Bezhladoveni.cz

Dobijte se guaranou i při hubnutí

Tak jako Češi milují kávu, jinde na světě pijí guaranu. Umí totiž zázraky: od dobití energie přes detox a omlazení až po podporu hubnutí. A co víc – není návyková a nemá při správném dávkování žádné vedlejší účinky.

reklama

Co je to vlastně guarana?

Guarana – neboli Paulinie opojná – je popínavá tropická rostlina původem z amazonských pralesů. Ceněná je pro obsah tzv. guaraninu ve svých plodech a především semenech.

Složení guaraninu je podobné kofeinu, ale díky vazbě na třísloviny se uvolňuje déle a pro tělo je lépe stravitelný. Když kupujete guaranu v obchodě, sledujte také její původ: Je známým faktem, že třeba brazilská guarana je daleko silnější než některé jiné druhy.

Semena guarany ale obsahují ale i nespočet dalších příznivých látek: nenasycené kyseliny, xantiny dodávající energii, protizánětlivé saponiny, třísloviny, pryskyřici, dextrin a řadu vitamínů (C, PP, B1, B2…) a minerálů (vápník, železo).

Jak pomáhá guarana při hubnutí

Zrychluje látkovou výměnu, střevní činnost i trávení obecně. Zároveň jej pomáhá regulovat – ulevuje proto při zácpě i průjmu.

 1. Tlumí pocit prázdného žaludku a pomáhá překonávat záchvaty vlčího hladu.
 2. Podporuje přeměnu tuků na energii.
 3. Zvyšuje vylučování vody z těla.
 4. Detoxikuje organismus.

Konzumaci guarany je ale třeba kombinovat se zdravým pohybem a vyváženým jídelníčkem. Jen tak využije tělo všechny pozitivní účinky. Ideální je užívat ji první 2-3 měsíce hubnutí, kdy očekáváte největší váhové úbytky.

Další pozitivní účinky guarany

 1. Působí proti únavě i ospalosti. Dodává energii až na 8 hodin – díky tomu si ji oblíbili staří indiáni kmene Guaraní, po nichž je také pojmenovaná. Dnešní dálkoví řidiči nebo studenti v náročném zkouškovém období po tomto nápoji s radostí sáhnou.
 2. Účinně tlumí bolest hlavy, zubů i kloubů, a to přírodní cestou.
 3. Podporuje činnost centrálního nervového systému a zlepšuje koncentraci.
 4. Díky antioxidačním účinkům chrání před stárnutím. Má tak pozitivní vliv nejen na pleť, vlasy nebo nehty, ale všechny buňky v těle.
 5. Údajně působí jako přírodní afrodiziakum. Někteří odborníci to ale rozporují s tím, že máme díky guaraně prostě více energie na cokoli.

Jak guaranu užívat

Ideální je konzumovat guaranu ráno, nejlépe v kombinaci s citronem, který zesiluje její účinky. K dispozici je v tabletkách, želatinových kapslích nebo v energetických nápojích. Guaranu lze pořídit i v prášku pro přípravu rozpustné kávy.

Pro zdravou výživu se doporučuje i tekutý koncentrát pro přípravu nápojů. Na 1 hrníček horké vody stačí jedna vrchovatá lžička guarany. Nápoj můžete jednoduše kombinovat s ginkgo bilobou a dochutit ho citronem, stévií, nebo jiným sirupem. Přirozená chuť samotného nápoje není nijak zajímavá.

Pozor! Nepřekračujte denní doporučené dávky – guaranou se totiž můžete i předávkovat. Projevuje se to nevolností a bolestmi hlavy, které do 24 hodin odeznějí. Zvlášť opatrní by měli být lidé s vysokým tlakem a srdečními problémy obecně.

4 tipy, jak ji zařadit do jídelníčku

 1. Snídaně: Ranní jáhlová nebo ovesná kaše s ovocem. Přidejte 3g guaranového prášku ke své oblíbené snídani pro energií nabitý start do nového dne.
 2. Rychlá snídaně: Potřebujete vyrazit rychle z domu? Posypte si rozpůlený banán čajovou lžičkou guarany v prášku.
 3. Svačina: Guaranová tyčinka (cca 40 g) se skořicí, nebo kakaem. K ní se zakousněte třeba do jablka.
 4. Svačina 2: Mléčný energetizující koktejl. Stačí rozmixovat mléko s oblíbeným ovocem (třeba polovinou banánu a polovinou jablka) s čajovou lžičkou guaranového prášku.

Guaranový nápoj je skvělou náhražkou čaje nebo kávy a dodá vám energii po zbytek dne. Podpořte své tělo i mysl přírodní cestou, a ještě díky tomu snáze zhubnete!

 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.


Zuzana Veselá

Jsem vystudovaná právnička, ale nyní se naplno věnuji psaní. Mám ráda českou, italskou, indickou a mexickou kuchyni. Miluji ochutnávání nových druhů exotického ovoce a (nealko!) nápojů. Od vyváženého jídelníčku z poctivých surovin se podle mě odvíjí i naše celková pohoda.

Nenechte si ujít

reklama
Doprava zdarma od 2000 Kč při nákupu ochranných pomůcek na Mediskont.cz
Doprava zdarma od 2000 Kč při nákupu ochranných pomůcek na Mediskont.cz
Test na COVID, jednorázové rukavice, roušky a respirátory, jednorázové oděvy, obličejové štíty, dezinfekce na ruce, antibakteriální ubrousky, produkty za velkoobchodní ceny.

Zobrazit další slevové kupony →

reklama
Pošlete článek přátelům