Bezhladoveni.cz

Mladý zelený ječmen a hubnutí

Zelený ječmen je v podstatě klasický ječmen setý, kulturní plodina, kterou jistě znáte ze zemědělských polí. Liší se tím, že se sklízí v raném stádiu (někdy též označovaný jako mladý ječmen). Z tohoto důvodu si zachovává všechny důležité látky, díky kterým disponuje širokým spektrem pozitivních účinků na zdraví organismu.

reklama

Zelený ječmen v otázce výživy

  1. Obsahuje velké množství antioxidantů: vitamin C, vitamin E, SOD (superoxid dismutázy).
  2. Vyznačuje se vysokým obsahem beta-karotenu. Má šestinásobné množství karotenu než špenát a sedmkrát větší množství vitaminu C než je ve stejném množství pomerančů.
  3. Zelené výhonky mladého ječmene, které se pro své vlastnosti upřednostňují, jsou zbarvené díky rostlinnému barvivu – chlorofylu. Výhonky se sbírají v rané fázi, než se začnou větvit na stébla.
  4. Mladý ječmen je zásobárnou enzymu SOD, který má kromě antioxidačních účinků i detoxikační efekt. Dokáže vylučovat škodlivé látky nahromaděné v těle a tím tělo chrání před působením toxických produktů metabolismu.

Při celkovém zhodnocení jeho pozitivního přínosů ve výživě, je skvělým příležitostným doplňkem redukčního jídelníčku. V průběhu hubnutí by tělo nemělo ničím strádat a zelený ječmen je jakousi vitaminovou bombou.

Nenahrazuje žádnou z hlavních živin, ale dokáže vaši stravu příjemně zpestřit. Nápoje ze zeleného ječmene mohou posloužit jako svačina během náročného dne, nebo jako doplněk ke snídani. Dodá energii a posílí imunitu.

reklama

Doporučujeme

FotoPopis

Blendea SUPERGREENS

Směs Blendea SUPERGREENS je unikátní kombinace 5 zelených superpotravin, kterou v žádném jiném doplňku stravy nenajdete. Poměr chlorelly, spiruliny, zeleného ječmene i mladé pšenice jsme vyvážili tak, abyste nemuseli užívat žádné další podobné přípravky.

Pro naše čtenáře jsme domluvili 10 % slevu. Zadejte při objednávce kód 10usetrim a sleva je vaše!

Účinky zeleného ječmene na organismus

Šťáva z mladého ječmene je doporučována mimo jiné:

  • těhotným ženám
  • vegetariánům
  • pacientům s chudokrevností

Chudokrevní pacienti mají nedostatek krevního barviva, tzv. hemoglobinu v krvi a „chlorofyl“ zvyšuje jeho množství.

Pomáhá mimo jiné jako lék proti širokému spektru potíží např. s nadváhou, depresemi, kožními problémy, zácpou, záněty, ztrátou libida, astmatem, alergiemi, menstruačními a menopausálními změnami.

Mladé výhonky jsou zásadotvorné, proto zamezují diskutovanému překyselení organismu a napomáhají vyrovnat tzv. acidobazickou rovnováhu (prostředí v těle by mělo být lehce zásadité).

Vitamíny mladého ječmene aktivují enzymy, které pomáhají při prevenci onemocnění (vitaminy řady B, vitamin E, A a C). Mladý ječmen navíc obsahuje mnoho hodnotných minerálů od vápníků a draslíku až po hořčík a fosfor.

Po staletí byly zelené části ječmene využívány k posílení hojivého účinku ran a regeneraci. Během 20. století vědci zjistili, že je to zásluhou „chlorofylu“. Experti považují léčbu s přídavkem chlorofylu za nejúčinnější metodu pro obnovu tkání, jelikož stimuluje tvorbu nových buněk. Zkracuje tedy celkovou dobu hojení.

V obchodech můžeme najít tělní krémy a oleje obsahující chlorofyl, stejně tak jako v zubních pastách a žvýkačkách. Dnes jsou chlorofylové tabletky dávány preventivně starším pacientům se zažívacími problémy a neschopností udržet stolici.

Kde zelený ječmen koupit?

Ječmen lze zakoupit v podobě různých potravinových doplňků. Není problém si ho vypěstovat čerstvý v domácích podmínkách. Vyzkoušet ho může každý, je dobrý na prevenci řady nemocí a jeho léčivé účinky jsou prokázány stejně tak. Je doporučován i pro prosté posílení imunity a dodání energie.

 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.


Tereza Pechová

Vždy jsem tíhla k dobrému jídlu a trávení času v přírodě při nejrůznějších sportovních aktivitách. Právě zájem o zdravý životní styl a zjištění, na kolik je naše zdraví ovlivněno tím co jíme, mě přivedlo k absolvování oboru Nutriční terapie.

Nenechte si ujít

reklama
reklama