BezHladovění.cz

Syrovátka a hubnutí

Syrovátka je výborný prostředek, jak zhubnout a utužit si zdraví, a tak by neměla chybět ani ve vaší kuchyni. Tento žlutozelený nápoj se vyrábí z kozího nebo kravského mléka. Syrovátka z kravského mléka je lahodná a nasládlá. Můžete si ji koupit jak v lahvi, tak sušenou. Naproti tomu kozí syrovátka, kterou seženete pouze v tekuté formě, má o něco specifičtější chuť, a proto nemusí každému chutnat. Někteří výrobci syrovátku ochucují, aby byla chutnější. Na trhu se tak můžeme setkat například s příchutí meruňky, vanilky, aloe vera, maliny, citrónu a tak dále.

reklama

Ať se ale rozhodnete pro kteroukoliv, vždy dávejte raději přednost bio syrovátce, a ještě lépe té nepasterizované. Pokud je vaším cílem zhubnout, dávejte si také pozor na poměr sacharidů a bílkovin. Uvádí se, že syrovátka by měla obsahovat minimálně šedesát procent bílkovin. Jinak vám v hubnutí moc nepomůže.

Syrovátka a její účinky na hubnutí

Čím se tedy tento nápoj zasloužil o svou popularitu? Jeho kouzlo tkví v tom, že obsahuje vysoké množství lehce stravitelných bílkovin, laktózu a je velmi bohatý na vitamíny a minerální látky.

Díky tomu jdou syrovátka a hubnutí ruku v ruce, protože laktóza působí v našem těle vlastně jako prebiotikum. Podporuje zdravou střevní mikroflóru, bez které bychom hubli jen stěží. Bílkoviny v ní obsažené nám zase pomáhají zůstat déle sytí, někdy až o dvě hodiny. Takže se dá využít jako rychlá a zdravá svačina, když člověk zrovna nestíhá nic jiného. Co se týče hubnutí, je u lidí více oblíbená sušená syrovátka, protože ji nemusíte kupovat stále dokola, několikrát do měsíce a máte ji stále po ruce.

Celkově kombinace vysokého obsahu vitaminů, minerálních látek, laktózy a bílkovin působí preventivně v mnoha případech. Pokud se rozhodnete ji zařadit do svého jídelníčku a pravidelně ji konzumovat, jistě tím nic nezkazíte. Při vnitřním užívání vám totiž pomůže snížit cholesterol v krvi, detoxikuje vám organismus, podpoří činnost ledvin, upraví odchylky v látkové výměně a celkově se budete cítit lépe a zdravěji.

Syrovátka ale bohužel není vhodná pro osoby trpící alergií na laktózu. Kvůli vysokému obsahu bílkovin by se neměla podávat ani dětem do tří let.

Nic není bez práce

Nepodléhejte ale představě, že za vás syrovátka vyřeší problém s nadváhou. Takový prostředek ještě nikdo neobjevil.  Určitě do svého týdenního plánu zařaďte alespoň dvě pohybové aktivity, a pokud nejste zběhlí v sestavování jídelníčku, jednoduše si sjednejte schůzku s výživovým poradcem. Pokud si tyto rady vezmete k srdci a ještě si doma uděláte zásobu syrovátky, tak se nemusíte bát, že by se pozitivní výsledek nedostavil.

 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.


Redakce

Redakce

Každý den vám přinášíme novinky a zajímavosti ze světa zdravého životního stylu a hubnutí.

Nenechte si ujít

Reklama

První krok pro úspěšné hubnutí – nezávazná konzultace s výživovým specialistou

Nezávazná konzultace je bezplatná nebo za 200 Kč, zálěží na poradně. V rámci nezávazné konzultaci získáte:

ikonkaPopis
free-consultation-list-2

Přesnou bioimpedanční analýzu vašeho těla

Výživový specialista vás změří na přístroji typu InBody / Tanita. Získáte detailní přehled o stavbě svého těla: % podkožního tuku, množství rizikového viscerálního tuku, hmotnost svalové hmoty a kostry, množství vody, metabolický věk, atd. 

free-consultation-list-1

Zjistíte, proč se vám nedaří zhubnout

Specialista vám ihned předá a vysvětlí výsledky diagnostiky. Pro ucelenější pohled se vás poté zeptá na zdravotní historii a váš běžný jídelníček. Na základě všech těchto dat vyhodnotí, jaké jsou vaše největší problémy, a poradí, jak nejlépe dosáhnete vysněné váhy.

Vyberte si město pro více informací

Pokud v seznamu nenajdete to vaše, nezoufejte. Vyberte nejbližší město, přečtěte si všechny informace, podívejte se na zkušenosti klientů, rezervujte si nezávaznou konzultaci a s asistentkou se domluvíte na konzultaci po telefonu či online.

reklama
Doprava zdarma na všechny nákupy na Powerlogy.cz Doprava zdarma
Doprava zdarma na všechny nákupy na Powerlogy.cz
Naše potraviny obsahují výrazně méně cukru. Protože jejich skutečná síla spočívá v přírodní chuti. Víme, že i funkční potraviny mohou chutnat skvěle a lahodně. Při dodržení nejvyšších standardů kvality jsme dosáhli čistou chuť každé jedné Powerlogy potraviny. Doprava zdarma na všechny nákupy.

Zobrazit další slevové kupony →

Už jste ochutnali Zdravou jednohubku?

Každý všední den jeden tip pro lepší zdraví a snadnější hubnutí ve vaší emailové schránce.

Dejte si Zdravou jednohubku spolu s dalšími 4 562 čtenáři.

Varování: Po požití Zdravé jednohubky můžete být chytřejší a zdravější. Když vám přestane chutnat, můžete se kdykoli odhlásit.

reklama
Pošlete článek přátelům