Hlíva ústřičná: posílení imunity a další skvělé účinky

Hlíva ústřičná je výborná houba s jemnou chutí a léčivými účinky. Díky antioxidantům snižuje cholesterol, posiluje imunitu a chrání před rakovinou.

reklama
Popis

Udělejte první krok pro snížení "zlého" cholesterolu ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

 • Diagnostiku těla na přístroji typu InBody / Tanita
 • Posouzení jídelníčku a tipy, jak ho upravit pro snížení "zlého" cholesterolu
 • Doporučení, co dělat pro zdravější srdce a cévy
 • Návrh dalšího postupu pro snížení rizika cévních onemocnění (infarkt, mozková mrtvice, atd.) úpravou stravy
 • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte 2 kuchařky plné zdravých receptů zdarma

Co hlíva obsahuje

Tato zázračná houba v sobě ukrývá velké množství antioxidantů, vitaminů a minerálů. Konkrétně:

Díky tomuto „mixu“ zázračného složení vyniká protizánětlivými, protivirovými a protirakovinnými účinky. Brání také předčasnému stárnutí buněk.

Léčivé účinky hlívy ústřičné

V Asii používají hlívu ústřičnou k léčbě mnoha neduhů už tisíce let. Opěvují ji jako houbu dlouhověkosti a pevného zdraví. V tradiční čínské medicíně se z ní vyrábějí různé prášky, tinktury a masti. S čím hlavně pomáhá?

1. Zvýšení imunity

Na zvýšení obranyschopnosti se podílí zejména beta D-glukan. Chrání před viry a bakteriemi, které na nás hlavně v podzimních a zimních měsících útočí ze všech stran. Betaglukany společně s vitaminy a minerály obsaženými v hlívě ústřičné posilují imunitu a pomáhají bojovat proti všudypřítomným bacilům.

2. Podpora při chronickém onemocnění

Zvláštní význam má užívání hlívy ústřičné při chronických onemocněních, mezi které patří např. revma, diabetes, alergie, astma, ekzém, mykóza a různé opakující se záněty. Pravidelný příjem čerstvé hlívy či extraktu z ní podporuje tělo v boji s těmito nemocemi. Projevy nepříjemných potíží se díky ní mohou snížit, případně úplně vymizet. Za zkoušku to rozhodně stojí.

3. Boj s rakovinou

Látky obsažené v hlívě působí jako prevence, ale také významně zpomalují rozvoj již propuknuté nemoci. Pomáhají také s doléčením v závěru terapie. Hlíva potlačuje zejména růst 2 typů nádoru: hepatomu a sarkomu. Navíc může snížit také množství nádorů v tlustém střevě. Proto nejen léčitelé, ale také tradiční lékaři, předepisují svým onkologickým pacientům doplňky stravy obsahující extrakt z hlívy ústřičné.

4. Střeva v rovnováze

Hlíva obsahuje kromě celé řady dalších blahodárných látek také velké množství vlákniny, která je důležitá pro správnou činnost střev. Funguje jako čistič trávicího traktu, který střeva zbavuje toxinů a usazenin. Pokud trpíte zácpou, nebo naopak častými průjmy, hlíva ústřičná vám může výrazně ulevit.

hlíva ústřičná

Shrnutí: Kdy hlíva pomáhá?

Jak hlívu konzumovat

Vychutnat si ji můžeme na mnoho způsobů. Výborná je povařená, grilovaná nebo dušená, ale jíst ji lze i v syrovém stavu. Její konzistence skvěle nahradí v pokrmech maso, a proto je oblíbená jako součást bezmasého guláše nebo karbanátků. Pokud nemáte rádi typickou chuť hub, zkuste preparát s obsahem hlívy ústřičné, kterých je v dnešní době na trhu celá řada.

Nejoblíbenější recepty z hlívy ústřičné

 • Polévka
 • Guláš
 • Placky
 • Na grilu
 • V teplém salátu
 • Rizoto

TIP: Vyzkoušejte guláš z hlívy, rizoto i polévku podle našich receptů.

A jaký recept z hlívy máte nejraději vy? Napište nám na Facebooku.

 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.

Zlepšete kvalitu života přátelům a rodině. Sdílejte s nimi článek. Děkujeme.

[mv_grow_share]
Šárka Jirchářová

Šárka Jirchářová

Mým velkým koníčkem je vaření a pečení. Nepříjemné střevní onemocnění mě přivedlo na dietu Low-FODMAP, která ve světě sklízí velké úspěchy. Ulehčuje život mnoha lidem se syndromem dráždivého tračníku. Nedostatek informací v našich končinách mě přivedl k psaní vlastního blogu www.lowfodmapdieta.cz.

Nenechte si ujít