Jde zhubnout přes internet? Jak najít relevantní rady a nechytit se do pastí diet

Chcete zhubnout a tápete, jak na to? Navíc v době koronaviru zůstává většina ordinací výživových poradců zavřených. Dobrá zpráva: Zhubnout jde efektivně a natrvalo i přes internet. Jak na to? Čtěte rady psycholožky a obezitoložky PhDr. Ivy Málkové.

reklama
Popis

Udělejte první krok pro úspěšné hubnutí ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

 • Diagnostiku těla na přístroji typu InBody / Tanita
 • Posouzení jídelníčku a tipy, jak ho upravit, aby šla vaše váha dolů
 • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav i kondici
 • Motivaci a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí
 • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte ihned 2 ukázkové jídelníčky na celý týden včetně receptů zdarma

Jak efektivně řešit problém nadváhy a obezity?

V České republice spadá minimálně každý druhý člověk do pásma nadváhy nebo obezity. Obezita dosáhla takových rozměrů, že se mnoha milionům hubnoucích nemůže dostat odborné pomoci. Toho samozřejmě využívají nezodpovědní podnikatelé s obchodem na hubnutí. Dietní průmysl vyvolává zejména u žen dojem nespokojenosti s jejich tělem a současně nabízí v klamavé reklamě snadné řešení.

Tak bohužel lidé s kily navíc hubnou častěji laickým nevhodným způsobem. Jak ale odborně pomoci takovému množství lidí? Možným řešením by mohl být internet a další digitální technologie, které se pro většinu naší populace staly jedním z běžných prostředí, v nichž se pohybujeme: Ať už jde o návštěvy webových stránek, informačních portálů, používání sociálních sítí nebo různých aplikací.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Jak se nestát obětí diet díky všímavosti neboli mindfulness

Internet: Cesta k hubnutí nebo do pekel?

Internet a jeho informační moc jsou až ohromující. Má zásadní vliv na fungování společnosti. Díky internetu máme nepřeberné množství informací kdykoli a kdekoli. Jde o naprosto úžasné prostředí plné informací, zkušeností a rad. Téměř všechny společenské, vědní a zájmové obory mají na internetu svoje místo.

Protože hubnutí řeší aspoň jednou za život téměř každá žena, populární téma hubnutí a zdravého životního stylu zaplavuje internet. Z pohledu odborníků je hubnutí na internetu trochu jako „hybrid“, který si vzájemně protiřečí. Na jedné straně se technické vymoženosti podílejí na stále narůstajícím počtu obézních (na obezitě se dnes ještě více než strava podílí tzv. nepohyb – sedavá činnost) a na druhé straně nabízejí pomoc k řešení tohoto problému.

Internet může s relativně malými náklady ovlivnit velké množství lidí a může s nimi být v dlouhodobém kontaktu, což je důležité pro udržení hmotnostních úbytků.

K čemu však bohužel dochází?

Telemedicína se dnes rozvíjí mílovými kroky a je velkým pomocníkem při diagnostice a terapii mnoha nemocí. Bohužel však zrovna tak jako v živém světě se nedostává odborníků a v ovlivňování lidí hrají prim obchodníci s hubnutím, i využívání digitálních technologií je dnes více v rukách laiků než odborníků. A tak jako by mohl internet pomoci v seriózním dlouhodobém ovlivňování velkého množství lidí, bohužel ovlivňuje stovky tisíc lidí spíše negativně.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Psycholožka Iva Málková: Nemůžete-li situaci změnit, změňte svůj postoj

reklama

Nabídka hubnutí na internetu se dá rozdělit do několika kategorií:

Stránky s hubnoucími zázraky a doplňky

Co nabízí

S námi lehce, snadno, bez práce a natrvalo. Nejčastěji stránky vyústí v pouhou reklamu na nějaký zaručený, nejlepší preparát (pilulky, koktejly na hubnutí, čaje, spalovače či lapače tuků, odkyselující směsi, náplasti apod.), vhodný právě pro vás. Účinná látka, která by hubla za vás, je většinou utajena. Někdy je to možná tvrzení mezi řádky, že máte méně jíst a více se hýbat.

Efektivita

Téměř nulová. U těchto zázraků není z 99 % žádný prokázaný mechanismus, který by nějak napomáhal hubnutí, a tak může zhubnout pouze vaše peněženka. Někdy funguje tzv. placeboefekt. Čím je preparát dražší, tím je větší naděje, že sami zlepšíte jídelníček.

Nabídka „instantních“ diet místo jídla

instantní výživa
instantní výživa

Co nabízí

Diety se točí ve vlnách. V současnosti převládají nízkosacharidové diety. Začaly v osmdesátých letech Atkinsovou bezuhlovodanovou dietou, pak přišla Margitova a mnoho dalších modifikací, kdy je základ obdobný – omezení sacharidů a zvýšení bílkovin nebo v některých variantách tuků. Obchodníci s hubnutím to musí atraktivně pojmenovat, aby lidé měli pocit, že zkouší stále něco nového. Dnes jsou to tedy diety low carb, ketodiety nebo proteinové diety. Nejčastěji jsou v podobě „pytlíků“ – polévek, koktejlů, pudinků, tyčinek apod.

Efektivita

Vede k hubnutí, ale většinou jen dočasnému. Většina těchto náhražek normální stravy má celkově nízký obsah energie. Proto většinou docílíte energetické nerovnováhy a hubnete. Pokud je příjem sacharidů na minimu, ze začátku je úbytek velmi rychlý, což člověka namotivuje. Jedná se ale především o úbytek vody, tuk takhle rychle bohužel nemizí.

Zásadní problém ale nastává po zanechání diety a navracení k normální stravě. Na „pytlíkové“ dietě se bohužel člověk nenaučí, jak má vypadat zdravá strava a po zanechání diety se velmi často vrací k původním nevhodným návykům. A bohužel potom přibere ještě více, než se mu dietou podařilo zhubnout.

Pokud stránky nabízí touto dietou nahradit maximálně 1 až 2 jídla denně a mají k tomu fundované odborné články vedoucí k správně sestavenému celkovému jídelníčku i k udržení úbytku, mohou pomoci. Pokud však pouze prodávají diety bez odborného vedení, výsledky jsou většinou jen velmi krátkodobé a leckdy dokonce i nebezpečné.

Nabídka online poradenství, sestavení jídelníčků a online kurzů

Co nabízí

Zde většinou po obecném pojednání následuje dotazník, kde zadáte věk, váhu, výšku a váš cíl s tím, že vám přijde vyhodnocení, že byste se sebou měli něco dělat. A nabízí se vám odborník, častěji bohužel „pseudo odborník“ s vyžádáním patřičného obnosu za program či konzultaci, ať už osobní nebo po webu. I zde to často vyústí nabídkou nějakého potravinového doplňku, zvláště pokud je konzultace nabídnuta zdarma.

Častou nabídkou je i sestavení jídelníčku „na míru“. Mnohdy ale přijde stejný jídelníček „na míru“ všem zájemcům.

V současné době se rozšiřuje i nabídka seriózních programů hubnutí po internetu. Někdy je však těžké se v nabídce zorientovat.

Efektivita

Pokud jde o pouhou nabídku preparátu nebo rychlého sestavení jídelníčku (bez konzultace s odborníkem), pryč od toho. Pokud jsou to ucelené programy, online kurzy nebo „živé“ online poradenství, sledujte odbornost poskytovatele. Můžete dát i na doporučení nějakého vašeho soudného známého, který již program vyzkoušel.

Rozhodně ale nehledejte programy, které slibují okamžité a zaručené zhubnutí. Uvědomte si, že samotné zhubnutí není až zas takový problém, jako jeho udržení, proto dbejte na dlouhodobý efekt programu.

Online nabídka odborníků ze STOBu

Pokud se chcete spolehnout na odbornou pomoc, můžete využít odborníky STOBu. STOB už je na českém trhu více než 30 let, což už leccos značí o kvalitě a úspěšnosti programů. I když primární a nejefektivnější službou jsou živé skupinové kurzy hubnutí, v loňském roce se musela velká část aktivit přesunout na internet. Překvapivě i v online prostředí ale fungují velmi dobře.

Online kurzy „naživo“

online kurzy "naživo"
online kurzy „naživo“

Nejefektivnější je hubnutí pod odborným dohledem a s podporou ostatních hubnoucích. Hlavní aktivitou STOBu jsou kurzy zdravého hubnutí, které se v současné době realizují online formou „naživo“. Scházíte se každý týden v reálném čase, součástí kurzu je i pohyb.

Individuální online konzultace s odborníky

Pokud se vám nechce do skupiny, můžete využít individuální poradenství. Je vhodné si vybrat odborníka z vašeho regionu, aby bylo možné ho navštívit případně i naživo (například na měření složení těla).

Online program Sebekoučink na www.stobklub.cz

online program Sebekoučink
online program Sebekoučink

Takzvaných nutričních kalkulaček sloužících k sestavení jídelníčku je na českém trhu k dispozici několik. Vybírejte takové, kde máte jistotu, že jsou sestavovány odborníky. Vyzkoušet můžete třeba program Sebekoučink. Kromě části zabývající se jídelníčkem obsahuje i modul Fitkoučink a Psychokoučink. Program si můžete na 3 dny vyzkoušet zdarma.

S programem si sami sestavíte jídelníček, který bude nutričně vyvážený a bude vám vyhovovat. Souběžně si na STOBklubu v rámci diskusních skupin můžete radit, a hlavně se podporovat. Nechybí ani stovky propočítaných nutričně výhodných a chutných receptů.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Recenze knihy Váhy života: Laskavý rozhovor s Ivou Málkovou nejen o hubnutí s rozumem

Závěrem: Jak se orientovat při výběru online programu na hubnutí

Při výběru způsobu redukce váhy se zamyslete, zda nabízený prostředek či postup vede k energetické nerovnováze – tedy k většímu výdeji a menšímu příjmu. Pokud ne, tento způsob hubnutí zavrhněte. Pokud ano, zamyslete se nad tím, zda se tímto způsobem můžete chovat dlouhodobě. Efektivní jsou programy, které ovlivňují nejen výživové zvyklosti, ale pracují i s psychikou a zabývají se i pohybovou aktivitou.

Zejména pro chronické dietáře je výhodné obrátit se na odborníka. Vůbec nejdůležitější je, zamyslet se nad tím, jestli jste motivačně připraveni na změnu. Pokud je to jen motivace pod vlivem vnějšího tlaku a vy si říkáte musím a ne chci, odložte změnu návyků na příhodnější dobu.

reklama
Popis

Udělejte první krok pro úspěšné hubnutí ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

 • Diagnostiku těla na přístroji typu InBody / Tanita
 • Posouzení jídelníčku a tipy, jak ho upravit, aby šla vaše váha dolů
 • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav i kondici
 • Motivaci a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí
 • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte ihned 2 ukázkové jídelníčky na celý týden včetně receptů zdarma
 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.

Iva Málková

Iva Málková

Spojila jsem osobní zkušenosti se zvládáním kil navíc s odbornými znalostmi psychologa a vytvořila metodiku rozumného hubnutí. V rámci STOBu funguje již 30 let. Vychází z kognitivně behaviorální terapie a přístupu mindfulness. Vede nejen ke změně návyků, ale hlavně k větší radosti ze života. Mám ráda pohyb a cestování.

reklama

Zhubněte zdravě a bez jojo efektu

Pomůžeme vám zdravě zhubnout a váhu si dlouhodobě udržet. Sestavíme vám jídelníček, s kterým se dostanete do formy.

S jídelníčkem na míru zhubnete přirozeně a dlouhodobě.

Že naše metoda funguje, dokazují výsledky našich klientů

Lucie Absolonová -21 kg

„Zkusila jsem různé diety, ale nikdy mi to nevydrželo dlouhou dobu, proto jsem se obrátila na NUTRIADAPT. Nyní jsem o 20 kg lehčí a ještě nekončím.“

Zobrazit celý příběh

Martin Bartys -19 kg

„Musím se přiznat, že i když jsem to stoprocentně nedodržoval, takový výsledek jsem nečekal. Cítím se o deset let mladší, a hlavně jsem o 20 kilo lehčí!”

Zobrazit celý příběh

Jarmila Čížková – 56 kg

„Můj cíl byl shodit alespoň 20 kg. Nakonec mám dole 56 kg. Daleko lépe si mi dýchá, přestaly mě bolet klouby, celkově jsem daleko méně unavená a cítím se mnohem mladší.”

Zobrazit celý příběh

Milan Buška – 21 kg

„Můj moment zlomu nastal, když jsem začal brát léky na zvýšený krevní tlak, řekl jsem si a dost! Díky odborníkům z NUTRIADAPTU jsem nyní o 20 kg lehčí a především zdravější.”

Zobrazit celý příběh

Výsledky klientů prezentované na webu nejsou typické. Výsledky každého klienta jsou individuální. Vždy záleží na přístupu klientů a dodržování navržených doporučení od našich specialistů.

Popis

Udělejte první krok pro úspěšné hubnutí ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

 • Diagnostiku těla na certifikovaném přístroji (% tuku, svalů a vody v těle, metabolický věk, bazální metabolismus, rizikový viscerální tuk, atd.)
 • Posouzení jídelníčku a tipy, jak ho upravit, aby šla vaše váha dolů
 • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav i kondici
 • Motivaci a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí
 • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte ihned 2 ukázkové jídelníčky na celý týden včetně receptů zdarma (ke stažení po odeslání rezervačního formulář)

Co můžete očekávat?

Zjistíme, proč se vám nedaří zhubnout

Na první konzultaci vás změříme na speciálním přístroji, certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Získáte detailní přehled o stavbě svého těla.

Na základě těchto informací nutriční specialista pozná, jaký je váš největší problém při hubnutí a jaké je jeho nejvhodnější řešení.

Diagnostikou zjistíte:

MNOŽSTVÍ NEBEZPEČNÉHO TUKU MEZI VAŠIMI ORGÁNY

Viscerální (vnitřní) tuk se postupně ukládá mezi orgány a může tak negativně působit na správné fungování organismu.

KOLIK POTŘEBUJETE DENNĚ PŘIJMOUT KALORIÍ

Zjistíte, kolik energie potřebuje váš organismus ke své běžné činnosti. Tedy jaký by měl být váš maximální denní příjem kalorií, abyste hubli.

KOLIK MÁTE V TĚLE VODY

Nedostatečná hydratace organismu může stát za řadou zdravotních problémů a bránit vašemu hubnutí.

SLOŽENÍ VAŠEHO TĚLA

Dozvíte se, kolik % tuku, svalů či kostí obsahuje vaše tělo a jaké by měly být vaše ideální hodnoty.

NA KOLIK LET SE CÍTÍ VAŠE TĚLO

Špatná strava a nadváha zkracují život. Metabolický věk vám ukáže, na kolik let se vaše tělo cítí.

Najdeme pro vás nejvhodnější řešení

Specialista vám ihned předá a vysvětlí výsledky diagnostiky. Pro ucelenější pohled se vás poté zeptá na zdravotní historii a váš běžný jídelníček.

Na základě všech těchto dat vyhodnotí, jaké jsou vaše největší problémy, a poradí, jak nejlépe dosáhnete vysněné váhy.

Specialista vám na první konzultaci:

PŘEDÁ A VYSVĚTLÍ VÝSLEDKY DIAGNOSTIKY

Specialista vám detailně vysvětlí jednotlivé výsledky a upozorní na případná rizika, která z nich plynou.

ZKONZULTUJE VÁŠ JÍDELNÍČEK

Specialista s vámi probere stravovací návyky, upozorní na vaše chyby.

NAVRHNE POSTUP PRO DOSAŽENÍ VAŠEHO CÍLE

Na základě výsledků analýz vám specialista navrhne způsob, kterým vás dovede k vaší ideální váze.

Vybudujeme vám zdravé stravovací návyky

Po první konzultaci se sami rozhodnete, jestli se o hubnutí pokusíte sami, nebo zhubnete s námi, v souladu se svým metabolickým typem.

Připravíme vám výživovou strategii na míru tak, aby se vám dobře a snadno dodržovala – v úvahu vezmeme váš životní styl i zdravotní stav.

Naučíme vás, jak správně a zdravě jíst

K výživové strategii dostanete vzorový jídelníček na míru a seznam potravin rozdělený na ty, po kterých budete štíhlí a ty, po kterých přiberete.

Pravidelně se vás budeme ptát, jak se cítíte, co vám chutná a co vám vadí. Společně najdeme stravovací režim, který vás bude bavit.

Nový štíhlý život i bez naší pomoci

Až se za pár měsíců rozloučíme, budete umět jíst tak, že si optimální váhu udržíte navždy.

Obávaný jojo efekt nepřijde a před vámi bude nový, štíhlý život.

Kde vám rádi pomůžeme?

Zobrazit seznam poraden ->

Jihočeský kraj

Písek – třída Národní svobody 468

České Budějovice – Husova 17

/

Jihomoravský kraj

Břeclav – Lidická 3411

Brno – Koliště 13

Brno – Horova 32

Hodonín – Palackého 1018/2

/

Karlovarský kraj

Karlovy Vary – Náměstí Republiky 1068/3

/

Královehradecký kraj

Hradec Králové – Emy Destinnové 233/36

Jičín – Pod Koželuhy 591

Trutnov – Pražská 168

/

Liberecký kraj

Česká Lípa – Hrnčířská 2985

Jablonec nad Nisou – Dvorská 4950/8

Liberec – Husova 29/1

/

Moravskoslezský kraj

Frýdek-Místek – J. V. Sládka 41

Havířov – Hlavní třída 386 (objekt Lučina)

Karviná – Fryštátská 9/64

Opava – Dolní náměstí 20

Ostrava – Porubská 708/16

Ostrava – nám Msgre Šrámka 5

Ostrava – Sadová 1892/41

Třinec – 1.Máje 123

/

Olomoucký kraj

Olomouc – Horní lán 1328/6, Nová Ulice

Prostějov – Olomoucká 3199/1a

Šumperk – Langrova 3140/25

/

Pardubický kraj

Chrudim – ulice Obce Ležáků 835

Pardubice – Nábřeží Závodu Míru 2737

Svitavy – Svitavská 665

Ústí nad Orlicí – T. G. Masaryka 128

/

Plzeňský kraj

Plzeň – Zbrojnická 1

Rokycany – Srbova 216/1

/

Praha

Praha 1 – Vodičkova 19

Praha 2 – Slezská 28

Praha 4 – Budějovická 11

Praha 4 – Opatovská 1753/12

Praha 5 – Radlická 117

Praha 5 – Drtinova 363/22

Praha 6 – V. P. Čkalova 26

Praha 8 – Sokolovská 59

Praha 9 – Vysočanská 382/20

/

Středočeský kraj

Benešov – Hráského 531

Beroun – V Pražské bráně 74/2

Kladno – Poděbradova 3329

Kolín – Jaselská 875

Mělník – Legionářů 73

Mladá Boleslav – Zalužanská 1463

Poděbrady – Husova 6/17

Příbram – nám. Arnošta z Pardubic 156

/

Ústecký kraj

Děčín – Sládkova 1062

Chomutov – Zborovská 1760/3

Litoměřice – Svatojiřská 596/32

Most – SNP 2526/60

Teplice – Školní 1019/19

Ústí nad Labem – Bratislavská 1369/6

/

Vysočina

Havlíčkův Brod – Humpolecká 217

Jihlava – Mrštíkova 16

/

Zlínský kraj

Valašské Meziříčí – Králova 1283

Zlín – náměstí T.G. Masaryka 2433

Jde o vaše zdraví. Každá minuta se počítá. Konzultaci neodkládejte. Udělejte první krok již dnes!

Je to jednodušší, než si myslíte

  1. Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluvíte si společně termín nezávazné konzultace.

  1. Konzultace stojí 200 Kč a platí se až ji absolvujete.

  1. Nezávazná konzultace trvá 45 minut. V rámci ní vám uděláme základní diagnostiku (bioimpedanční analýzu). Výsledky vaší diagnostiky porovnáme s databází více než 30 000 klientů, kteří prošli našimi programy. Díky tomu můžeme v návrhu Plánu redukce hmotnosti / zdravého přibírání eliminovat “slepé” uličky a celý proces urychlit.

  1. Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi – dlouhodobě.

  1. Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.

Rezervujte si konzultaci dnes, získáte od nás 2 ukázkové jídelníčky, včetně receptů ze sezónních surovin. Můžete si je stáhnout ihned po odeslání formuláře.

Garance až -1,5 kg / týden při dodržení výživových zásad našich specialistů

načítá se objednávkový formulář

Výživové poradenství zajišťuje

Proč Nutriadapt?

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak „RADOST ZE SEBE“. A my vám s tím rádi pomůžeme.

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.