BezHladovění.cz

Kakaové máslo a zdraví

U tohoto článku jistě zajásají všichni milovníci tolik oblíbené čokolády, nicméně dnes nebude řeč vyloženě o ní.

reklama

Zaměříme se na kakaové máslo, které se dnes s oblibou využívá nejenom na výrobu čokoládových cukrovinek, ale díky své vůni také v kosmetickém či farmakologickém průmyslu.

Jak se takové kakaové máslo vyrábí?

Kakaové máslo se vyrábí lisováním hmoty z pražených kakaových bobů v hydraulických lisech, z čehož vznikne žlutá hmota podobná například kokosovému tuku. Zbytek vylisované hmoty se potom semele na kakaový prášek, který má využití zejména v potravinářském průmyslu.

Výhodou kakaového másla je jeho vysoká stabilita. Díky obsaženým antioxidantům, které zabraňují jeho žluknutí, ho můžete skladovat i několik let.

Cocoa farmer David Kebu Jnr holding the finished product, dried cocoa beans ready for export.

Výhody kakaového másla:

  1. Obsahuje antioxidanty zabraňující oxidačnímu stresu v těle.
  2. Zjemňuje a vyživuje pokožku.
  3. Má o něco nižší obsah energie než jiné tuky.
  4. Je přírodním zdrojem minerálních látek, kterými jsou: zinek, mangan, měď, hořčík či železo.
  5. Obsahuje rovněž zdravé tuky.
  6. Přítomnost vitaminu E.
  7. Má pozitivní vliv na psychiku.

Kakaové máslo nejenom výborně chutná, ale jeho umírněnou konzumaci můžete brát i jako součást zdravého životního stylu.

V kuchyni má toto máslo široké spektrum využití. Je vhodné na pečení, přípravu domácích čokoládových pralinek, pro přípravu dezertů i zmrzlin.

čokoládové pralinky

Kde koupit kakaové máslo

Kakaové máslo seženete především v prodejnách se zdravou výživou a za jeho kvalitu se určitě vyplatí si připlatit. Až zařadíte pravé kakaové máslo do vaší kuchyně, uvidíte, že opravdový luxus si můžete dopřát i sami, a to v pohodlí domova.

Inspirace na závěr!

Vyrobte své rodině domácí čokoládu! Stačí jen rozpustit kakaové máslo, přidat k němu kakaový prášek a osladit vše sladidlem dle libosti.

Do čokolády můžete přidat i želé, rozinky či oříšky – fantazii se meze nekladou. Uvidíte, že až vaši nejbližší čokoládu ochutnají, tak ani neuvěří, že je čokoláda pouze vašim dílem. Navíc si budete jisti, že jim dopřáváte jen to nejlepší!

Sandra Figalová

Sandra Figalová

Zdravý životní styl je mojí zálibou už delší dobu, kromě studia oboru Nutriční terapie na 1. lékařské fakultě se o výživu a sport zajímám i ve volném čase. Zastávám přístup, že každý jsme trochu jiný a máme jiné individuální potřeby, na které bychom měli brát vždy ohled.

Nenechte si ujít

reklama
Doprava zdarma na všechny nákupy na Powerlogy.cz Doprava zdarma
Doprava zdarma na všechny nákupy na Powerlogy.cz
Naše potraviny obsahují výrazně méně cukru. Protože jejich skutečná síla spočívá v přírodní chuti. Víme, že i funkční potraviny mohou chutnat skvěle a lahodně. Při dodržení nejvyšších standardů kvality jsme dosáhli čistou chuť každé jedné Powerlogy potraviny. Doprava zdarma na všechny nákupy.

Zobrazit další slevové kupony →

Už jste ochutnali Zdravou jednohubku?

Každý všední den jeden tip pro lepší zdraví a snadnější hubnutí ve vaší emailové schránce.

Dejte si Zdravou jednohubku spolu s dalšími 4 562 čtenáři.

Varování: Po požití Zdravé jednohubky můžete být chytřejší a zdravější. Když vám přestane chutnat, můžete se kdykoli odhlásit.

reklama
Pošlete článek přátelům