BezHladovění.cz

Příznaky vysokého cholesterolu

Vysoký cholesterol není sám o sobě nemocí, ale vede k závažným zdravotním problémům, jako jsou angína, mrtvice, mrtvička, infarkt a další cévní neduhy. Vysoká hladina cholesterolu doprovázená vysokou hladinou triglyceridů výrazně zvyšuje riziko srdečních chorob.

Srdeční choroby jsou způsobeny kornatěním cév, které vedou krev do srdce. Kornatění cév se v odborných kruzích označuje také jako ateroskleróza. Cholesterol se usazuje ve vnitřní straně cév a vytváří plak. Nejvíce náchylnými cévami na tvorbu plaku jsou ty malé a středně velké. Díky plaku se cévy zužují a průtok krve je značně redukován. Pokud se ucpe zúžení v koronární cévě sraženinou, nastane srdeční infarkt. Ten se projevuje pálivou bolestí za hrudní kostí, která může vystřelovat do celého těla.

reklama

Doporučujeme

FotoPopis
Nutriadapt

Pomůžeme vám snížit riziko cévních onemocnění úpravou stravy

Naučíme vás jíst tak, abyste snížili riziko cévních onemocnění a zlepšili si zdraví. Přijďte na nezávaznou konzultaci ve vašem městě. Konzultace stojí jen 200 Kč.

Rezervujte si konzultaci dnes 22.9.2020 a navíc získáte 2 kuchařky plné zdravých receptů zdarma.

Prohlédnout si proměny klientů 

Vysoká hladina cholesterolu v krvi se může navenek projevovat jen tehdy, pokud máte příznaky některých z těchto zdravotních problémů:

  • angína –  je způsobena kornatěním koronárních cév v srdci
  • bolest v dolních končetinách při cvičení – může být způsobena zužováním tepen, které vyživují dolní končetiny
  • krevní sraženiny a protržení cév – může vést k mrtvici nebo mrtvičce
  • odtržení plaku – může vytvořit sraženinu v jedné z tepen, které vedou krev do srdce (koronární trombóza), což může skončit infarktem
  • žluté uzlíky – vyskytují-li se v kůži pod očima, pod kůží na loktech nebo kolenou, jsou známkou vysokého cholesterolu

Diskutujte s námi

Aktuální tipy a zkušenosti ostatních najdete v naší skupině Jak snížit cholesterol přírodní cestou na Facebooku. Přidejte se k nám!

Baví vás žít zdravě? Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout.
Upozornění na nové články, jídelníčky a recepty posíláme 3x týdně (po, st, pá). Z odběru novinek se můžete kdykoli odhlásit.
Redakce

Redakce

Každý den vám přinášíme novinky a zajímavosti ze světa zdravého životního stylu a hubnutí.

Share via
Send this to a friend