BezHladovění.cz

Poznejte a ochutnejte nové druhy salátů

Když se řekne salát, představujete si jen jeden druh? Většinu lidí napadne ten ledový. Věřte ale, že na trhu teď najdeme nepřeberný výběr salátů a řadu druhů rozhodně stojí za to vyzkoušet.

reklama

Čím nahradit ledový salát tak, abyste do svých salátových mís přinesli mnohem více chuti, vůní a hodnotných nutričních látek? Zkuste následující druhy salátů a uvidíte, že jimi i „obyčejné“ jídlo můžete povýšit na gurmánský zážitek!

Polníček

Tento druh salátu je vhodný zařadit do jídelníčku hlavně v jarním období, kdy je jeho sezóna. Je bohatý na vitamíny, minerály i kyselinu listovou a může se pyšnit vysokým obsahem hořčíku. Polníček podle některých zdrojů posiluje obranyschopnost a zlepšuje činnost kardiovaskulárního systému.

polníček

Lollo rosso

Tento salát dodá vašemu pokrmu kromě oříškové chuti i krásnou načervenalou barvu, kterou podtrhává kadeřavý vzhled jeho listů. Lollo rosso navíc obsahuje významné množství vitamínu E, známého jako významný antioxidant.

Římský salát

Znáte oblíbený Caesar salát s chutnou zálivkou a krutony ? Tak právě k tomuto pokrmu neodmyslitelně patří římský salát. Je nejenom svěží a chutný, ale také bohatý na vitamíny a minerální látky včetně draslíku. Proslul svou křupavostí a vedle známého Caesar salátu se dá například využít i jako skvělý doplněk k tuňáku s rajčaty.

Rukola

Rukola je opravdu výjimečná. Její přirozeně nahořklá chuť dodá každému salátu ty správné grády. Je bohatá na vitamín C, E a chlorofyl. Má skvělé pročišťující účinky na náš organismus. Zkuste rukolu v kombinaci s kozím sýrem, brusinkami a vlašskými ořechy a uvidíte, že větší lahůdku jste doposud neochutnali.

rukola

Dolce verde

Tento druh v sobě mísí to nejlepší z ledového i římského salátu. Má vysoký obsah vitamínů a zároveň se může pochlubit svěží, šťavnatou chutí. Hodí se k širokému využití, zkusit ho můžete například v kombinaci s lososem a jogurtovým dresingem.

Lollo biondo

Odrůda velmi podobná kadeřavému Lollo rosso. Jeho chuť je však o něco jemnější. Tento salát by měl být co nejčerstvější, abychom si mohli naplno vychutnat jeho křupavost.

Lollo biondo se velmi hodí k sýrům, zkuste si ho připravit například s gorgonzolou či sýrem brie a hroznovým vínem. Jako v jiných salátech zde najdete také množství hořčíku a antioxidantů zabraňujících oxidativnímu stresu v našem organismu.

A jaký je váš oblíbený druh salátu? Napište nám třeba na našem Facebooku!

Sandra Figalová

Sandra Figalová

Zdravý životní styl je mojí zálibou už delší dobu, kromě studia oboru Nutriční terapie na 1. lékařské fakultě se o výživu a sport zajímám i ve volném čase. Zastávám přístup, že každý jsme trochu jiný a máme jiné individuální potřeby, na které bychom měli brát vždy ohled.

reklama

Už jste ochutnali Zdravou jednohubku?

Každý všední den jeden tip pro lepší zdraví a snadnější hubnutí ve vaší emailové schránce.

Dejte si Zdravou jednohubku spolu s dalšími 4 562 čtenáři.

Varování: Po požití Zdravé jednohubky můžete být chytřejší a zdravější. Když vám přestane chutnat, můžete se kdykoli odhlásit.

reklama