Bezhladoveni.cz

Návod: Jak na domácí měření rizikového viscerálního tuku?

Rizikový viscerální tuk

Viscerální tuk je uložený v oblasti břišní dutiny. V bezpečné míře chrání všechny vnitřní orgány a má na organismus pozitivní vliv. 

reklama

Pokud se ale hodnoty přehoupnou přes doporučovaný limit, roste významně riziko vzniku srdečních onemocnění, mrtvice, diabetu, vysoké hladiny cholesterolu, deprese, rakoviny, demence, sexuálních dysfunkcí a dalších chorob.

Vyšší hodnota viscerálního tuku je navíc spojována se vznikem zánětů včetně artritidy.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Viscerální tuk: Nebezpečí, které není vidět

Nebezpečí viscerálního tuku tkví zejména v tom, že není vidět. Mnoho lidí tak o jeho nadbytku nemá ani tušení. Hodnota je zcela nezávislá na množství tuku pod kůží.

Můžete tedy být štíhlí jako laňka a přesto se vám hodnoty viscerálního tuku mohou vyšplhat příliš vysoko, a ohrožovat tak vaše zdraví.

Prvním ukazatelem je obvod vašeho pasu. Měření se provádí krejčovským metrem v oblasti viditelného pasu nebo v polovině vzdálenosti mezi posledním žebrem a horním koncem pánevní kosti (obojí lze nahmatat na boční straně trupu). 

Obvod pasu Zvýšené zdravotní riziko Vysoké zdravotní riziko
Ženy > 80 cm > 88 cm
Muži > 94 cm > 102 cm

Pokud krejčovský metr doma nemáte, můžete si ho zakoupit v našem obchodě, včetně kaliperů pro měření podkožního tuku.

FotoPopis
Set pro měření tuků

Změřte si podkožní a viscerální tuk z pohodlí domova

Kaliperačními kleštěmi jednoduše zjistíte, kolik máte v těle podkožního tuku, respektive svalové hmoty. Metr pro měření obvodu pasu a těla naopak ukáže, zda máte rizikové množství viscerálního tuku. Ještě máme pár kusů skladem!

Další možností, jak orientačně zjistit množství vnitřního tuku, je bioimpendační analýza. Buď si můžete “chytrou” váhu zakoupit domů nebo navštívit výživového poradce / posilovny, atd., kde mají bioimpendanční váhy k dispozici.

Při rizikových hodnotách viscerálního tuku doporučujeme upravit životní styl – aplikovat principy zdravého stravování a pohybu, abyste předešli rozvoji metabolického syndromu.

 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.


Redakce

Každý den vám přinášíme novinky a zajímavosti ze světa zdravého životního stylu a hubnutí.

Nenechte si ujít

reklama
reklama