BezHladovění.cz

Bylinky na hubnutí

Mohou bylinky skutečně pomoci při redukci nadváhy? Určité účinky těmto zdrojům upřít nelze. Pojďme se na jednotlivé podívat zblízka.

Bylinky vás nezhubnou!

To, že vám mohou určité byliny či koření při hubnutí pomoci, neznamená, že jen jejich konzumací se z vás začne vypařovat tělesný tuk. Stejně jako u všech doplňků stravy, léků a dalších hubnoucích prostředků, se jedná nanejvýš o zvýraznění účinků, kterých dosáhnete při poctivém cvičení a zejména kvalitním stravování a životním stylu.

Samozřejmě, že představa hubnutí, aniž byste museli cokoli dělat nebo jakkoli měnit své návyky, je pro lidi lákavá. To je důvod, proč trh s různými prostředky na hubnutí prosperuje jako málokterý jiný. Lidé vždycky rádi věří tomu, čemu chtějí věřit. Ale nyní, pokud se chcete skutečně někam posunout, je třeba vrátit se do reality. Nečekejte tedy, že některá z bylin, které zde uvedeme, spasí váš život – ale raději zkuste využít její reálné možnosti.

reklama

Doporučujeme

FotoPopis
Nutriadapt

Zhubněte pod odborným dohledem až 1,5 kg týdně

Objednejte se na nezávaznou konzultaci ve vašem městě. Konzultace stojí jen 200 Kč a v rámci ní se mimo jiné dozvíte, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Rezervujte si konzultaci dnes 3.6.2020 a navíc získáte 2 kuchařky plné zdravých receptů zdarma.

Prohlédnout si proměny klientů 

Jak mohou bylinky na hubnutí působit?

Různé bylinky obsahující specifické látky mohou působit na náš metabolismus, zrychlovat jej, stimulovat spalování tukových zásob, omezovat chuť k jídlu, ovlivňovat látkovou přeměnu cukrů, existují i byliny podporující odvodnění, které pak budí dojem, že vám pomohly zhubnout a tak podobně. To, jak konkrétní bylina působí, je dobré znát, abyste věděli, kdy a jak ji používat, aby byl její účinek využit co nejlépe.

Kontryhel – tato bylina působí příznivě na zažívací ústrojí a má uklidňující účinek. Využít ji lze zejména při problémech se zadržováním vody v těle. Pro tento efekt je vhodné pít cca 2 šálky čaje z kontryhelu po dobu cca 10 až 15 dní, poté je třeba dát si alespoň třítýdenní přestávku, než – a jestli – budete v kúře pokračovat.

Guarana – tato rostlina z Jižní Ameriky je v oboru hubnutí poměrně dobře známá. Její účinek tkví zejména v pomalu uvolňovaném kofeinu, který stimuluje metabolismus a umožňuje podávat intenzivnější fyzické výkony. Vhodnou dobou pro její užívání je tedy čas před tréninkem nebo jinou tělesnou námahou. Guarana však údajně také napomáhá proti únavě a vyčerpání, podporuje regeneraci, snižuje chuť k jídlu, pozitivně působí na krevní oběh a hladinu cholesterolu a jiné.

Ženšen – patří mezi nejvýznamnější bylinu vůbec. Podporuje metabolismus a má podobné účinky jako kofein, avšak s dlouhodobým působením, což zabraňuje vedlejším účinkům, které se dostavují při konzumaci kofeinu z kávy. Nedochází totiž k energetickému dluhu, který kofein způsobuje. Ženšen je také silný antioxidant a zásobárna dalších velmi cenných látek.

Acaí – jedná se o tropický plod, ovoce, které v současnosti velmi módní. Má silné antioxidační účinky a omezuje chuť k jídlu.

Ostropestřec mariánský – tato bylina má význam zejména při očistě organismu. Velmi pozitivně působí na funkci jater a pomáhá v boji s únavou. V hubnutí však také prospěje, neboť tělo, které není zanesené odpadními látkami, může mnohem efektivněji využívat své možnosti, metabolismus šlape lépe a všechny živiny, vitamíny a minerály jsou maximálně využívány.

Kopřiva – kopřiva nepatří zrovna mezi oblíbené rostliny, ale přesto je to lék par excellence a přitom roste všude kolem nás. V kopřivě je celý zástup vitamínů (B2, C, K,…), minerálních látek, aminokyselin, karotenoidů a tak dále. Působí příznivě na činnost trávicího ústrojí, podporuje metabolismus, je močopudná, pozitivně působí na krevní oběh a tlak, na hladinu cukru v krvi, povzbuzuje a ještě mnohem více.

Řebříček – tato bylinka pročistí krev a podpoří správné trávení, nemělo by se to s ní však rozhodně přehánět.

Fenykl, smetánka lékařská, šťovík – všechny tyto bylinky působí močopudně, podporují činnost jater a čistí krev, což je pro hubnutí velice důležité.

Mateřídouška obecná – celkově podporuje organismus a zklidňuje nervy, což je při hubnutí někdy skutečně potřeba.

Kořen pampelišky – snižuje hladinu cukru v krvi a stimuluje činnost jater, ledvin a slinivky břišní. Je to vynikající pomocník jak při hubnutí, tak při detoxikaci organismu. Působí také močopudně.

Máta peprná – tato velmi známá a oblíbená bylinka stimuluje metabolismus a pozitivně působí na trávicí soustavu, ale také proti zánětům či nadýmání.

Baví vás žít zdravě? Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout.
Upozornění na nové články, jídelníčky a recepty posíláme 3x týdně (po, st, pá). Z odběru novinek se můžete kdykoli odhlásit.
Redakce

Redakce

Každý den vám přinášíme novinky a zajímavosti ze světa zdravého životního stylu a hubnutí.