BezHladovění.cz

Podpora hubnutí

Pokud uvažujete o tom, že byste zakoupili některý ze známých či méně známých prostředků na podporu hubnutí, měli byste si nejdříve ujasnit jednu věc. Žádný lék, spalovač ani doplněk stravy nebudou hubnout za vás.

Ať už reklamy říkají cokoli, představa, že si lehnete k televizi, dáte si pilulku a začnete hubnout, patří přinejmenším do více či méně vzdálené budoucnosti. Rozhodně však ne do současné reality.

To ale neznamená, že přípravky na podporu hubnutí jsou k ničemu. Fungují však pouze v kombinaci se správným stravováním a pohybem. Jejich smyslem je umocnit či urychlit působení diety a sportu.

Stimulační spalovače tuků

Tyto spalovače tuků jsou pravděpodobně nejúčinnější a jejich působení je seriózně vědecky ověřeno. Mají excitační účinky, obvykle urychlují metabolismus a mírně zvyšují tělesnou teplotu. Základem těchto spalovačů jsou zejména tyto látky:

  • Kofein – starý známý, kterého není třeba představovat. Nemá sice přímo vliv na spalování tuků, ale zejména v kombinaci s vitamínem C dokáže výrazně zvýšit a prodloužit výkonnost. To logicky umožňuje efektivnější hubnoucí trénink. Působení kofeinu je silné, ale krátkodobé.
  • Taurin – má velmi podobné účinky jako kofein, proto je také společně s ním hlavní složkou většiny energetických nápojů.
  • Synefrin – jedná se o alkaloid pocházející z citrusových plodů. Snižuje pocit hladu, mírně zvyšuje tělesnou teplotu a oddaluje únavu.
  • Mezi další povzbudivé látky používané ve spalovačích tuků patří pyridoxin (vitamín B6, guarana, zelený čaj, kakaové boby.
reklama

Kaliper od Bezhladovění.cz

FotoPopis
Kaliperační kleště

Pořiďte si vlastní kaliper a zjistěte, kolik máte % podkožního tuku v pohodlí domova

Psalo nám hodně čtenářů, kde kaliper koupit. Na českém trhu není tolik možností a tak jsme se rozhodli, že vám kaliperační kleště seženeme sami. Proto jsme založili specializovaný miniobchod kaliper.cz, kde si můžete kaliper od nás koupit - ještě máme pár kusů skladem. Zařaďte se mezi naše čtenáře, kteří sledují pokroky při hubnutí správně!

Podpora hubnutí pomocí nestimulačních spalovačů

Kromě výše zmíněných látek existuje samozřejmě ještě celá škála dalších, z nichž některé jsou velice často používané. Patří mezi ně například populární l-karnitin. Kromě příznivého působení na srdce a mozek má tato látka také urychlovat přeměnu tuku na energii a zvyšovat fyzický výkon. Navzdory oblibě přípravků založených na této látce, její účinky na hubnutí nejsou dosud spolehlivě prokázány. Je však uváděno, že aby bylo dosaženo efektu, musí být užívání karnitinu spojeno s alespoň 1 – 2 hodiny trvající nepřetržitou fyzickou námahou.

Další známou látkou je kyselina HCA, která údajně zabraňuje přeměně sacharidů na tukové zásoby a také tlumí chuť k jídlu. Ani zde však k těmto tvrzením nejsou spolehlivé vědecké důkazy.

Poněkud lépe si co do vědecké důvěryhodnosti stojí například kyselina CLA napomáhající přeměně tuků v energii, látka pyruvát či minerální prvek chrom, jenž urychluje růst svalové hmoty, čímž přispívá ke zrychlení metabolismu a rychlejšímu spalování tuků (také prý snižuje chuť k jídlu, zejména na sladké).

Zajímavou variantu představuje skupina látek lecitin a účinná složka cholin. Lecitin má příznivý vliv na paměť a koncentraci, pomáhá v boji proti stresu a také snižuje cholesterol a pozitivně ovlivňuje metabolismus tuků, čímž napomáhá hubnutí. Lecitin lze najít například ve vaječném žloutku. Cholin dodávaný během cvičení pak umožňuje prodloužit výkon.

Potraviny, které vám pomohou zhubnout

Pokud nejste právě příznivci doplňků stravy, můžete místo toho vyzkoušet do svého jídelníčku zařadit některé potraviny, které jsou považovány za přírodní spalovače tuků. Jedná se například o:

  • Citrusové plody, jahody, maliny, ananas, papája, jablka, chřest, česnek, brokolice, kysané zelí, jablečný ocet, fazole, zázvor, chilli papričky, kajenský pepř

Zástupců přírodních spalovačů by se našlo jistě víc, ale ty výše uvedené patří mezi nejvýznamnější a nejčastěji opěvované.

Baví vás žít zdravě? Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout.
Upozornění na nové články, jídelníčky a recepty posíláme 3x týdně (po, st, pá). Z odběru novinek se můžete kdykoli odhlásit.
Redakce

Redakce

Každý den vám přinášíme novinky a zajímavosti ze světa zdravého životního stylu a hubnutí.

Share via
Send this to a friend