Bezhladoveni.cz

Kombucha a hubnutí

Kombucha je příkladem symbiózy několika druhů kvasinek a octových bakterií. Tento živoucí organismus je přidávám do oslazeného čaje (zvláště pak zeleného či černého čaje), aby fermentací vytvořil speciální „kombuchový“ nápoj. Je doporučována v prevenci celé řady onemocnění.

reklama

Většina z nás se musí pro spokojenost se svojí postavou velmi nadřít. Zkoušíme nespočet diet, od těch, co pomohly sousedce od vedle, byla nám doporučena známým, nebo jsme ji našli v oblíbeném časopise. Na nikoho neplatí v každém případě ta stejná pravidla. Nápoj z Kombuchy můžeme brát jako dobrý podpůrný prostředek. Dá naše tělo do latě, upraví naše trávení a vytvoří lepší podmínky shazování kilogramů.

Vytvořte si vlastní nápoj

Co na něj potřebujeme:

  • 160 g bílého cukru
  • 2 litry vařící vody
  • 6 g čaje nebo 2 čajové sáčky (černý nebo zelený čaj)
  • 1 zdravou Kombuchovou kulturu
  • 100 ml již nafermentovaného čaje s Kombuchovou kulturou

Uvaříme čaj, přidáme cukr a necháme čaj vychladnout. Po vychladnutí dáme do čaje Kombuchovou kulturu i hotový čaj z Kombuchy. Nápoj zakryjeme utěrkou, upevníme gumičkou a umístíme ho na stinné místo po dobu několika dní. Hotový nápoj uchováváme v ledničce.

reklama

Doporučujeme

FotoPopis
Restart jídelníček

Kuchařka s jídelníčkem na 21 dní, co nastartuje vaše hubnutí

Žádný stres z vymýšlení jídla na druhý den. Vaříte zdravě, jednoduše a přitom hubnete. Naservírovali jsme vám jednoduchý plán na 21 dní, se kterým nastartujete hubnutí, a nebude chtít přestat.

bez počítání kalorií - jídla hotová do 30 minut - neřešíte, co zítra jíst -  83 snadných receptů z dostupných surovin - nakupujete jen 1x týdně

Jak se Kombucha dávkuje?

Abychom zvýšili hubnoucí efekt Kombuchy, čaj by měl být fermentován nejméně 14-15 dní. Nápoj tak dostane mírně hořčí příchuť. Je doporučováno vypít jeden šálek čaje třikrát denně vždy před jídlem. Šálek představuje 100-200 ml. Někteří lidé pociťovali pálení žáhy po pití Kombuchy na lačný žaludek, v tom případě je vhodnější ho pít s jídlem. Váhový úbytek přichází pomalu, postupně od zhruba jednoho do třetího měsíce.

Na jakém principu Kombucha funguje?

Kombucha podporuje proces trávení a skrze to nám napomáhá k dosažení ideální váhy. Kombucha má lehce projímavý účinek, proto pokud jí vypijeme před jídlem, svůj účinek znásobí. Na rozdíl od projímadel, účinek Kombuchy vyšší dávkou neroste. Povzbuzení trávicího traktu probíhá právě díky symbióze několika druhů kvasinek a octových bakterií.

V dnešní době, kdy nemáme dostatek pohybu, děláme především povolání sedavého typu, jíme narychlo a nepravidelně, je Kombucha velmi doporučována. Problémy se střevem vedou k zácpě, nadváze a dalším symptomům a onemocněním s nimi spojenými. Kombucha může efektivně navrátit zpět správnou střevní mikroflóru.

Pokud se cítíte dobře psychicky i po zdravotní stránce, jde vše snáz. Je to dobrý start a zároveň základ pro úspěšnou redukci.

 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.


Tereza Pechová

Tereza Pechová

Vždy jsem tíhla k dobrému jídlu a trávení času v přírodě při nejrůznějších sportovních aktivitách. Právě zájem o zdravý životní styl a zjištění, na kolik je naše zdraví ovlivněno tím co jíme, mě přivedlo k absolvování oboru Nutriční terapie.

Nenechte si ujít

Reklama

První krok pro úspěšné hubnutí – nezávazná konzultace s výživovým specialistou

Nezávazná konzultace je bezplatná nebo za 200 Kč, zálěží na poradně. V rámci nezávazné konzultaci získáte:

ikonkaPopis
free-consultation-list-2

Přesnou bioimpedanční analýzu vašeho těla

Výživový specialista vás změří na přístroji typu InBody / Tanita. Získáte detailní přehled o stavbě svého těla: % podkožního tuku, množství rizikového viscerálního tuku, hmotnost svalové hmoty a kostry, množství vody, metabolický věk, atd. 

free-consultation-list-1

Zjistíte, proč se vám nedaří zhubnout

Specialista vám ihned předá a vysvětlí výsledky diagnostiky. Pro ucelenější pohled se vás poté zeptá na zdravotní historii a váš běžný jídelníček. Na základě všech těchto dat vyhodnotí, jaké jsou vaše největší problémy, a poradí, jak nejlépe dosáhnete vysněné váhy.

Vyberte si město pro více informací

Pokud v seznamu nenajdete to vaše, nezoufejte. Vyberte nejbližší město, přečtěte si všechny informace, podívejte se na zkušenosti klientů, rezervujte si nezávaznou konzultaci a s asistentkou se domluvíte na konzultaci po telefonu či online.

reklama

Už jste ochutnali Zdravou jednohubku?

Každý všední den jeden tip pro lepší zdraví a snadnější hubnutí ve vaší emailové schránce.

Dejte si Zdravou jednohubku spolu s dalšími 4 562 čtenáři.

Varování: Po požití Zdravé jednohubky můžete být chytřejší a zdravější. Když vám přestane chutnat, můžete se kdykoli odhlásit.

reklama
Pošlete článek přátelům