dní. Proto se většinou doporučuje držet tuto dietu v rozmezí 3–7 dnů.

Jaké s ní mají lidé zkušenosti?

Nespornou výhodou ananasové diety je její jednoduchost, jak vypovídají její uživatelé ze svých zkušeností. Během dne tedy můžete sníst 2–3 kusy ananasu, kiwi a třeba ještě papáju. Všechno ovoce musí být čerstvé.  Z ananasu se konzumuje hlavně dužina nebo třeba i šťáva. Nutností je dostatečná konzumace tekutin, nejlépe neslazených. Základní premisou je dodržovat striktní režim – jíst 5x denně a vypít 2–3 l tekutin.

Po skončení dietního programu by měl být udržován dietní režim, aby nedošlo k nežádoucímu opětovnému nabrání kilogramů.

Diskuze nad ananasovou dietou

Problémem této diety je ovšem nesporný fakt, že není úplně nejzdravější. Diskuze na téma ananasová dieta většinou polemizuje nad fakty, že se sice zbavíte nežádoucích tuků a vody, ale také ztratíte svalovou hmotu.

Velké množství ovoce může také způsobovat nežádoucí překyselení žaludku. Po ukončení diety se navíc pravděpodobně delší dobu nebudete schopni na ananas ani podívat. Proto je nejlepší konzultovat jakékoli úpravy svého jídelníčku s odborníkem, který vám dietu upraví podle vašich potřeb.

 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.

Redakce

Redakce

Každý den vám přinášíme novinky a zajímavosti ze světa zdravého životního stylu a hubnutí.

Nenechte si ujít

reklama
Doprava zdarma od 2000 Kč při nákupu ochranných pomůcek na Mediskont.cz
Doprava zdarma od 2000 Kč při nákupu ochranných pomůcek na Mediskont.cz
Test na COVID, jednorázové rukavice, roušky a respirátory, jednorázové oděvy, obličejové štíty, dezinfekce na ruce, antibakteriální ubrousky, produkty za velkoobchodní ceny.

Zobrazit další slevové kupony →

Už jste ochutnali Zdravou jednohubku?

Každý všední den jeden tip pro lepší zdraví a snadnější hubnutí ve vaší emailové schránce.

Dejte si Zdravou jednohubku spolu s dalšími 4 562 čtenáři.

Varování: Po požití Zdravé jednohubky můžete být chytřejší a zdravější. Když vám přestane chutnat, můžete se kdykoli odhlásit.

reklama
Pošlete článek přátelům