Bezhladoveni.cz

Do svatby štíhlá: jde zhubnout na poslední chvíli?

Čeká vás už brzy velký den a vy si kromě předsvatebních příprav lámete hlavu nad tím, jak shodit nadbytečná kila? Nezoufejte a věřte si, na svůj svatební den budete vypadat naprosto úchvatně!

reklama

Neslibujte si, že díky nějaké zázračné dietě zhubnete za pár dní několik kilogramů. Jednostranné diety a hladovky sice mohou přinést krátkodobý úbytek váhy, ale ve výsledku bývají kontraproduktivní. Jak na to jít zdravou cestou?

Na hladovky zapomeňte

Striktním omezením stravy byste své tělo ochudila o důležité živiny. První, co byste začala ztrácet, je voda. Hned po ní také svalová hmota.

POZOR! Za několik dní půstu byste tedy nejen vyhladověla, ale také své tělo odvodnila, což rozhodně atraktivitě ani energii do života a zařizování všeho potřebného nepřidá.

hladovka

Nenechávejte to na poslední chvíli

Ideální je začít ihned, jakmile začnete svatbu plánovat. Nejpozději však 2-3 měsíce před svatebním dnem. Jak tedy na to?

 1. Vynechejte tučná, sladká a těžká jídla.
 2. Dodržujte správný pitný režim – vsaďte na vodu bez bublinek, ovocné a bylinkové čaje nebo ředěné džusy.
 3. V jídelníčku dbejte na dostatek zeleniny, ovoce, plnohodnotných bílkovin a celozrnných obilovin.

Takto docílíte vysněné postavy sice pozvolna, za to však zdravě a dlouhodobě. Navíc se nebudete ochuzovat o živiny a energii, která je zrovna v období plánování svatby potřebná více než kdy jindy.

reklama

Doporučujeme

FotoPopis
Nutriadapt

Zhubněte pod odborným dohledem až 1,5 kg týdně

Objednejte se na nezávaznou konzultaci ve vašem městě. Konzultace stojí jen 200 Kč a v rámci ní se mimo jiné dozvíte, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Rezervujte si konzultaci dnes [current_date format='j.n.o'] a navíc získáte 2 kuchařky plné zdravých receptů zdarma.

Prohlédnout si proměny klientů 

Co dělat, když už svatba klepe na dveře?

Jestliže jste však tuto dobu promeškala, svatba je za rohem a vy se cítíte jako pytel brambor, nezoufejte. Nevrhejte se do jablečných, mléčných ani nízkosacharidových diet, ale pokuste se svůj jídelníček co nejvíce odlehčit.

 1. Zařaďte zeleninu ke každému chodu.
 2. Dejte si záležet, abyste měla ve stravě dostatek vlákniny. Najdete ji například v kukuřici, jablkách, hruškách, avokádu, čočce, fazolích nebo ovesných vločkách.
 3. Vyhněte se polotovarům, tučnému a sladkostem.
 4. Omezte příjem soli na minimum – vede totiž k zavodňování a příbytku váhy.
 5. Vyškrtněte – aspoň do svatby – ze svého života alkohol.
 6. Začněte se pravidelně hýbat, nejlepší je prokládat aerobní tréninky posilováním.
Jak zhubnout do svatebních šatů?

Začněte ještě dnes!

Je to běh na dlouhou trať, a pokud jste nestihly vyběhnout včas, neznamená to, že nemůžete začít už dnes pozvolným redukčním režimem. I za krátkou dobu poznáte výsledky, zvláště zpočátku to totiž jde rychleji.


TIP: Plánujete svatbu a hledáte toho pravého on-line pomocníka? Chcete se o svatbě dozvědět všechny důležité informace a inspirovat se nejnovějšími svatebními trendy? Navštivte Svět svateb, svatební portál, který vás provede svatbou krok za krokem. 


Jděte na to chytře…aneb další tipy, jak hubnutí podpořit

Redukční režim můžete podpořit všemožnými pomocníky. Našimi tipy jsou:

 • Lymfo drenáže – pomáhají odbourávat tukové buňky a jsou skvělé například pro redukci celulitidy. Před přístrojovou lymfo drenáží upřednostněte spíše manuální.
 • Thajské masáže –vás tak prokrví a rozproudí, jako byste celou dobu aktivně cvičila. Pro nejlepší efekt doporučujeme kompletní 2-hodinovou masáž.
 • Jiné dynamické druhy masáží – pokud jsou pro vás thajské masáže příliš intenzivní, zkuste třeba havajskou masáž Lomi Lomi.
 • Sauna – urychluje metabolismus a pocení vás zbaví zbytečné vody. Ideální frekvence saunování je 2× týdně na 30 minut, těsně před svatbou můžete chodit i ob den.
 • Zeštíhlující prádlo – vykouzlí dokonalé křivky okamžitě.

TIP: Přečtěte si více o výhodách sauny a wellness pro vaše tělo.

saunování

Dobré stahovací prádlo ubere až 10 kg

Na trhu je dnes nespočet druhů stahovacích kalhotek i tvarujících body, pasů a korzetů. Proto, pokud se nestihnete dostat úplně do formy, nemusíte se bát, že byste se do šatů nevešla.

Pokud nestíháte do svatby shodit požadovanou váhu, nepropadejte panice. Lepší hubnout pozvolna a zdravě, než-li si uhnat zdravotní problémy. Zaměřte se na svou životosprávu už dnes a uvidíte, že výsledky se dostaví. V „den D“ využijte ženských triků a kamuflážía 100% oslníte!

Chcete mít jistotu, že do svatby stihnete zhubnout?

Objednejte se na konzultaci do jedné z poboček Nutriadapt. Specialisté vám sestaví takový výživový plán, abyste byla do svatby v nejlepší formě a měla jste po zbytek života radost, když se uvidíte štíhlá na svatební fotografii.

 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.


Sandra Figalová

Zdravý životní styl je mojí zálibou už delší dobu, kromě studia oboru Nutriční terapie na 1. lékařské fakultě se o výživu a sport zajímám i ve volném čase. Zastávám přístup, že každý jsme trochu jiný a máme jiné individuální potřeby, na které bychom měli brát vždy ohled.

Nenechte si ujít

reklama
reklama