Bezhladoveni.cz

Chlorella a její účinky

O chlorelle už jsme se zmiňovali nesčetněkrát, proto už určitě víte, že má tato superpotravina na naše tělo blahodárný vliv.

reklama

Pojďme si shrnout, o jaké účinky se konkrétně jedná a proč bychom tuto řasu měli i nadále využívat ve svých jídelníčcích.

Detoxikační účinky

Jeden z nejdůležitějších přínosů tkví právě ve schopnosti pomáhat očištění našeho organismu. Díky svému složení chlorella dokáže vázat toxické látky v našem těle jako například těžké kovy a vylučovat je z těla ven.

Optimalizace krevního tlaku a cholesterolu

Dle některých zdrojů pomáhá chlorella udržovat konstantní hladinu krevního tlaku a snižovat hladinu špatného LDL cholesterolu. Tím napomáhá předcházet kardiovaskulárním i jiným civilizačním onemocněním.

krevní tlak

Vysoký obsah vitaminů skupiny B

Zajišťuje psychickou pohodu a chrání nás před některými neurologickými problémy pramenících z nedostatku těchto vitaminů.

Zlepšuje zažívání

Díky vysokému obsahu enzymů pomáhá chlorella s celkovým využitím všech živin z potravy a napomáhá upravovat trávení.

Působí jako elixír života

Obsah vitaminů, minerálů, stopových prvků a antioxidantů zpomaluje proces stárnutí a zabraňuje oxidačnímu stresu vyvolanému volnými radikály.

elixír života

Posiluje naši obranyschopnost

Některé studie rovněž prokázaly pozitivní vliv chlorelly na zvýšení imunity a lepší schopnost organismu bránit se vnějším škodlivým vlivům.

Podporuje krvetvorbu

Vysoký obsah železa podporuje tvorbu hemoglobinu, který distribuuje kyslík do tkání.

Chlorofyl proti nemocem

Chlorella se může pyšnit opravdu vysokým obsahem chlorofylu, což má zejména antibakteriální a antivirové účinky. Díky obsahu chlorofylu má chlorela i detoxikační účinky a pomáhá regeneraci jater či pročištění krevního řečiště.

chlorofyl

Nutriční hodnota

Tato jednobuněčná řasa obsahuje široké spektrum aminokyselin, včetně těch esenciálních, které si naše tělo neumí vyrobit samo. Tyto aminokyseliny mají mnoho úloh v důležitých fyziologických pochodech v organismu a také řadu stavebních funkcí.

Krásná pokožka i vlasy

Díky vysokému obsahu zinku má chlorella příznivý vliv na růst vlasů a stav naší kůže. Zinek se kromě jiného uplatňuje i v procesech imunitního systému a působí jako antioxidant.

kvalita vlasů a pokožky

Další příznivé účinky chlorelly:

  • Podporuje růst svalové hmoty a regeneraci buněk
  • Urychluje hojení ran a zánětů
  • Eliminuje stres
  • Pomáhá zdravému spánku
  • Zlepšuje paměť
  • Ulevuje při chronické únavě
  • Působí jako prevence nádorových onemocnění

A to není vše – hubnutí s chlorellou jde díky jejímu úžasnému složení snáz. Zkrátka stojí po všech stránkách za vyzkoušení.

 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.


Sandra Figalová

Zdravý životní styl je mojí zálibou už delší dobu, kromě studia oboru Nutriční terapie na 1. lékařské fakultě se o výživu a sport zajímám i ve volném čase. Zastávám přístup, že každý jsme trochu jiný a máme jiné individuální potřeby, na které bychom měli brát vždy ohled.

Nenechte si ujít

reklama
reklama