Kategorie - Recepty s cibulí

Cibule obsahuje velké množství flavonoidů, polyfenolů, vitaminů a minerálů (vitamin C, vitamin B6, foláty a draslík). Flavonoidy působí antioxidačně, protizánětlivě a snižují riziko rakoviny.

Podle studie, která vyšla v British Journal of Nutrition, flavonoid Quercetin snižuje množství LDL “špatného” cholesterolu u obézních lidí s rizikem cévních onemocnění.

V šedesátých letech minulého století proběhl v Indii výzkum, podle kterého látky obsažené v cibuli snižují riziko vzniku krevních sraženin ihned po konzumaci tučného jídla.

Abyste z cibule dostali do těla co nejvíce účinných látek (hlavně Quercetinu), snažte se ji jíst syrovou, případně ji povařte ve vodě nebo lehce osmažte při nízké teplotě.

Ve vrchních vrstvách najdete nejvíce flavonoidů. Pokud je to možné, z cibule odstraňte jen vrchní “papírovou” slupku a zbytek snězte.

RECEPT: Kari z červené řepy

Jíte očima? Kari z červené řepy na vás udělá dojem. O dokonalý chuťový zážitek se postará směs kokosového mléka, kmínu, zázvoru, chilli a kari koření. Kari s červenou řepou a kešu ořechy Ingredience: Menší červená řepa...

RECEPT: Hřejivý dhal ze žluté čočky

Máte letošní zimy tak akorát dost? Utečte při vaření za teplem do daleké Indie. Objevte kouzlo indické kuchyně skryté ve výživném a na přípravu snadném pokrmu z čočky a směsi hřejivého koření. Čočkový dhal Ingredience:...

RECEPT: Tofu čína s cuketou

Chcete svůj bezmasý jídelníček rozšířit o další zdravé jídlo plné přirozených chutí? Vyzkoušejte čínu bohatou na zeleninu a rostlinnou bílkovinu, s minimem tuku a kvalitními sacharidy. Zeleninová čína s cuketou a tofu...