Nejlépe hodnocené krabičkové diety v Praze: Jaké služby nabízí, v čem se liší a kolik stojí

Stravovat se pestře. Používat čerstvé suroviny. Dbát na vyvážený poměr živin. Omezit sladká, tučná či jinak nezdravá jídla. Jíst pravidelně několikrát denně. Tak lze shrnout obecně zásady zdravého jídelníčku. Většina lidí však ztroskotá na tom, že na nákupy a vaření nemají čas, ani chuť. Skvělé řešení nabízí krabičková dieta.

Co je krabičková dieta a jak funguje

Jedná se o moderní způsob zdravého stravování oblíbený zejména mezi zaneprázdněnými lidmi. Oblíbený proto, že je bez starosti a bez práce. Princip krabičkové diety je založen na objednání a dodání balíčku již hotových jídel na každý den nebo na určité období

Balíček na den většinou obsahuje tři hlavní jídla (snídani, oběd a večeři), některé i svačiny. Obsah závisí na výběru konkrétního balíčku a diety. Vybírat je možné z několika typů od redukčních, bezlepkových, vegetariánských, veganských, paleo, low carb diet a dalších. 

Zdravé jídlo na celý den bez nákupu a vaření

Krabičková dieta dokáže hravě odstranit problémy, se kterými se lidi nedokáží sami poradit. Nejčastěji se jedná o:

 • nedostatek času potřebného na nákup zdravých surovin,
 • čas na každodenní přípravu a vaření vyvážených pokrmů,
 • organizační záležitosti spojené s pravidelnými nákupy, vytvářením zásob a vařením,
 • vymýšlení nových a zajímavých receptů pro každý den.
krabičková dieta
Kvalitní krabičková dieta na každý den šetří čas a pečuje o vaše zdraví.

Jak vybrat kvalitní krabičkovou dietu (nejen) v Praze

Díky krabičkové dietě si lze obstarat stravu na celý den či jeho hlavní část, aniž byste pro to jenom hnuli prstem. Důležité je vybrat vhodnou tak, aby byla skutečně dobrá, tedy kvalitní, pestrá, vyvážená a hezká na pohled

Bohužel realita ne vždy vypadá stejně jako krásné fotografie jídel na webových stránkách jejich tvůrců. Pro Pražany, kteří o tento způsob stravování jeví velký zájem, jsme proto připravili přehledný seznam nejlépe hodnocených krabičkových diet v Praze.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Krabičkové diety a hubnutí: Jak fungují?

Dieta v krabičce: Kvalita za příznivou cenu

Sestry Lucie s Martou začaly s profesionální přípravou zdravých jídel na zakázku už v roce 2011. Původně se nazývala Babiččiny krabičky. Funguje v Praze, ve Středočeském kraji a také v Brně.

Dieta v krabičce jako jediná splňuje přísnou potravinářskou bezpečnostní ISO normu 22000 a je členem Aliance výživových poradců. Jejich jídelní plány sestavuje výživový specialista a jídla jsou připravovaná zásadně z čerstvých surovin vysoké kvality. 

Nabídka dietních plánů

Dietní plány nabízí dva pro ženy i muže. Celková kalorická hodnota je přizpůsobena pohlaví. 

 • Redukční plán HUBNU obsahuje snídani, dopolední svačinu, oběd, druhou svačinu a večeři s energetickou hodnotou 1 195 kcal pro ženy a 1 673 kcal pro muže, shodit lze 5 až 7 kg měsíčně.
 • Udržovací plán ŽIJU ZDRAVĚ je vhodný jako pokračování redukčního jídelníčku a pro ty, kteří si chtějí udržet váhu. Zahrnuje pět jídel na den s hodnotou 1 912 kcal pro ženy a 2 390 kcal pro muže.

Jaké další služby nabízí

Novým zákazníkům pomůže správný jídelní plán vybrat BMI kalkulačka. Zákazníci mohou využívat služeb odborného poradce, s nímž lze konzultovat stravovací plán, zdravý životní styl i průběh hubnutí. Pomůže s motivací a lze se s ním domluvit na diagnostice složení těla. Veškeré použité obalové materiály jsou recyklovatelné.

Kolik stojí

Konečnou cenu krabičkové diety ovlivňuje vybraný jídelní plán, energetická hodnota, počet dní, na které si dietu objednáte a způsob dodání. Možný je osobní odběr na 11 místech v Praze nebo dovoz na adresu. Platit lze i stravenkami. Cena se pohybuje od 269 až do 359 Kč za den.

Hodnocení na internetu

Zákazníci pozitivně hodnotí kvalitu, vydatnost, různorodost i chuť jídel. Mnozí úspěšně zhubli a zlepšili si zdravotní stav. 

Mírně negativně je hodnocena nabídka pouze dvou jídelních plánů, které jsou univerzální a neobsahují specifické varianty (např. bez lepku, bez laktózy, bez masa). Po dohodě lze nahradit nežádoucí surovinu větší porcí z použitých surovin v rámci jídelníčku na stejný den.

Zdravé stravování: Opravdu pestrý výběr plánů

Tato krabičková dieta nabízí zdravá jídla pro všední dny s dovozem až domů. Stravování o víkendu v nabídce není.

Jídelníčky pro Zdravé stravování připravuje odborná nutriční specialistka a zákazník má k dispozici všechny informace o složení, surovinách a energetické hodnotě. Využívají čerstvé suroviny i zdravé způsoby příprav jídel. Používány jsou plastové obaly, které lze vrátit.

Nabídka dietních plánů

V této kategorii Zdravé stravování opravdu vyniká a aktuálně nabízí 12 zdravých jídelních plánů s různou energetickou hodnotou a nabídkou dalších doplňků. Jednotlivé plány jsou vhodné pro hubnutí, udržování váhy i osoby se speciálními nároky na výživu (alergici, sportovci, maminky, senioři apod.).

 • Pro zdraví
 • Pro zdraví +
 • Bez masa
 • Pro mámy
 • Fit +
 • Protein +
 • Detox Pro
 • Lakto –
 • Vegan
 • Protein Extra
 • Rodina +
 • Salát +

Jaké služby nabízí

Zákazníci v Praze a Brně mohou osobně navštívit Nutriční poradnu, poradit se a nechat si provést diagnostiku. Všichni zákazníci mohou využívat služeb nutričních poradenství a na blogu čerpat inspiraci na zdravé recepty a stravování vůbec.

Rozváží se denně od pondělí do pátku vždy mezi 6 a 23 hodinou. Čas si nelze zvolit a jídlo vám rozvážející mohou předat buď osobně nebo dle dohody nechat na smluveném místě. Jídlo si lze osobně převzít na odběrných místech.

Kolik stojí

Ceny jídel a plánů se liší podle toho, zda si zákazník objedná pouze některá jídla nebo celý jídelníček, v jaké energetické hodnotě a na jak dlouho. Ceny se pohybují od 108 do 168 Kč za jedno jídlo a od 384 do 481 Kč za celý den. Celodenní balíček obsahuje vždy pět jídel: snídani, oběd, večeři a dvě svačiny.

Hodnocení

Kromě pestré nabídky jídelních programů lze kombinovat počty jídel, nebo si zvlášť objednat salát, přílohu, smoothie či polévku. Lze také nahradit některou ze surovin, pokud ji nemáte rádi. Obalové materiály sice nelze recyklovat, ale za poplatek vrátit. Kvalita i chuť jídel je hodnocena převážně pozitivně.

recyklovatelné obaly
Jídlo v krabičkách by mělo nejen dobře chutnat, ale také vypadat. Bonusem jsou recyklovatelné obaly.

Nutric bistro: Vysoká kvalita i cena

Pro náročné strávníky je určené paleo-veganské bistro a krabičková dieta zároveň. V první řadě se specializuje na přípravu kvalitních vegetariánských jídel a paleo pokrmů, k jejichž přípravě využívá suroviny od prověřených českých farem a pěstitelů. Maso je pouze v bio nebo farmářské kvalitě. 

Jídlo na celý den si lze u Nutric bistro objednat pouze na pracovní dny od pondělí do pátku nebo celý týden včetně víkendů.

Nabídka dietních plánů

U Nutric bistro lze vybírat mezi 4 stravovacími programy. Objednat si lze celodenní menu, které se skládá ze tří hlavních jídel nebo jen vybraná jídla – oběd, snídani a oběd nebo oběd a večeři.

 • Whole30: zdravé stravování pro každého označované jako “výživový restart”, neobsahuje cukr, lepek, laktózu.
 • LowCarb: nízkosacharidová dieta pro zdravé hubnutí, bez cukru a lepku,
 • Fit: jídelníček na míru pro aktivní a sportovní zákazníky, bez cukru i lepku,
 • Klasik: racionální vyvážená strava bez omezení.

Jaké další služby nabízí

Zákazníci mohou využít služeb nutričního poradce. Spoustu informací získají také z blogu o paleo stravě a vegetariánství, který obsahuje recepty na nejoblíbenější jídla.

Kolik stojí

Cena balíčku o třech chodech se pohybuje od 444 Kč na den. Může být ale i vyšší a to až 689 Kč. Záleží na tom, jaký plán a o jaké energetické hodnotě zvolíte, na jak dlouho a také, zda si krabičky vyzvednete osobně na odběrných místech nebo si je necháte dovézt. 

Hodnocení

Tato krabičková dieta vychází draze, za vyšší cenu však nabízí nadstandardní kvalitu. Pokud jídlo nevyhovuje, Nutric Bistro zákazníkům garantuje vrácení peněz. Hotová jídla jsou hodnocena jako chutná a sytá, a špatně nevypadají ani po vzhledové stránce, což bývá obvykle nejslabší stránka krabičkových diet obecně.

nutričně vyvážená krabičková dieta
Krabičková dieta by měla být správně vyvážená. Proto mají tvorbu jídelníčků na starosti profesionální výživoví specialisté.

ABC Dieta: Zdravá, chutná a pohodlná dieta

Krabičková dieta z Vysočiny je dostupná v 23 městech včetně Prahy. Jídelníčky sestavuje RNDr. Pavel Suchánek, nutriční specialista na výživu sportovců, ale i problematiku hubnutí a zdravé stravování obecně. Používá kvalitní a čerstvé suroviny i moderní technologie.

Dietu lze objednávat na šest dní v týdnu od pátku do soboty. Krabičky si lze vyzvednout osobně na odběrných místech nebo si je nechat dovézt domů nebo na jinou adresu kurýrem.

Nabídka dietních plánů

ABC Dieta nabízí celkem 7 stravovacích plánů, které respektují cíle zákazníka a případné alergie a omezení:

 • Klasická dieta: racionální zdravé stravování pro hubnutí i udržení váhy.
 • Vegetariánská dieta: nabídka chutných jídel bez masa.
 • Bezlepková dieta: vhodné pro celiaky a osoby, které odmítají lepek.
 • Diabetická dieta: jídelníček bez cukrů a nezdravých tuků.
 • Bezlaktózová dieta: připravováno pro osoby trpící alergií na laktózu.
 • Keto dieta: nová dieta, která obsahuje více bílkovin a méně sacharidů.
 • Individuální dieta: dieta na míru vhodná například pro těhotné ženy nebo při nemoci slinivky či jater.

Jaké další služby nabízí

Součástí služeb je BMI kalkulačka online a konzultace s výživovým odborníkem zdarma pro všechny zákazníky ABC Diety, které lze využít v rámci celého dietního režimu. Možností je i diagnostika složení těla, která je v případě objednávky na 25 krabiček zdarma.

Kolik stojí

Cena krabičkové ABC Diety se odvíjí od zvoleného jídelního programu, energetické hodnoty, počtu objednaných jídel i způsobu dodání (osobně nebo dovoz). Ceny se pohybují od 350 až do 500 Kč za celý den.

Hodnocení

Dieta je až na výjimky hodnocena pozitivně, jídla jsou chutná, pestrá a výživná. Mnozí klienti potvrzují úbytek na váze a celkové zlepšení zdravotního stavu. Pozitivně je hodnocen slušný výběr programů i širší dostupnost diety v rámci ČR.

Vital Box: Pestrá strava (nejen) pro fanoušky fitness

Za krabičkovou dietou Vital Box stojí manželé Krausovi, kteří se zdravé výživě, poradenství a fitness na profesionální úrovni věnují spoustu let. Jejich krabičky nejsou určené výhradně pro sportovce, ale zájemce o zdravější stravování všeobecně.

Vital Box nabízí několik různorodých dietních programů, jejichž cílem je zasytit a ukázat, že zdravé jídlo na objednávku může být rovněž chutné. Objednat si lze krabičky s 5 až 7 jídly na celý den nebo jen vybraná jídla s možností stravování celý týden od pondělí až do neděle. 

Dieta je dostupná v Praze, Středočeském a Plzeňském kraji. Osobně si je možné jídla v krabičkách vyzvednout v Praze, Berouně a Plzni.

Nabídka dietních plánů

Aktuálně má Vital Box v nabídce 8 typů zdravých jídelníčků, přičemž každý má ženskou a mužskou variantu:

 • Six Pack Diet: připraveno za účelem redukce váhy.
 • Keep Fit: udržovací dietní program.
 • Muscle Gain: dietní plán pro sportovce, kteří chtějí vybudovat více svalové hmoty, součástí jídelníčku je také proteinový nápoj.
 • Muscle Gain PLUS (pouze pro muže): speciální program pro udržení a nabírání svalové hmoty.
 • Sacharidové vlny: náročný dietní plán pro sportovce, kteří střídají dny, kdy jí více a méně sacharidů.
 • Mama program (pouze pro ženy, maminky): pro ženy po porodu, které ještě kojí, bez dráždivých potravin pro miminko.
 • Premium program: jídelníček spojený s individuálními službami na míru zákazníka.
 • FIT jídla: možnost objednat si pouze jednotlivé pokrmy, například oběd nebo večeři, či jenom zdravé svačinky.

Jaké další služby nabízí

U všech uvedených variant lze zvolit vegetariánský nebo bezlaktózový program. Jídelní plány tvoří specialisté na výživu, kteří novým zákazníkům doporučí na základě vyplněného dotazníku nejvhodnější typ včetně počtu jídel a celkové energetické hodnoty. Zákazníci VIP programu získají navíc další služby a těšit se mohou na prémiové suroviny.

Kolik stojí

Cena krabičkové diety Vital Box se liší podle toho, zda je zákazníkem žena nebo muž, dle typu diety, energetické hodnoty, délky diety a způsobu dodání. Krabičková dieta na celý den vychází od 370 do 800 Kč. Nejlevněji stojí jídelníček pro ženy, nejdražší je Premium program.

Hodnocení

Na webových stránkách Vital Boxu a internetu lze najít vesměs pozitivní reakce zákazníků, kteří byli s obsahem krabičkové diety spokojeni. Chválí pestrost, vyváženost, chuť i vzhled jídel. 

Závěrečné hodnocení: Dieta v krabičce je skvělá věc, pokud si dobře vyberete

Nemáte-li čas ani chuť si vyvářet, je krabičková dieta perfektní možnost, jak si na každý den zajistit výživná a zdravá jídla od snídaně až po večeři. Aby to tak opravdu bylo, dodavatele si vyberte opravdu pečlivě. 

Sledujte zejména:

 • nabídku stravovacích plánů,
 • možnost úpravy jídelníčku na míru například kvůli potravinovým alergií,
 • používané suroviny a jejich dodavatele,
 • způsoby přípravy jídel a technologie,
 • kdo má na starosti jídelní plány,
 • jaké další služby nabízí (platí zejména pro výživové poradenství),
 • recenze uživatelů na internetu,
 • možnost využití zkušebního jídelníčku za lepší cenu.

Další poskytovatele krabičkových diet a jejich srovnání najdete na krabickovediety.cz

reklama
Popis

Udělejte první krok pro úspěšné hubnutí ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

 • Diagnostiku těla na přístroji typu InBody / Tanita
 • Posouzení jídelníčku a tipy, jak ho upravit, aby šla vaše váha dolů
 • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav i kondici
 • Motivaci a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí
 • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte ihned 2 ukázkové jídelníčky na celý týden včetně receptů zdarma
 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.

Monika Šaríková

Monika Šaríková

Když jsem před léty studovala historii a literaturu, nenapadlo by mě, že se nakonec budu živit psaním. Jednoznačně nejradši se věnuji psaní o zdravém životním stylu. Miluji dobré jídlo, ráda vařím, ujetá jsem zejména na českou a asijskou kuchyni, zbožňuji přírodu a pohyb. Mezi mé velké sportovní lásky patří zejména běh, kolo, turistika a jóga :). Nově jsem kromě textařky také funkční trenérkou.