BezHladovění.cz

Skořice a hubnutí

Většině z nás připomene vůně skořice čas kolem Vánoc nebo třeba jen dobrý koláč. Koho by tedy napadlo spojit si skořici s hubnutím, když v nás evokuje časy plné jídla a lenošení. Věřte nebo ne, je tomu tak. Toto voňavé koření se pro nás může stát nepostradatelným pomocníkem při hubnutí, a to třeba i v tom povánočním. Stačí jen vědět, jak na to.

Jaký je tedy vliv skořice na hubnutí? Pokud ji zařadíte do svého jídelníčku, může vám pomoci regulovat hladinu cholesterolu v krvi tím, že potlačuje ten špatný a zanechává dobrý. Díky chalkonovému polymeru, který obsahuje, zrychluje skořice metabolismus cukrů a je tak velkým pomocníkem pro diabetiky.  Abyste s ní dosáhli takového účinku, stačí užívat denně pouze jeden gram. Doporučuje se však nepřekročit dávku čtyř gramů za den.

Skořice se hodí jak pro vnitřní, tak pro vnější použití.

Pokud se rozhodnete pro vnitřní užívání, máme pro vás pár zajímavých receptů:

Nápoj ze skořice s medem na hubnutí

V hrnečku smíchejte dvě lžičky medu (nejlépe českého) s jednou lžičkou mleté skořice a zalijte horkou vodou. Tento lahodný nápoj je nejlepší pít ráno na lačno. Nastartuje vám metabolismus a usnadní hubnutí. Navíc podporuje trávení a v kombinaci s medem působí proti nachlazení.

reklama

Kaliper od Bezhladovění.cz

FotoPopis
Kaliperační kleště

Pořiďte si vlastní kaliper a zjistěte, kolik máte % podkožního tuku v pohodlí domova

Psalo nám hodně čtenářů, kde kaliper koupit. Na českém trhu není tolik možností a tak jsme se rozhodli, že vám kaliperační kleště seženeme sami. Proto jsme založili specializovaný miniobchod kaliper.cz, kde si můžete kaliper od nás koupit - ještě máme pár kusů skladem. Zařaďte se mezi naše čtenáře, kteří sledují pokroky při hubnutí správně!

Skořicový čaj

Pokud by vám vadil med, můžete skořici přidat například do černého čaje. Vychlazený nápoj se může stát součástí vašeho pitného režimu a tak nenásilnou cestou podporovat hubnutí tím, že se zkonzumovaný cukr nebude ukládat do tukové tkáně v takové míře jako předtím.

Stejně tak dobře vám poslouží třeba i jen odvar ze skořice.

Co se týče vnějšího používání skořice, tak většina z nás již určitě slyšela o skořicových zábalech, které poskytují kosmetické salóny. Tyto zábaly mají pomáhat hlavně proti celulitidě, která trápí vysoké procento žen. Kvůli této proceduře ovšem nemusíte chodit do salónu a utrácet zbytečně peníze. Vystačíte si doma s běžnými ingrediencemi.

Návod na domácí skořicový zábal

Je to velice jednoduché. Smícháme rodinné balení plnotučného jogurtu s třemi lžičkami olivového oleje a nakonec přidáme 5 polévkových lžic mleté skořice. Vytvořenou směsí potřeme kůži (hlavně na stehnech, bocích a bříšku) a omotáme ji potravinářskou fólií. Následně se pořádně zabalíme do deky a přibližně hodinu se oddáváme relaxaci. Poté směs smyjeme a aplikujeme krém proti celulitidě (nejlépe skořicový).

Pokud máte dobré zkušenosti se skořicí na hubnutí, můžete se o ně podělit na různých internetových diskuzích zabývajících se tímto tématem, a předat je dál.

Jak ale jistě sami zjistíte, samotná skořice nikdy nedokáže zázraky. Může posloužit jako dobrý startér při hubnutí, ale bez dostatečného pohybu a hlavně vyvážené a zdravé stravy nic nezmůže. Naopak dobrý jídelníček doplněný skořicí dělá divy.

Baví vás žít zdravě? Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout.
Upozornění na nové články, jídelníčky a recepty posíláme 3x týdně (po, st, pá). Z odběru novinek se můžete kdykoli odhlásit.
Redakce

Redakce

Každý den vám přinášíme novinky a zajímavosti ze světa zdravého životního stylu a hubnutí.

Share via
Send this to a friend