Bezhladoveni.cz

Lymfatická masáž podporuje hubnutí

Snažíte se už nějakou dobu zhubnout nebo alespoň odlehčit své tělo od škodlivin a stále se Vám to nedaří?

reklama

Problém může být úplně jinde, než jste si doposud mysleli. Už jste někdy slyšeli o lymfatické masáži?

Stejně jako jiné masáže je ta lymfatická skvělým způsobem relaxace, ale tato vám mimo jiné může dopomoci i k detoxikaci organismu a redukci nějakých těl kil navíc.

Lymfatická masáž je vhodná i pro ty, kteří už dlouhou dobu bojují s celulitidou, přičemž krémy ani jiné anticelulitidové postupy doposud nezafungovaly.

Co je to vlastně lymfa?

V čem spočívá trik lymfatických masáží? Lymfa je tekutina, která proudí naším tělem a odvádí z něj velkou část škodlivin, ať už jde o toxiny syntetizované v organismu, nebo látky přijaté s vdechovaným vzduchem či potravou.

Lymfatický systém se skládá z lymfatických cév a kapilár, které se vyskytují po celém těle, ale také z lymfatických uzlin a orgánů, kde se znečištěná lymfa filtruje a napomáhá tak celkové očistě organismu.

Tímto je lymfatický systém úzce spjat s imunitním systémem, a proto je velmi důležitý při vytváření celkové obranyschopnosti našeho těla.

Lymfatický systém může mít však při zpomaleném či zablokovaném proudění lymfy za následek i řadu onemocnění, nepříjemné otoky, hromadění nejrůznějších škodlivin a mikroorganismů, celulitidu, bolest či zánětlivé procesy.

reklama

Doporučujeme

FotoPopis
Nutriadapt

Zhubněte pod odborným dohledem až 1,5 kg týdně

Objednejte se na nezávaznou konzultaci ve vašem městě. Konzultace stojí jen 200 Kč a v rámci ní se mimo jiné dozvíte, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Rezervujte si konzultaci dnes [current_date format='j.n.o'] a navíc získáte 2 kuchařky plné zdravých receptů zdarma.

Prohlédnout si proměny klientů 

Vyzkoušejte lymfodrenáž

Z tohoto důvodu, je při zvýšené psychické zátěži či dlouhodobém a nevhodném pohybu či postoji velmi vhodné zajít na lymfatickou masáž k odborníkovi (lymfoterapeutovi) a nechat si lymfatický systém znovu pořádně rozproudit.

Při obnovování správné funkce lymfy je však důležitá i životospráva, proto bychom také měli odlehčit jídelníček a zařadit do svého denního režimu aktivní pohyb.

Změna životního stylu společně s účinnou detoxikací organismu rozproudí váš metabolismus a výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

Za několik dní pocítíte rozdíl a po jednom měsíci můžete sledovat první úbytky na váze.

Jedna masáž nestačí

Lymfatické masáže by se měly provádět pravidelně, rozhodně nestačí zajít si na ní jednou. Doporučováno je pro začátek chodit na masáž dvakrát týdně, minimálně po dobu jednoho měsíce.

Po této proceduře je vhodné chodit jednou měsíčně na udržovací kůru. Lymfatická masáž musí být za každou cenu prováděna specialistou, nevhodné stimulační hmaty na jednotlivých místech mohou být někdy spíše ke škodě.

Lymfatická masáž se musí provádět dostatečným tlakem a správným směrem, čímž se odblokují lymfatické uzliny a následně i správný tok lymfy odvede škodliviny z těla ven.

Zvýšené riziko zatěžování mízního systému mají zejména osoby co celý den prostojí, pozor by si proto měli dávat některé prodavačky, lékaři, ale i sportovci.

Účinné odplavování škodlivin

Lymfatickou masáží napomůžete regeneraci namáhaných končetin a celkovému zrelaxování vašeho těla. Masáže jsou vhodné i jako prevence proti křečovým žilám, bércovým vředům, trombóze či pro odstranění celkové únavy.

Již v prvních dnech po masáži ucítíte rozdíl, může se vyskytnout i zvýšené vyměšování některých sliznic (nos, střeva).

Dopřejte si relax

Jestliže ke svému redukčnímu režimu přidáte i několik terapií lymfatickou masáží, uvidíte, že výsledky se dostaví opravdu rychle a navíc s několika bonusy navíc. Budete se cítit dobře fyzicky i psychicky a zároveň podpoříte své zdraví.

Jestliže problémy s váhou nemáte, ale přesto byste rádi vyhladili nevzhledné ďolíčky na problematických partiích, lymfodrenáž je opět skvělou volbou, neboť v boji s celulitidou je již nějakou dobu osvědčeným pomocníkem číslo jedna.

Nadchly vás z nějakého důvodu pozitiva této zázračné masáže? Na nic nečekejte a objednejte se na první proceduru!

Raději se ale před první kůrou poraďte se svým lékařem, protože i tato masáž má určité kontraindikace, při kterých by se vám její provedení mohlo vymstít.

 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.


Sandra Figalová

Zdravý životní styl je mojí zálibou už delší dobu, kromě studia oboru Nutriční terapie na 1. lékařské fakultě se o výživu a sport zajímám i ve volném čase. Zastávám přístup, že každý jsme trochu jiný a máme jiné individuální potřeby, na které bychom měli brát vždy ohled.

Nenechte si ujít

reklama
reklama