Bezhladoveni.cz

Léčivé účinky kustovnice čínské

Kustovnice čínská, známá také jako Goji, nese plody podobné sušeným brusinkám či jinému bobulovitému ovoci.

reklama

Dnes je čím dál oblíbenější superpotravinou. Její nutriční hodnoty slibují nespočet léčivých účinků a příznivé působení na lidský organismus.

Pojďme se seznámit s nejlepšími léčivými účinky tohoto ovoce, které naši předkové dokonce považovali za elixír dlouhověkosti.

Skvělý antioxidant

Kustovnice čínská se dá považovat za jeden z nejsilnějších antioxidantů vůbec, jelikož obsahuje řadu velmi významných látek. Kromě vitaminu C, E a karotenoidů je to například selen, který působí proti oxidačnímu stresu v našem organismu.

Vzpruha pro imunitu

Obsah vitaminů a minerálních látek pomáhá posilovat naši obranyschopnost před vnějšími vlivy a udržuje naši imunitu v dobré kondici. Některé zdroje popisují i příznivý vliv kustovnice proti alergiím a astmatům, jelikož svým složením pomáhá zvlhčovat plíce a udržovat je v dobré kondici.

kustovnice - podpora imunity

Pro lepší činnost jater i ledvin

Nutriční složení tohoto ovoce navíc ovlivňuje přirozenou detoxikaci organismu tím, že podporuje činnost hlavních detoxikačních orgánů, jako jsou játra a ledviny. Díky očišťující funkci je také vhodné zařadit kustovnici do jídelníčku při nadměrném užívání alkoholu či kouření cigaret.

Zvyšte své libido

Dle některých odborníků podporuje pravidelné užívání Goji i sexuální funkce a zabraňuje snížení libida. Navíc toto ovoce působí i jako omlazující elixír, díky němuž zůstanete pro svůj protějšek stále velmi atraktivní.

Dejte sbohem kožním problémům

Díky vyššímu obsahu minerálů jakými jsou selen, zinek či železo je také kustovnice dobrá pro podporu kvality pokožky. Podle některých alternativních léčitelů prý časté užívání Goji může zmírnit projevy ekzému či lupénky, jinak velmi závažného a nesnadno vyléčitelného onemocnění.

Doplňte esenciální aminokyseliny

Tuto plodinu by měli zařadit do svého jídelníčku i vegani a vegetariáni, protože právě kustovnice obsahuje všechny esenciální aminokyseliny, které si tělo neumí samo vytvořit a většinou je jinak přijímáme zejména v živočišné stravě.

goji

Další léčivé účinky kustovnice čínské

  • Napomáhá snižovat krevní tlak
  • Příznivě působí na krvetvorbu
  • Prospívá zraku a mozkovým funkcím
  • Dodává energii

Po jaké formě Goji sáhnout?

Kustovnici čínskou seženete nejčastěji buď v sušeném, nebo mraženém stavu. V obchodech se zdravou výživou pak ve formě 100% koncentrované šťávy.

Podle některých zdrojů jsou právě nápoje nejúčinnější, ale doporučujeme vyzkoušet na sobě, který druh vám bude vyhovovat nejvíce.

Pokud jste kustovnici ještě neokusili, neváhejte a zařaďte tuto superpotravinu do svého jídelníčku co nejdříve!

 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.


Sandra Figalová

Zdravý životní styl je mojí zálibou už delší dobu, kromě studia oboru Nutriční terapie na 1. lékařské fakultě se o výživu a sport zajímám i ve volném čase. Zastávám přístup, že každý jsme trochu jiný a máme jiné individuální potřeby, na které bychom měli brát vždy ohled.

Nenechte si ujít

reklama
reklama