Stresový hormon kortizol a jeho vliv na hubnutí

Cvičíte, zdravě jíte a stále se vám nedaří zhubnout? Vaše snahy o shození kil možná hatí stresový hormon kortizol.

reklama
Popis

Udělejte první krok pro úspěšné hubnutí ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

 • Diagnostiku těla na přístroji typu InBody / Tanita
 • Posouzení jídelníčku a tipy, jak ho upravit, aby šla vaše váha dolů
 • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav i kondici
 • Motivaci a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí
 • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte ihned 2 ukázkové jídelníčky na celý týden včetně receptů zdarma

Úloha kortizolu v těle

Kortizol patří mezi hormony vylučované nadledvinkami v reakci na stres. Za jeho produkci odpovídají mozková centra hypofýza a hypothalamus. Hlavním úkolem kortizolu je posílení těla po náhlé zátěžové reakci, obnovení optimálního nastavení tělesných funkcí po stresovém zážitku a celková ochrana organismu.

Very Well Health informuje, že

fyzický i emoční stres způsobuje reakci těla zvanou „bojuj nebo uteč“, která je odpradávna nezbytná pro naše přežití.

Důsledky vyplaveného kortizolu

Kortizol navyšuje množství glukózy v krvi, působí mírně protizánětlivě a zvyšuje krevní tlak. Mírné vyplavení kortizolu má i pozitivní dopady na organismus, jako je zlepšení myšlení, krátkodobá podpora imunitního systému a snížení citlivosti na bolest.

Jeho dlouhodobé a příliš časté vyplavování však vede k chronickému stresu a způsobuje mnohé civilizační choroby. Odborníci mu připisují odpovědnost za obezitu, deprese, pálení žáhy, vředy, oslabenou imunitu, srdeční onemocnění, impotenci i neplodnost.

reklama

Nejvyšší hladinu kortizolu máme po ránu

Hladina kortizolu se mění v průběhu dne a je závislá na střídání světla a tmy. Nejvyšší úrovně dosahuje ráno před probuzením, kdy nám pomáhá vstát z postele a začít se hýbat. V průběhu dne hladina postupně klesá a nejnižší úrovně dosahuje večer a během noci, kdy nám dovoluje se zcela uvolnit a oddat se klidnému spánku.

Kortizol tělo vylučuje i při hladovění nebo intenzivním cvičení

Vylučování kortizolu probíhá při každé reakci organismu na stres. Stresujícím zážitkem pro naše tělo však není jen přímé ohrožení života, ale třeba i nízká hladina cukru v krvi, příliš intenzivní a dlouhé cvičení, nedostatek spánku nebo zhoršené psychické zdraví.

Pokud razantně omezíte kalorický příjem, nejíte pravidelně a mezi jídly máte dlouhé pauzy, zvyšujete hladinu kortizolu v krvi, který se snaží ochránit organismus před nebezpečím v podobě hladovění.

reklama

Doporučujeme

FotoPopis
naturhouse

Zhubněte zdravě, trvale a ohleduplně k vašemu tělu.

Bezplatná konzultace zahrnuje: měření % podkožního tuku, rizikového tuku mezi orgány, metabolického věku, atd. Výživový poradce s vámi probere vaše stravovací návyky, sestaví jídelníček a dá vám konkrétní tipy na hubnutí.

Rezervujte si konzultaci dnes [current_date format='j.n.o'] a navíc získáte 2 kuchařky plné zdravých receptů zdarma.

Prohlédnout si proměny klientů  [mks_icon icon=“fa-angle-right“ color=“#009cff“ type=“fa“]

Co zvyšuje hladinu kortizolu?

Duševní stres

Pokud žijete pod neustálým tlakem, vaše tělo posoudí situaci jako ohrožující a začne vylučovat kortizol nepřetržitě. Nejnebezpečnější je především dlouhodobý chronický stres, který se postupem času naučíte nevnímat.

Přepracování

Pokud se věnujete zaměstnání, které vás nenaplňuje nebo vás nutí pracovat mnoho hodin denně, nenechá na sebe dlouho čekat syndrom vyhoření spojený s vyšší hladinou kortizolu.  

Kofein

Káva, energetické drinky, kolové a další nápoje s obsahem kofeinu způsobují nadměrné vyplavování stresového hormonu.

Medical News Today varuje před konzumací jídla a nápojů s obsahem kofeinu ve večerních hodinách.

Kofein může znesnadnit usínání, narušit kvalitu spánku a napomáhat tak ke zvýšenému vyplavování kortizolu.

Nedostatek spánku

Lidé, kteří spí méně než 6 hodin denně, mají větší pravděpodobnost vyšší hladiny kortizolu v krvi a znesnadňují si tak hubnutí. Potřeba spánku je individuální. Za optimální dobu lékaři označují zhruba 7 až 8 hodin.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Jaký má večeře vliv na spánek a tipy, jaká jídla jíst a jakým se vyhýbat

Prožité trauma

Ztráta blízké osoby, finanční problémy, vážná nemoc, rozchod, psychické či fyzické týrání a další traumatické zážitky mohou zvýšit hladinu kortizolu na delší časový úsek. Dalším nebezpečím je současné snížení hladiny serotoninu v mozku. Pokud se tzv. hormon štěstí z těla vyčerpá, může dojít k úzkostem a depresím, které vás zacyklí v bludném kruhu, ze kterého se těžko hledá cesta ven.

Intenzivní fyzická námaha

Dlouhé intenzivní fyzické cvičení podporuje vyplavování kortizolu, který se snaží udržet vyšší hladinu glukózy v krvi. Právě cukr znamená v případě námahy potřebné palivo pro celé tělo. Pomoci může zdravý jídelníček a pravidelná strava, která udrží krevní cukr ve správné hladině a stabilizuje i vylučování kortizolu.

Hormonální antikoncepce

Za nadměrné vylučování stresového hormonu mohou i perorálně užívané antikoncepční pilulky. Největší neplechu páchají u mladých žen a dívek, které se zároveň věnují posilování. Ve výsledku pro ně bývá velmi těžké nabrat a udržet si svalovou hmotu, i když se velmi snaží.

Kortikoidy

Stejně nebezpečné je i dlouhodobé užívání kortikoidů. Tyto léky díky svým protizánětlivým účinkům potlačují negativní vliv autoimunitních chorob, jako je astma, revmatoidní artritida, ekzém či Crohnova choroba na lidské tělo.

Podle magazínu Healthline zvyšuje kortizol v krvi také práce na směny, teplota, infekce, alkohol, těhotenství a vzácná onemocnění zvané Cushingův syndrom.

reklama

Negativní účinky kortizolu

Oslabení imunity

Lidé, kteří jsou často vystavení stresu, bývají i častěji nemocní. Kortizol zvyšuje riziko infekce i nemocí z nachlazení.

Přibírání

Svaly stojí lidské tělo mnohem více energie než tuk. Proto pokud jste dlouho vystavení vysoké hladině stresového hormonu, začne vám ubývat svalová hmota, aby vznikl prostor pro růst tukové hmoty. Tuk se přitom ukládá především do oblasti břicha.

Vyšší míra břišního tuku zpomaluje metabolismus, zvyšuje hladinu cholesterolu, usnadňuje přibírání dalších kil, podílí se na rozvoji metabolického syndromu a zvyšuje riziko srdečních chorob. O spojitosti kortizolu, obezity a metabolického syndromu hovoří i zahraniční studie.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Jak stres ovlivňuje hubnutí? Zásadně!

Slabé svaly a kosti

Dlouhodobě zvýšený kortizol potlačuje schopnost svalových buněk přijímat aminokyseliny. Navíc snižuje absorpci vápníku, čímž pokládá základní kámen k rozvoji osteoporózy.  

Hypertenze

Zatímco občasné vyplavování kortizolu zvyšuje krevní tlak jen na určitou dobu, dlouhodobě zvýšený kortizol má za následek hypertenzi, ke které se mohou časem přidat další srdečně-cévní nemoci.

Zhoršené trávení

Stresový hormon stimuluje tvorbu žaludečních kyselin, které mohou žaludeční stěnu překyselit. Chronický stres vede k pálení žáhy, vředům nebo v horším případě ke vzniku nádoru.

Inzulínová rezistence

Nepřetržitě vysoká hladina kortizolu oslabuje odebírání glukózy z krve a podporuje štěpení glykogenu v játrech. To způsobuje zvýšení hladiny cukru v krvi a zároveň oslabuje vylučování inzulínu. Jakmile přestane inzulín reagovat na cukr, jste jen krok od propuknutí cukrovky 2. typu. Důsledkem je i vyšší chuť k jídlu a tendence k přejídání. Mozek ve stresu nabádá ke konzumaci vysoce kalorických potravin, především cukrovinek.

Neplodnost

Nadměrné působení kortizolu může zcela zastavit schopnost reprodukce. Ženy, které jsou dlouhodobě ve stresu, ať už v zaměstnání nebo v osobním životě, se mohou o otěhotnění snažit bez úspěchu i několik let.

Rychlejší stárnutí

Dlouhodobé působení kortizolu zhoršuje elasticitu kůže, urychluje tvorbu vrásek a podporuje tak proces stárnutí.

12 tipů pro snížení kortizolu

Změnou životního stylu můžete usměrnit nadměrně vyplavování stresového hormonu a uvést své tělo opět do rovnováhy.

1.     Dopřejte si dostatek spánku

Jestliže spíte pouze 6 hodin denně, vaše tělo vyplavuje do krve až o 50 % více kortizolu, než kdybyste spali o 2 hodiny více. Běžte si večer dříve lehnout a neberte spánek jako plýtvání časem. A když se nevyspíte dostatečně dobře v noci, zdřímněte si i během dne.

Na potřebu spánku upozorňuje i MUDr. Margit Slimáková.

Hormony se uvolňují v souladu s přirozenými biologickými rytmy. Nedostatek spánku, nekvalitní spánek a spánek mimo rytmus proto narušují jejich fungování. Například tvorba stresového hormonu kortizolu je omezena na dobu okolo půlnoci. Jedinci, kteří chodí spát velmi pozdě, tak mohou minout útlumové období pro stres a zažívat stav bojuj nebo utíkej non stop.

2.     Odpočívejte

Hladinu stresu pomáhají snížit procházky přírodou, meditace, cvičení jógy, čtení knih, dechová cvičení a další odpočinkové aktivity, které vás zklidní. Pokud se nedokážete zrelaxovat vlastními silami, obraťte se na odborníka, který vám s řešením vaší situace poradí.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Meditační techniky: Zbavte se stresu a nastartujte hubnutí

3.     Obklopte se pozitivními lidmi

Hladinu kortizolu mohou snížit i pravidelné návštěvy přátel, se kterými je vám dobře. Dobře naladěný kamarád či kamarádka vás přivedou na jiné myšlenky a zlepší vaši náladu.

4.     Dodržujte pitný režim

Také dehydratace může zvýšit hladinu kortizolu a vést k jeho nežádoucím účinkům. Důležité je nečekat až se dostaví pocit žízně, ale pít v pravidelných intervalech v průběhu celého dne. Popíjejte hlavně čistou vodu a bylinkové čaje.

5.     Smějte se

Množství kortizolu v krvi výrazně snižuje upřímný smích. Místo dramat a hororů proto raději sledujte komediální filmy a seriály, choďte do příjemné společnosti a čtěte humoristické knížky.

6.     Vyplakejte se

Pokud zažíváte nepříjemné chvíle, při kterých vám rozhodně není do smíchu, nenuťte se do dobré nálady a poslouchejte své emoce. Pláč celkově uvolňuje a následně přispívá ke snížení hladiny kortizolu.

7.     Poslouchejte uklidňující hudbu

Klidné tóny relaxační hudby mají velký vliv na naše psychické rozpoložení. Skvěle funguje také klasická hudba, jazz, country a pop.

8.     Upravte jídelníček

Chcete-li upravit hladinu kortizolu, dbejte podle magazínu Medical News Today na zdravou a vyváženou stravu. Některé potraviny dokonce přímo pomáhají udržet kortizol ve stabilní hladině.

Patří sem hlavně hořká čokoláda, banány, hrušky, černý a zelený čaj, jogurty s obsahem probiotik a potraviny obsahující rozpustnou vlákninu.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Dietní jídelníček proti stresu

Důležité živiny pro snížení stresu

 • omega-3 mastné kyseliny – snižují hladinu kortizolu v krvi.
 • vitamin C – podporuje tvorbu protistresových hormonů.
 • kyselina listová – pomáhá tělu vyrovnat se s probíhajícím stresem.
 • hořčík – odstraňuje nervozitu a podrážděnost.
 • draslík – okysličuje krev a navozuje pocit uvolnění.

9.     Odpusťte si cukr

Kortizol vás nutí sahat po sladkostech, které dodají rychlou energii a uspokojí touhu po sladkém. Až se příště dostanete do podobného stavu, snažte se svým chutím odolat a sáhněte raději po hodnotných bílkovinách, zdravých tucích a zelenině s vysokým obsahem vlákniny.

10.  Dopřejte si černý čaj

Černý čaj dokáže díky obsaženým polyfenolům a flavonoidům snížit hladinu kortizolu v těle téměř o polovinu.

11.  Zabraňte hladovění

Kortizol se začíná vyplavovat ve chvíli, kdy hladina krevního cukru klesne pod únosnou mez. A k tomu dochází vždy, když vaše tělo nemá dostatek paliva a delší dobu hladoví. Výkyvům krevního cukru zabráníte pravidelnými jídly v rozmezí přibližně 3 hodin.

12.  Pořiďte si domácího mazlíčka

Medical News Today poukazuje na výsledky studií, které zkoumaly vliv psů na hladinu kortizolu v krvi u lidí. Kontakt se psem může být ve stresové situaci dokonce výhodnější než podpora blízkého přítele.

I malé změny mohou přinést zdravější a aktivnější život bez přemíry stresu a s normální hladinou kortizolu. Tak hurá na ně 🙂

reklama
Popis

Pomáháme ženám k většímu sebevědomí - cítit se lépe, zpevnit se či zhubnout

Vyzkoušejte si týden zdarma, bez závazků:

 • Dámské fitness, kde rozumí ženám a je pro všechny věkové kategorie
 • Stále se o vás stará certifikovaná trenérka se zaměřením na cvičení pro ženy
 • Týden zdarma je nezávazný. Zda budete chtít pokračovat je zcela na vás
 • Uděláte si konečně čas na sebe a budete se cítit dobře
 • Vyzkoušíte cvičení, které mnoha ženám pomohlo k většímu sebevědomí - vypadat lépe, zpevnit se či zhubnout natrvalo
 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.

Šárka Jirchářová

Šárka Jirchářová

Mým velkým koníčkem je vaření a pečení. Nepříjemné střevní onemocnění mě přivedlo na dietu Low-FODMAP, která ve světě sklízí velké úspěchy. Ulehčuje život mnoha lidem se syndromem dráždivého tračníku. Nedostatek informací v našich končinách mě přivedl k psaní vlastního blogu www.lowfodmapdieta.cz.

Zhubněte zdravě a bez jojo efektu

Pomůžeme vám zdravě zhubnout a váhu si dlouhodobě udržet. Sestavíme vám jídelníček, s kterým se dostanete do formy.

S jídelníčkem na míru zhubnete přirozeně a dlouhodobě.

Že naše metoda funguje, dokazují výsledky našich klientů

Lucie Absolonová -21 kg

„Zkusila jsem různé diety, ale nikdy mi to nevydrželo dlouhou dobu, proto jsem se obrátila na NUTRIADAPT. Nyní jsem o 20 kg lehčí a ještě nekončím.“

Zobrazit celý příběh

Martin Bartys -19 kg

„Musím se přiznat, že i když jsem to stoprocentně nedodržoval, takový výsledek jsem nečekal. Cítím se o deset let mladší, a hlavně jsem o 20 kilo lehčí!”

Zobrazit celý příběh

Jarmila Čížková – 56 kg

„Můj cíl byl shodit alespoň 20 kg. Nakonec mám dole 56 kg. Daleko lépe si mi dýchá, přestaly mě bolet klouby, celkově jsem daleko méně unavená a cítím se mnohem mladší.”

Zobrazit celý příběh

Milan Buška – 21 kg

„Můj moment zlomu nastal, když jsem začal brát léky na zvýšený krevní tlak, řekl jsem si a dost! Díky odborníkům z NUTRIADAPTU jsem nyní o 20 kg lehčí a především zdravější.”

Zobrazit celý příběh

Výsledky klientů prezentované na webu nejsou typické. Výsledky každého klienta jsou individuální. Vždy záleží na přístupu klientů a dodržování navržených doporučení od našich specialistů.

Popis

Udělejte první krok pro úspěšné hubnutí ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

 • Diagnostiku těla na certifikovaném přístroji (% tuku, svalů a vody v těle, metabolický věk, bazální metabolismus, rizikový viscerální tuk, atd.)
 • Posouzení jídelníčku a tipy, jak ho upravit, aby šla vaše váha dolů
 • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav i kondici
 • Motivaci a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí
 • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte ihned 2 ukázkové jídelníčky na celý týden včetně receptů zdarma (ke stažení po odeslání rezervačního formulář)

Co můžete očekávat?

Zjistíme, proč se vám nedaří zhubnout

Na první konzultaci vás změříme na speciálním přístroji, certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Získáte detailní přehled o stavbě svého těla.

Na základě těchto informací nutriční specialista pozná, jaký je váš největší problém při hubnutí a jaké je jeho nejvhodnější řešení.

Diagnostikou zjistíte:

MNOŽSTVÍ NEBEZPEČNÉHO TUKU MEZI VAŠIMI ORGÁNY

Viscerální (vnitřní) tuk se postupně ukládá mezi orgány a může tak negativně působit na správné fungování organismu.

KOLIK POTŘEBUJETE DENNĚ PŘIJMOUT KALORIÍ

Zjistíte, kolik energie potřebuje váš organismus ke své běžné činnosti. Tedy jaký by měl být váš maximální denní příjem kalorií, abyste hubli.

KOLIK MÁTE V TĚLE VODY

Nedostatečná hydratace organismu může stát za řadou zdravotních problémů a bránit vašemu hubnutí.

SLOŽENÍ VAŠEHO TĚLA

Dozvíte se, kolik % tuku, svalů či kostí obsahuje vaše tělo a jaké by měly být vaše ideální hodnoty.

NA KOLIK LET SE CÍTÍ VAŠE TĚLO

Špatná strava a nadváha zkracují život. Metabolický věk vám ukáže, na kolik let se vaše tělo cítí.

Najdeme pro vás nejvhodnější řešení

Specialista vám ihned předá a vysvětlí výsledky diagnostiky. Pro ucelenější pohled se vás poté zeptá na zdravotní historii a váš běžný jídelníček.

Na základě všech těchto dat vyhodnotí, jaké jsou vaše největší problémy, a poradí, jak nejlépe dosáhnete vysněné váhy.

Specialista vám na první konzultaci:

PŘEDÁ A VYSVĚTLÍ VÝSLEDKY DIAGNOSTIKY

Specialista vám detailně vysvětlí jednotlivé výsledky a upozorní na případná rizika, která z nich plynou.

ZKONZULTUJE VÁŠ JÍDELNÍČEK

Specialista s vámi probere stravovací návyky, upozorní na vaše chyby.

NAVRHNE POSTUP PRO DOSAŽENÍ VAŠEHO CÍLE

Na základě výsledků analýz vám specialista navrhne způsob, kterým vás dovede k vaší ideální váze.

Vybudujeme vám zdravé stravovací návyky

Po první konzultaci se sami rozhodnete, jestli se o hubnutí pokusíte sami, nebo zhubnete s námi, v souladu se svým metabolickým typem.

Připravíme vám výživovou strategii na míru tak, aby se vám dobře a snadno dodržovala – v úvahu vezmeme váš životní styl i zdravotní stav.

Naučíme vás, jak správně a zdravě jíst

K výživové strategii dostanete vzorový jídelníček na míru a seznam potravin rozdělený na ty, po kterých budete štíhlí a ty, po kterých přiberete.

Pravidelně se vás budeme ptát, jak se cítíte, co vám chutná a co vám vadí. Společně najdeme stravovací režim, který vás bude bavit.

Nový štíhlý život i bez naší pomoci

Až se za pár měsíců rozloučíme, budete umět jíst tak, že si optimální váhu udržíte navždy.

Obávaný jojo efekt nepřijde a před vámi bude nový, štíhlý život.

Kde vám rádi pomůžeme?

Zobrazit seznam poraden ->

Jihočeský kraj

Písek – třída Národní svobody 468

České Budějovice – Husova 17

/

Jihomoravský kraj

Břeclav – Lidická 3411

Brno – Koliště 13

Brno – Horova 32

Hodonín – Palackého 1018/2

/

Karlovarský kraj

Karlovy Vary – Náměstí Republiky 1068/3

/

Královehradecký kraj

Hradec Králové – Emy Destinnové 233/36

Jičín – Pod Koželuhy 591

Trutnov – Pražská 168

/

Liberecký kraj

Česká Lípa – Hrnčířská 2985

Jablonec nad Nisou – Dvorská 4950/8

Liberec – Husova 29/1

/

Moravskoslezský kraj

Frýdek-Místek – J. V. Sládka 41

Havířov – Hlavní třída 386 (objekt Lučina)

Karviná – Fryštátská 9/64

Opava – Dolní náměstí 20

Ostrava – Porubská 708/16

Ostrava – nám Msgre Šrámka 5

Ostrava – Sadová 1892/41

Třinec – 1.Máje 123

/

Olomoucký kraj

Olomouc – Horní lán 1328/6, Nová Ulice

Prostějov – Olomoucká 3199/1a

Šumperk – Langrova 3140/25

/

Pardubický kraj

Chrudim – ulice Obce Ležáků 835

Pardubice – Nábřeží Závodu Míru 2737

Svitavy – Svitavská 665

Ústí nad Orlicí – T. G. Masaryka 128

/

Plzeňský kraj

Plzeň – Zbrojnická 1

Rokycany – Srbova 216/1

/

Praha

Praha 1 – Vodičkova 19

Praha 2 – Slezská 28

Praha 4 – Budějovická 11

Praha 4 – Opatovská 1753/12

Praha 5 – Radlická 117

Praha 5 – Drtinova 363/22

Praha 6 – V. P. Čkalova 26

Praha 8 – Sokolovská 59

Praha 9 – Vysočanská 382/20

/

Středočeský kraj

Benešov – Hráského 531

Beroun – V Pražské bráně 74/2

Kladno – Poděbradova 3329

Kolín – Jaselská 875

Mělník – Legionářů 73

Mladá Boleslav – Zalužanská 1463

Poděbrady – Husova 6/17

Příbram – nám. Arnošta z Pardubic 156

/

Ústecký kraj

Děčín – Sládkova 1062

Chomutov – Zborovská 1760/3

Litoměřice – Svatojiřská 596/32

Most – SNP 2526/60

Teplice – Školní 1019/19

Ústí nad Labem – Bratislavská 1369/6

/

Vysočina

Havlíčkův Brod – Humpolecká 217

Jihlava – Mrštíkova 16

/

Zlínský kraj

Valašské Meziříčí – Králova 1283

Zlín – náměstí T.G. Masaryka 2433

Jde o vaše zdraví. Každá minuta se počítá. Konzultaci neodkládejte. Udělejte první krok již dnes!

Je to jednodušší, než si myslíte

  1. Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluvíte si společně termín nezávazné konzultace.

  1. Konzultace stojí 200 Kč a platí se až ji absolvujete.

  1. Nezávazná konzultace trvá 45 minut. V rámci ní vám uděláme základní diagnostiku (bioimpedanční analýzu). Výsledky vaší diagnostiky porovnáme s databází více než 30 000 klientů, kteří prošli našimi programy. Díky tomu můžeme v návrhu Plánu redukce hmotnosti / zdravého přibírání eliminovat “slepé” uličky a celý proces urychlit.

  1. Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi – dlouhodobě.

  1. Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.

Rezervujte si konzultaci dnes, získáte od nás 2 ukázkové jídelníčky, včetně receptů ze sezónních surovin. Můžete si je stáhnout ihned po odeslání formuláře.

Garance až -1,5 kg / týden při dodržení výživových zásad našich specialistů

načítá se objednávkový formulář

Výživové poradenství zajišťuje

Proč Nutriadapt?

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak „RADOST ZE SEBE“. A my vám s tím rádi pomůžeme.

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.