Bezhladoveni.cz

Americká dieta

Jedna z nejúčinnějších a nejrychlejších diet, kterou dnes lidé po celém světě praktikují. Celá procedura diety spočívá v dodržování specifických pravidel stravování po dobu 14 dnů.  V principu funguje dieta velice jednoduše – základem je výrazné omezení příjmu kalorií. Zjednodušeně řečeno si na snídani dáte šálek kávy s mlékem, na oběd salát a na večeři kousek masa.

reklama

Za jak dlouho zhubnete s americkou dietou?

Dieta se drží po dobu 14 dní. Za tu dobu lze zhubnout něco mezi 1–8 kg. Především záleží na tom, jak velkou máte nadváhu. V podstatě zde funguje přímá úměra – čím více vážíte, tím více zhubnete.

Uvedené informace neslouží jako zdravotní doporučení. Pokud chcete zhubnout a váhu si dlouhodobě udržet, vsaďte na pestrý jídelníček bohatý na všechny důležité živiny – sestavený z jídel, která vám budou chutnat. Na míru vašemu zdravotní stavu a cílům ho ušije výživový poradce či nutriční specialista.

Přečtěte si: Jak správně vybrat výživového poradce

Jojo efekt a americká dieta

Jojo efekt je pří této dietě téměř zajištěn a to z několika důvodů. Dodržováním dietetických pravidel americké diety sice spálíte nějaký tuk, ale také ztratíte mnoho svalové hmoty, což má za následek pomalejší spalování kalorií. Hladovění a velké časové rozestupy mezi jednotlivými jídly vedou k ještě většímu zpomalení spalování kalorií. Organismus totiž v takovýchto případech přechází do jakéhosi úsporného režimu a šetří energii. Hlavní snížení váhy tkví v uvolnění vody z organismu, avšak po skončení diety se voda do organismu opět vrací a váha se opět zvýší.

Jaké jsou  zkušenosti uživatelů?

S touto dietou jsou ovšem spojené některé nežádoucí jevy, na které byste si měli dát pozor. Dietu nelze doporučit lidem s vysokým krevním tlakem, chudokrevností a poruchou ledvin. Také zdravý člověk bude pociťovat při držení této diety značné fyzické komplikace. Náhlé a radikální omezení příjmu kalorií může způsobit celkovou slabost a nedostatek energie. Mohou se dostavit i depresivní nálady  způsobené hladem, i takové jsou zkušenosti uživatelů. Nesporným dokladem negativního vlivu americké diety je lámavost nehtů a vlasů z důvodu nedostatků některých živin. V neposlední řadě je jedinec držící tuto dietu náchylnější k běžným nemocem a má celkově sníženou imunitu.

Principy a zkušenosti s americkou dietou – diskuze

Mnoho lidí by vám mohlo potvrdit ze svých vlastních zkušeností, že čím přísněji a vytrvaleji americkou dietu dodržujete, tím menší je její účinek. Pokud přísně dodržujete jakoukoli dietu a omezujete se v jídle, neznamená to, že taky zhubnete, na tomto problému spočívá většina diskuzí. Zlaté pravidlo přece známe všichni – jíst s mírou a dodržovat pravidelný režim týkající se nejen stravování ale také tekutin. Pokud si tedy nejste jisti jakou dietu zvolit, ale při tom jste pevně přesvědčeni, že určitě zhubnout chcete, poraďte se s odborníkem.

 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.


Redakce

Redakce

Každý den vám přinášíme novinky a zajímavosti ze světa zdravého životního stylu a hubnutí.

Nenechte si ujít

reklama
Doprava zdarma na všechny nákupy na Powerlogy.cz Doprava zdarma
Doprava zdarma na všechny nákupy na Powerlogy.cz
Naše potraviny obsahují výrazně méně cukru. Protože jejich skutečná síla spočívá v přírodní chuti. Víme, že i funkční potraviny mohou chutnat skvěle a lahodně. Při dodržení nejvyšších standardů kvality jsme dosáhli čistou chuť každé jedné Powerlogy potraviny. Doprava zdarma na všechny nákupy.

Zobrazit další slevové kupony →

Už jste ochutnali Zdravou jednohubku?

Každý všední den jeden tip pro lepší zdraví a snadnější hubnutí ve vaší emailové schránce.

Dejte si Zdravou jednohubku spolu s dalšími 4 562 čtenáři.

Varování: Po požití Zdravé jednohubky můžete být chytřejší a zdravější. Když vám přestane chutnat, můžete se kdykoli odhlásit.

reklama
Pošlete článek přátelům