Hubnutí jízdou na inline bruslích: Zábavná cesta k vysněné postavě

Jízda na kolečkových bruslích podporuje spalování kalorií, snižuje obsah tělesného tuku a navíc šetří klouby.

reklama
Popis

Udělejte první krok pro získání větší síly ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

 • Diagnostiku těla na přístroji typu InBody / Tanita
 • Posouzení jídelníčku a odhalení chyb, které vám ztěžují nabírání svalové hmoty
 • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav, kondici a více síly
 • Motivaci a návrh postupu pro získání síly a svalové hmoty úpravou stravy
 • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte 2 kuchařky plné zdravých receptů zdarma

10 výhod jízdy na kolečkových bruslích

1. Vybočení ze stereotypu

Pokud se na cestě za vysněnou postavou věnujete především běhu, ostré chůzi, cyklistice a posilování, bude pro vás bruslení vítanou změnou, která prospěje vašemu tělu i duši.

2. Spalování kalorií a hubnutí

Svižná jízda na inlinech dokáže účinně nakopnout hubnutí. Pokud se budete věnovat tomuto cvičení pravidelně, dostanete se na dobrou cestu ke štíhlejšímu tělu. Obouvejte kolečkové brusle alespoň 4× týdně a užívejte si bezstarostnou jízdu.

Počet spálených kalorií závisí na vaší hmotnosti. Podle Harvard Medical School osoba s 57 kg spálí během 30 minut inline bruslení 210 kalorií. 70kilový člověk pak za stejnou dobu spálí 260 kalorií a osoba s 84 kilogramy dokonce 311 kalorií.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Kolik kalorií spálíme 39 nejoblíbenějšími druhy cvičení?

Mayo Clinic doporučuje provozovat aerobní aktivitu střední intenzity minimálně po dobu 150 minut týdně. Nejlépe uděláte, pokud pohyb rozložíte rovnoměrně do celého týdne.

Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí doporučuje jízdu na inline bruslích jako jedno z nejefektivnějších cvičení s vysokou intenzitou pro efektivní spalování kalorií.

3. Menší zátěž kloubů

Jelikož při bruslení nedochází k výrazným otřesům, ale spíše k plynulému pohybu, jsou klouby oproti běhu ve velké výhodě. Na inline brusle se tak mohou postavit i lidé s nadváhou či obezitou bez strachu o zdraví svých kolen.

4. Pro všechny věkové kategorie

Inline bruslení se můžete věnovat v jakémkoliv věku. Zábavu na bruslích si užijí děti, dospívající, lidé ve středním věku i aktivní senioři.

5. Posílení svalů

Kromě shazování kalorií můžete díky bruslení posílit a vyrýsovat svaly. Během bruslení dostávají nejvíce zabrat svaly na nohou, hýždích, bocích a břiše. Když ale zapojíte i pohyb rukou, budete rýsovat také svaly paží.

Podle Americké asociace pro in-line bruslení mají brusle pozitivní vliv na kalorický výdej, redukci tuku a posílení svalů dolních končetin.

6. Svalová vytrvalost

Ruku v ruce s posílením svalů přichází i větší vytrvalost. Díky pravidelnému bruslení budete schopní tréninky prodlužovat, případně zrychlovat tempo bruslení, a zlepšovat tak své výkony.

7. Zdravější srdce

Pravidelnou aerobní aktivitou, která zrychluje srdeční tep, posilujete své srdce. Jízda na bruslích tak působí jako ideální prevence vysokého krevního tlaku, infarktu i mrtvice.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Kardio, posilování nebo HIIT: Který pohyb je při hubnutí nejlepší?

Jízda na kolečkových bruslích v mírném až středním tempu zvýší průměrnou srdeční frekvenci na 140 až 160 úderů za minutu. Při energičtějším tempu se může srdeční tep vyšvihnout až na 180 tepů za minutu.

8. Duševní pohoda

Během jízdy na kolečkových bruslích se vyplavují hormony štěstí endorfiny, které přináší mnoho pozitivních účinků na organismus. Zlepšují náladu, snižují bolestivost a uvolňují z těla přebytečný stres. Při bruslení si navíc můžete naplno užívat pobytu na čerstvém vzduchu, který rovněž přispívá k psychickému zdraví.

9. Individuální i týmový sport

Pokud nechcete jezdit na bruslích sami, přizvěte si parťáka. Jestliže se k vám nepřidá přítel či rodinný příslušník, spojte bruslení třeba s venčením psa. Váš čtyřnohý mazlíček bude vděčný za svižnou procházku a čas strávený s vámi.

10. Lepší rovnováha

Stav vaší rovnováhy ovlivňuje způsob provádění sportů i jiných aktivit. Pokud máte dobrou rovnováhu, vaše tělo nepotřebuje tolik energie k vykonávání běžných činností, a není tak rychle unavené. A protože je pro jízdu na bruslích rovnováha zcela nezbytná, brzy se naučíte potřebné triky a techniky, jak ji vylepšit.

TIP: Poté, co si osvojíte základní dovednosti inline bruslení, přejděte na pokročilejší pohyby, jako je jízda dozadu a různé otočky.

Nezapomeňte se před jízdou rozcvičit

Stejně jako před každým sportovním výkonem je i před bruslením dobré se rozehřát. Délka i kvalita rozcvičky by se měla odvíjet od plánované intenzity bruslení. Před klidnější jízdou parkem vám postačí krátké protažení. Zato před energičtějším výkonem se vyplatí věnovat se rozcvičení delší dobu. Jak na to? Od hlavy směrem dolů proveďte několik protahovacích a švihových cviků.

Podle výsledků zahraniční studie snižuje rozcvička před tréninkem riziko zranění tím, že zahřeje a uvolní svaly.

reklama

Patříte mezi začátečníky? Osvojte si správnou techniku bruslení

Oprašte základní způsoby zastavení

 • Dojezd do protisvahu či dlouhé roviny
 • Brzda od výrobce bruslí
 • Jednostranný pluh
 • Oboustranný pluh
 • Tzv. téčko
 • Ostré oblouky
 • Otáčka do protisměru
 • Hokejové brždění smykem
 • Vyběhnutí mimo trať
 • Kontrolovaný pád

Ukázka tréninku na inline bruslích

Rozcvička

Už za pouhých 5 minut základních pohybů, které si jistě pamatujete z hodin tělocviku, bude vaše tělo připravené na zátěž.

Rozehřátí

Po obutí inline bruslí si vyzkoušejte základní techniku jízdy. Střídejte rychlé a pomalé tempo na krátkých úsecích. Trénujte brzdění a také dřepy či úklony.

Jízda

Podle času si zvolte délku tréninku. Zapojte při jízdě paže a dbejte na pravidelné přenášení váhy z nohy na nohu.

Dojezd

Své tělo zklidníte pomalým dojezdem. Posledních 10 minut proto věnujte volné a klidné jízdě, vyklepejte paže a vydýchejte se.

Strečink

Na závěr si dopřejte strečink v podobě krátkého protažení nohou.

Nezapomeňte po tréninku doplnit také tekutiny a živiny, aby tělo lépe spalovalo. Důležité jsou hlavně bílkoviny a sacharidy. Zaměřte se na lehká jídla, aby vás po zátěži nebolel žaludek.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Co jíst po tréninku? 6 inspirací na rychlé recepty od sportovců z Instagramu

reklama

Na co nezapomenout při bruslení?

Přejeme vám příjemnou jízdu na inline bruslích a brzkou radost z výsledků hubnutí 🙂

reklama
Popis

Udělejte první krok pro získání větší síly ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

 • Diagnostiku těla na přístroji typu InBody / Tanita
 • Posouzení jídelníčku a odhalení chyb, které vám ztěžují nabírání svalové hmoty
 • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav, kondici a více síly
 • Motivaci a návrh postupu pro získání síly a svalové hmoty úpravou stravy
 • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte 2 kuchařky plné zdravých receptů zdarma
 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.

Šárka Jirchářová

Šárka Jirchářová

Mým velkým koníčkem je vaření a pečení. Nepříjemné střevní onemocnění mě přivedlo na dietu Low-FODMAP, která ve světě sklízí velké úspěchy. Ulehčuje život mnoha lidem se syndromem dráždivého tračníku. Nedostatek informací v našich končinách mě přivedl k psaní vlastního blogu www.lowfodmapdieta.cz.

reklama

Zhubněte zdravě a bez jojo efektu

Pomůžeme vám zdravě zhubnout a váhu si dlouhodobě udržet. Sestavíme vám jídelníček, s kterým se dostanete do formy.

S jídelníčkem na míru zhubnete přirozeně a dlouhodobě.

Že naše metoda funguje, dokazují výsledky našich klientů

Lucie Absolonová -21 kg

„Zkusila jsem různé diety, ale nikdy mi to nevydrželo dlouhou dobu, proto jsem se obrátila na NUTRIADAPT. Nyní jsem o 20 kg lehčí a ještě nekončím.“

Zobrazit celý příběh

Martin Bartys -19 kg

„Musím se přiznat, že i když jsem to stoprocentně nedodržoval, takový výsledek jsem nečekal. Cítím se o deset let mladší, a hlavně jsem o 20 kilo lehčí!”

Zobrazit celý příběh

Jarmila Čížková – 56 kg

„Můj cíl byl shodit alespoň 20 kg. Nakonec mám dole 56 kg. Daleko lépe si mi dýchá, přestaly mě bolet klouby, celkově jsem daleko méně unavená a cítím se mnohem mladší.”

Zobrazit celý příběh

Milan Buška – 21 kg

„Můj moment zlomu nastal, když jsem začal brát léky na zvýšený krevní tlak, řekl jsem si a dost! Díky odborníkům z NUTRIADAPTU jsem nyní o 20 kg lehčí a především zdravější.”

Zobrazit celý příběh

Výsledky klientů prezentované na webu nejsou typické. Výsledky každého klienta jsou individuální. Vždy záleží na přístupu klientů a dodržování navržených doporučení od našich specialistů.

Popis

Udělejte první krok pro úspěšné hubnutí ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

 • Diagnostiku těla na certifikovaném přístroji (% tuku, svalů a vody v těle, metabolický věk, bazální metabolismus, rizikový viscerální tuk, atd.)
 • Posouzení jídelníčku a tipy, jak ho upravit, aby šla vaše váha dolů
 • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav i kondici
 • Motivaci a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí
 • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte ihned 2 ukázkové jídelníčky na celý týden včetně receptů zdarma (ke stažení po odeslání rezervačního formulář)

Co můžete očekávat?

Zjistíme, proč se vám nedaří zhubnout

Na první konzultaci vás změříme na speciálním přístroji, certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Získáte detailní přehled o stavbě svého těla.

Na základě těchto informací nutriční specialista pozná, jaký je váš největší problém při hubnutí a jaké je jeho nejvhodnější řešení.

Diagnostikou zjistíte:

MNOŽSTVÍ NEBEZPEČNÉHO TUKU MEZI VAŠIMI ORGÁNY

Viscerální (vnitřní) tuk se postupně ukládá mezi orgány a může tak negativně působit na správné fungování organismu.

KOLIK POTŘEBUJETE DENNĚ PŘIJMOUT KALORIÍ

Zjistíte, kolik energie potřebuje váš organismus ke své běžné činnosti. Tedy jaký by měl být váš maximální denní příjem kalorií, abyste hubli.

KOLIK MÁTE V TĚLE VODY

Nedostatečná hydratace organismu může stát za řadou zdravotních problémů a bránit vašemu hubnutí.

SLOŽENÍ VAŠEHO TĚLA

Dozvíte se, kolik % tuku, svalů či kostí obsahuje vaše tělo a jaké by měly být vaše ideální hodnoty.

NA KOLIK LET SE CÍTÍ VAŠE TĚLO

Špatná strava a nadváha zkracují život. Metabolický věk vám ukáže, na kolik let se vaše tělo cítí.

Najdeme pro vás nejvhodnější řešení

Specialista vám ihned předá a vysvětlí výsledky diagnostiky. Pro ucelenější pohled se vás poté zeptá na zdravotní historii a váš běžný jídelníček.

Na základě všech těchto dat vyhodnotí, jaké jsou vaše největší problémy, a poradí, jak nejlépe dosáhnete vysněné váhy.

Specialista vám na první konzultaci:

PŘEDÁ A VYSVĚTLÍ VÝSLEDKY DIAGNOSTIKY

Specialista vám detailně vysvětlí jednotlivé výsledky a upozorní na případná rizika, která z nich plynou.

ZKONZULTUJE VÁŠ JÍDELNÍČEK

Specialista s vámi probere stravovací návyky, upozorní na vaše chyby.

NAVRHNE POSTUP PRO DOSAŽENÍ VAŠEHO CÍLE

Na základě výsledků analýz vám specialista navrhne způsob, kterým vás dovede k vaší ideální váze.

Vybudujeme vám zdravé stravovací návyky

Po první konzultaci se sami rozhodnete, jestli se o hubnutí pokusíte sami, nebo zhubnete s námi, v souladu se svým metabolickým typem.

Připravíme vám výživovou strategii na míru tak, aby se vám dobře a snadno dodržovala – v úvahu vezmeme váš životní styl i zdravotní stav.

Naučíme vás, jak správně a zdravě jíst

K výživové strategii dostanete vzorový jídelníček na míru a seznam potravin rozdělený na ty, po kterých budete štíhlí a ty, po kterých přiberete.

Pravidelně se vás budeme ptát, jak se cítíte, co vám chutná a co vám vadí. Společně najdeme stravovací režim, který vás bude bavit.

Nový štíhlý život i bez naší pomoci

Až se za pár měsíců rozloučíme, budete umět jíst tak, že si optimální váhu udržíte navždy.

Obávaný jojo efekt nepřijde a před vámi bude nový, štíhlý život.

Kde vám rádi pomůžeme?

Zobrazit seznam poraden ->

Jihočeský kraj

Písek – třída Národní svobody 468

České Budějovice – Husova 17

/

Jihomoravský kraj

Břeclav – Lidická 3411

Brno – Koliště 13

Brno – Horova 32

Hodonín – Palackého 1018/2

/

Karlovarský kraj

Karlovy Vary – Náměstí Republiky 1068/3

/

Královehradecký kraj

Hradec Králové – Emy Destinnové 233/36

Jičín – Pod Koželuhy 591

Trutnov – Pražská 168

/

Liberecký kraj

Česká Lípa – Hrnčířská 2985

Jablonec nad Nisou – Dvorská 4950/8

Liberec – Husova 29/1

/

Moravskoslezský kraj

Frýdek-Místek – J. V. Sládka 41

Havířov – Hlavní třída 386 (objekt Lučina)

Karviná – Fryštátská 9/64

Opava – Dolní náměstí 20

Ostrava – Porubská 708/16

Ostrava – nám Msgre Šrámka 5

Ostrava – Sadová 1892/41

Třinec – 1.Máje 123

/

Olomoucký kraj

Olomouc – Horní lán 1328/6, Nová Ulice

Prostějov – Olomoucká 3199/1a

Šumperk – Langrova 3140/25

/

Pardubický kraj

Chrudim – ulice Obce Ležáků 835

Pardubice – Nábřeží Závodu Míru 2737

Svitavy – Svitavská 665

Ústí nad Orlicí – T. G. Masaryka 128

/

Plzeňský kraj

Plzeň – Zbrojnická 1

Rokycany – Srbova 216/1

/

Praha

Praha 1 – Vodičkova 19

Praha 2 – Slezská 28

Praha 4 – Budějovická 11

Praha 4 – Opatovská 1753/12

Praha 5 – Radlická 117

Praha 5 – Drtinova 363/22

Praha 6 – V. P. Čkalova 26

Praha 8 – Sokolovská 59

Praha 9 – Vysočanská 382/20

/

Středočeský kraj

Benešov – Hráského 531

Beroun – V Pražské bráně 74/2

Kladno – Poděbradova 3329

Kolín – Jaselská 875

Mělník – Legionářů 73

Mladá Boleslav – Zalužanská 1463

Poděbrady – Husova 6/17

Příbram – nám. Arnošta z Pardubic 156

/

Ústecký kraj

Děčín – Sládkova 1062

Chomutov – Zborovská 1760/3

Litoměřice – Svatojiřská 596/32

Most – SNP 2526/60

Teplice – Školní 1019/19

Ústí nad Labem – Bratislavská 1369/6

/

Vysočina

Havlíčkův Brod – Humpolecká 217

Jihlava – Mrštíkova 16

/

Zlínský kraj

Valašské Meziříčí – Králova 1283

Zlín – náměstí T.G. Masaryka 2433

Jde o vaše zdraví. Každá minuta se počítá. Konzultaci neodkládejte. Udělejte první krok již dnes!

Je to jednodušší, než si myslíte

  1. Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluvíte si společně termín nezávazné konzultace.

  1. Konzultace stojí 200 Kč a platí se až ji absolvujete.

  1. Nezávazná konzultace trvá 45 minut. V rámci ní vám uděláme základní diagnostiku (bioimpedanční analýzu). Výsledky vaší diagnostiky porovnáme s databází více než 30 000 klientů, kteří prošli našimi programy. Díky tomu můžeme v návrhu Plánu redukce hmotnosti / zdravého přibírání eliminovat “slepé” uličky a celý proces urychlit.

  1. Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi – dlouhodobě.

  1. Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.

Rezervujte si konzultaci dnes, získáte od nás 2 ukázkové jídelníčky, včetně receptů ze sezónních surovin. Můžete si je stáhnout ihned po odeslání formuláře.

Garance až -1,5 kg / týden při dodržení výživových zásad našich specialistů

načítá se objednávkový formulář

Výživové poradenství zajišťuje

Proč Nutriadapt?

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak „RADOST ZE SEBE“. A my vám s tím rádi pomůžeme.

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.