Luštěniny a hubnutí: Které druhy fungují nejlépe?

Milované i nenáviděné luštěniny patří mezi potraviny ideální pro hubnutí, a to hned z několika důvodů. Zasytí vás, udrží krevní cukr v optimální hladině, a když se dobře připraví, tak i skvěle chutnají.

reklama
Popis

Udělejte první krok pro úspěšné hubnutí ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

 • Diagnostiku těla na přístroji typu InBody / Tanita
 • Posouzení jídelníčku a tipy, jak ho upravit, aby šla vaše váha dolů
 • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav i kondici
 • Motivaci a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí
 • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte ihned 2 ukázkové jídelníčky na celý týden včetně receptů zdarma

6 hlavních přínosů luštěnin pro organismus

Luštěniny jsou bohaté na bílkoviny, kterých mají nejvíce ze všech rostlinných potravin. Obsahují také draslík, fosfor, hořčík, měď, mangan, vápník, zinek, železo a vlákninu. Tělu navíc doplňují potřebný B komplex, především pak vitaminy B1, B3, B5, B12 a kyselinou listovou.

1. Chrání před civilizačními chorobami

Luštěniny jsou hodnotným zdrojem antioxidantů, které chrání tělo před volnými radikály napadajícími buňky. Pravidelné pojídání luštěnin proto chrání před vznikem civilizačních chorob. Pozitivní účinek antioxidantů očekávejte, pokud si luštěniny dopřáváte alespoň 2× do týdne.

2. Podporují střevní mikroflóru

Podle Medical News Today jsou luštěniny obzvlášť bohaté na rezistentní škroby a rozpustnou vlákninu, které procházejí žaludkem i tenkým střevem v nestrávené podobě, dokud se nedostanou do tlustého střeva, kde živí přátelské střevní bakterie.

Pomáhají také tvořit mastné kyseliny s krátkým řetězcem (např. butyrát), které zlepšují zdraví tlustého střeva, a snižují riziko rakoviny střeva. Dalším pozitivním dopadem rezistentního škrobu a rozpustné vlákniny je snižování hladiny cukru v krvi po jídle a zlepšení citlivosti na inzulín.

3. Zasytí a mají nízký glykemický index

Luštěniny jsou cenným zdrojem polysacharidů. Ty se v těle zpracovávají díky složitějšímu složení déle, takže umožňují pomalé a postupné uvolňování energie.

Tím oddalují pocity hladu na rozdíl od sacharidů obsažených v ovoci a sladkostech, které rychle zvedají hladinu cukru v krvi a způsobují tak nepříjemné výkyvy energie. Pokud už máte dost masových pokrmů, poslouží vám luštěniny jako velmi dobrá alternativa.

4. Pomáhají s hubnutím

Server NCBI upozorňuje na výsledky studie Národního průzkumu zdraví a výživy (NHANES). Studie zjistila, že dospělí, kteří konzumovali různé druhy luštěnin, měli výrazně nižší tělesnou hmotnost ve srovnání s těmi, kteří luštěniny nekonzumovali vůbec.

Navíc se snížila pravděpodobnost jejich obezity. Důkazy dále podporují příznivý účinek středomořské diety, která je bohatá na luštěniny, vlákniny a mononenasycené tuky, na hubnutí.

Stránky Health Harvard Education informují, že vědecké studie definitivně spojily stravu s vysokým obsahem luštěnin s nižším rizikem vzniku obezity, cukrovky, vysokého krevního tlaku, vysokého cholesterolu, srdečních chorob a mrtvice. Pokud jíte luštěniny každý den, mohou dokonce léčit už vzniklá onemocnění.

reklama

Doporučujeme

FotoPopis
Nutriadapt

Zhubněte pod odborným dohledem až 1,5 kg týdně

Objednejte se na nezávaznou konzultaci ve vašem městě. Konzultace stojí jen 200 Kč a v rámci ní se mimo jiné dozvíte, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Rezervujte si konzultaci dnes [current_date format='j.n.o'] a navíc získáte 2 kuchařky plné zdravých receptů zdarma.

Prohlédnout si proměny klientů  [mks_icon icon=“fa-angle-right“ color=“#009cff“ type=“fa“]

5. Chrání před dalšími zdravotními problémy

Díky vysokému obsahu vitaminů skupiny B podporují luštěniny i další orgány v našem těle. S luštěninami se můžete preventivně bránit proti aftám, popraskaným koutkům, únavě, nespavosti, podrážděnosti, depresím, zvýšenému padání vlasů i zácpě.

6. Vhodné i pro milovníky sportu

V luštěninách se nachází málo tuku, ale spousta komplexních sacharidů a kvalitních bílkovin. Díky dobrému složení pomáhají budovat a chránit svalovou hmotu, která se hodí nejen při shazování kil. Čím více svalů totiž máte, tím více energie každý den spálíte.

Vařit či nevařit?

V syrovém stavu jde bezpečně jíst jedině mladé hrášky. Zralé luštěniny obsahují částečně jedovaté látky, které odstraníte až vařením. Výhodou je, že konzervované luštěniny neobsahují méně živin než ty, které si doma sami uvaříte. Pokud tedy nestíháte luštěniny namáčet a vařit, koupí konzervy se o nutriční hodnotu neochudíte.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Jak chutně a zdravě upravit luštěniny? 10 tipů z Instagramu

reklama

Pozor na porce

Do zdravého jídelníčku luštěniny rozhodně patří. Na talíř byste si je měli dávat pravidelně, ale důležité je hlídat si velikost porcí. Přesto, že mají nízký glykemický index, což je při hubnutí výhodné, jejich energetická hodnota je poměrně vysoká.

Ve 100 gramech suchých neuvařených luštěnin se ukrývá kolem 1500 kJ, což je asi 4× více než v uvařené zelenině.

Jezte pestře a luštěniny střídejte

Čočka

Obsah živin

Zdravá čočka je výborným zdrojem kyseliny listové, draslíku, vápníku a železa. 100 g čočky obsahuje 56 g sacharidů a 24 g bílkovin.

Co z čočky připravit?

Zkuste třeba výbornou čočkovou polévku, která může sloužit i jako příloha ke kuřecímu či hovězímu masu. Vyzkoušet můžete i studený salát kombinující čočku a různé druhy zeleniny. Skvěle chutná i s rýží.

Jednotlivé druhy čoček se od sebe liší velikostí semen i barvou, která jde od žluté, přes oranžovou, červenou a zelenou až po černou. Máte-li problémy s trávením, dejte přednost čočce červené a žluté. Jsou lépe stravitelné, rychleji uvařené a díky neutrální chuti se mohou použít do všech možných pokrmů.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
RECEPT: Čočkovo-kokosový dhal

Bob koňský

Obsah živin

Méně známou luštěninou je bob koňský. Velké oblibě se těšil v období středověku, později se na něj však zapomnělo. Protože obsahuje spoustu vlákniny, vitamin C, vitamin E, vitaminy skupiny B, draslík, hořčík, zinek, vápník a fosfor, měl by mít v našich jídelníčcích své čestné místo. Ve 100 gramech se nachází 55 g sacharidů a 25 g bílkovin.

Jak zpracovat bob?

Jako příloha skvěle chutná bobový salát z uvařených zrn, jarní cibulky a sladkokyselého nálevu.

Sytějším pokrmem je směs koňského bobu a uzeného tofu osmahnutého na cibulce. Toto jídlo můžete podávat se zeleninovým salátem. Z bobu vytvoříte i chutnou polévku, kaši nebo zapečenou směs.

Malé lusky můžete sníst celé, ty větší zbavte po uvaření tuhé slupky.

Fazole

Obsah živin

Fazole obsahují vitaminy z řady B včetně kyseliny listové, karoten, vitamin E, hořčík, draslík, měď a vápník. 100 g fazolí obsahuje 60 g sacharidů a 22 g bílkovin. Protože je ve fazolích pouze nízký podíl sodíku a zároveň vysoký obsah draslíku, snižuje pravidelná konzumace fazolí krevní tlak i hladinu cholesterolu.

Tipy na jídla

Fazole můžete po uvaření rozmixovat, smíchat s rajčatovou salsou a sýrem, a podávat třeba s tortillou nebo bramborami. Příprava takového jídla je snadná a přitom výsledný pokrm obsahuje spoustu živin. Uvařit si ale můžete i oblíbené chilli nebo fazolovou polévku.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
RECEPT: Dýňový guláš s fazolemi adzuki

Hrách

Obsah živin

Zelené kuličky v sobě ukrývají vitaminy skupiny B, vitamin A, C a K, fosfor, mangan, měď a vápník. Svým složením podporují obranyschopnost organismu. Na 100 g hrachu připadá 60 g sacharidů a 20 g bílkovin.

Magazín Healthline uvádí, že hrách obsahuje téměř všechny vitaminy a minerály, které tělo potřebuje. Nechybí ani značný podíl vlákniny. Jedinečný je vysoký obsah bílkovin a antioxidantů, které jsou za spoustu zdravotních benefitů.

Co vykouzlit z hrachu?

Hrách je ideální do polévek a kaší. Je skvělý jako příloha k masu, ale můžete si z něj připravit i výborné hrachové karbanátky.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
RECEPT: Hummus ze žlutého hrachu

Cizrna

Obsah živin

Římský hrách neboli cizrna chutná po oříškách. Pyšní se vysokým obsahem vitaminů z řady B včetně kyseliny listové. Nachází se v něm ale i železo potřebné pro správnou krvetvorbu a prevenci anémie. 100 g hrachu obsahuje 55 g sacharidů a 19 g bílkovin.

Kuchyňská úprava cizrny

Cizrnu je třeba déle vařit, ale výsledek rozhodně stojí za to. Na svačinu nebo lehkou večeři si můžete připravit salát z uvařené cizrny, konzervovaného tuňáka, bílého jogurtu, červené cibule, citrónové šťávy, pepře a soli. Z cizrny snadno připravíte i oblíbený hummus, který chutná výborně s čerstvou zeleninou.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
RECEPT: Cizrna na paprice s pórkem a římským kmínem

Sója

Obsah živin

Sójové boby obsahují velké množství kvalitních bílkovin, oleje a zdraví prospěšnou vlákninu. Ta zabraňuje zácpě a omezuje vstřebávání tuků.

V sóje najdete také lecitin, který zlepšuje činnost nervového systému a fytoestrogeny harmonizující činnost pohlavních orgánů u mužů i žen. Je vhodná i pro lepší snášení projevů menopauzy. Ve 100 g má sója 21 g sacharidů a 35 g bílkovin.

Co ze sóji připravit?

Sójové boby se hodí do různých zeleninových směsí, ale jde je kombinovat i s masem a razantně tak navýšit podíl bílkovin.

Sóje je někdy nazývaná rostlinným masem. V obchodech najdete řadu komerčně vyráběných výrobků ze sóji.

Vyzkoušet můžete tofu (obyčejné, uzené, marinované, s řasou nebo bazalkou), sójový nápoj nahrazující živočišné mléko, miso pastu, kvalitní sójovou omáčku, různé pomazánky nebo třeba tempeh.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Sója luštinatá pod lupou: Pěstování, složení, použití, vliv na zdraví + recepty

Dejte šanci klíčkům

Luštěninové klíčky jsou velmi výživné a navíc lehce stravitelné. Při klíčení totiž dochází k rozkladu složitých cukrů na jednoduché, což omezuje nepříjemné nadýmání.

Už po krátkém naklíčení se navíc výrazně znásobuje obsah vitaminů A, C, vitaminů skupiny B, stopových prvků a enzymů podporujících látkovou výměnu.

Klíčky se přidávají do salátů, polévek nebo na chléb. Klíčit můžete téměř všechny druhy luštěnin, třeba fazole adzuki, červenou či zelenou čočku, fazole mungo, cizrnu nebo hrách.

Odborný server WebMD konzumaci klíčku jednoznačně doporučuje. Díky procesu klíčení se luštěniny snáze tráví. Jedná se proto o velmi dobrou volbu pro lidi s citlivým zažíváním. Klíčky navíc můžete jíst bez obav každý den.

reklama

5 tipů, jak se vyhnout nadýmání

Ne každý luštěniny dobře snáší. Nadýmání způsobené oligosacharidy však jde s úspěchem minimalizovat.

1. Namáčejte

Luštěniny stačí přes noc vylouhovat ve vodě, do které se problematické látky ve velké míře uvolní. Poté vodu slijte, nalijte k luštěninám čerstvou vodu, osolte ji a dejte vařit.

Pokud chcete být opravdu pečliví, louhujte luštěniny po dobu 24 hodin. Výjimku tvoří červená čočka, kterou nemusíte namáčet vůbec a uvařenou ji máte za pouhých 10 minut.

2. Vezměte si na pomoc mořské řasy

Už při namáčení můžete k luštěninám přidat mořskou řasu. S řasou pak luštěniny rovnou i uvařte. Jejím úkolem je doplnění potřebných minerálních látek a zlepšení trávení.

3. Přidejte bylinky

Přihoďte při vaření do vody cibuli, bobkový list nebo hřebíček. Nadýmavé látky částečně absorbují. Zmírnit nadýmání můžete i přidáním bylinek, jako je majoránka, saturejka, tymián, koriandr nebo anýz.

4. Začínejte pomalu

Nejste-li na konzumaci luštěnin zvyklí, zařazujte je do jídelníčku postupně. Tělo si na jejich trávení časem zvykne. Začněte lépe stravitelnými druhy luštěnin, jako je červená čočka, žlutý hrách, fazole adzuki a fazole mungo.

5. Kombinujte pouze se zeleninou

Pokud se vám luštěniny hůře tráví, konzumujte je pouze se zeleninou a nepřidávejte k nim žádné obiloviny, které proces trávení zbytečně zhoršují a prodlužují.

Specialistka na zdravotní prevenci a výživu Margit Slimáková doporučuje stravitelnost luštěnin podpořit popíjením kmínového nebo anýzového čaje.

Ne nadarmo se vracíme ke starému vyzkoušenému, ať už jde o módu nebo jídlo. Teď je na čase vzkřísit v jídelníčku luštěniny a popřát si dobrou chuť.

reklama
Popis

Udělejte první krok pro úspěšné hubnutí ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

 • Diagnostiku těla na přístroji typu InBody / Tanita
 • Posouzení jídelníčku a tipy, jak ho upravit, aby šla vaše váha dolů
 • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav i kondici
 • Motivaci a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí
 • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte ihned 2 ukázkové jídelníčky na celý týden včetně receptů zdarma
 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.

Šárka Jirchářová

Šárka Jirchářová

Mým velkým koníčkem je vaření a pečení. Nepříjemné střevní onemocnění mě přivedlo na dietu Low-FODMAP, která ve světě sklízí velké úspěchy. Ulehčuje život mnoha lidem se syndromem dráždivého tračníku. Nedostatek informací v našich končinách mě přivedl k psaní vlastního blogu www.lowfodmapdieta.cz.

reklama

Zhubněte zdravě a bez jojo efektu

Pomůžeme vám zdravě zhubnout a váhu si dlouhodobě udržet. Sestavíme vám jídelníček, s kterým se dostanete do formy.

S jídelníčkem na míru zhubnete přirozeně a dlouhodobě.

Že naše metoda funguje, dokazují výsledky našich klientů

Lucie Absolonová -21 kg

„Zkusila jsem různé diety, ale nikdy mi to nevydrželo dlouhou dobu, proto jsem se obrátila na NUTRIADAPT. Nyní jsem o 20 kg lehčí a ještě nekončím.“

Zobrazit celý příběh

Martin Bartys -19 kg

„Musím se přiznat, že i když jsem to stoprocentně nedodržoval, takový výsledek jsem nečekal. Cítím se o deset let mladší, a hlavně jsem o 20 kilo lehčí!”

Zobrazit celý příběh

Jarmila Čížková – 56 kg

„Můj cíl byl shodit alespoň 20 kg. Nakonec mám dole 56 kg. Daleko lépe si mi dýchá, přestaly mě bolet klouby, celkově jsem daleko méně unavená a cítím se mnohem mladší.”

Zobrazit celý příběh

Milan Buška – 21 kg

„Můj moment zlomu nastal, když jsem začal brát léky na zvýšený krevní tlak, řekl jsem si a dost! Díky odborníkům z NUTRIADAPTU jsem nyní o 20 kg lehčí a především zdravější.”

Zobrazit celý příběh

Výsledky klientů prezentované na webu nejsou typické. Výsledky každého klienta jsou individuální. Vždy záleží na přístupu klientů a dodržování navržených doporučení od našich specialistů.

Popis

Udělejte první krok pro úspěšné hubnutí ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

 • Diagnostiku těla na certifikovaném přístroji (% tuku, svalů a vody v těle, metabolický věk, bazální metabolismus, rizikový viscerální tuk, atd.)
 • Posouzení jídelníčku a tipy, jak ho upravit, aby šla vaše váha dolů
 • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav i kondici
 • Motivaci a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí
 • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte ihned 2 ukázkové jídelníčky na celý týden včetně receptů zdarma (ke stažení po odeslání rezervačního formulář)

Co můžete očekávat?

Zjistíme, proč se vám nedaří zhubnout

Na první konzultaci vás změříme na speciálním přístroji, certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Získáte detailní přehled o stavbě svého těla.

Na základě těchto informací nutriční specialista pozná, jaký je váš největší problém při hubnutí a jaké je jeho nejvhodnější řešení.

Diagnostikou zjistíte:

MNOŽSTVÍ NEBEZPEČNÉHO TUKU MEZI VAŠIMI ORGÁNY

Viscerální (vnitřní) tuk se postupně ukládá mezi orgány a může tak negativně působit na správné fungování organismu.

KOLIK POTŘEBUJETE DENNĚ PŘIJMOUT KALORIÍ

Zjistíte, kolik energie potřebuje váš organismus ke své běžné činnosti. Tedy jaký by měl být váš maximální denní příjem kalorií, abyste hubli.

KOLIK MÁTE V TĚLE VODY

Nedostatečná hydratace organismu může stát za řadou zdravotních problémů a bránit vašemu hubnutí.

SLOŽENÍ VAŠEHO TĚLA

Dozvíte se, kolik % tuku, svalů či kostí obsahuje vaše tělo a jaké by měly být vaše ideální hodnoty.

NA KOLIK LET SE CÍTÍ VAŠE TĚLO

Špatná strava a nadváha zkracují život. Metabolický věk vám ukáže, na kolik let se vaše tělo cítí.

Najdeme pro vás nejvhodnější řešení

Specialista vám ihned předá a vysvětlí výsledky diagnostiky. Pro ucelenější pohled se vás poté zeptá na zdravotní historii a váš běžný jídelníček.

Na základě všech těchto dat vyhodnotí, jaké jsou vaše největší problémy, a poradí, jak nejlépe dosáhnete vysněné váhy.

Specialista vám na první konzultaci:

PŘEDÁ A VYSVĚTLÍ VÝSLEDKY DIAGNOSTIKY

Specialista vám detailně vysvětlí jednotlivé výsledky a upozorní na případná rizika, která z nich plynou.

ZKONZULTUJE VÁŠ JÍDELNÍČEK

Specialista s vámi probere stravovací návyky, upozorní na vaše chyby.

NAVRHNE POSTUP PRO DOSAŽENÍ VAŠEHO CÍLE

Na základě výsledků analýz vám specialista navrhne způsob, kterým vás dovede k vaší ideální váze.

Vybudujeme vám zdravé stravovací návyky

Po první konzultaci se sami rozhodnete, jestli se o hubnutí pokusíte sami, nebo zhubnete s námi, v souladu se svým metabolickým typem.

Připravíme vám výživovou strategii na míru tak, aby se vám dobře a snadno dodržovala – v úvahu vezmeme váš životní styl i zdravotní stav.

Naučíme vás, jak správně a zdravě jíst

K výživové strategii dostanete vzorový jídelníček na míru a seznam potravin rozdělený na ty, po kterých budete štíhlí a ty, po kterých přiberete.

Pravidelně se vás budeme ptát, jak se cítíte, co vám chutná a co vám vadí. Společně najdeme stravovací režim, který vás bude bavit.

Nový štíhlý život i bez naší pomoci

Až se za pár měsíců rozloučíme, budete umět jíst tak, že si optimální váhu udržíte navždy.

Obávaný jojo efekt nepřijde a před vámi bude nový, štíhlý život.

Kde vám rádi pomůžeme?

Zobrazit seznam poraden ->

Jihočeský kraj

Písek – třída Národní svobody 468

České Budějovice – Husova 17

/

Jihomoravský kraj

Břeclav – Lidická 3411

Brno – Koliště 13

Brno – Horova 32

Hodonín – Palackého 1018/2

/

Karlovarský kraj

Karlovy Vary – Náměstí Republiky 1068/3

/

Královehradecký kraj

Hradec Králové – Emy Destinnové 233/36

Jičín – Pod Koželuhy 591

Trutnov – Pražská 168

/

Liberecký kraj

Česká Lípa – Hrnčířská 2985

Jablonec nad Nisou – Dvorská 4950/8

Liberec – Husova 29/1

/

Moravskoslezský kraj

Frýdek-Místek – J. V. Sládka 41

Havířov – Hlavní třída 386 (objekt Lučina)

Karviná – Fryštátská 9/64

Opava – Dolní náměstí 20

Ostrava – Porubská 708/16

Ostrava – nám Msgre Šrámka 5

Ostrava – Sadová 1892/41

Třinec – 1.Máje 123

/

Olomoucký kraj

Olomouc – Horní lán 1328/6, Nová Ulice

Prostějov – Olomoucká 3199/1a

Šumperk – Langrova 3140/25

/

Pardubický kraj

Chrudim – ulice Obce Ležáků 835

Pardubice – Nábřeží Závodu Míru 2737

Svitavy – Svitavská 665

Ústí nad Orlicí – T. G. Masaryka 128

/

Plzeňský kraj

Plzeň – Zbrojnická 1

Rokycany – Srbova 216/1

/

Praha

Praha 1 – Vodičkova 19

Praha 2 – Slezská 28

Praha 4 – Budějovická 11

Praha 4 – Opatovská 1753/12

Praha 5 – Radlická 117

Praha 5 – Drtinova 363/22

Praha 6 – V. P. Čkalova 26

Praha 8 – Sokolovská 59

Praha 9 – Vysočanská 382/20

/

Středočeský kraj

Benešov – Hráského 531

Beroun – V Pražské bráně 74/2

Kladno – Poděbradova 3329

Kolín – Jaselská 875

Mělník – Legionářů 73

Mladá Boleslav – Zalužanská 1463

Poděbrady – Husova 6/17

Příbram – nám. Arnošta z Pardubic 156

/

Ústecký kraj

Děčín – Sládkova 1062

Chomutov – Zborovská 1760/3

Litoměřice – Svatojiřská 596/32

Most – SNP 2526/60

Teplice – Školní 1019/19

Ústí nad Labem – Bratislavská 1369/6

/

Vysočina

Havlíčkův Brod – Humpolecká 217

Jihlava – Mrštíkova 16

/

Zlínský kraj

Valašské Meziříčí – Králova 1283

Zlín – náměstí T.G. Masaryka 2433

Jde o vaše zdraví. Každá minuta se počítá. Konzultaci neodkládejte. Udělejte první krok již dnes!

Je to jednodušší, než si myslíte

  1. Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluvíte si společně termín nezávazné konzultace.

  1. Konzultace stojí 200 Kč a platí se až ji absolvujete.

  1. Nezávazná konzultace trvá 45 minut. V rámci ní vám uděláme základní diagnostiku (bioimpedanční analýzu). Výsledky vaší diagnostiky porovnáme s databází více než 30 000 klientů, kteří prošli našimi programy. Díky tomu můžeme v návrhu Plánu redukce hmotnosti / zdravého přibírání eliminovat “slepé” uličky a celý proces urychlit.

  1. Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi – dlouhodobě.

  1. Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.

Rezervujte si konzultaci dnes, získáte od nás 2 ukázkové jídelníčky, včetně receptů ze sezónních surovin. Můžete si je stáhnout ihned po odeslání formuláře.

Garance až -1,5 kg / týden při dodržení výživových zásad našich specialistů

načítá se objednávkový formulář

Výživové poradenství zajišťuje

Proč Nutriadapt?

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak „RADOST ZE SEBE“. A my vám s tím rádi pomůžeme.

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.