RECEPT: Domácí proteinové palačinky

Recept na domácí proteinové palačinky

Tyto proteinové palačinky prostě nemají chybu! Jsou bleskově rychlé a neobsahují skoro žádné sacharidy, takže si je můžete dopřát kdykoliv chcete.

Palačinky s proteinem vám zaberou asi 5 minut, z uvedených surovin vykouzlíte 2 až 3 kousky. Domácí těsto vyjde na cca 44 Kč.

Na domácí proteinové palačinky budete potřebovat

 • 1 odměrka proteinu cca 30 g (použili jsme čokoládový, ale záleží na vaší chuti)
 • 1 celé vejce
 • 50 až 100 ml čisté vody
 • Ovoce dle chuti – například borůvky a banán, ale je to na vás

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
10 inspirací na zdravé snídaně z Instagramu

Jdeme na vaši první proteinovou palačinku

 1. Celé vajíčko rozklepněte do mísy a přidejte proteinový prášek s vodou. S vodou opatrně! Přidávejte ji podle potřeby, aby vám vzniklo středně husté těsto.
 2. Proteinovo-palačinkové těsto nalijte na pánvičku a opečte z obou stran.
 3. Finální proteinovou palačinku si můžete dochutit a ozdobit dle chuti. Klasika, která vždycky boduje, je sezónní ovoce, mix oříšků a semínek.

Zdravý tip: Pokud si proteinové palačinky děláte k snídani, přidejte do těsta ovesné vločky nebo vidličkou rozmačkaný banán. Oříšky a semínka také můžete přidat rovnou do těsta.

Hubnutí a proteinové palačinky. Kdy je jíst?

Kdykoli během dne. Pokud do těsta nepřidáte nic sacharidového, tak si proteinové palačinky můžete dopřát i večer.

Když do proteinových palačinek přidáte vločky nebo banán, hodí se k snídani, dopolední svačině nebo ihned po cvičení.

Jak si přípravu palačinek ulehčit?

Na českém trhu už seženete i různé speciální směsi na proteinové palačinky. Od “patlání” těsta vás sice neosvobodí, ale existuje několik dobrých důvodů, proč byste o jejich koupi měli uvažovat:

 • Na přípravu nepotřebujete vajíčko. Oceníte je ve chvíli, kdy máte prázdnou lednici a chcete se kvalitně najíst. Stačí vám jen voda 🙂
 • Nemusíte si lámat hlavu s výběrem kvalitního proteinu.
 • Navíc obsahují vlákninu, důležitou pro úspěšné hubnutí.
 • Prodávají se v různých příchutích, např. kakaové, malinové, banánové, jahodové, borůvkové, atd. I když my raději doporučujeme koupit palačinky s přirozenou chutí a dochutit si je vlastním ovocem, oříškovým krémem či kakaem.

Mezi naše nejoblíbenější patří:

Prom-in proteinové palačinky

Prom-in proteinové palačinky

Prom-in proteinové palačinky se prodávají ve 4 příchutích (neslazené, lehce slazené, čoko-kokos a malina), kdy nejprodávanější jsou ty s čokoládou a kokosem. V neslazené 100gramové verzi najdete 45,7 g bílkovin, 30,1 g sacharidů a 7,2 g tuků.

Příprava těsta je velmi jednoduchá. Cca tři polévkové lžíce směsi rozmícháte v 60 až 70 ml mléka či vody. Těsto smažíte jako klasické palačinky z obou stran.

Směs se prodává v 600g balení. Vystačí vám cca na 10 porcí. Jedna porce vyjde na 22 Kč.

Nutrend Protein Pancake

Nutrend Protein Pancake

Nutrend Protein Pancake obsahují vysoce koncentrovaný mléčný proteinový izolát (MPI) a syrovátkový proteinový koncentrát. V 100 gramech směsi najdete 44 g bílkovin, 31,5 g sacharidů a 74,8 g tuků. Stejně jako Prom-in proteinové palačinky obsahují vlákninu a jsou bezlepkové. Vybrat si můžete jen ze dvou variant – čoko-kakao a bez příchutě. Výhodou je, že už těsto nemusíte dochucovat. Mají vyváženou chuť.

Směs se prodává v 750g balení. Připravíte z něj cca 15 porcí. Jedna porce vyjde na 21 Kč.

So Good! Protein Pancakes

So Good! Protein Pancakes

So Good! Protein Pancakes od Fitness Authority mají základ v ovesných vločkách, ovesné mouce, syrovátkovém proteinu a dalších živinách. Existují ve variantách jablko-skořice, banán, jahoda, borůvka nebo bez příchutě. Ochucené palačinky obsahují lyofilizované kousky ovoce (ovoce si zachovává většinu vitamínů).

Směs se prodává v 3000g balení. Připravíte z ní cca 40 porcí. Jedna porce vyjde na 25 Kč.

 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.

Danča Hájková

Danča Hájková

Jmenuji se Danča a jsem fitness trenérkou. Vyučuji fitbox, fit a overball, TRX, zumbu, nordic walking a pole dance. Napsala jsem příručku Nechci chybovat. Najdete ji na mém webu, stejně jako články o zdravém životním stylu a výborné recepty.