Pokud byste chtěli zhubnout nějaké to kilo, ale neradi chodíte do zapocených cvičebních sálů a přeplněných fitcenter, tak je orbitrek to pravé pro vás. Jednoduše si ho pořiďte domů. Na trhu je sice relativně široký výběr, ale v prodejně sportovních potřeb vám jistě rádi poradí, který je pro vás ten pravý.
Proč si orbitrek vůbec pořídit?
Orbitrek je výborný hlavně v tom, že pohyby na něm jsou velmi plynulé a bez nárazů (na rozdíl třeba od běhání), a proto je velice vhodný pro osoby, které mají problémy s klouby. Navíc ze všech takovýchto přístrojů se při cvičení na něm zapojí největší množství svalů, včetně těch ramenních a pažních. Svalové zapojení je navíc tak rovnoměrné, že i při celkem rychlém spalování kalorií vydržíte u cvičení déle než např. na rotopedu. Toto bývají dost často důvody, proč u lidí, kteří se rozhodují, zda si na hubnutí zakoupit orbitrek nebo rotoped, vítězí právě orbitrek.
Samozřejmě má i další výhody, jako je celkové posílení kondice a pohybového a kardiovaskulárního systému. A je to velký pomocník pro ty, kteří chtějí shodit kila hlavně v dolní části těla. To nejvíce podpoříte tzv. střídavým během, kdy se střídá úroveň zátěže vždy o několik bodů.
Dá se s ním také ušetřit čas, například tím, že na něm budete cvičit během sledování svého oblíbeného seriálu.
Nevýhody orbitreku
Pokud chcete, aby vám přístroj nějakou dobu vydržel, tak si rozhodně nekupujte ten nejlevnější. Orbitreky totiž bývají často poruchové, rozhodně více než rotopedy. A když už si přeci jenom koupíte nějaký ten levnější model, nezapomínejte na to, že ty bývají konstruovány tak, aby je užíval pouze jeden člen domácnosti. Když se na nich začnou střídat osoby s jinou tělesnou vahou, často jim praskne šroub nebo se jinak poškodí.
Další nevýhodou může být pro člověka nepřirozený pohyb. Na ten si ale brzo zvyknete.
A pokud chcete nejen zhubnout, ale také nabrat svalovou hmotu, tak v tom vám orbitrek moc nepomůže.
Všichni ale víme, jak moc je při hubnutí pohyb důležitý, a orbitrek se může stát vaším velkým pomocníkem v boji s nadváhou. Pak už jen stačí upravit jídelníček, protože bez toho by byl úspěch pouze poloviční. Samozřejmě nejlepší je vyhledat pomoc výživového specialisty, který bude při tvorbě jídelníčku brát ohled na váš věk a zdravotní stav.