Výživové doplňky pro snížení cholesterolu

Výživové doplňky jsou jednou z možností, jak snížit hladinu cholesterolu v krvi, bez toho aniž byste museli brát nějaké léky. Na českém trhu existuje řada výrobků, které vám mohou v boji s cholesterolem pomoct.

Většinu produktů můžete koupit v kamenných lékárnách nebo na internetu. Na výživové doplňky nemusíte mít předpis od lékaře, nicméně byste si měli podrobně přečíst informace o daném produktu, zejména se zaměřit na to, jestli je vhodný pro váš zdravotní stav.

Níže jsme pro vás připravili výčet nejčastěji kupovaných výživových doplňků na českém trhu:

Apiglukan Imuni

Apigluka Imuni obsahuje látku pektin, která snižuje hladinu špatného cholesterolu LDL. Přípravek posiluje imunitní systém a celkově oslabený organismus. Apigluka Imuni snižuje rizika virových a bakteriálních onemocnění. Co je ale nejdůležitější, Apiglukan Imuni snižuje cholesterol v krvi a blahodárně působí na kardiovaskulární systém. Výhodou tohoto přípravku je, že neobsahuje cukr, proto je vhodný i pro diabetiky.

Apple Cider Vinegar

Apple Cider Vinegar obsahuje minerály draslík, vápník, fosfor, sodík, stopové prvky a kyselinu octovou. Přípravek napomáhá okysličování krve a reguluje její srážlivost. Apple Cider Vinegar podporuje i činnost ledvin. Dále je vhodný pro dezinfekci zažívacího aparátu proti střevním parazitům, lepšímu trávení a proti průjmu.

Colafit Slim s Chitosanem

Přípravek Colafit obsahuje přírodní vlákninu ze schránek mořských korýšů chitosan, které se také říká „lapač tuků“. Chitosan má schopnost ihned z přijaté potravy odchytávat tuky. Ty pak následně odstraní ze zažívacího ústrojí dříve, než jsou metabolizovány a přeměněny na tukovou rezervu. Colafit Slim s Chitosanem chrání jak krevní oběh, tak střeva. Velkou výhodu Colafitu Slim je, že neobsahuje žádné kalorie, proto se hodí i při různých redukčních dietách.

reklama

[mks_pullquote align=“left“ width=“630″ size=“17″ bg_color=“#cce6ff“ txt_color=“#000000″]

[mks_icon icon=“fa-heart-o“ color=“#46c864″ type=“fa“] První krok pro zdravější srdce a cévy můžete udělat už dnes – bez doplňků stravy

Diagnostikoval vám lékař vysoký cholesterol nebo chcete snížit riziko infarktu, mrtvice či jiných cévních a srdečních onemocnění? Začněte tím, že si necháte zkontrolovat jídelníček od výživového specialisty.

V rámci nezávazné konzultace:

  • Specialista projde váš jídelníček a upozorní vás na chyby ve stravování, které mohou vést k poškozování cévní soustavy.
  • Zjistí, zda máte nadměrné množství viscerálního tuku, který zvyšuje riziko chronických onemocnění (včetně mrtvice a infarktu).
  • Navrhne vám způsob, jakým můžete úpravou stravy snížit riziko srdečních a cévních onemocnění.

[mks_button size=“medium“ title=“Podívejte se, jak přesně vám s cholesterolem pomohou ve vašem městě“ style=“squared“ url=“https://www.skvelehubnuti.cz/vysoky-cholesterol?utm_source=bezhladoveni&utm_medium=box&utm_campaign=1780-vyzivove-doplnky-pro-snizeni-cholesterolu“ target=“_self“ bg_color=“#d9007c“ txt_color=“#FFFFFF“ icon=“fa-share“ icon_type=“fa“ nofollow=“0″][/mks_pullquote]

Cordyceps Star

Cordyceps Star obsahuje extrakty hub Cordyceps sinensis, Ganoderma lucidum, Pseudostellaria heterophylla a Gymnostemma pentaphyllum s protinádorovými účinky. Cordyceps Star pomáhá při léčbě a prevenci nádorových onemocnění, alergických chorobách a hlavně snižuje krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi. Celkově působí jako antioxidant.

Fitme Slim&Burn

Jedná se o doplněk stravy, který má funkci odbourávače tuků. Pomáhá snižovat cholesterol, čistí cévy, chrání a posiluje játra a srdce. Urychluje přísun kyslíku do buněk a přeměnu tuků na energii, což ve výsledku zvyšuje sportovní výkonnost. Stejně jako Cordyceps Star, i Fitme působí antioxidačně. Zlepšuje paměť a mozkové funkce.

Fosfocaps

Fosfocaps obsahuje lecitin, cholin, hořčík a mangan. To dělá z tohoto přípravku výborný prostředek pro snižování hladiny cholesterolu v krvi, čištění cévních stěn, zmenšování tukových částí v krevním oběhu, zdokonalování paměti a podporuje také činnost jater, žlučníku a dalších orgánů. Fosfocaps částečně chrání játra a mozek před škodlivým vlivem alkoholu.

Ginger Star

Hlavní složkou přípravku Ginger Star je zázvor, který podporuje trávení, příznivě působí proti nevolnosti, stimuluje cirkulaci krve a zabraňuje shlukování krevních destiček, čímž má potenciální ochranný účinek proti arteroskleróze.

Grape Seed

Grape Seed je výtažek z hroznových zrnek, přírodní produkt s vyváženou směsí extraktů z rostlin. Je to jeden z nejsilnějších známých antioxidantů. Obsažené látky zvyšují pružnost cév, snižují cholesterol, posilují a chrání kapilární stěny, podporují zdravý oběhový systém a snižují krevní tlak. Grape Seed působí blahodárně i na další části organismu.

Chitosan

Chitosan je potravinový doplněk s vysokou přirozenou vazební schopností pro tuk a cholesterol. Zadržuje tuk a cholesterol z požité stravy, zlepšuje činnost tlustého střeva, odvádí z organismu toxiny, snižuje pocit hladu, snižuje schopnost tvorby ledvinových kamenů.

Chromvital

Chromvital efektivně čistí krevní systém od nánosů cholesterolu, čímž snižuje riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Chromvital urychluje látkovou výměnu, reguluje obsah glukózy v krvi a usnadňuje činnost inzulinu.

Live Care Complex

Live Care Complex obsahuje směs léčivých bylin, které intenzivně podporují ochranu a regeneraci jater a zajišťují správné funkce celého trávicího systému. Live Care Complex má silný detoxikační a očistný účinek. Je velmi prospěšný pro metabolismus tuků.

LKVB6

LKVB6 je vysoce účinný preparát, který funguje jako spalovač tuků a harmonizátor metabolismu. Celostně napravuje látkovou výměnu a má široké spektrum léčebných a stimulujících účinky. LKVB6 pomáhá při ateroskleróze, vysokém krevním tlaku, vysokém cholesterolu a při dalších onemocněních.

Nopal Bio

Nopal Bio obsahuje výtažky z opuncie, což je kaktusovitá rostlina, jejíž plody byly jednou z hlavních součástí jídelníčku již předkolumbovských indiánských národů. Dnes je rostlina hojně rozšířena v Mexiku a dalších zemí Severní a Střední Ameriky. Nopal Bio příznivě ovlivňuje hladinu cholesterolu, a tím přispívá k ochraně cév před usazováním aterosklerotických plátů, které mohou způsobovat např. infarkt nebo mrtvici.

Olivenol Antioxidant

Olivenol Antioxidant je extrakt z dužin čerstvých oliv. Obsahuje polyfenolové antioxidanty extrahované z čerstvých, organicky pěstovaných oliv. Jedna tabletka obsahuje tolik antioxidačních polyfenolů, jako ¼ litru extra panenského oleje. Olivenol Antioxidant chrání před nemoci cév a výrazně snižuje cholesterol v krvi.

Prevesan

Prevesan je výbornou prevencí srdečních, oběhových a nádorových onemocnění. Jedna kapsle Prevesanu představuje 5 šálků velmi kvalitního zeleného čaje Camelia sinensis. Hlavní složkou Prevesanu je prevenal, látka, která je v ochraně DNA až 100x silnější než vitamin C a 25x silnější než vitamin E. Prevesan snižuje hladinu cholesterolu a tuků v těle.

Unilakt

Unilakt obsahuje probiotické bakterie Enterococcus faecium, které pomáhají upravit střevní mikroflóru. Jeho významné složení posiluje imunitní systém, normalizuje činnost žaludku a pomáhá snížit hladinu cholesterolu a cukru v krvi.

Virgin Olive Star

Virgin Olive Star obsahuje polyfenolové antioxidanty extrahované z čerstvých, organicky pěstovaných oliv a kyselinu alfa – lipoovou. Panenský olej pomáhá jako ochrana před rakovinovým bujením a při snížení cholesterolu v krvi. Každodenní konzumace olivového oleje pomáhá vstřebávání cholesterolu snížit až na polovinu. Jedna kapsle Virgin Olive Star má stejný efekt jako ¼ litru olivového oleje.

Yucca Star

Yucca Star obsahu juku, účinný přírodní čistič organismu obsahující mnohé enzymy, chlorofyl, antioxidanty, ale především steroidní saponiny, které se vážou ve střevě s cholesterolem, se kterým tvoří nerozpustnou sloučeninu, a tím se snižuje celková hladina cholesterolu. Juka čistí a regeneruje trávicí soustavu, cévy a reguluje vylučovací pochody.

TIP: Podívejte se, jak můžete snížit hladinu špatného cholesterolu a posílit cévy přírodní cestou. Úpravou stravy pod dohledem odborníků.

 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.

Redakce

Redakce

Každý den vám přinášíme novinky a zajímavosti ze světa zdravého životního stylu a hubnutí.