BezHladovění.cz

Cesta za lepším tělem s TRX závěsným systémem

Díky své jednoduchosti a zároveň vysoké efektivitě se TRX závěsný systém (odtud i pojem závěsný trénink) stal nezbytnou pomůckou nejen mnoha top fitness trenérů z celého světa, ale samozřejmě také milionů jejich svěřenců a dalších lidí, kteří touží zlepšit svou kondičku a vypracovat tělo.

reklama

Přemýšlíte, že jej zapojíte do svého cvičení? V tomto článku vám poradíme, jak TRX závěsný systém správně vybrat, jak by měl vypadat cvičební plán a také některé účinné cviky.

Výhody tréninku s TRX

Zapojuje dolní i horní část těla z různých úhlů, posiluje každý sval a kopíruje pohyby, které děláte v běžném životě.

To znamená, že budete nejen štíhlejší a silnější, ale budete rovněž podávat lepší výkon a budete méně náchylní ke zranění.

Navíc, protože musíte udržet rovnováhu (popruhy jsou vratké), každý pohyb zapojuje i střed vašeho těla (anglicky core) a dokonce také menší tzv. stabilizační svaly.

TRX je prostě dokonalý pomocník k zlepšení formy celého těla a díky tomu, že nezabírá mnoho místa a je přenosný, můžete jeho výhod užívat kdykoli. Je vhodný pro začátečníky i aktivní sportovce.

Jak správně vybrat závěsný systém?

Najdete jej určitě ve fitness centrech, ale pokud s ním chcete cvičit v pohodlí domova, není problém si ho objednat ze specializovaných e-shopů.

Lepší je investovat do originálních výrobků, jelikož padělky bývají nekvalitní, a mohou být přímo nebezpečné.

Jak TRX funguje?

Závěsný systém tvoří dva pevné popruhy s nastavitelnou délkou a madly pro zachycení rukou nebo nohou. Během tréninku je obvykle dolní či horní část těla na zemi a druhá zavěšená. Jde jej zavěsit prakticky kdekoli, tedy třeba doma na dveře, venku na hřišti apod.

Jak začít?

Doporučuje se cvičit 3x týdně. Jste-li začátečníci, provádějte 2 sady každého cviku po dobu 30 vteřin za sebou, pohyby jsou pomalé a kontrolované. Později zvyšte na 3 sady.

TRX cviky:

Kliky

Postavte se k zařízení zády s nohama na šířku ramen. Rukojeti držte ve výšce prsou před sebou, natáhněte ruce, dlaně směřují k podlaze. Tělo je v jedné rovině od hlavy až po paty. Přesuňte váhu na bříška chodidel a ohněte lokty. Udělejte klik a vraťte se do výchozího postoje.

Obrácené přítahy

Lehněte si na záda pod závěsy, kolena jsou pokrčená, chodidla na zemi. Uchopte madla nad hrudníkem, natáhněte paže, dlaně jsou proti sobě. S ohnutými lokty přitahujte trup nahoru, dokud tělo není v jedné rovině od ramen po kolena. Opět natáhněte ruce a vraťte se do původní polohy.

Extenze tricepsu

Stoupněte si k systému zády s nohama na šířku boků. Nakloňte se dopředu a držte rukojeti před obličejem, lokty jsou ohnuté na 90 stupňů, dlaně směrem od vás. Natáhněte ruce, pak pokrčte lokty a vraťte se do výchozí pozice.

Výpady

Opět se k TRX postavte zády. Levou nohu zavěste do obou madel (nožních kolébek), ruce v bok. Pokrčte kolena, dokud stehno pravé nohy není rovnoběžně s podlahou, pak se vytáhněte zpět do původního postoje. Pro dokončení sady vystřídejte končetiny.

Přítahy hamstringů (zadní části stehen)

Lehněte si na záda pod zařízení, paty jsou v nožních kolébkách, nohy natažené, ruce rovně do stran (“T” pozice), dlaně na zemi. Nadzvedněte boky, tak aby tělo bylo v jedné rovině od ramen po paty. Pokrčte kolena a táhněte madla k sobě. Pak natáhněte nohy do výchozí polohy.

 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.


Redakce

Redakce

Každý den vám přinášíme novinky a zajímavosti ze světa zdravého životního stylu a hubnutí.

Nenechte si ujít

reklama
Doprava zdarma od 2000 Kč při nákupu ochranných pomůcek na Mediskont.cz
Doprava zdarma od 2000 Kč při nákupu ochranných pomůcek na Mediskont.cz
Test na COVID, jednorázové rukavice, roušky a respirátory, jednorázové oděvy, obličejové štíty, dezinfekce na ruce, antibakteriální ubrousky, produkty za velkoobchodní ceny.

Zobrazit další slevové kupony →

Už jste ochutnali Zdravou jednohubku?

Každý všední den jeden tip pro lepší zdraví a snadnější hubnutí ve vaší emailové schránce.

Dejte si Zdravou jednohubku spolu s dalšími 4 562 čtenáři.

Varování: Po požití Zdravé jednohubky můžete být chytřejší a zdravější. Když vám přestane chutnat, můžete se kdykoli odhlásit.

reklama
Pošlete článek přátelům