Bezhladoveni.cz

Jak vybrat správnou láhev na pití?

Regály obchodů se prohýbají pod nabídkou různých láhví na pití. Jakmile ale začnete vybírat, překvapí vás rozdíly v kvalitě materiálů, uzávěrů i různých detailů. Jak tedy vybrat a nespálit se?

reklama

Zdravotní nezávadnost na prvním místě

Vaše nová láhev vás bude provázat minimálně několik měsíců. Dejte si proto pozor na složení, a to zejména u syntetických plastových materiálů. Ohlídejte si, že vybraná láhev neobsahuje ftaláty, olovo ani tzv. Bisfenol A. Zejména poslední zmiňované látka se poslední dobou často skloňuje v souvislosti s ovlivňováním hladiny hormonů v těle a rizikem cukrovky i jiných závažných onemocnění. Pokud na plastové láhvi nevidíte její složení, raději se jí vyhněte.

Tip: Když už volit plast, tak polypropylen – atestované láhve z tohoto ekologicky nezávadného materiálu se vyrábějí i v Čechách.

Proč je skleněná láhev lepší než plastová?

Sklo má oproti plastu velkou výhodu – jde o přírodní materiál. Proto jsou skleněné láhve téměř vždy ekologicky nezávadné. Navíc na rozdíl od plastu, nerezu nebo hliníku nikdy nechytají pachy z obsahu. Nápoje ze skla proto chutnají nejlépe. Rozlití do kabelky či batohu se bát nemusíte, moderní skleněné láhve odolávají nárazům i teplotním změnám.

Další kritéria pro výběr láhve na pití

  • Velikost: Nejlépe se přenášejí láhve o velikosti kolem 0,5 litru. Na delší výlety a cvičení ale doporučujeme minimálně 0,75litrovou.
  • Uzávěr: Zohledněte hustotu nápojů, které budete z láhve pít. Pokud jen tekutiny bez bylinek, ovoce či ledu, můžete vsadit na úzký uzávěr s brčkem, nebo vysouvací „flip“ víčko. Pro hustší nápoje a smoothie doporučujeme klasický šroubovací uzávěr.
  • Váha: Láhev sama o sobě musí být co nejlehčí. Po naplnění je v tašce každé deko znát.

Doporučujeme: Skleněná láhev EQUA v různých barvách

lahve-equa

Zdravotně nezávadné, ekologické láhve slovinské značky EQUA jsou celosvětovým hitem. Krom materiálu bodují opravdu velmi nízkou váhou a designovou rozmanitostí. Z nabídky barev a motivů si vyberou malí i velcí.

Ať už půjdete do klasické láhve s černým proužkem, nebo romantické růžové s motivy rozkvetlého stromu, můžete mít jistotu, že si svůj nápoj vychutnáte v nejvyšší možné kvalitě.

Značka EQUA navíc věnuje z každého prodaného kusu 10 % na sázení nových stromů.

Namotivujte se k pití vlastnoručně namalovanými ryskami

Vybrali jste si tu nejhezčí láhev podle svých představ? Výborně. Čím více se vám bude líbit, tím větší je šance, že ji nezapomenete doma.

Máme pro vás ještě jeden tip: Vyznačte si na láhvi permanentním fixem nebo samolepkami rysky, které vás budou nutit pravidelně pít.

Vycházejte z toho, že každou hodinu byste měli vypít alespoň 100 ml (klidně ale 200 i víc, podle výdeje i aktuální kondice). Vyznačte si proto rysky po hodinách, po cca 100-150 ml. Uvidíte, jak vám dodržování pitného režimu půjde hned lépe.

lahev-s-ryskami

Kolik tekutin byste denně měli vypít podle vaší váhy, najdete v našem článku hubnutí s vodou. Nezapomeňte, že nedostatečný pitný režim hrozí obezitou a dalšími problémy. Mějte proto svou láhev s dobrým nápojem pořád při ruce.

 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.


Redakce

Každý den vám přinášíme novinky a zajímavosti ze světa zdravého životního stylu a hubnutí.

Nenechte si ujít

reklama
reklama