Nutriční terapapeutka radí: Čím sladit při hubnutí?

Nadměrná spotřeba cukru je v současnosti jedním z nejčastějších důvodů celé řady onemocnění. Patří mezi ně obezita, cukrovka 2. typu, hypercholesterolémie (vysoký cholesterol) a v neposlední řadě také srdečně-cévní onemocnění. Právě proto alternativy slazení cukrem zažívají v poslední době velký boom. 

reklama
Popis

Udělejte první krok pro úspěšné hubnutí ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

 • Diagnostiku těla na přístroji typu InBody / Tanita
 • Posouzení jídelníčku a tipy, jak ho upravit, aby šla vaše váha dolů
 • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav i kondici
 • Motivaci a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí
 • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte ihned 2 ukázkové jídelníčky na celý týden včetně receptů zdarma

Ne všechna sladidla nabízená jako zdravější varianty slazení jsou ale skutečně vhodnou alternativou běžného cukru. V dnešním článku se podíváme na to, která sladidla jsou správnou volbou a kterým se raději vyhnout.

Cukr zabiják?

Pokud si sem tam osladíte kávu lžičkou cukru, nemusíte se bát. Cukr sám o sobě není žádný zabiják, jak se o něm povídá. Negativní dopady na zdraví s sebou nese až jeho nadměrná konzumace. Problém je v tom, že cukr se nachází často i tam, kde bychom jej nečekali. 

Cukr se přidává do mnoha zpracovaných potravin a polotovarů, aby zlepšil chuť výrobku. Jedná se o tzv. přidaný cukr. Cukr tedy najdeme například ve sladkém pečivu (koblihy, buchty, koláče, vafle, croissanty apod.), cukrovinkách, slazených mléčných nápojích a jogurtech, nekvalitní čokoládě, limonádách, džusech, šťávách, sirupech, instantních ovesných kaších, zapékaných müsli, a dokonce i v mnoha proteinových či cereálních tyčinkách.

Kvůli konzumaci těchto potravin se můžeme snadno a nevědomě dostat nad maximální hranici 5 % z celkového energetického příjmu pro příjem cukru. Z tohoto důvodu je důležité číst složení na obalu potravin, které kupujeme a upřednostňovat čerstvé, přirozené potraviny před polotovary a ultra-zpracovanými výrobky.

Náhradní sladidla jako (ne)zdravá alternativa

Teď už ale k samotnému cukru a jeho náhražkám. Pokud rádi sladíte a chcete zvolit zdravější alternativu, budete muset pečlivě vybírat. Ne všechny alternativy cukru jsou zdravější než samotný cukr. Naopak, některá sladidla mohou být mnohem horší volbou. Existují však i sladidla vhodná nebo dokonce prospěšná pro zdraví. Pojďme se společně podívat na několik alternativních sladidel a řekněme si, která z nich nabízí oproti cukru výhody, a která nikoliv.

náhradní sladidla
Xylitol nebo erythritol představují zdravé alternativy cukru.
reklama

Téma: Čím nahradit…

Alternativy cukru, které nejsou o nic zdravější

Med

Med patří bezesporu mezi nejoblíbenější přírodní sladidla. Navíc, spousta lidí med používá v domnění, že se jedná o sladidlo vhodné do diety. To je naprostý omyl. Kaloricky je na tom totiž podobně jako cukr, takže není o moc zdravější alternativou

Med sice obsahuje stopové množství vitaminů, minerálních látek a antioxidantů, ale jejich koncentrace je prakticky zanedbatelná. Med určitě můžete zakomponovat do svého jídelníčku, ale nepočítejte s velkou úsporou kalorií, ani významnými zdravotními přínosy.

alternativy cukru
Med skvěle chutná, to je bez debat. Pozor ale na množství kalorií.

Třtinový cukr

Třtinový cukr bývá mylně označován za zdravější variantu cukru. Hlavní rozdíl mezi třtinovým cukrem a obyčejným řepným cukrem je ve zpracování a způsobu výroby. 

Běžný cukr se vyrábí z cukrové řepy, zatímco třtinový cukr pochází z cukrové třtiny. Co se týká kalorické hodnoty a obsahu sacharidů (cukrů), je na tom třtinový cukr obdobně jako klasický řepný cukr. Rozhodně se tedy nedá označit za zdravější alternativu běžného cukru.

Javorový sirup

Javorový sirup je hustý, sladký a lepkavý sirup, který se vyrábí z mízy javoru. Obsahuje malé množství minerálních látek, jako je vápník, draslík, železo, zinek a mangan. Navíc je bohatý na fenolické sloučeniny, jako jsou lignany a kumariny, které mohou mít protizánětlivé a antioxidační účinky.1, 2, 3 

Javorový sirup je často označován za super zdravé sladidlo. Bohužel, ani v tomto případě nelze tvrdit, že jde o vhodnější nebo zdravější alternativu cukru. Přestože javorový sirup obsahuje některé prospěšné živiny a antioxidanty, stále má velmi vysoký obsah cukru. Navíc, obsah prospěšných látek na obvyklou porci bývá zanedbatelný. 

Výhodou javorového sirupu je nižší glykemický index než u běžného cukru.4 Nezvyšuje hladinu cukru v krvi tak rychle jako cukr, přesto ji ale zvyšuje celkem výrazně. Javorový sirup může být nepatrně lepší volbou než běžný cukr, ale přesto by se měl konzumovat s mírou.

Agávový sirup

Agávový sirup pochází z rostliny agáve a bývá propagován jako velmi zdravé sladidlo. Ve skutečnosti jde ale o jedno z nejméně zdravých sladidel vůbec. Divíte se, proč? Agávový sirup má vysoký obsah kalorií a obsahuje 75 % fruktózy.5 Právě vysoký obsah koncentrované fruktózy je tím problémem.

Vysoký příjem fruktózy v koncentrované formě podle některých zdrojů souvisí se zvýšeným rizikem vzniku nealkoholické steatózy jater (ztukovatění jater) a hromadění viscerálního (vnitřního břišního) tuku. Dalším rizikem vysokého příjmu koncentrované fruktózy je zvýšení hladiny triglyceridů (krevních tuků), které může podnítit rozvoj kardiovaskulárních chorob.6

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Co je fruktóza: Opravdu jde o jed?

Fruktózy v ovoci se samozřejmě nemusíte bát – v ovoci se vyskytuje jen v malém množství spolu s vlákninou a vitaminy, které jsou pro nás přínosné. Naopak silně koncentrovaná fruktóza obsažená v agávovém sirupu je to, co dělá z agávového sirupu jedno z nejméně vhodných sladidel vůbec.

nezdravá sladidla
Agávový sirup představuje velmi zdravé přírodní sladidlo.

Kokosový cukr

Kokosový cukr je přírodní sladidlo vyrobené z nektaru z květů kokosové palmy. Šťáva získaná z palmových květů se zahušťuje a odpařuje, dokud z ní nevznikne krystalická pevná hmota. Větší hrudky se nakonec rozmělní na jemné krystalky, kterým říkáme kokosový cukr. Kokosový cukr je dobrým zdrojem vápníku a může se pochlubit nízkým glykemickým indexem (GI=35).

Má téměř stejnou sladivost jako běžný cukr, takže se dá nahradit ve stejném poměru 1:1. Oproti cukru vypadá jako zdravější volba, ale úplná sláva to také není. Pořád je to cukr, takže ani s ním se to nesmí přehánět. Skutečnost je totiž taková, že obsahuje 90 % cukru (klasický cukr obsahuje 100 %). Výhodou kokosového cukru je hlavně příjemná vůně a šetrné zpracování.

Sukralóza

Sukralóza je umělé sladidlo, které je asi 600krát sladší než stolní cukr. Obsahuje velmi málo kalorií a patří mezi nejoblíbenější umělá sladidla. Výrobci přidávají sukralózu ke slazení řady produktů, od žvýkaček až po pečivo. Sukralóza je tepelně stabilní a je oblíbenou volbou pro pečení bez cukru a pro slazení horkých nápojů. Na rozdíl od jiných umělých sladidel si sukralóza zachovává svou chuť i při vysokých teplotách. Nevýhodou je jen to, že jde o umělé sladidlo.

Sladidla, která jsou opravdu zdravější

Čekankový sirup

Čekankový sirup je doslova hvězdou mezi alternativními sladidly. Čekankový sirup je čistě přírodní sladidlo, které se vyrábí z kořene čekanky. Má velmi nízký glykemický index, obsahuje minimum kalorií a podíl cukru ve 100 g je menší než 5 %. Díky tomu je čekankový sirup vhodným sladidlem pro diabetiky (nezvyšuje hladinu krevního cukru) a hodí se do diety i pro zdravý životní styl.

Obsahuje vysoký podíl vlákniny (až 70 %), která zvyšuje pocit sytosti, přispívá k lepší kontrole hladiny cukru v krvi a podporuje zdraví střevního mikrobiomu. Vzhledem k obsahu vlákniny působí jako prebiotikum – potrava pro prospěšné bakterie v našich střevech. Avšak lidem s narušeným trávením nebo citlivějším jedincům může způsobovat zažívací problémy jako nadýmání a plynatost.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Čekankový sirup a hubnutí: Konečně sladidlo, které pomáhá?

Čekankový sirup je nízkokalorické sladidlo, které se hodí jako skvělá náhrada běžného cukru nejen při hubnutí. Jeho používání může snížit zásadním způsobem množství přijímaných kalorií, což je velice užitečné při redukci tuku. Další výhodou čekankového sirupu je to, že nijak neškodí zubní sklovině. Malou nevýhodou je nižší sladivost, která je asi 30–50 % oproti cukru. S čekankovým sirupem to však nesmíme přehánět, protože může způsobit zmíněné trávicí potíže vyplývající z vysokého příjmu vlákniny.

Stévie

Stévie je velmi oblíbené přírodní a nízkokalorické sladidlo, které pochází z rostliny Stevia rebaudiana. Přesněji řečeno, vyrábí se extrakcí chemických sloučenin zvaných steviol-glykosidy z listů této rostliny. Stévie je přibližně 300× sladší než stolní cukr, takže člověk potřebuje ke slazení jídla použít jen malé množství. Stévie neobsahuje žádné kalorie ani cukry.7

Stévie má někdy hořkou pachuť, která může být mnoha lidem nepříjemná. Z tohoto důvodu někteří výrobci přidávají další cukry a přísady pro vyvážení chuti. To může vést k tomu, že výsledný produkt stévie potom není úplně vhodný do diety, ani pro zdravý životní styl. Sladidlo ze stévie by proto mělo obsahovat pouze steviol-glykosidy, a ne žádná jiná přidaná sladidla.

zdravější sladidla
Alternativní sladidla vybírejte opatrně. Neměla by obsahovat žádné další příměsi.

Xylitol

Xylitol je cukerný alkohol se sladkostí podobnou cukru. Obsahuje 2,4 kcal na gram – není tedy úplně bez kalorií, ale obsahuje přibližně o 40 % méně kalorií než cukr. Xylitol nezvyšuje hladinu krevního cukru a inzulinu, takže jej mohou používat i diabetici. Nicméně, stejně jako jiné cukerné alkoholy, může ve vysokých dávkách způsobit zažívací vedlejší účinky, včetně plynatosti a průjmu. S ohledem na to je nejlepší používat xylitol s mírou. 

Xylitol má určité výhody pro zdraví zubů, včetně snížení rizika zubního kazu.8, 9 Podle některých studií na zvířatech může také zlepšit hustotu kostí, čímž pomáhá předcházet osteoporóze.10, 11

Pozor, pokud máte doma psa, držte xylitol mimo jeho dosah, protože je pro psy vysoce toxický!12

Erythritol

Erythritol je další nízkokalorické sladidlo, které obsahuje pouze 0,2 kalorií na gram. Je to cukerný alkohol, který se přirozeně vyskytuje v některých druzích ovoce. Erythritol chutná velmi podobně jako cukr, i když může mít mírnou pachuť. Erythritol nezvyšuje hladinu krevního cukru nebo inzulinu ani neovlivňuje hladinu krevních tuků, jako je cholesterol nebo triglyceridy.13

Erythritol je obtížně rozložitelný v těle a vylučuje se močí v nezměněné podobě. Ačkoli je často lépe tolerován než jiné cukerné alkoholy, může při vysoké konzumaci způsobovat zažívací potíže, včetně plynatosti a průjmu.

Závěr: Které sladidlo je nejlepší?

 • Zdravé slazení je v současné době velice diskutovaným tématem. Zájem o zdravější alternativy běžného cukru je naprosto na místě s ohledem na přibývající počet lidí s nadváhou, obezitou, cukrovkou a dalšími civilizačními chorobami. 
 • Ne všechna alternativní sladidla jsou skutečně lepší volbou než samotný cukr.

Ačkoliv existují více i méně vhodná sladidla, nejlepším sladidlem vždy bude žádné sladidlo. Ať už jde o cukr, nebo sladidlo, měli bychom ho používat spíše výjimečně a v rozumném množství. 

Přesto z alternativních sladidel vede v žebříčku čekankový sirup, který je přírodní a obsahuje minimum cukru. Vhodná je ale také stévie nebo xylitol a erythritol.

Zdroje

1. Yamamoto, T., Sato, K., Kubota, Y., Mitamura, K., & Taga, A. (2017). Effect of dark-colored maple syrup on cell proliferation of human gastrointestinal cancer cell. Biomedical Reports, 7(1), 6–10.

2. Zhang, Y., Yuan, T., Li, L., Nahar, P., Slitt, A., & Seeram, N. P. (2014). Chemical compositional, biological, and safety studies of a novel maple syrup derived extract for nutraceutical applications. Journal of Agricultural and Food Chemistry, 62(28), 6687–6698.

3. https://fdc.nal.usda.gov/fdc-app.html#/food-details/170276/nutrients

4. Nagai, N., Ito, Y., & Taga, A. (2013). Comparison of the enhancement of plasma glucose levels in type 2 diabetes Otsuka Long-Evans Tokushima Fatty rats by oral administration of sucrose or maple syrup. Journal of Oleo Science, 62(9), 737–743.

5. Saraiva, A., Carrascosa, C., Ramos, F., Raheem, D., & Raposo, A. (2022). Agave Syrup: Chemical Analysis and Nutritional Profile, Applications in the Food Industry and Health Impacts. International Journal of Environmental Research and Public Health, 19(12), 7022.

6. Hooshmand, S., Holloway, B., Nemoseck, T., Cole, S., Petrisko, Y., Hong, M. Y., & Kern, M. (2014). Effects of agave nectar versus sucrose on weight gain, adiposity, blood glucose, insulin, and lipid responses in mice. Journal of Medicinal Food, 17(9), 1017–1021.

7. Arumugam, B., Subramaniam, A., & Alagaraj, P. (2020). Stevia as a Natural Sweetener: A Review. Cardiovascular & Hematological Agents in Medicinal Chemistry, 18(2), 94–103.

8. Nayak, P. A., Nayak, U. A., & Khandelwal, V. (2014). The effect of xylitol on dental caries and oral flora. Clinical, Cosmetic and Investigational Dentistry, 6, 89–94.

9. Janakiram, C., Deepan Kumar, C. V., & Joseph, J. (2017). Xylitol in preventing dental caries: A systematic review and meta-analyses. Journal of Natural Science, Biology and Medicine, 8(1), 16–21.

10. Mattila, P. T., Svanberg, M. J., & Knuuttila, M. L. (2001). Increased bone volume and bone mineral content in xylitol-fed aged rats. Gerontology, 47(6), 300–305.

11. Mattila, P. T., Knuuttila, M. L., & Svanberg, M. J. (1998). Dietary xylitol supplementation prevents osteoporotic changes in streptozotocin-diabetic rats. Metabolism, 47(5), 578–583.

12. Murphy, L. A., & Dunayer, E. K. (2018). Xylitol Toxicosis in Dogs: An Update. Veterinary Clinics: Small Animal Practice, 48(6), 985–990.

13. Noda, K., Nakayama, K., & Oku, T. (1994). Serum glucose and insulin levels and erythritol balance after oral administration of erythritol in healthy subjects. European Journal of Clinical Nutrition, 48(4), 286–292.

reklama
Popis

Udělejte první krok pro úspěšné hubnutí ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

 • Diagnostiku těla na přístroji typu InBody / Tanita
 • Posouzení jídelníčku a tipy, jak ho upravit, aby šla vaše váha dolů
 • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav i kondici
 • Motivaci a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí
 • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte ihned 2 ukázkové jídelníčky na celý týden včetně receptů zdarma
 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.

Daniela Krčová

Daniela Krčová

Jsem nutriční specialistka a výživu člověka jsem vystudovala v magisterském studiu na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy. Po ukončení studia jsem založila svou vlastní nutriční poradnu v Ostravě (NutriD poradna), ve které pomáhám lidem se správnými a trvale udržitelnými stravovacími návyky. Věnuji se hlavě sportovní výživě a hubnutí, ale zaměřuji se také na výživu při potravinových alergiích a intolerancích, cukrovce, vysokém krevním tlaku nebo třeba na výživu těhotných a kojících žen. Mezi mé hlavní zájmy patří posilování, běhání a turistika.

Zhubněte zdravě a bez jojo efektu

Pomůžeme vám zdravě zhubnout a váhu si dlouhodobě udržet. Sestavíme vám jídelníček, s kterým se dostanete do formy.

S jídelníčkem na míru zhubnete přirozeně a dlouhodobě.

Že naše metoda funguje, dokazují výsledky našich klientů

Lucie Absolonová -21 kg

„Zkusila jsem různé diety, ale nikdy mi to nevydrželo dlouhou dobu, proto jsem se obrátila na NUTRIADAPT. Nyní jsem o 20 kg lehčí a ještě nekončím.“

Zobrazit celý příběh

Martin Bartys -19 kg

„Musím se přiznat, že i když jsem to stoprocentně nedodržoval, takový výsledek jsem nečekal. Cítím se o deset let mladší, a hlavně jsem o 20 kilo lehčí!”

Zobrazit celý příběh

Jarmila Čížková – 56 kg

„Můj cíl byl shodit alespoň 20 kg. Nakonec mám dole 56 kg. Daleko lépe si mi dýchá, přestaly mě bolet klouby, celkově jsem daleko méně unavená a cítím se mnohem mladší.”

Zobrazit celý příběh

Milan Buška – 21 kg

„Můj moment zlomu nastal, když jsem začal brát léky na zvýšený krevní tlak, řekl jsem si a dost! Díky odborníkům z NUTRIADAPTU jsem nyní o 20 kg lehčí a především zdravější.”

Zobrazit celý příběh

Výsledky klientů prezentované na webu nejsou typické. Výsledky každého klienta jsou individuální. Vždy záleží na přístupu klientů a dodržování navržených doporučení od našich specialistů.

Popis

Udělejte první krok pro úspěšné hubnutí ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

 • Diagnostiku těla na certifikovaném přístroji (% tuku, svalů a vody v těle, metabolický věk, bazální metabolismus, rizikový viscerální tuk, atd.)
 • Posouzení jídelníčku a tipy, jak ho upravit, aby šla vaše váha dolů
 • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav i kondici
 • Motivaci a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí
 • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte ihned 2 ukázkové jídelníčky na celý týden včetně receptů zdarma (ke stažení po odeslání rezervačního formulář)

Co můžete očekávat?

Zjistíme, proč se vám nedaří zhubnout

Na první konzultaci vás změříme na speciálním přístroji, certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Získáte detailní přehled o stavbě svého těla.

Na základě těchto informací nutriční specialista pozná, jaký je váš největší problém při hubnutí a jaké je jeho nejvhodnější řešení.

Diagnostikou zjistíte:

MNOŽSTVÍ NEBEZPEČNÉHO TUKU MEZI VAŠIMI ORGÁNY

Viscerální (vnitřní) tuk se postupně ukládá mezi orgány a může tak negativně působit na správné fungování organismu.

KOLIK POTŘEBUJETE DENNĚ PŘIJMOUT KALORIÍ

Zjistíte, kolik energie potřebuje váš organismus ke své běžné činnosti. Tedy jaký by měl být váš maximální denní příjem kalorií, abyste hubli.

KOLIK MÁTE V TĚLE VODY

Nedostatečná hydratace organismu může stát za řadou zdravotních problémů a bránit vašemu hubnutí.

SLOŽENÍ VAŠEHO TĚLA

Dozvíte se, kolik % tuku, svalů či kostí obsahuje vaše tělo a jaké by měly být vaše ideální hodnoty.

NA KOLIK LET SE CÍTÍ VAŠE TĚLO

Špatná strava a nadváha zkracují život. Metabolický věk vám ukáže, na kolik let se vaše tělo cítí.

Najdeme pro vás nejvhodnější řešení

Specialista vám ihned předá a vysvětlí výsledky diagnostiky. Pro ucelenější pohled se vás poté zeptá na zdravotní historii a váš běžný jídelníček.

Na základě všech těchto dat vyhodnotí, jaké jsou vaše největší problémy, a poradí, jak nejlépe dosáhnete vysněné váhy.

Specialista vám na první konzultaci:

PŘEDÁ A VYSVĚTLÍ VÝSLEDKY DIAGNOSTIKY

Specialista vám detailně vysvětlí jednotlivé výsledky a upozorní na případná rizika, která z nich plynou.

ZKONZULTUJE VÁŠ JÍDELNÍČEK

Specialista s vámi probere stravovací návyky, upozorní na vaše chyby.

NAVRHNE POSTUP PRO DOSAŽENÍ VAŠEHO CÍLE

Na základě výsledků analýz vám specialista navrhne způsob, kterým vás dovede k vaší ideální váze.

Vybudujeme vám zdravé stravovací návyky

Po první konzultaci se sami rozhodnete, jestli se o hubnutí pokusíte sami, nebo zhubnete s námi, v souladu se svým metabolickým typem.

Připravíme vám výživovou strategii na míru tak, aby se vám dobře a snadno dodržovala – v úvahu vezmeme váš životní styl i zdravotní stav.

Naučíme vás, jak správně a zdravě jíst

K výživové strategii dostanete vzorový jídelníček na míru a seznam potravin rozdělený na ty, po kterých budete štíhlí a ty, po kterých přiberete.

Pravidelně se vás budeme ptát, jak se cítíte, co vám chutná a co vám vadí. Společně najdeme stravovací režim, který vás bude bavit.

Nový štíhlý život i bez naší pomoci

Až se za pár měsíců rozloučíme, budete umět jíst tak, že si optimální váhu udržíte navždy.

Obávaný jojo efekt nepřijde a před vámi bude nový, štíhlý život.

Kde vám rádi pomůžeme?

Zobrazit seznam poraden ->

Jihočeský kraj

Písek – třída Národní svobody 468

České Budějovice – Husova 17

/

Jihomoravský kraj

Břeclav – Lidická 3411

Brno – Koliště 13

Brno – Horova 32

Hodonín – Palackého 1018/2

/

Karlovarský kraj

Karlovy Vary – Náměstí Republiky 1068/3

/

Královehradecký kraj

Hradec Králové – Emy Destinnové 233/36

Jičín – Pod Koželuhy 591

Trutnov – Pražská 168

/

Liberecký kraj

Česká Lípa – Hrnčířská 2985

Jablonec nad Nisou – Dvorská 4950/8

Liberec – Husova 29/1

/

Moravskoslezský kraj

Frýdek-Místek – J. V. Sládka 41

Havířov – Hlavní třída 386 (objekt Lučina)

Karviná – Fryštátská 9/64

Opava – Dolní náměstí 20

Ostrava – Porubská 708/16

Ostrava – nám Msgre Šrámka 5

Ostrava – Sadová 1892/41

Třinec – 1.Máje 123

/

Olomoucký kraj

Olomouc – Horní lán 1328/6, Nová Ulice

Prostějov – Olomoucká 3199/1a

Šumperk – Langrova 3140/25

/

Pardubický kraj

Chrudim – ulice Obce Ležáků 835

Pardubice – Nábřeží Závodu Míru 2737

Svitavy – Svitavská 665

Ústí nad Orlicí – T. G. Masaryka 128

/

Plzeňský kraj

Plzeň – Zbrojnická 1

Rokycany – Srbova 216/1

/

Praha

Praha 1 – Vodičkova 19

Praha 2 – Slezská 28

Praha 4 – Budějovická 11

Praha 4 – Opatovská 1753/12

Praha 5 – Radlická 117

Praha 5 – Drtinova 363/22

Praha 6 – V. P. Čkalova 26

Praha 8 – Sokolovská 59

Praha 9 – Vysočanská 382/20

/

Středočeský kraj

Benešov – Hráského 531

Beroun – V Pražské bráně 74/2

Kladno – Poděbradova 3329

Kolín – Jaselská 875

Mělník – Legionářů 73

Mladá Boleslav – Zalužanská 1463

Poděbrady – Husova 6/17

Příbram – nám. Arnošta z Pardubic 156

/

Ústecký kraj

Děčín – Sládkova 1062

Chomutov – Zborovská 1760/3

Litoměřice – Svatojiřská 596/32

Most – SNP 2526/60

Teplice – Školní 1019/19

Ústí nad Labem – Bratislavská 1369/6

/

Vysočina

Havlíčkův Brod – Humpolecká 217

Jihlava – Mrštíkova 16

/

Zlínský kraj

Valašské Meziříčí – Králova 1283

Zlín – náměstí T.G. Masaryka 2433

Jde o vaše zdraví. Každá minuta se počítá. Konzultaci neodkládejte. Udělejte první krok již dnes!

Je to jednodušší, než si myslíte

  1. Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluvíte si společně termín nezávazné konzultace.

  1. Konzultace stojí 200 Kč a platí se až ji absolvujete.

  1. Nezávazná konzultace trvá 45 minut. V rámci ní vám uděláme základní diagnostiku (bioimpedanční analýzu). Výsledky vaší diagnostiky porovnáme s databází více než 30 000 klientů, kteří prošli našimi programy. Díky tomu můžeme v návrhu Plánu redukce hmotnosti / zdravého přibírání eliminovat “slepé” uličky a celý proces urychlit.

  1. Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi – dlouhodobě.

  1. Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.

Rezervujte si konzultaci dnes, získáte od nás 2 ukázkové jídelníčky, včetně receptů ze sezónních surovin. Můžete si je stáhnout ihned po odeslání formuláře.

Garance až -1,5 kg / týden při dodržení výživových zásad našich specialistů

načítá se objednávkový formulář

Výživové poradenství zajišťuje

Proč Nutriadapt?

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak „RADOST ZE SEBE“. A my vám s tím rádi pomůžeme.

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.