BezHladovění.cz

Hubnutí a ananas

Je všeobecně známo, že jíst ovoce a zeleninu je zdraví prospěšné a správné. Ovoce je ideální potravina. Všechny druhy ovoce jsou bez tuku, resp. minimální zdroj tuku pod 1 gram. Ovoce obsahuje významný podíl ochranných látek, jako jsou minerální látky, vitaminy a sekundární rostlinné látky.

„Sekundární“ neznamená méně významné! Jsou obsaženy v rostlinách pouze v malém množství a jsou pro každou rostlinu specifické. Chrání ji a účinné jsou i v lidském organismu. Ananas není jen dietní výhrou, ananas je spalovač tuků a „nakopávač“ imunity v jednom.

Ananas – ovoce co přináší ovoce

Honí vás mlsná? Ananas je ideální zdroj nasycení a uleví vám při touze na sladké. Nejen to. O ananasu a některých speciálních druzích ovoce, jako například papája, se říká, že podporují spalování tuků!

Ananas a hubnutí, spojitost těchto dvou pojmů si rozhodně není cizí. Na 100 g obsahuje 227 kJ, necelý gram tuku a z 86 % je složen z vody.  V čerstvé podobě tedy není žádný problém zařazovat ho do jídelníčku. Když je ananasová sezóna, můžete se s ním ládovat, kdy chcete. Ke snídani, před obědem, jako svačina.

Potřebujete-li přesné množství, zhruba 200 g ananasu je k zakousnutí tak akorát. Svačina se obvykle pohybuje okolo 500-600 kJ, což energeticky odpovídá. Kombinace slaných jídel s nasládlou chutí ananasu je také velmi oblíbená.

reklama

Doporučujeme

FotoPopis
naturhouse

Zhubněte zdravě, trvale a ohleduplně k vašemu tělu.

Bezplatná konzultace zahrnuje: měření % podkožního tuku, rizikového tuku mezi orgány, metabolického věku, atd. Výživový poradce s vámi probere vaše stravovací návyky, sestaví jídelníček a dá vám konkrétní tipy na hubnutí.

Rezervujte si konzultaci dnes 30.10.2020 a navíc získáte 2 kuchařky plné zdravých receptů zdarma.

Prohlédnout si proměny klientů 

„Ovocné dny“ s ananasem

Existují i ananasové diety. Jak už název napovídá, jíte od rána do večera jen a pouze ananas, který se někdy doplňuje o kiwi nebo papáju. Tyto „ovocné dny“ se zařazují i v odborné praxi na pročistění organismu. Nazývají se „dny“ právě proto, že trvání diety není ani vhodné po dobu delší než 3 dnů.

Tyto jednodruhové diety však mají svá úskalí, strava je nevyvážená a tělu chybí potřebné živiny. V rámci pročištění jde nicméně o dobrou pomůcku.

ananas s papájou

Ananas – ovoce pro každou příležitost

Dezerty s přidáním ananasu jsou poměrně známé, populární, ale bývají obvykle dost sladké. Nehledě na to, že „energetické bomby“ při redukci váhy raději omezujeme. Ananas lze naštěstí využít k účelům hubnutí daleko lépe. Pro zájemce sladko-slaných receptů je ananas tou pravou potravinou.

  1. Zkuste oblíbené jednohubky s česnekovo-sýrovou pomazánkou a doplňte je ananasem navrch.
  2. Grilování také není ananasu cizí. Kolečka ananasu mírně opečená z obou stran, na talíři s grilovaným krůtím prsem.
  3. Kuřecí nudličky s divokou rýží, kešu oříšky a ananasem. Když je chuť na Asii.
  4. Mléčný koktejl s ananasem a papájou. Sytá svačinka plná bílkovin, vápníku a vitaminů.

Tipy na závěr

V sušené podobě má ananas daleko více energie, proto ho konzumujte s mírou. Pokud není sušené ovoce proslazované, stále se jedná o zdravé mlsání vhodné k hubnutí. To samé platí pro ananas v konzervě. Opravdu jediné, co si zde musíte hlídat, je střídmé množství!

sušený ananas
Baví vás žít zdravě? Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout.
Upozornění na nové články, jídelníčky a recepty posíláme 3x týdně (po, st, pá). Z odběru novinek se můžete kdykoli odhlásit.
Tereza Pechová

Tereza Pechová

Vždy jsem tíhla k dobrému jídlu a trávení času v přírodě při nejrůznějších sportovních aktivitách. Právě zájem o zdravý životní styl a zjištění, na kolik je naše zdraví ovlivněno tím co jíme, mě přivedlo k absolvování oboru Nutriční terapie.

Share via
Send this to a friend