Hubnutí břicha: Bez diet, zato zdravou stravou

Chcete se zbavit nadbytečného tuku na břiše, ale nevíte, jak na to? Zkombinujte správnou stravu s vhodným typem cvičení.

reklama
Popis

Udělejte první krok pro úspěšné hubnutí ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

 • Diagnostiku těla na přístroji typu InBody / Tanita
 • Posouzení jídelníčku a tipy, jak ho upravit, aby šla vaše váha dolů
 • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav i kondici
 • Motivaci a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí
 • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte ihned 2 ukázkové jídelníčky na celý týden včetně receptů zdarma

Nebezpečí viscerálního tuku

Přemíra břišního tuku není jen estetická nepříjemnost. Nitrobřišní neboli viscerální tuk s sebou přináší i zdravotní nebezpečí. Podle zahraničních studií se jedná o hlavní rizikový faktor pro vznik diabetu 2. typu a srdečních chorob. Proti ukládání břišního tuku můžete bojovat změnou životního stylu, vhodně sestaveným jídelníček a dobře zvolenou pohybovou aktivitou.

5 tipů pro úspěšné hubnutí břicha

1. Jezte dostatek rozpustné vlákniny

Rozpustná vláknina absorbuje vodu, čímž vytváří gel, který zpomaluje průchod potravy trávicím traktem. Podle odborníků tento typ vlákniny podporuje hubnutí tím, že navyšuje pocit sytosti. Ve výsledku tedy nemáte často hlad a sníží se i vaše chutě na sladké. Podle observační studie navýšení rozpustné vlákniny ve stravě omezuje tvorbu tuku v oblasti břicha.

Potraviny s obsahem vlákniny si na talíř dávejte každý den. Vhodné zdroje představují třeba lněná semínka, luštěniny, ostružiny, avokádo a růžičková kapusta.

2. Vyhýbejte se nasyceným tukům

Nasycené trans mastné kyseliny zahraniční studie spojují se záněty, srdečními chorobami, rezistencí na inzulín a navyšováním tuku v oblasti břicha. Nasycené tuky bývají součástí některých margarínů, pomazánek, sušenek a dalších průmyslově zpracovaných potravin. Pokud se chcete těchto potravin vyvarovat, čtěte pečlivě složení výrobků a vyhýbejte se trans mastným tukům, označovaným také jako částečně hydrogenované tuky.

3. Nepřehánějte to s alkoholem

Pravidelné popíjení většího množství alkoholu podporuje usazování tuku v oblasti břicha. Podle studie je zvýšená konzumace alkoholu spojená s rizikem vzniku centrální obezity a nadměrného ukládání tuku kolem pasu.

Občasná sklenka vína vám neuškodí, je ale důležité vyvarovat se každodenního popíjení. Pokud chcete podpořit své zdraví a zbavit se tuku na břiše, dejte přednost čisté vodě, bylinkovým nebo ovocným či zeleným čajům.

4. Jezte dostatek bílkovin

Proteiny jsou mimořádně důležitou živinou pro regulaci tělesné váhy. Dostatečný příjem bílkovin zvyšuje uvolňování hormonu plnosti, který mozku signalizuje, že je žaludek plný. Výsledkem je pak snížení chuti k jídlu. Bílkoviny navíc urychlují metabolismus a udržují svalovou hmotu i během hubnutí. Toto tvrzení podpořila i zahraniční studie.

Další studie zase dokázala, že lidé konzumující více bílkovin mají tendenci ukládat méně břišního tuku než ti, kteří se soustředí na stravu s nižším obsahem proteinů. Nezapomeňte tedy ke každému jídlu doplnit kvalitní zdroj bílkovin. Mohou to být vejce, mléčné výrobky, luštěniny nebo libové maso.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Seznam 100+ nejlepších zdrojů bílkovin v potravinách

5. Omezte stres

Jedním z hlavních strůjců pneumatiky kolem břicha je stres. Ten způsobuje přibývání tuku v oblasti břicha prostřednictvím stresového hormonu kortizolu. Podle zahraničního výzkumu kortizol zvyšuje chutě k jídlu a řídí ukládání viscerálního tuku.

Nepříjemnou zprávu přinesla i další studie. Podle ní ženy, které už bojují s objemnějším pasem, mají tendenci produkovat v reakci na stresové situace ještě více kortizolu, což opět podporuje ukládání tuku do nechtěných partií.

Chcete s přebytečným tukem zabojovat? Zapojte do svého života příjemné činnosti, které hladinu stresu výrazně zredukují. Mohou to být meditace, cvičení jógy, procházky přírodou, poslech relaxační hudby nebo třeba poklidné čtení knížky. Cokoliv vás baví a uvede do klidu, vám v boji se stresem zaručeně pomůže.

reklama

Bojujte s tukem i pomocí pohybu

Nepleťte si posilování s hubnutím

Mnoho lidí se stále domnívá, že je možné zbavit se tuku na břiše pouhým posilováním břišních svalů. Jedná se o jeden z nejzažitějších omylů. S pneumatikou kolem břicha sedy lehy bohužel nic nezmůžou.

Podle studií nemají pravidelné tréninky zaměřené na posilování břišních svalů žádný účinek na zmenšení obvodu pasu nebo snížení množství tuku v oblasti břicha. Svaly posilováním sice vypracujete, ale bez dalších kroků zůstanou ukryté pod vrstvami tuku.

Spalování tuku pouze z břicha je nemožné

Proč tomu tak je? Tuk nejde přirozeným způsobem spalovat jen z jedné určité partie. Z problematických partií navíc mizí nejpomaleji. Zejména v oblasti břicha jsou tukové polštářky naměstnány nejhustěji. Proto je jejich úbytek znatelný až později. Musíte se proto obrnit trpělivostí a ve svém snažení vytrvat.

Vyberte si správné posilovací cviky

Posilovací cviky na břicho vám pomohou zpevnit nebo vybudovat svaly, ale jsou velmi neefektivní při hubnutí. Důvodem je, že většina z nich je poměrně izolovaných. Na hubnutí nejlépe působí cviky určené pro největší svalové partie (hlavně hýžďové a stehenní svaly). Paradoxně tedy, chcete-li shodit tuk z břicha, cvičte například dřepy, výpady a další cviky na spodní polovinu těla.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Ty nejlepší cviky na břicho nebolí

Hubnutí břicha: Cviky aerobního typu

Nejúčinnějším způsobem hubnutí je i podle zahraniční studie zařazení aerobní aktivity, jako je například běh. Další studie zjistila, že aerobní cvičení může zcela zabránit opětovnému nabírání břišního tuku a pomoci s udržováním hmotnosti.

Myslete ale na to, že podstatou účinnosti spalování tuků je relativně nízká intenzita a delší doba cvičení. Pokud si tedy pro hubnutí zvolíte běh, nasaďte takové tempo, abyste byli schopni vydržet alespoň hodinu. Je-li to pro vás u běhu zatím nedosažitelné, zvolte méně náročnou aktivitu, například jízdu na bruslích, kole nebo jen svižnou chůzi.

Hlídejte si tepovou frekvenci

Aerobní cvičení podporuje spalování tuků, zlepšuje vytrvalost i kondici a prospívá srdci. Základem pro úspěšné hubnutí je intenzita v úrovni cca 55–70 % maxima tepové frekvence. Maximální tepovou frekvenci orientačně zjistíte odečtením svého věku od čísla 220 (u žen) nebo 230 (u mužů).

Pokud se vám nechce počítat, využijte naši kalkulačku tepové frekvence, která je přesnější než základní výpočet. Čím více jste trénovaní, tím vyšší intenzitu jde nasadit a stále zároveň spalovat tuky. Běžci na dlouhé tratě spalují tuk i při 70–80 % svého maxima.

Kdy spalujete cukry?

Při sportech, jako je sprint, vzpírání nebo bojové sporty, dochází k zapojení tzv. anaerobního metabolismu. To znamená, že tyto krátké, ale velmi intenzivní činnosti potřebují rychlou energii, kterou neposkytují zásoby tuků, ale cukrů, konkrétně glykogenu.

Glykogen je však primární pohonnou látkou těla, a proto se nejdříve spotřebovává i při aerobní činnosti. Čím delší je průběh pohybové aktivity, tím více tělo přechází ze spalování cukrů na spalování tuků, aby glykogen šetřilo.

Plánujte cvičení chytře

Velmi účinné je zařadit aerobní aktivitu, jako např. jízdu na kole či rotopedu anebo běh na konec posilovacího tréninku, kdy už jsou zásoby glykogenu téměř nebo zcela vyčerpány a nastává optimální chvíle pro spalování tuků.

Hubnutí břicha bez cvičení?

Je vám fyzický pohyb cizí a chtěli byste dosáhnout štíhlosti pohodlnější metodou? Rozhodně zapomeňte, že vás spasí zázračné přípravky či hubnoucí pásy. Prvním krokem k úspěchu je poctivé dodržování správně nastaveného jídelníčku.

Pokud se na samostatné sestavování redukčního jídelníčku necítíte, obraťte se na výživového poradce, který vám s trvalým přechodem na racionální stravu vedoucí k hubnutí pomůže.

Jen změnou stravy můžete docílit postupného snižování hmotnosti. Fyzická aktivita je však pro zdraví nenahraditelná.

Proto se ji snažte alespoň v malé míře do svého životního stylu zařadit. Každý pohyb se počítá.

Shrnutí: Zdravý jídelníček dělá při hubnutí břicha víc než cvičení

 • Jezte kvalitně, bez stresu a výčitek. Nezapomínejte na pitný režim.
 • Žádné urychlováky typu pás na hubnutí břicha vám nepomohou, když nebudete žít zdravě.
 • Cvičení je důležité, ale jde to i bez něj.
reklama
Popis

Udělejte první krok pro úspěšné hubnutí ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

 • Diagnostiku těla na přístroji typu InBody / Tanita
 • Posouzení jídelníčku a tipy, jak ho upravit, aby šla vaše váha dolů
 • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav i kondici
 • Motivaci a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí
 • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte ihned 2 ukázkové jídelníčky na celý týden včetně receptů zdarma
 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.

Šárka Jirchářová

Šárka Jirchářová

Mým velkým koníčkem je vaření a pečení. Nepříjemné střevní onemocnění mě přivedlo na dietu Low-FODMAP, která ve světě sklízí velké úspěchy. Ulehčuje život mnoha lidem se syndromem dráždivého tračníku. Nedostatek informací v našich končinách mě přivedl k psaní vlastního blogu www.lowfodmapdieta.cz.

reklama

Zhubněte zdravě a bez jojo efektu

Pomůžeme vám zdravě zhubnout a váhu si dlouhodobě udržet. Sestavíme vám jídelníček, s kterým se dostanete do formy.

S jídelníčkem na míru zhubnete přirozeně a dlouhodobě.

Že naše metoda funguje, dokazují výsledky našich klientů

Lucie Absolonová -21 kg

„Zkusila jsem různé diety, ale nikdy mi to nevydrželo dlouhou dobu, proto jsem se obrátila na NUTRIADAPT. Nyní jsem o 20 kg lehčí a ještě nekončím.“

Zobrazit celý příběh

Martin Bartys -19 kg

„Musím se přiznat, že i když jsem to stoprocentně nedodržoval, takový výsledek jsem nečekal. Cítím se o deset let mladší, a hlavně jsem o 20 kilo lehčí!”

Zobrazit celý příběh

Jarmila Čížková – 56 kg

„Můj cíl byl shodit alespoň 20 kg. Nakonec mám dole 56 kg. Daleko lépe si mi dýchá, přestaly mě bolet klouby, celkově jsem daleko méně unavená a cítím se mnohem mladší.”

Zobrazit celý příběh

Milan Buška – 21 kg

„Můj moment zlomu nastal, když jsem začal brát léky na zvýšený krevní tlak, řekl jsem si a dost! Díky odborníkům z NUTRIADAPTU jsem nyní o 20 kg lehčí a především zdravější.”

Zobrazit celý příběh

Výsledky klientů prezentované na webu nejsou typické. Výsledky každého klienta jsou individuální. Vždy záleží na přístupu klientů a dodržování navržených doporučení od našich specialistů.

Popis

Udělejte první krok pro úspěšné hubnutí ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

 • Diagnostiku těla na certifikovaném přístroji (% tuku, svalů a vody v těle, metabolický věk, bazální metabolismus, rizikový viscerální tuk, atd.)
 • Posouzení jídelníčku a tipy, jak ho upravit, aby šla vaše váha dolů
 • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav i kondici
 • Motivaci a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí
 • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte ihned 2 ukázkové jídelníčky na celý týden včetně receptů zdarma (ke stažení po odeslání rezervačního formulář)

Co můžete očekávat?

Zjistíme, proč se vám nedaří zhubnout

Na první konzultaci vás změříme na speciálním přístroji, certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Získáte detailní přehled o stavbě svého těla.

Na základě těchto informací nutriční specialista pozná, jaký je váš největší problém při hubnutí a jaké je jeho nejvhodnější řešení.

Diagnostikou zjistíte:

MNOŽSTVÍ NEBEZPEČNÉHO TUKU MEZI VAŠIMI ORGÁNY

Viscerální (vnitřní) tuk se postupně ukládá mezi orgány a může tak negativně působit na správné fungování organismu.

KOLIK POTŘEBUJETE DENNĚ PŘIJMOUT KALORIÍ

Zjistíte, kolik energie potřebuje váš organismus ke své běžné činnosti. Tedy jaký by měl být váš maximální denní příjem kalorií, abyste hubli.

KOLIK MÁTE V TĚLE VODY

Nedostatečná hydratace organismu může stát za řadou zdravotních problémů a bránit vašemu hubnutí.

SLOŽENÍ VAŠEHO TĚLA

Dozvíte se, kolik % tuku, svalů či kostí obsahuje vaše tělo a jaké by měly být vaše ideální hodnoty.

NA KOLIK LET SE CÍTÍ VAŠE TĚLO

Špatná strava a nadváha zkracují život. Metabolický věk vám ukáže, na kolik let se vaše tělo cítí.

Najdeme pro vás nejvhodnější řešení

Specialista vám ihned předá a vysvětlí výsledky diagnostiky. Pro ucelenější pohled se vás poté zeptá na zdravotní historii a váš běžný jídelníček.

Na základě všech těchto dat vyhodnotí, jaké jsou vaše největší problémy, a poradí, jak nejlépe dosáhnete vysněné váhy.

Specialista vám na první konzultaci:

PŘEDÁ A VYSVĚTLÍ VÝSLEDKY DIAGNOSTIKY

Specialista vám detailně vysvětlí jednotlivé výsledky a upozorní na případná rizika, která z nich plynou.

ZKONZULTUJE VÁŠ JÍDELNÍČEK

Specialista s vámi probere stravovací návyky, upozorní na vaše chyby.

NAVRHNE POSTUP PRO DOSAŽENÍ VAŠEHO CÍLE

Na základě výsledků analýz vám specialista navrhne způsob, kterým vás dovede k vaší ideální váze.

Vybudujeme vám zdravé stravovací návyky

Po první konzultaci se sami rozhodnete, jestli se o hubnutí pokusíte sami, nebo zhubnete s námi, v souladu se svým metabolickým typem.

Připravíme vám výživovou strategii na míru tak, aby se vám dobře a snadno dodržovala – v úvahu vezmeme váš životní styl i zdravotní stav.

Naučíme vás, jak správně a zdravě jíst

K výživové strategii dostanete vzorový jídelníček na míru a seznam potravin rozdělený na ty, po kterých budete štíhlí a ty, po kterých přiberete.

Pravidelně se vás budeme ptát, jak se cítíte, co vám chutná a co vám vadí. Společně najdeme stravovací režim, který vás bude bavit.

Nový štíhlý život i bez naší pomoci

Až se za pár měsíců rozloučíme, budete umět jíst tak, že si optimální váhu udržíte navždy.

Obávaný jojo efekt nepřijde a před vámi bude nový, štíhlý život.

Kde vám rádi pomůžeme?

Zobrazit seznam poraden ->

Jihočeský kraj

Písek – třída Národní svobody 468

České Budějovice – Husova 17

/

Jihomoravský kraj

Břeclav – Lidická 3411

Brno – Koliště 13

Brno – Horova 32

Hodonín – Palackého 1018/2

/

Karlovarský kraj

Karlovy Vary – Náměstí Republiky 1068/3

/

Královehradecký kraj

Hradec Králové – Emy Destinnové 233/36

Jičín – Pod Koželuhy 591

Trutnov – Pražská 168

/

Liberecký kraj

Česká Lípa – Hrnčířská 2985

Jablonec nad Nisou – Dvorská 4950/8

Liberec – Husova 29/1

/

Moravskoslezský kraj

Frýdek-Místek – J. V. Sládka 41

Havířov – Hlavní třída 386 (objekt Lučina)

Karviná – Fryštátská 9/64

Opava – Dolní náměstí 20

Ostrava – Porubská 708/16

Ostrava – nám Msgre Šrámka 5

Ostrava – Sadová 1892/41

Třinec – 1.Máje 123

/

Olomoucký kraj

Olomouc – Horní lán 1328/6, Nová Ulice

Prostějov – Olomoucká 3199/1a

Šumperk – Langrova 3140/25

/

Pardubický kraj

Chrudim – ulice Obce Ležáků 835

Pardubice – Nábřeží Závodu Míru 2737

Svitavy – Svitavská 665

Ústí nad Orlicí – T. G. Masaryka 128

/

Plzeňský kraj

Plzeň – Zbrojnická 1

Rokycany – Srbova 216/1

/

Praha

Praha 1 – Vodičkova 19

Praha 2 – Slezská 28

Praha 4 – Budějovická 11

Praha 4 – Opatovská 1753/12

Praha 5 – Radlická 117

Praha 5 – Drtinova 363/22

Praha 6 – V. P. Čkalova 26

Praha 8 – Sokolovská 59

Praha 9 – Vysočanská 382/20

/

Středočeský kraj

Benešov – Hráského 531

Beroun – V Pražské bráně 74/2

Kladno – Poděbradova 3329

Kolín – Jaselská 875

Mělník – Legionářů 73

Mladá Boleslav – Zalužanská 1463

Poděbrady – Husova 6/17

Příbram – nám. Arnošta z Pardubic 156

/

Ústecký kraj

Děčín – Sládkova 1062

Chomutov – Zborovská 1760/3

Litoměřice – Svatojiřská 596/32

Most – SNP 2526/60

Teplice – Školní 1019/19

Ústí nad Labem – Bratislavská 1369/6

/

Vysočina

Havlíčkův Brod – Humpolecká 217

Jihlava – Mrštíkova 16

/

Zlínský kraj

Valašské Meziříčí – Králova 1283

Zlín – náměstí T.G. Masaryka 2433

Jde o vaše zdraví. Každá minuta se počítá. Konzultaci neodkládejte. Udělejte první krok již dnes!

Je to jednodušší, než si myslíte

  1. Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluvíte si společně termín nezávazné konzultace.

  1. Konzultace stojí 200 Kč a platí se až ji absolvujete.

  1. Nezávazná konzultace trvá 45 minut. V rámci ní vám uděláme základní diagnostiku (bioimpedanční analýzu). Výsledky vaší diagnostiky porovnáme s databází více než 30 000 klientů, kteří prošli našimi programy. Díky tomu můžeme v návrhu Plánu redukce hmotnosti / zdravého přibírání eliminovat “slepé” uličky a celý proces urychlit.

  1. Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi – dlouhodobě.

  1. Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.

Rezervujte si konzultaci dnes, získáte od nás 2 ukázkové jídelníčky, včetně receptů ze sezónních surovin. Můžete si je stáhnout ihned po odeslání formuláře.

Garance až -1,5 kg / týden při dodržení výživových zásad našich specialistů

načítá se objednávkový formulář

Výživové poradenství zajišťuje

Proč Nutriadapt?

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak „RADOST ZE SEBE“. A my vám s tím rádi pomůžeme.

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.