Hormony a hubnutí: Vyhněte se hormonální nerovnováze

Ptáte se, jak hormony ovlivňují hubnutí? Zásadně. Většinou způsobují i prvotní přibývání na váze. Bývá důsledkem hormonální nerovnováhy v těle. Vraťte hladiny klíčových hormonů do normálu a hubnutí půjde zase o něco lépe.

reklama
Popis

Pomůžeme vám získat ztracenou energii úpravou stravy. Udělejte první krok ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

 • Diagnostiku těla na přístroji typu InBody / Tanita
 • Posouzení jídelníčku a odhalení možných chyb, které způsobují únavu
 • Doporučení, co dělat pro větší vitalitu
 • Návrh dalšího postupu pro získání více energie úpravou stravy
 • Pomohli jsme ženám, jako jste vy. Podívejte se na jejich proměny
 • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte 2 kuchařky plné zdravých receptů zdarma

Hlad, nezvladatelné chutě, střídání nálady, častá únava: Co všechno ovlivňují hormony?

Naše tělo představuje bez nadsázky malou chemickou laboratoř. Jakmile se hladiny klíčových hormonů vychýlí, začnou se jejich účinky obracet proti vám. A co víc – jeden rozhozený hormon mimo rovnováhu nevyhnutelně ovlivní nějaký jiný. Vzniká řetězová reakce, na jejímž konci může být velký zdravotní problém.

Proto pokud se snažíte zhubnout a navzdory cvičení a zdravému jídelníčku to nejde, pravděpodobně tu velkou roli hrají „rozházené“ hormony.

První projevy hormonální nerovnováhy:

 • Neustálý hlad
 • Nezvladatelné chutě na sladké, slané, tučné nebo jiné potraviny
 • Nízká hladina energie přes den
 • Nespavost
 • Náladovost

K úspěšnému hubnutí a hlavně zachování váhy potřebujete vyváženou hladinu hormonů. Seznamte se s těmi nejdůležitějšími, které pro dosažení a udržení zdravé hmotnosti potřebujete.

Inzulin: Klíčový hormon pro hladinu glukózy a ukládání tuků

inzulin

Hormon inzulin produkuje slinivka břišní. Jeho hlavním úkolem je udržovat stálou hladinu glukózy –krevního cukru – v těle. Po každém jídle vysílá signál do jater, svalů a tukových buněk, kolik glukózy mají spotřebovat. Přijímáme-li glukózy víc, než játra a svaly spotřebují, informuje tukové buňky, ať uloží přebytek.

Inzulin navíc brání rozkladu už uložených tuků. Tukové buňky totiž obsahují enzym HSL – hormon-senzitivní lipáza – který pomáhá odbourávání a rozkladu tuků. Inzulin jeho aktivitu potlačuje. Proto je pro hubnutí nutné udržet hladinu inzulinu ve zdravých mezích.

Jak udržet zdravou hladinu inzulinu

Jezte co nejmíň jednoduchých sacharidů a průmyslově upravených potravin s vysokým podílem cukru

Patří sem:

 • Bílé pečivo a chléb
 • Bílá rýže
 • Sladké cereálie a sušenky
 • Slazené nápoje

Tyto potraviny vedou k vysokému a rychlému nárůstu inzulinu v krvi. Jejich opakovaná konzumace vede k oslabení reakce těla, tzv. inzulinové rezistenci. Zvýšené množství přijaté glukózy pak tělo automaticky ukládá na později.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Sacharidy v potravinách: Seznam 60+ nejlepších zdrojů

Nepřejídejte se

Odborné studie potvrzují, že krátkodobé „překrmování“ vede ke zvýšenému ukládání tuku. Čím víc jíte, tím víc inzulinu tělo produkuje.

Cvičte

Jakákoli fyzická aktivita zvyšuje citlivost na inzulin u zdravých i rezistentních jedinců. Odborníci z Amerického centra pro kontrolu a prevenci nemocí doporučují zdravým dospělým aspoň 2,5 hodiny pohybu týdně. Stačí přitom rychlý, ale intenzivní domácí trénink každý den. Poslouchejte své tělo a věnujte se aktivitám, které vám svědčí.

TIP: Nějaká pozitiva inzulin v krvi přeci jen má – a to potenciál udržet svalovou hmotu. Snižuje totiž rychlost rozpadu svalových bílkovin, i když zrovna necvičíte. Žádný hormon nikdy není jen dobrý nebo špatný, škodlivé jsou jen výchylky mimo rovnováhu.

reklama

Glukagon: Hormon pro spalování tuků

Také glukagon produkuje slinivka břišní, a to ve chvíli, kdy hladina glukózy klesne příliš nízko. Inzulin a glukagon tedy pracují „proti sobě“ – inzulin glukózu v krvi snižuje, glukagon zvyšuje. Zároveň dává tělu signál, aby uvolnilo zásobní tuk a využilo jej jako palivo.

Chcete-li hubnout, musíte udržovat nízkou hladinu cukru v krvi a tím i nízkou hladinu inzulinu. Tělo ale pracuje proti vám – dává přednost braní energie spalováním cukrů. Tuky bere až po vyčerpání cukrů. Proto dokud má tělo přístup ke glukóze, nebudete hubnout. Proto se také doporučuje, aby sportovní aktivita trvala déle – teprve po vyčerpání energie z cukru začínáte pálit tuk. Obecně bývá hladina glukózy nejnižší před jídlem a při cvičení.

Jak udržet zdravou hladinu glukagonu

Protože inzulin a glukagon pracují v synergii, i jejich zdravou hladinu udržíte stejným způsobem. Znovu tedy platí:

 1. Vyhýbejte se nezdravým a vysoce průmyslově zpracovaným rychlým cukrům.
 2. Nepřejídejte se.
 3. Cvičte. Každý pohyb se počítá.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Kardio, posilování nebo HIIT: Který pohyb je při hubnutí nejlepší?

Leptin: Hormon sytosti

Hormon leptin reguluje chuť k jídlu. Produkují ho tukové buňky. Říká centru hladu v mozku – hypotalamu – jestli jste hladoví, nebo sytí. Jakmile se najíte, leptin tento „spínač hladu“ vypne. Také monitoruje ukládání tuku. Čím víc tuku má už tělo uloženého, tím víc leptinu produkuje a klesá chuť k jídlu – jsou-li ovšem ostatní hormony v rovnováze.

Při hubnutí naopak hladina leptinu klesá a tukové buňky volají po doplnění. Proto jde hubnutí zpočátku ztuha a nejde na něj jít skokově. Váš mozek si při příliš redukční dietě myslí, že umíráte hladem a tlačí na vás, abyste jedli více.

Zrádná leptinová rezistence

Studie navíc naznačují, že řada lidí s nadváhou trpí rezistencí na leptin. Tělo tak leptin ani nevnímá a rezistenci si mylně vykládá jako hladovění a usiluje o zvýšení tukových zásob.

Leptinovou rezistenci nejčastěji způsobují nevhodné stravovací návyky plné rafinovaných potravin a rychlých cukrů. Problém představuje už zmiňované přejídání.

Rezistence na leptin navíc stimuluje ve štítné žláze tvorbu hormonu T3, trijodtyroninu. Ten podle studií blokuje účinky hormonu štítné žlázy a zpomaluje metabolismus.

Jak udržet zdravou hladinu leptinu

zdravá hladina leptinu
 • Jezte co nejméně jednoduchých a rafinovaných sacharidů.
 • Dbejte na dostatek zdravých bílkovin a tuků. Bílkoviny podle studií zlepšují citlivost těla na leptin.
 • Dopřejte si dostatek spánku. Nedostatečný spánek se podle výzkumů podílí na problémech s leptinem.

Ghrelin: Hormon hladu

Hlavní funkcí ghrelinu je zvyšovat chuť k jídlu a zajistit ukládání tuků na „horší časy“. Vzniká hlavně v žaludku. Ovlivňuje také naše chuťové preference a řídí dokonce to, jak dlouho vydržíme sousta žvýkat. Kolikrát už jste zhltli celou vanu zmrzliny nebo pytlík chipsů jen proto, že dobře chutnaly? Na vině je nejspíš právě ghrelin.

Lidé s nadváhou mívají překvapivě nižší hladiny ghrelinu než štíhlí lidé – jsou však citlivější na jeho účinky. Svou roli tu hraje i psychika: Jeden z výzkumů potvrzuje, že pokud vás jídlo po všech stránkách uspokojí, sníží se i hladina hormonu hladu.

Jak udržet zdravou hladinu ghrelinu

 • Vyhýbejte se nesmyslným dietám. Chronické dietářky a dietáři mívají rozhozené skoro všechny metabolické hormony včetně ghrelinu.
 • Udržujte si – pokud to jde – stabilní váhu nebo se alespoň vyhýbejte hmotnostním extrémům.
 • Jezte potraviny s vysokým obsahem vody, vlákniny a bílkovin:  tyto druhy potravin vás rychle zasytí a efekt dlouho vydrží.
 • Dopřejte si dostatek spánku: Spaní kratší než 7 hodin může podle výzkumů zvýšit hlad a tendenci k přibývání na váze.
reklama

Hormony štítné žlázy a jejich vliv na metabolismus

Štítná žláza leží ve spodní části krku. Uvolňuje dva hormony: tyroxin (T4) a trijodtyronin (T3). Řídí rychlost, jakou tělo spaluje kalorie. Činnost štítné žlázy přitom ovlivňuje řada faktorů, například:

 • Délka a kvalita spánku
 • Skladba a množství jídla
 • Akutní i chronický stres
 • Tělesná aktivita

Štítná žláza tak bez nadsázky ovlivňuje všechny tělesné „systémy“.

Jak vzniká jojo efekt

Činnost štítné žlázy negativně ovlivňují především příliš omezující diety. Tělo při nich produkuje už zmiňovaný T3 hormon. Snaží se zvrátit náhlou ztrátu hmotnosti a nastává obávaný jojo efekt. Proto je tak těžké nepřibrat zpátky kila shozená přísnými dietami.

Jak udržet zdravou hladinu T3 a T4

Hormony štítné žlázy stabilizujete kvalitní vyváženou stravou, dostatkem spánku a eliminací stresu. Bohužel ne vždy to stačí – při výraznější hypofunkci přichází ke slovu substituce hormonů léky typu Euthyrox nebo Letrox, při hyperfunkci může lékař navrhnout operaci štítné žlázy. Nepodceňujte pravidelné kontroly u praktického lékaře – jak hyperfunkce, tak hypofunkce štítné žlázy totiž mohou v těle způsobit velké problémy.

TIP: Pro udržení zdraví štítné žlázy se vyhýbejte dietě snižující příjem kalorií výrazně pod bazální metabolismus.

Kortizol: Stresový hormon

Nadledviny produkují hormon kortizol, jehož hlavní rolí je připravit tělo k „boji nebo útěku“ před nebezpečím – v dnešní uspěchané době hlavně před stresem. Zvýšení kortizolu spolu s adrenalinem dodává okamžitou fyzickou energii z uložených sacharidů a tuků.

Kortizol řídí jak ukládání tuků – díky aktivaci lipoproteinu lipázy – tak i uvolňování tuku. Vlivem stresu může narůst hladina kortizolu. Když ji pohybem nebo třeba dechovým cvičením nesnížíte, uloží se jako zásobní tuk.

Problémem je kombinace kortizolu a nedostatku pohybu, která způsobuje přibývání na váze. Tukové buňky v břiše mají speciální receptory pro kortizol, a proto jsou vysoké hladiny stresu spojovány s ukládáním tuku v oblasti břicha. Zdá se, že ženy reagují na stres větším nárůstem kortizolu než muži.

Jak udržet zdravou hladinu kortizolu

 • Kortizol snížíte krátkým intenzivním cvičením – stačí 8minutový trénink. Pomáhá také pomalé relaxační cvičení.
 • Nedržte přísnou dietu. Podle průzkumu zvyšuje v těle stres a negativní účinky kortizolu rostou až o 18 %.
 • Naučte se zvládat stres. Zkuste horké koupele, masáže, jógu nebo meditaci.
 • Dopřejte si dostatek spánku: Nedostatek spánku udržuje tělo i mysl v nezdravém stavu bdělosti, což způsobuje nárůst kortizolu.
 • Jste-li ve stresu, nepijte kávu. Tato kombinace zbytečně zvyšuje hladinu stresového hormonu.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Stresový hormon kortizol a jeho vliv na hubnutí

Adrenalin: Vrchní pomocník kortizolu v boji proti stresu

Také adrenalin produkují nadledviny. Zvyšuje sílu a energii v reakci na stres, bystří smysly a zlepšuje krátkodobě soustředění.

Při hubnutí adrenalin pomáhá uvolňováním cukru glukózy do krve. Podporuje také odbourávání tuku a uvolňuje energii, kterou svaly a mozek využívají ke zvládnutí stresu.

Adrenalin a cvičení

Při cvičení představuje adrenalin šikovného spojence. Při fyzickém stresu tělo produkuje víc adrenalinu, což zvyšuje množství využité energie. Řetězovou reakcí se spouští uvolnění dalších hormonů – například kortizolu, testosteronu nebo HGH – lidského růstového hormonu. Společně řídí proces spalování tuků.

Adrenalin a stres

Zatímco krátkodobý neboli akutní stres může tělu prospět, dlouhodobý chronický stres vždy škodí. Zvyšuje hladinu adrenalinu a snižuje míru leptinu. To může vést k tzv. stresovému přejídání. Chronicky nízká hladina leptinu v kombinaci s vysokým adrenalinem mohou vést k adrenalinové rezistenci. Při ní spalování tuku stávkuje, zato se stále přejídáte.

Jak udržet zdravou hladinu kortizolu

 • Cvičení: Silový trénink a intervalový trénink s vysokou intenzitou (HIIT) způsobují mnohem rychlejší uvolňování adrenalinu než klasické kardio cvičení typu aerobicu.
 • Se cvičením to nepřehánějte. I nadmíra pohybu může dostat tělo do stresu – poslouchejte to své. Pro každého je optimální míra pohybu jiná.
 • Naučte se zvládat stres: I pouhých 10 minut klidného dýchání nebo meditace denně má na nadledviny blahodárné účinky.
reklama

Závěr: Metabolické hormony už znáte, teď hurá do boje

Říkáte si, že je to vlastně strašně jednoduché? „Stačí“ dobře jíst, přiměřeně se hýbat, dost spát a nebýt ve stresu? Bingo. Vaše tělo chce pracovat pro vás, jen mu nesmíte házet klacky pod nohy. Pokud potřebujete poradit – s výživou vám pomůže dobrý nutriční poradce, se sportem trenér a s psychikou dobrý kouč.

Držíme palce, ať už je váš cíl jakýkoli 🙂

reklama
Popis

Udělejte první krok pro úspěšné hubnutí ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

 • Diagnostiku těla na přístroji typu InBody / Tanita
 • Posouzení jídelníčku a tipy, jak ho upravit, aby šla vaše váha dolů
 • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav i kondici
 • Motivaci a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí
 • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte ihned 2 ukázkové jídelníčky na celý týden včetně receptů zdarma
 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.

Zuzana Veselá

Zuzana Veselá

Jsem vystudovaná právnička, ale nyní se naplno věnuji psaní. Mám ráda českou, italskou, indickou a mexickou kuchyni. Miluji ochutnávání nových druhů exotického ovoce a (nealko!) nápojů. Od vyváženého jídelníčku z poctivých surovin se podle mě odvíjí i naše celková pohoda.

reklama

Zhubněte zdravě a bez jojo efektu

Pomůžeme vám zdravě zhubnout a váhu si dlouhodobě udržet. Sestavíme vám jídelníček, s kterým se dostanete do formy.

S jídelníčkem na míru zhubnete přirozeně a dlouhodobě.

Že naše metoda funguje, dokazují výsledky našich klientů

Lucie Absolonová -21 kg

„Zkusila jsem různé diety, ale nikdy mi to nevydrželo dlouhou dobu, proto jsem se obrátila na NUTRIADAPT. Nyní jsem o 20 kg lehčí a ještě nekončím.“

Zobrazit celý příběh

Martin Bartys -19 kg

„Musím se přiznat, že i když jsem to stoprocentně nedodržoval, takový výsledek jsem nečekal. Cítím se o deset let mladší, a hlavně jsem o 20 kilo lehčí!”

Zobrazit celý příběh

Jarmila Čížková – 56 kg

„Můj cíl byl shodit alespoň 20 kg. Nakonec mám dole 56 kg. Daleko lépe si mi dýchá, přestaly mě bolet klouby, celkově jsem daleko méně unavená a cítím se mnohem mladší.”

Zobrazit celý příběh

Milan Buška – 21 kg

„Můj moment zlomu nastal, když jsem začal brát léky na zvýšený krevní tlak, řekl jsem si a dost! Díky odborníkům z NUTRIADAPTU jsem nyní o 20 kg lehčí a především zdravější.”

Zobrazit celý příběh

Výsledky klientů prezentované na webu nejsou typické. Výsledky každého klienta jsou individuální. Vždy záleží na přístupu klientů a dodržování navržených doporučení od našich specialistů.

Popis

Udělejte první krok pro úspěšné hubnutí ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

 • Diagnostiku těla na certifikovaném přístroji (% tuku, svalů a vody v těle, metabolický věk, bazální metabolismus, rizikový viscerální tuk, atd.)
 • Posouzení jídelníčku a tipy, jak ho upravit, aby šla vaše váha dolů
 • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav i kondici
 • Motivaci a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí
 • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte ihned 2 ukázkové jídelníčky na celý týden včetně receptů zdarma (ke stažení po odeslání rezervačního formulář)

Co můžete očekávat?

Zjistíme, proč se vám nedaří zhubnout

Na první konzultaci vás změříme na speciálním přístroji, certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Získáte detailní přehled o stavbě svého těla.

Na základě těchto informací nutriční specialista pozná, jaký je váš největší problém při hubnutí a jaké je jeho nejvhodnější řešení.

Diagnostikou zjistíte:

MNOŽSTVÍ NEBEZPEČNÉHO TUKU MEZI VAŠIMI ORGÁNY

Viscerální (vnitřní) tuk se postupně ukládá mezi orgány a může tak negativně působit na správné fungování organismu.

KOLIK POTŘEBUJETE DENNĚ PŘIJMOUT KALORIÍ

Zjistíte, kolik energie potřebuje váš organismus ke své běžné činnosti. Tedy jaký by měl být váš maximální denní příjem kalorií, abyste hubli.

KOLIK MÁTE V TĚLE VODY

Nedostatečná hydratace organismu může stát za řadou zdravotních problémů a bránit vašemu hubnutí.

SLOŽENÍ VAŠEHO TĚLA

Dozvíte se, kolik % tuku, svalů či kostí obsahuje vaše tělo a jaké by měly být vaše ideální hodnoty.

NA KOLIK LET SE CÍTÍ VAŠE TĚLO

Špatná strava a nadváha zkracují život. Metabolický věk vám ukáže, na kolik let se vaše tělo cítí.

Najdeme pro vás nejvhodnější řešení

Specialista vám ihned předá a vysvětlí výsledky diagnostiky. Pro ucelenější pohled se vás poté zeptá na zdravotní historii a váš běžný jídelníček.

Na základě všech těchto dat vyhodnotí, jaké jsou vaše největší problémy, a poradí, jak nejlépe dosáhnete vysněné váhy.

Specialista vám na první konzultaci:

PŘEDÁ A VYSVĚTLÍ VÝSLEDKY DIAGNOSTIKY

Specialista vám detailně vysvětlí jednotlivé výsledky a upozorní na případná rizika, která z nich plynou.

ZKONZULTUJE VÁŠ JÍDELNÍČEK

Specialista s vámi probere stravovací návyky, upozorní na vaše chyby.

NAVRHNE POSTUP PRO DOSAŽENÍ VAŠEHO CÍLE

Na základě výsledků analýz vám specialista navrhne způsob, kterým vás dovede k vaší ideální váze.

Vybudujeme vám zdravé stravovací návyky

Po první konzultaci se sami rozhodnete, jestli se o hubnutí pokusíte sami, nebo zhubnete s námi, v souladu se svým metabolickým typem.

Připravíme vám výživovou strategii na míru tak, aby se vám dobře a snadno dodržovala – v úvahu vezmeme váš životní styl i zdravotní stav.

Naučíme vás, jak správně a zdravě jíst

K výživové strategii dostanete vzorový jídelníček na míru a seznam potravin rozdělený na ty, po kterých budete štíhlí a ty, po kterých přiberete.

Pravidelně se vás budeme ptát, jak se cítíte, co vám chutná a co vám vadí. Společně najdeme stravovací režim, který vás bude bavit.

Nový štíhlý život i bez naší pomoci

Až se za pár měsíců rozloučíme, budete umět jíst tak, že si optimální váhu udržíte navždy.

Obávaný jojo efekt nepřijde a před vámi bude nový, štíhlý život.

Kde vám rádi pomůžeme?

Zobrazit seznam poraden ->

Jihočeský kraj

Písek – třída Národní svobody 468

České Budějovice – Husova 17

/

Jihomoravský kraj

Břeclav – Lidická 3411

Brno – Koliště 13

Brno – Horova 32

Hodonín – Palackého 1018/2

/

Karlovarský kraj

Karlovy Vary – Náměstí Republiky 1068/3

/

Královehradecký kraj

Hradec Králové – Emy Destinnové 233/36

Jičín – Pod Koželuhy 591

Trutnov – Pražská 168

/

Liberecký kraj

Česká Lípa – Hrnčířská 2985

Jablonec nad Nisou – Dvorská 4950/8

Liberec – Husova 29/1

/

Moravskoslezský kraj

Frýdek-Místek – J. V. Sládka 41

Havířov – Hlavní třída 386 (objekt Lučina)

Karviná – Fryštátská 9/64

Opava – Dolní náměstí 20

Ostrava – Porubská 708/16

Ostrava – nám Msgre Šrámka 5

Ostrava – Sadová 1892/41

Třinec – 1.Máje 123

/

Olomoucký kraj

Olomouc – Horní lán 1328/6, Nová Ulice

Prostějov – Olomoucká 3199/1a

Šumperk – Langrova 3140/25

/

Pardubický kraj

Chrudim – ulice Obce Ležáků 835

Pardubice – Nábřeží Závodu Míru 2737

Svitavy – Svitavská 665

Ústí nad Orlicí – T. G. Masaryka 128

/

Plzeňský kraj

Plzeň – Zbrojnická 1

Rokycany – Srbova 216/1

/

Praha

Praha 1 – Vodičkova 19

Praha 2 – Slezská 28

Praha 4 – Budějovická 11

Praha 4 – Opatovská 1753/12

Praha 5 – Radlická 117

Praha 5 – Drtinova 363/22

Praha 6 – V. P. Čkalova 26

Praha 8 – Sokolovská 59

Praha 9 – Vysočanská 382/20

/

Středočeský kraj

Benešov – Hráského 531

Beroun – V Pražské bráně 74/2

Kladno – Poděbradova 3329

Kolín – Jaselská 875

Mělník – Legionářů 73

Mladá Boleslav – Zalužanská 1463

Poděbrady – Husova 6/17

Příbram – nám. Arnošta z Pardubic 156

/

Ústecký kraj

Děčín – Sládkova 1062

Chomutov – Zborovská 1760/3

Litoměřice – Svatojiřská 596/32

Most – SNP 2526/60

Teplice – Školní 1019/19

Ústí nad Labem – Bratislavská 1369/6

/

Vysočina

Havlíčkův Brod – Humpolecká 217

Jihlava – Mrštíkova 16

/

Zlínský kraj

Valašské Meziříčí – Králova 1283

Zlín – náměstí T.G. Masaryka 2433

Jde o vaše zdraví. Každá minuta se počítá. Konzultaci neodkládejte. Udělejte první krok již dnes!

Je to jednodušší, než si myslíte

  1. Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluvíte si společně termín nezávazné konzultace.

  1. Konzultace stojí 200 Kč a platí se až ji absolvujete.

  1. Nezávazná konzultace trvá 45 minut. V rámci ní vám uděláme základní diagnostiku (bioimpedanční analýzu). Výsledky vaší diagnostiky porovnáme s databází více než 30 000 klientů, kteří prošli našimi programy. Díky tomu můžeme v návrhu Plánu redukce hmotnosti / zdravého přibírání eliminovat “slepé” uličky a celý proces urychlit.

  1. Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi – dlouhodobě.

  1. Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.

Rezervujte si konzultaci dnes, získáte od nás 2 ukázkové jídelníčky, včetně receptů ze sezónních surovin. Můžete si je stáhnout ihned po odeslání formuláře.

Garance až -1,5 kg / týden při dodržení výživových zásad našich specialistů

načítá se objednávkový formulář

Výživové poradenství zajišťuje

Proč Nutriadapt?

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak „RADOST ZE SEBE“. A my vám s tím rádi pomůžeme.

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.