Sushi a hubnutí: Patří do diety, nebo ne?

Patříte mezi milovníky sushi, ale držíte redukční dietu a snažíte se hubnout? Nezoufejte, úplně se ho vzdát nemusíte. Stačí jen vědět, na co si dát při výběru sushi pozor.

reklama
Popis

Udělejte první krok pro úspěšné hubnutí ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

 • Diagnostiku těla na přístroji typu InBody / Tanita
 • Posouzení jídelníčku a tipy, jak ho upravit, aby šla vaše váha dolů
 • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav i kondici
 • Motivaci a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí
 • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte ihned 2 ukázkové jídelníčky na celý týden včetně receptů zdarma

Sushi – co to vlastně je?

Sushi (suši) je jeden z nejznámějších pokrmů japonské kuchyně. Většina lidí si pod tímto názvem představí rolku ze studené rýže, mořské řasy a syrové ryby. Ve skutečnosti je ale sushi mnohem více a má mnoho různých druhů. To, co dělá sushi tak oblíbeným a výjimečným, je jeho nekonečná škála v kombinaci chutí.

Sushi se dá naplnit téměř čímkoli. Mezi základní použité suroviny však patří rýže, mořská řasa, na tenké plátky nakrájená syrová ryba (dělá se ale i sushi s tepelně opracovanou rybou) nebo mořské plody, avokádo, zelenina a různá ochucovadla jako rýžový ocet, sojová omáčka, wasabi nebo zázvor.

Mezi hlavní druhy sushi patří:

 • Nigiri – Lepkavá rýže vytvarovaná do tvaru prstu, na které se pokládá plátek ryby nebo mořské plody.
 • Maki – Rolka z lepkavé rýže, sušené mořské řasy a různých náplní (ryba, zelenina, avokádo, wasabi apod.). Většina maki rolek obsahuje mořskou řasu na vnější straně a rýži uvnitř, ale tzv. california rolls mají na vnější straně rýži a mořskou řasu uvnitř. 
 • Sashimi – Jednoduše syrová ryba nakrájená na plátky podávaná bez rýže a dalších příloh.
 • Temaki – Rolka ve tvaru kornoutu z mořské řasy, do které se plní rýže, ryba a zelenina.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Škola vaření: Maki sushi bez masa a přidaného cukru

V čem je sushi prospěšné pro zdraví?

To, že je sushi velmi chutné, asi víte. Může být ale i něčím přínosné pro naše zdraví? Jak už zřejmě tušíte, tak ano. Sushi je nabité hned několika živinami, které mají pozitivní vliv na naše zdraví. Které to jsou?

Ryby

Ryby jsou výborným zdrojem plnohodnotných bílkovin a mnoha vitaminů i minerálních látek, zejména jódu a vitaminu D.1 A co víc, ryby obsahují omega-3 mastné kyseliny, které potřebuje náš mozek a srdce k optimálnímu fungování. Tyto zdravé tuky pomáhají snižovat krevní tlak a riziko srdečně-cévních chorob.2, 3 

sushi a zdraví
Ryba v sushi většinou bývá losos.

Mořské řasy

Při výrobě sushi se nejběžněji používá tmavě zelená řasa Nori. Tato mořská řasa je doslova nabitá prospěšnými živinami, mezi které patří vápník, hořčík, fosfor, železo, jód a vitaminy A, C, E a B1

Nezanedbatelný je také obsah bílkovin, který zaujímá přibližně 40 % suché hmotnosti řasy Nori. To je srovnatelné s jinými rostlinnými potravinami s vysokým obsahem bílkovin, jako jsou například sójové boby.4 Množství mořské řasy v porci sushi je ovšem spíše zanedbatelné a pravděpodobně příliš nepřispěje k celkové potřebě bílkovin.

Wasabi

Wasabi pasta se často podává jako doplněk k sushi. Vzhledem k tomu, že chuť wasabi je velmi silná, konzumuje se pouze v malých množstvích. Vyrábí se z nastrouhané natě byliny Eutrema japonicum, která patří do stejné čeledi jako kapusta, křen a hořčice. Wasabi je bohaté na mnoho prospěšných látek, jako jsou různé vitaminy, minerální látky, ale třeba i glukosinoláty a isothiokyanáty.

Výzkumy ukazují, že právě tyto dvě sloučeniny mohou mít antibakteriální, protizánětlivé a imunitu posilující vlastnosti.5, 6, 7 Kvůli horší dostupnosti rostliny wasabi však méně kvalitní sushi restaurace používají imitaci pasty vyrobené z kombinace křenu, hořčičného prášku a zeleného barviva. Tato náhražka wasabi samozřejmě postrádá zdravotní benefity pravého wasabi.

Zázvor

Nakládaný růžový zázvor, také známý jako gari, se často používá k pročištění patra mezi různými kousky sushi. Zázvor je dobrým zdrojem draslíku, hořčíku, mědi a manganu.8 Kromě toho má antibakteriální a antivirové účinky. 9, 10

reklama

Nevýhody sushi

Nutriční nevyváženost některých typů sushi

Ne všechny typy sushi jsou nutričně vyvážené – některé rolky obsahují hodně sacharidů (rýže) a tuků (velký podíl avokáda nebo majonézy), ale málo kvalitních bílkovin v podobě ryby nebo mořských plodů, takže z hlediska výživy nabízejí velmi málo. 

Tím se dá samozřejmě snadno dostat do velkého kalorického nadbytku, což člověk v dietě rozhodně nechce. Z tohoto důvodu je při výběru lepší volit sushi, které obsahuje větší podíl kvalitních bílkovin (ryby, mořské plody, případně tofu).

nevýhody sushi
Když uhlídáte množství, zhruba 6 kousků, dopřejete si zdravý oběd nebo večeři.

Převaha rafinovaných sacharidů

Hlavní složkou sushi je rafinovaná bílá rýže. Rozdíl mezi běžně používanou bílou rýží a méně zpracovanou hnědou nebo celozrnnou rýží je v tom, že během zpracování je zrno rýže zbaveno vysoce prospěšných vnějších slupek, otrub a klíčků. V těchto částech zrna se nachází důležitá vláknina, která přispívá ke zdravé střevní mikroflóře, reguluje hladinu krevního cukru, zvyšuje pocit sytosti a oddaluje pocit hladu.

V důsledku takového zpracování má bílá rýže mnohem vyšší glykemický index a ve srovnání s celozrnnou alternativou i méně zasytí. To samozřejmě není dobrý předpoklad pro hubnutí. Konzumace většího množství samotné bílé rýže může vést k prudkým výkyvům hladiny cukru v krvi, rychlému pocitu hladu a chutím na sladké.

Toho se ale u sushi příliš obávat nemusíte. V sushi totiž většinou jíte rýži spolu se zeleninou a vysoce kvalitními bílkovinami i zdravými tuky (obojí z ryb), a je tak nepravděpodobné, že by se vám hladina cukru v krvi vyšplhala příliš vysoko.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Rýže a hubnutí: Druhy, tipy na vaření a recepty

Nesprávný odhad porce

Při hubnutí je nejdůležitější strategií velikost porce. U sushi je opravdu snadné se přejíst, protože lidé mají tendenci jíst sushi rychle a bez důkladného žvýkání. Jenže našemu mozku trvá zhruba 20 minut než zaregistruje, že jsme snědli dostatek jídla. Rychlé jedení proto může způsobit, že zkonzumujeme příliš mnoho kalorií dříve, než si plně uvědomíme, kolik jsme toho skutečně snědli.

Proto jezte pomalu a sushi si vychutnejte. Rozhodně se vyhněte tzv. running sushi, kde svou porci nedokážete kontrolovat. Optimální porce jsou individuální, ale můžete se řídit tímto pravidlem – pokud se snažíte zhubnout, jako žena se držte šesti kousků a jako muž si můžete dopřát devět kousků nutričně vyváženého sushi.

Riziko bakteriální kontaminace

Protože sushi obecně obsahuje syrové ryby, je klíčová čerstvost. Abyste se vyhli riziku alimentárních onemocnění při manipulaci se syrovými a nedostatečně tepelně upravenými rybami, objednávejte si sushi pouze v renomovaných restauracích.

Hodí se sushi do diety? Záleží na typu sushi

Někteří lidé považují sushi za kalorickou bombu, jiní zase za dietní jídlo. Pravda je tak někde mezi. Velice totiž záleží na výběru konkrétního druhu sushi – ne každé sushi je stejné. Jako v každé restauraci, i sushi restaurace nabízejí méně a více kalorické pokrmy. Klíčové je proto vědět, jak si sushi při snaze o hubnutí správně objednat.

Sushi může být na jednu stranu nutričně vyvážené a komplexní jídlo vhodné i do diety, ale při nevhodném výběru může být také naprostou nutriční katastrofou. Sushi v sobě ukrývá mnoho zdravých prvků, ale jeho nevhodná příprava a ochucování mohou ubrat na celkové výživové hodnotě i vhodnosti pro zdravý životní styl

Některé druhy sushi se připravují smažením (tempura), jiné zase obsahují omáčky s vysokým obsahem tuku (japonská majonéza). Takové zpracování potom výrazně zvyšuje obsah kalorií v daném kousku sushi a do diety se úplně nehodí. V určitých případech tedy sushi úplně zdravé být nemusí a dříve zmíněné zdravotní benefity může snadno převážit nějaký výživový prohřešek.

sushi v dietě
Některé druhy se připravují i smažením. Při hubnutí ale doporučujeme spíš natur variantu, nebo obalování v semínkách.

Co si objednat? 7 tipů, jak vybrat sushi při dietě

 1. Dávejte přednost sushi, které obsahuje méně rýže a větší podíl ryby nebo mořských plodů. Ideální je sashimi (tenké plátky syrové ryby) v kombinaci s nějakým salátem nebo nigiri (tenké plátky syrové ryby položené na prst z octové rýže).
 2. Pokud milujete klasické sushi, upřednostněte rolky se syrovými, grilovanými, vařenými, dušenými nebo flambovanými rybami či mořskými plody.
 3. V sushi nesmí chybět ani zelenina, ale neměla by být hlavní složkou sushi. Rolka s rýží a avokádem nebo okurkou sice může vypadat zdravě, ale rozhodně není nutričně vyvážená.
 4. Vyhněte se rolkám se smetanovým sýrem (california a philadelphia rolls), tučnými omáčkami, majonézou nebo tempurou.
 5. Omezte množství sójové omáčky, případně sáhněte po jiných zdravých zvýrazňovačích chuti, jako je wasabi nebo nakládaný zázvor (gari).
 6. Na sushi si zajděte do kvalitní restaurace a na sushi si dopřejte čas.
 7. Vyhněte se návštěvám running sushi.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Super trik, jak snížit kalorie z vařené rýže na polovinu

reklama

Co si z článku odnést 

 • Sushi není úplně tím nejdietnějším jídlem, ale pokud budete opatrní s jeho výběrem, může být bez problému občasným zpestřením zdravého hubnoucího jídelníčku. 
 • Místo toho, abyste se spoléhali na názvy, podívejte se raději na to, co se skrývá uvnitř.
 • Zaměřte se na sushi, které obsahuje pořádnou porci ryby nebo mořských plodů a zeleniny, ale není upraveno metodou smažení (tempura) nebo obohaceno o tučné suroviny (například majonézu nebo smetanový sýr). 
 • Samozřejmostí je také přiměřenost – jakékoliv jídlo konzumované v nadměrném množství totiž může zkazit vaše plány na vysněnou postavu.

Zdroje

1. Lu, Z., Chen, T. C., Zhang, A., Persons, K. S., Kohn, N., Berkowitz, R., Martinello, S., & Holick, M. F. (2007). An evaluation of the vitamin D3 content in fish: Is the vitamin D content adequate to satisfy the dietary requirement for vitamin D? The Journal of Steroid Biochemistry and Molecular Biology, 103(3-5), 642–644.

2.     Ruxton, C. H., Reed, S. C., Simpson, M. J., & Millington, K. J. (2004). The health benefits of omega-3 polyunsaturated fatty acids: a review of the evidence. Journal of Human Nutrition and Dietetics, 17(5), 449–459.

3.     McCann, J. C., & Ames, B. N. (2005). Is docosahexaenoic acid, an n-3 long-chain polyunsaturated fatty acid, required for development of normal brain function? An overview of evidence from cognitive and behavioral tests in humans and animals. The American Journal of Clinical Nutrition, 82(2), 281–295.

4.     Joël, F. (1999). Seaweed proteins: biochemical, nutritional aspects and potential uses, Trends in Food Science & Technology. Biology, 10(1), 25–28.

5.     Kinae, N., Masuda, H., Shin, I. S., Furugori, M., & Shimoi, K. (2000). Functional properties of wasabi and horseradish. Biofactors, 13(1-4), 265–269.

6.     Morimitsu, Y., Hayashi, K., Nakagawa, Y., Horio, F., Uchida, K., & Osawa, T. (2000). Antiplatelet and anticancer isothiocyanates in Japanese domestic horseradish, wasabi. Biofactors, 13(1-4), 271–276.

7.     Shin, I. S., Masuda, H., & Naohide, K. (2004). Bactericidal activity of wasabi (Wasabia japonica) against Helicobacter pylori. International Journal of Food Microbiology, 94(3), 255–261.

8.     https://fdc.nal.usda.gov/fdc-app.html#/food-details/169231/nutrients

9.     Chrubasik, S., Pittler, M. H., & Roufogalis, B. D. (2005). Zingiberis rhizoma: a comprehensive review on the ginger effect and efficacy profiles. Phytomedicine, 12(9), 684–701.

10.  Chang, J. S., Wang, K. C., Yeh, C. F., Shieh, D. E., & Chiang, L. C. (2013). Fresh ginger (Zingiber officinale) has anti-viral activity against human respiratory syncytial virus in human respiratory tract cell lines. Journal of Ethnopharmacology, 145(1), 146–151.

reklama
Popis

Udělejte první krok pro úspěšné hubnutí ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

 • Diagnostiku těla na přístroji typu InBody / Tanita
 • Posouzení jídelníčku a tipy, jak ho upravit, aby šla vaše váha dolů
 • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav i kondici
 • Motivaci a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí
 • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte ihned 2 ukázkové jídelníčky na celý týden včetně receptů zdarma
 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.

Daniela Krčová

Daniela Krčová

Jsem nutriční specialistka a výživu člověka jsem vystudovala v magisterském studiu na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy. Po ukončení studia jsem založila svou vlastní nutriční poradnu v Ostravě (NutriD poradna), ve které pomáhám lidem se správnými a trvale udržitelnými stravovacími návyky. Věnuji se hlavě sportovní výživě a hubnutí, ale zaměřuji se také na výživu při potravinových alergiích a intolerancích, cukrovce, vysokém krevním tlaku nebo třeba na výživu těhotných a kojících žen. Mezi mé hlavní zájmy patří posilování, běhání a turistika.

Zhubněte zdravě a bez jojo efektu

Pomůžeme vám zdravě zhubnout a váhu si dlouhodobě udržet. Sestavíme vám jídelníček, s kterým se dostanete do formy.

S jídelníčkem na míru zhubnete přirozeně a dlouhodobě.

Že naše metoda funguje, dokazují výsledky našich klientů

Lucie Absolonová -21 kg

„Zkusila jsem různé diety, ale nikdy mi to nevydrželo dlouhou dobu, proto jsem se obrátila na NUTRIADAPT. Nyní jsem o 20 kg lehčí a ještě nekončím.“

Zobrazit celý příběh

Martin Bartys -19 kg

„Musím se přiznat, že i když jsem to stoprocentně nedodržoval, takový výsledek jsem nečekal. Cítím se o deset let mladší, a hlavně jsem o 20 kilo lehčí!”

Zobrazit celý příběh

Jarmila Čížková – 56 kg

„Můj cíl byl shodit alespoň 20 kg. Nakonec mám dole 56 kg. Daleko lépe si mi dýchá, přestaly mě bolet klouby, celkově jsem daleko méně unavená a cítím se mnohem mladší.”

Zobrazit celý příběh

Milan Buška – 21 kg

„Můj moment zlomu nastal, když jsem začal brát léky na zvýšený krevní tlak, řekl jsem si a dost! Díky odborníkům z NUTRIADAPTU jsem nyní o 20 kg lehčí a především zdravější.”

Zobrazit celý příběh

Výsledky klientů prezentované na webu nejsou typické. Výsledky každého klienta jsou individuální. Vždy záleží na přístupu klientů a dodržování navržených doporučení od našich specialistů.

Popis

Udělejte první krok pro úspěšné hubnutí ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

 • Diagnostiku těla na certifikovaném přístroji (% tuku, svalů a vody v těle, metabolický věk, bazální metabolismus, rizikový viscerální tuk, atd.)
 • Posouzení jídelníčku a tipy, jak ho upravit, aby šla vaše váha dolů
 • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav i kondici
 • Motivaci a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí
 • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte ihned 2 ukázkové jídelníčky na celý týden včetně receptů zdarma (ke stažení po odeslání rezervačního formulář)

Co můžete očekávat?

Zjistíme, proč se vám nedaří zhubnout

Na první konzultaci vás změříme na speciálním přístroji, certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Získáte detailní přehled o stavbě svého těla.

Na základě těchto informací nutriční specialista pozná, jaký je váš největší problém při hubnutí a jaké je jeho nejvhodnější řešení.

Diagnostikou zjistíte:

MNOŽSTVÍ NEBEZPEČNÉHO TUKU MEZI VAŠIMI ORGÁNY

Viscerální (vnitřní) tuk se postupně ukládá mezi orgány a může tak negativně působit na správné fungování organismu.

KOLIK POTŘEBUJETE DENNĚ PŘIJMOUT KALORIÍ

Zjistíte, kolik energie potřebuje váš organismus ke své běžné činnosti. Tedy jaký by měl být váš maximální denní příjem kalorií, abyste hubli.

KOLIK MÁTE V TĚLE VODY

Nedostatečná hydratace organismu může stát za řadou zdravotních problémů a bránit vašemu hubnutí.

SLOŽENÍ VAŠEHO TĚLA

Dozvíte se, kolik % tuku, svalů či kostí obsahuje vaše tělo a jaké by měly být vaše ideální hodnoty.

NA KOLIK LET SE CÍTÍ VAŠE TĚLO

Špatná strava a nadváha zkracují život. Metabolický věk vám ukáže, na kolik let se vaše tělo cítí.

Najdeme pro vás nejvhodnější řešení

Specialista vám ihned předá a vysvětlí výsledky diagnostiky. Pro ucelenější pohled se vás poté zeptá na zdravotní historii a váš běžný jídelníček.

Na základě všech těchto dat vyhodnotí, jaké jsou vaše největší problémy, a poradí, jak nejlépe dosáhnete vysněné váhy.

Specialista vám na první konzultaci:

PŘEDÁ A VYSVĚTLÍ VÝSLEDKY DIAGNOSTIKY

Specialista vám detailně vysvětlí jednotlivé výsledky a upozorní na případná rizika, která z nich plynou.

ZKONZULTUJE VÁŠ JÍDELNÍČEK

Specialista s vámi probere stravovací návyky, upozorní na vaše chyby.

NAVRHNE POSTUP PRO DOSAŽENÍ VAŠEHO CÍLE

Na základě výsledků analýz vám specialista navrhne způsob, kterým vás dovede k vaší ideální váze.

Vybudujeme vám zdravé stravovací návyky

Po první konzultaci se sami rozhodnete, jestli se o hubnutí pokusíte sami, nebo zhubnete s námi, v souladu se svým metabolickým typem.

Připravíme vám výživovou strategii na míru tak, aby se vám dobře a snadno dodržovala – v úvahu vezmeme váš životní styl i zdravotní stav.

Naučíme vás, jak správně a zdravě jíst

K výživové strategii dostanete vzorový jídelníček na míru a seznam potravin rozdělený na ty, po kterých budete štíhlí a ty, po kterých přiberete.

Pravidelně se vás budeme ptát, jak se cítíte, co vám chutná a co vám vadí. Společně najdeme stravovací režim, který vás bude bavit.

Nový štíhlý život i bez naší pomoci

Až se za pár měsíců rozloučíme, budete umět jíst tak, že si optimální váhu udržíte navždy.

Obávaný jojo efekt nepřijde a před vámi bude nový, štíhlý život.

Kde vám rádi pomůžeme?

Zobrazit seznam poraden ->

Jihočeský kraj

Písek – třída Národní svobody 468

České Budějovice – Husova 17

/

Jihomoravský kraj

Břeclav – Lidická 3411

Brno – Koliště 13

Brno – Horova 32

Hodonín – Palackého 1018/2

/

Karlovarský kraj

Karlovy Vary – Náměstí Republiky 1068/3

/

Královehradecký kraj

Hradec Králové – Emy Destinnové 233/36

Jičín – Pod Koželuhy 591

Trutnov – Pražská 168

/

Liberecký kraj

Česká Lípa – Hrnčířská 2985

Jablonec nad Nisou – Dvorská 4950/8

Liberec – Husova 29/1

/

Moravskoslezský kraj

Frýdek-Místek – J. V. Sládka 41

Havířov – Hlavní třída 386 (objekt Lučina)

Karviná – Fryštátská 9/64

Opava – Dolní náměstí 20

Ostrava – Porubská 708/16

Ostrava – nám Msgre Šrámka 5

Ostrava – Sadová 1892/41

Třinec – 1.Máje 123

/

Olomoucký kraj

Olomouc – Horní lán 1328/6, Nová Ulice

Prostějov – Olomoucká 3199/1a

Šumperk – Langrova 3140/25

/

Pardubický kraj

Chrudim – ulice Obce Ležáků 835

Pardubice – Nábřeží Závodu Míru 2737

Svitavy – Svitavská 665

Ústí nad Orlicí – T. G. Masaryka 128

/

Plzeňský kraj

Plzeň – Zbrojnická 1

Rokycany – Srbova 216/1

/

Praha

Praha 1 – Vodičkova 19

Praha 2 – Slezská 28

Praha 4 – Budějovická 11

Praha 4 – Opatovská 1753/12

Praha 5 – Radlická 117

Praha 5 – Drtinova 363/22

Praha 6 – V. P. Čkalova 26

Praha 8 – Sokolovská 59

Praha 9 – Vysočanská 382/20

/

Středočeský kraj

Benešov – Hráského 531

Beroun – V Pražské bráně 74/2

Kladno – Poděbradova 3329

Kolín – Jaselská 875

Mělník – Legionářů 73

Mladá Boleslav – Zalužanská 1463

Poděbrady – Husova 6/17

Příbram – nám. Arnošta z Pardubic 156

/

Ústecký kraj

Děčín – Sládkova 1062

Chomutov – Zborovská 1760/3

Litoměřice – Svatojiřská 596/32

Most – SNP 2526/60

Teplice – Školní 1019/19

Ústí nad Labem – Bratislavská 1369/6

/

Vysočina

Havlíčkův Brod – Humpolecká 217

Jihlava – Mrštíkova 16

/

Zlínský kraj

Valašské Meziříčí – Králova 1283

Zlín – náměstí T.G. Masaryka 2433

Jde o vaše zdraví. Každá minuta se počítá. Konzultaci neodkládejte. Udělejte první krok již dnes!

Je to jednodušší, než si myslíte

  1. Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluvíte si společně termín nezávazné konzultace.

  1. Konzultace stojí 200 Kč a platí se až ji absolvujete.

  1. Nezávazná konzultace trvá 45 minut. V rámci ní vám uděláme základní diagnostiku (bioimpedanční analýzu). Výsledky vaší diagnostiky porovnáme s databází více než 30 000 klientů, kteří prošli našimi programy. Díky tomu můžeme v návrhu Plánu redukce hmotnosti / zdravého přibírání eliminovat “slepé” uličky a celý proces urychlit.

  1. Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi – dlouhodobě.

  1. Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.

Rezervujte si konzultaci dnes, získáte od nás 2 ukázkové jídelníčky, včetně receptů ze sezónních surovin. Můžete si je stáhnout ihned po odeslání formuláře.

Garance až -1,5 kg / týden při dodržení výživových zásad našich specialistů

načítá se objednávkový formulář

Výživové poradenství zajišťuje

Proč Nutriadapt?

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak „RADOST ZE SEBE“. A my vám s tím rádi pomůžeme.

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.