Bezhladoveni.cz

Jak správně vybrat krokoměr?

Moderní krokoměry umí daleko víc než jen počítat zdolané kilometry. Ty lepší monitorují také spálené kalorie, aktuální tep nebo kvalitu spánku. Jak tedy z bohaté nabídky vybrat ten pravý?

reklama

Chcete monitorovat jen počet kroků, nebo hledáte „fitness parťáka“?

Než začnete vybírat, zodpovězte si tuto otázku. Pokud chcete jen pohlídat, kolik kroků denně ujdete či uběhnete, stačí nosit v kapse základní krokoměr za 150-200 Kč. Jednoduše navolíte průměrnou délku svého kroku a zjistíte, kolik kilometrů jste za den zdolali.

Podobnou funkci mají i některé chytré telefony, ale tu berte s rezervou – smartphony nemívají tak citlivá čidla otřesů, takže vám některé aktivity jako běžkování nebo bruslení vůbec nezměří.

Top funkce chytrých krokoměrů

Chcete-li monitorovat svou fyzickou aktivitu komplexněji, vsaďte spíše na chytrý náramek (tzv. wearable). Nosí se na zápěstí, takže ho nikde nezapomenete. A navíc vám ohlídá i spálené kalorie při jakýchkoliv aktivitách – včetně plavání, nebo jógy – kde s běžnými krokoměry nepochodíte.

Nabízí navíc ale i řadu dalších vychytávek. Mezi ty nejlepší patří:

  • Hlídání neaktivity – jakmile déle sedíte nebo ležíte, náramek vás upozorní akustickým signálem, že by bylo dobré se projít.
  • Možnost nastavit denní cíl zdolaných kilometrů a spálených kalorií.
  • Monitoring tepové frekvence – snadno si ověříte, že cvičíte při optimálním tepu pro spalování.
  • Přehledné grafy aktivit, které si snadno přenesete do mobilu nebo počítače.

Naše tipy na oblíbené krokoměry

Za krokoměr můžete utratit od stovky do několika tisíc korun. Vytipovali jsme pro vás 3 dobré modely, které ve své cenové kategorii převyšují ostatní svým vybavením i kvalitou zpracování.

1.   Acra Basic (cena: 149 Kč)

acra-basic

Ideální pro ty, kdo s měřením kroků začínají. Acra Basic umožňuje nastavit individuální délku kroku a vypočítat zdolanou vzdálenost. Základně monitoruje také spálené kalorie. Stačí jej připevnit za pásek, nebo dát do kapsy a můžete vyrazit. Navíc stále ukazuje přesný čas, což při sportu oceníte.

2.   Xiaomi MiBand 1S černý (cena: 1 299 Kč)

xiaomi-miband

Oblíbený výrobce smartphonů a tabletů Xiaomi přichází také s chytrým voděodolným fitness náramkem MiBand střední cenové třídy. Na trhu nejde o žádnou novinku, nýbrž o další generaci populárního náramku doplněnou o stálý monitoring tepu.

Kromě fitness aktivit hlídá v noci také spánek. S 5,5 gramy váhy si ani nevšimnete, že ho máte na ruce. Na jedno nabití vydrží i 20 a více dní! Oceníte také odolnost proti prachu a stylový design.

3.   Garmin vivosmart Optic Black (cena: 3 990 Kč)

garmin-vivosmart

Chcete-li mít své aktivity skutečně pod celodenní kontrolou, vsaďte na náramek Garmin vivosmart Optic Black. Dodává se v různých velikostech. Doporučujeme si před koupí změřit obvod zápěstí, aby vám přesně sedl. Snadno jej napojíte na bezplatnou aplikaci Garmin Connect, kompatibilní s Androidem i iOS. Můžete tak neustále sledovat a plánovat svůj kalorický výdej.

Náramek celý den monitoruje fyzickou aktivitu včetně srdečního tepu a díky zabudovanému barometru rozpozná i počet vystoupaných pater. Kdykoli budete déle sedět či ležet, popožene vás akustickým signálem k pohybu. V noci navíc změří délku a kvalitu spánku.

Máte vybraného svého favorita? Nezapomeňte, že nedávné vědecké průzkumy prokázaly, že používání krokoměru podceňuje k lepším výkonům. A to za to určitě stojí.


Zdroj úvodní fotografie: http://www.cnews.cz/testy/chytre-motivatory-pohybu-test-peti-fitness-naramku-wearables

 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.


Tereza Pechová

Vždy jsem tíhla k dobrému jídlu a trávení času v přírodě při nejrůznějších sportovních aktivitách. Právě zájem o zdravý životní styl a zjištění, na kolik je naše zdraví ovlivněno tím co jíme, mě přivedlo k absolvování oboru Nutriční terapie.

Nenechte si ujít

reklama
reklama