RECENZE: Kuchařka Fitness recepty Míši Švecové

Řada foodblogerek si plní sen vydat vlastní kuchařku. Michaela Švecová patří k těm nejpovolanějším – její blog Fitnessrecepty.net sleduje na Facebooku téměř 100 000 fanoušků.

Kuchařka Fitness recepty je poděkováním všem fanouškům, díky nimž projekt vznikl – obdivovali Míšiny dobroty na Instagramu a volali po receptech. Spolupracuje na nich i Míšina sestra a přítel. Tištěná knížka vyšla chvilku před Vánoci 2017 a za krátkou dobu nasbírala spoustu pozitivních ohlasů.

Koho knížka potěší

Fanoušky zdravého životního stylu a kuchařského minimalismu. Míša vyslyšela přání čtenářů, kteří ji prosili o jednoduché, zdravé recepty z potravin, které snadno seženeme ve zdravých výživách a supermarketech. Ani v 21. století většinu lidí nebaví vařit s mobilem nebo tabletem v ruce – pěkně s voňavou knížkou jde práce mnohem líp.

Pár slov o autorce – Michaele Švecové

Vystudovaná inženýrka sama sebe popisuje jako „veselou spokojenou holku, která miluje sladké a zdravý životní styl“. Věčně jí chybí kokosový olej a nerada uklízí kuchyň. Blog Fitness recepty založila vlastně náhodou. Jednoho dne dostala po návratu z posilovny chuť na něco sladkého. Nechtěla si fit den pokazit něčím kupovaným, tak začala experimentovat. Výsledek „hodila“ na Instagram, lidem se líbil a chtěli znát recept. A Fitness recepty byly na světě.

TIP: Přečtěte si celý rozhovor s Míšou, kde prozrazuje spoustu dalších zajímavostí.

Jak Míša vaří

Zdravě, chutně a přitom výživně. Jídla obsahují minimum cukru, zato spoustu bílkovin a prospěšných tuků. Oceňujeme nápaditost – stejné postupy a chutě nikde jinde nenajdete. Často jde o kombinace na pohled odvážné. O to víc překvapí báječný výsledek.

TIP: V ingrediencích se občas objeví protein nebo koncentrovaná vláknina – psyllium. Pokud s nimi nejste zvyklí vařit, prostě je vynechte. Nic se nestane. Vyzkoušeno 🙂

Struktura kuchařky

Obsahuje 78 receptů rozdělených do 5 kategorií:

  • Snídaně – sladké i slané
  • Polévky – lehké vývary a zeleninové krémy
  • Obědy a večeře – hlavně pro milovníky masa a ryb
  • Dezerty – od oříškových sušenek až po tvarohové nanuky
  • Smoothie – 10 superzdravých nápojů ke svačině i snídani

U každého receptu najdete označení náročnosti. Naprostá většina spadá do kategorie „snadné“ s průměrným časem přípravy 20 minut.

Vyzkoušeno: Kuřecí směs s ananasem a Pečená kuřecí stehna v kokosovém mléce

kuřecí směs s ananasem

Míša opravdu miluje kokosové mléko a olej. Jejich vůni a lehkou chuť si zamilujete také. Jako první jsme vyzkoušeli recept ze stránky 62 – kuřecí směs s ananasem a koriandrem. Už podle fotky vypadá sladko-slaná kombinace lákavě. Syrový ananas jsme nahradili bio kompotem, abychom nemuseli tak dlouho vařit. Výsledek? Fantastický.

pečená kuřecí stehna v kokosovém mléce

Neodolali jsme ani kuřecím stehnům pečeným v kokosovém mléce doplněném o zajímavou směs koření – skořici, kurkumu, zázvor, česnek a kmín. Ideální mix pro spalování tuků. Chuť byla v tomto případě ještě exotičtější, velice příjemná. Oba postupy jsou jednoduché, hotové ve 3, resp. 6 snadných krocích.

TIP: Vyzkoušejte Míšin oblíbený dezert – báječné borůvkové cupcakes bez cukru a bílé mouky.

Doporučujeme kuchařku? Rozhodně!

Kuchařka Fitness receptů patří k nejlepším, jaké jsme za poslední dobu drželi v ruce. Každé jídlo je promyšlené, originální a přitom geniálně jednoduché na přípravu. Zůstane vám jediné dilema: Které zkusit jako první?

Pár pěkných hodnocení už se sešlo i na Facebooku:

Ráda bych ocenila ne jenom perfektní recepty, ale hlavně celkovou inspiraci a motivaci, která z knihy přímo čiší. Fitness pro mnoho lidí může znamenat dřinu, odříkání a hlavně nejisté výsledky. Tahle kniha ale s tímto starým dogma zatočila. Je totiž plná zábavy, laskomin a nadšení. Prostě vám to nedá a budete to chtít všechno vyzkoušet 😀 Just buy it!

Krásná moderní kniha, plná zdravých receptů. Popis je přesně takový, jaký potřebuji. Nejvíce se mi líbí rozmanitost receptů, vybere si opravdu každý. Naprostá spokojenost 10/10.

Soutěž: Vyhrajte kuchařku na Facebooku

Soutěž o kuchařku Fitness receptyZaujala vás knížka? Zahrajte si o ni na Facebooku. Neváhejte: Soutěž běží jen do čtvrtka 19. 4. 2018.

reklama
Popis

Udělejte první krok pro úspěšné hubnutí ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

  • Diagnostiku těla na přístroji typu InBody / Tanita
  • Posouzení jídelníčku a tipy, jak ho upravit, aby šla vaše váha dolů
  • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav i kondici
  • Motivaci a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí
  • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte ihned 2 ukázkové jídelníčky na celý týden včetně receptů zdarma
 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.

Redakce

Redakce

Každý den vám přinášíme novinky a zajímavosti ze světa zdravého životního stylu a hubnutí.