Křemelina a její účinky: čistí tělo a pomáhá hubnutí

Jemný sypký prášek s vysokým obsahem křemíku vyniká mnoha pozitivními účinky na naše tělo. Detoxikuje, zrychluje metabolismus, napomáhá hubnutí a je skvělý i při menopauze.

Co je křemelina?

Sypká hornina tvořená jednobuněčnými řasami (rozsivkami) a jílovými minerály je přírodním zdrojem rostlinného křemíku. Jemný prášek bílé až krémové barvy představuje skvělý doplněk stravy pro hubnutí, omlazení a celkový detox těla.

Obsahuje také řadu dalších minerálních látek a stopových prvků – například vápník, hořčík, draslík, železo nebo měď.

Role křemíku v lidském těle

Křemík má v našem těle nezastupitelnou funkci. Řídí chemické reakce, umožňuje vstřebávání vápníku do kostí, dodává pružnost vlasům, nehtům a kůži a je jedním ze stavebních kamenů svaloviny. Má protizánětlivé účinky, zrychluje hojení ran a oddaluje stárnutí pokožky.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Minerál křemík: Jaké funkce zastává, proč je jeho nedostatek chybou a kde jej najdeme

Nedostatek křemíku způsobuje:

  • Zpomalení růstu a vývoje u dětí
  • Deformace a lomivost kostí
  • Zhoršení stavu chrupavek, vazů a šlach
  • Vypadávání vlasů
  • Křehkost a lámání nehtů
  • Záněty kůže
  • Osteoporózu
  • Zhoršené hojení ran
  • Zvýšenou citlivost na chlad
  • Onemocnění zubů a dásní
vypadávání vlasů

Skvělé účinky křemeliny

1. Detoxikuje a odkyseluje organismus

Křemelina je ideálním způsobem, jak po dlouhé zimě očistit organismus. V trávicím traktu na sebe váže bakterie, plísně, viry, těžké kovy, prvoky, parazity, pesticidy, zbytky léků a další chemické látky, které se z těla přirozeně vyloučí. Tento zázračný prášek zajistí správnou funkci střev, zlepšuje vstřebávání živin a působí preventivně proti vředům a polypům.

2. Pomáhá při hubnutí

Křemelina popohání metabolismus, který pak pracuje mnohem rychleji a efektivněji. Vyčištěný trávicí trakt lépe absorbuje potřebné živiny z jídla a dodává tělu všechny důležité vitaminy a minerály. Díky čistým a zdravým střevům se mnohem lépe bojuje s nadbytečnými kily.

3. Posiluje imunitní systém

Díky dokonalé očistě střev získá váš organismus vyšší přirozenou odolnost. Lépe se pak vypořádáte s všudypřítomnými nástrahami v podobě virů a bakterií. Prášek vyniká silnými protizánětlivými i antioxidačními účinky.

4. Ulevuje při revmatismu

Křemík je nezbytný pro silné kosti, klouby i zuby. Pomáhá udržet v kondici také šlachy, chrupavky a svaly. Působí blahodárně na celý pohybový aparát. Pravidelné užívání křemeliny zlepšuje pružnost kloubů a pomáhá při revmatismu, artritidě i artróze. Kromě toho působí jako účinná prevence před zraněním kloubů a svalů.

5. Snižuje cholesterol

Pravidelné užívání křemeliny pomáhá snížit hladinu škodlivého cholesterolu v krvi a naopak udržet v normě hladinu toho zdravého „hodného“ cholesterolu. Jestliže vysokým cholesterolem zatím netrpíte, ale vzhledem k rodinné anamnéze se ho obáváte, užívejte prášek klidně preventivně.

6. Pomáhá při menopauze

Křemelina je vhodná i pro ženy v období menopauzy. Bojuje proti některým nepříjemným příznakům klimakteria a pomáhá přechod lépe zvládnout. Snižuje únavu, odstraňuje zácpu, zklidňuje srdeční rytmus a zlepšuje spánek. Pozitivní účinky pocítíte i v případě, že vás trápí bolesti hlavy, návaly horka a jste často podrážděné.

7. Zkrášluje

Křemík je zaslouženě nazýván minerálem krásy. Jeho pravidelné užívání doplňuje tělu kolagen potřebný pro zdravý vzhled pokožky. Získáte tak pružnější a pevnější kůži, vlasy i nehty. Křemelina navíc zpomaluje proces stárnutí, předchází tvorbě vrásek, zastavuje vypadávání vlasů a zabraňuje lámání nehtů.

TIP: Doporučujeme sypkou křemelinu z buněk řas rodu Aulacoseira. Přináší skvělé účinky díky kombinaci s oxidem železa.

Z vlastní zkušenosti můžeme doporučit

Zkušenosti s užíváním křemeliny

Dospělý člověk by měl užívat 1× denně 7,5 g křemeliny. Pokud chcete účinky zvýšit, můžete denní dávku zdvojnásobit. Křemelina je prášek bez chuti a bez zápachu, rozpustný ve vodě. Přimíchejte si ji do vody nebo čaje. Před vypitím nápoj pořádně zamíchejte, abyste zabránili usazování prášku. Pro dosažení optimálních účinků popíjejte křemelinový nápoj po dobu 2–3 měsíců.

TIP: Pozor, křemelinu by raději neměly užívat děti do 3 let a těhotné a kojící ženy.

 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.

Šárka Jirchářová

Šárka Jirchářová

Mým velkým koníčkem je vaření a pečení. Nepříjemné střevní onemocnění mě přivedlo na dietu Low-FODMAP, která ve světě sklízí velké úspěchy. Ulehčuje život mnoha lidem se syndromem dráždivého tračníku. Nedostatek informací v našich končinách mě přivedl k psaní vlastního blogu www.lowfodmapdieta.cz.