BezHladovění.cz

Kombucha a hubnutí

Kombucha je příkladem symbiózy několika druhů kvasinek a octových bakterií. Tento živoucí organismus je přidávám do oslazeného čaje (zvláště pak zeleného či černého čaje), aby fermentací vytvořil speciální „kombuchový“ nápoj. Je doporučována v prevenci celé řady onemocnění.

Většina z nás se musí pro spokojenost se svojí postavou velmi nadřít. Zkoušíme nespočet diet, od těch, co pomohly sousedce od vedle, byla nám doporučena známým, nebo jsme ji našli v oblíbeném časopise. Na nikoho neplatí v každém případě ta stejná pravidla. Nápoj z Kombuchy můžeme brát jako dobrý podpůrný prostředek. Dá naše tělo do latě, upraví naše trávení a vytvoří lepší podmínky shazování kilogramů.

Vytvořte si vlastní nápoj

Co na něj potřebujeme:

  • 160 g bílého cukru
  • 2 litry vařící vody
  • 6 g čaje nebo 2 čajové sáčky (černý nebo zelený čaj)
  • 1 zdravou Kombuchovou kulturu
  • 100 ml již nafermentovaného čaje s Kombuchovou kulturou

Uvaříme čaj, přidáme cukr a necháme čaj vychladnout. Po vychladnutí dáme do čaje Kombuchovou kulturu i hotový čaj z Kombuchy. Nápoj zakryjeme utěrkou, upevníme gumičkou a umístíme ho na stinné místo po dobu několika dní. Hotový nápoj uchováváme v ledničce.

reklama

Doporučujeme

FotoPopis
Nutriadapt

Zhubněte pod odborným dohledem až 1,5 kg týdně

Objednejte se na nezávaznou konzultaci ve vašem městě. Konzultace stojí jen 200 Kč a v rámci ní se mimo jiné dozvíte, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Rezervujte si konzultaci dnes 25.11.2020 a navíc získáte 2 kuchařky plné zdravých receptů zdarma.

Prohlédnout si proměny klientů 

Jak se Kombucha dávkuje?

Abychom zvýšili hubnoucí efekt Kombuchy, čaj by měl být fermentován nejméně 14-15 dní. Nápoj tak dostane mírně hořčí příchuť. Je doporučováno vypít jeden šálek čaje třikrát denně vždy před jídlem. Šálek představuje 100-200 ml. Někteří lidé pociťovali pálení žáhy po pití Kombuchy na lačný žaludek, v tom případě je vhodnější ho pít s jídlem. Váhový úbytek přichází pomalu, postupně od zhruba jednoho do třetího měsíce.

Na jakém principu Kombucha funguje?

Kombucha podporuje proces trávení a skrze to nám napomáhá k dosažení ideální váhy. Kombucha má lehce projímavý účinek, proto pokud jí vypijeme před jídlem, svůj účinek znásobí. Na rozdíl od projímadel, účinek Kombuchy vyšší dávkou neroste. Povzbuzení trávicího traktu probíhá právě díky symbióze několika druhů kvasinek a octových bakterií.

V dnešní době, kdy nemáme dostatek pohybu, děláme především povolání sedavého typu, jíme narychlo a nepravidelně, je Kombucha velmi doporučována. Problémy se střevem vedou k zácpě, nadváze a dalším symptomům a onemocněním s nimi spojenými. Kombucha může efektivně navrátit zpět správnou střevní mikroflóru.

Pokud se cítíte dobře psychicky i po zdravotní stránce, jde vše snáz. Je to dobrý start a zároveň základ pro úspěšnou redukci.

Baví vás žít zdravě? Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout.
Upozornění na nové články, jídelníčky a recepty posíláme 3x týdně (po, st, pá). Z odběru novinek se můžete kdykoli odhlásit.
Tereza Pechová

Tereza Pechová

Vždy jsem tíhla k dobrému jídlu a trávení času v přírodě při nejrůznějších sportovních aktivitách. Právě zájem o zdravý životní styl a zjištění, na kolik je naše zdraví ovlivněno tím co jíme, mě přivedlo k absolvování oboru Nutriční terapie.

Share via
Send this to a friend