Nejlepší krabičkové diety v Brně: Stravovací plány, další služby a ceny

Zdravé stravování není samo o sobě nijak složité. Povoleny jsou v podstatě veškeré potraviny s tím, že je doporučeno hlídat velikosti porcí, preferovat výživné a čerstvé suroviny, omezit sladké, tučné a vyhýbat se polotovarům. 

Problém tedy nespočívá ani tak v tom, že by lidé netušili, jak na to, ale kdo to udělá. Řešení pro všechny, kteří bytostně neradi plánují jídelníček, nákupy jídla a vaření pro ně znamenají děsivou noční můru, nebo na to jednoduše nemají čas, nabízí moderní krabičkové diety.

Krabičková dieta zajistí zdravé stravování po celý den

Mnoho lidí se stravuje nevhodně, protože na přípravu jídel nemají čas, neradi vaří nebo se tím nechtějí zabývat. Koupit si sladký croissant i s kávou v oblíbeném bistru, rychlé obědy po fast foodech a večeře v restauracích představuje snazší a pro ně často i chutnější řešení.

Samozřejmě lze narazit na moderní bistra, kde připravují zdravé a současně chutné snídaně nebo zdravé fast foody a restaurace používající suroviny a potraviny od lokálních dodavatelů. Jenomže takové “cool a trendy” stravování není běžné a ani zrovna laciné.

Krabičkové diety jsou vlastně kompromis s celou řadou výhod. Za přijatelné ceny nabízí: 

 • Vyvážený jídelníček přímo od výživových specialistů.
 • Jídla od školených zaměstnanců a profesionálních kuchařů.
 • Zdravá a chutná jídla na celý den.
 • Dovoz až domů i možnost osobního vyzvednutí. 
 • Žádné plánování, žádné nákupy, žádné vaření. 
 • Přijatelná cena za celodenní stravování.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Krabičkové diety a hubnutí: Jak fungují?

Důležité je vybrat si správně. Společností nabízejících zdravé stravování na míru je poměrně hodně a najdou se mezi nimi jak ty lepší, tak i ty horší.

Jak vybrat kvalitní krabičkovou dietu v Brně

Celodenní balíček obsahuje tři až pět jídel, tedy snídani, oběd, večeři a někdy jednu až dvě svačiny. U některých dodavatelů si lze objednat pouze vybraná jídla, například oběd s večeří nebo jen oběd. Ideální pro lidí, kteří nemají čas na jídlo v práci, ale připravit si doma snídani a večeři už zvládají.

Na výběr bývá více variant stravovacích programů. Základem jsou redukční a udržovací plány. U pestřejších nabídek si vyberou i lidé se speciálními stravovacími návyky, ať už jde o nevyžádané alergie (bezlepková a bezlaktózová dieta), tak dobrovolné rozhodnutí (vegani a vegetariáni, low carb, paleo dieta a jiné).

Při výběru krabičkové diety hleďte nejen na fotografie, na nichž bývají jídla téměř vždy hezčí než ve skutečnosti, ale také na nabídku plánů, dalších služeb a samozřejmě cenu. Pomohou recenze uživatelů a jejich osobní zkušenosti i náš podrobný přehled nejlépe hodnocených krabičkových diet v Brně 😉

krabičková dieta
Nejprve si na zkoušku objednejte balíček na jeden den. U první objednávky buďte pozorní. Všímejte si balení, obsahu, vzhledu jednotlivých jídel, čerstvosti surovin i zpracování.

Zdravé stravování: Největší výběr stravovacích programů

Krabičková dieta Zdravé stravování patří k největším zástupcům v ČR a zdravé stravování nabízí i občanům Brna a jeho blízkého okolí. 

Slibuje jídla z čerstvých surovin od lokálních dodavatelů. Využívají zdravé způsoby přípravy. Stravovací plány připravuje nutriční odborník a zákazník si snadno zjistí všechny potřebné údaje týkající se složení. 

Nabídka dietních plánů

Zdravé stravování nabízí dokonce 12 různých zdravých jídelních plánů s odlišným obsahem, odlišnou energetickou hodnotou a dalšími doplňky. Balíček na den obsahuje standardně pět jídel – snídani, oběd, večeři a dvě svačiny.

Stravovací plány se připravují nejen pro redukci nebo udržení váhy, ale také pro alergiky, sportovce, těhotné a kojící ženy a podobně.

 • Pro zdraví
 • Pro zdraví +
 • Bez masa
 • Pro mámy
 • Fit +
 • Protein +
 • Detox Pro
 • Lakto –
 • Vegan
 • Protein Extra
 • Rodina +
 • Salát +

Jaké služby nabízí

Mezi základní služby patří rozvoz nejčastěji domů nebo do práce i možnost osobního vyzvednutí na odběrných místech. Rozváží se denně od ranní 6 hodiny až do 23 hodiny večer. Přesný čas předání nelze zvolit, jídla však lze schovat na uvedeném místě.

V Praze a Brně je možnost navštívit nutriční poradnu, kde kromě výživového poradenství zajišťují odbornou tělesnou diagnostiku. Zákazníci dále mohou využít nutriční poradenství online nebo načerpat inspiraci na blogu.

Kolik stojí

Ceny se pohybují od 108 do 168 Kč za jedno jídlo a od 384 do 481 Kč za celý den. Vliv na cenu má zvolený stravovací program, energetická hodnota i na kolik dní je. Nejvýhodněji vychází objednávka celodenních balíčků na delší dobu.

Hodnocení

Nejvíce plusových bodů Zdravé stravování získává za pestrou nabídku programů i možnost objednání jednotlivých jídel či výměnu nežádoucí suroviny. Obaly není možné recyklovat, ale lze je vrátit. Za nevýhodu někteří zákazníci označují absenci jídel na víkend. Vzhled, kvalita i chuť bývá hodnocena pozitivně.

Dieta v krabičce: Zdravé jídlo jako od babičky

V tomto konkrétním případě se nejedná o pouhý marketingový tah, jak zákazníky nalákat na takzvanou poctivou domácí stravu, ale v podstatě příběh zrodu tohoto fenoménu u nás. 

Dieta v krabičce je totiž dílem dvou sester Marty a Lucie, jimž během studií na vysoké škole zdravá jídla v krabičkách připravovala babička a inspirovala je tak k založení společnosti v době, kdy krabičkové diety takříkajíc “chodily po houbách”. Však se také původně jmenovaly Babiččiny krabičky.

Jako jediná splňuje potravinářskou bezpečnostní ISO normu 22000. Také je členem Aliance výživových poradců. Dieta v krabičce funguje v Praze, ve Středočeském kraji a v Brně.

Nabídka dietních plánů

Dva druhy jídelních programů připravuje výživový specialista. Vybírat lze mezi redukčním a udržovacím plánem s odlišnou kalorickou hodnotou pro ženy a muže. 

 • Redukční plán HUBNU zahrnuje pět jídel – snídani, svačinu, oběd, svačinu a večeři s celkovou energetickou hodnotou 1195 kcal pro ženy a 1673 kcal pro muže. Slibuje úbytek váhy až 7 kg měsíčně.
 • Udržovací plán ŽIJU ZDRAVĚ je koncipován jako pokračování redukční varianty i také pro zájemce, kteří si pouze chtějí udržet váhu. Energetická hodnota je 1912 kcal pro ženy a 2390 kcal pro muže.

Jaké další služby nabízí

Na stránkách Dieta v krabičce lze využít BMI kalkulačku, která po vyplnění požadovaných údajů doporučí jednu z nabízených variant. Ke standardním službám patří odborný poradce s nabídkou konzultace stravovacího plánu a zdravějšího životního stylu vůbec či diagnostiky složení těla. 

Kolik stojí

Cena se pohybuje od 269 do 359 Kč za den. Cenu ovlivňuje zvolený program, energetická hodnota, způsob převzetí i celková doba, na níž si dietu objednáte. Balíčky je možné převzít osobně nebo využít dovoz na adresu. Platit lze i stravenkami. 

Hodnocení

Dieta v krabičce mívá většinou pozitivní ohlasy. Zákazníci chválí kvalitu, různorodost, chuť i vydatnost. Body si zaslouží rovněž za použití recyklovatelných obalových materiálů. 

Pro některé zákazníky však překážku představuje absence jídelních programů například pro celiaky, vegany a vegetariány. Nicméně po dohodě jsou ochotné nahradit jednu surovinu tak, že přidají na množství ostatní použité suroviny.

krabičková dieta - svačina
Tak nějak může vypadat už na pohled chutná svačinka v krabičce plná živin.

Zdravé krabičky: Příznivé ceny jídel a rozvoz zdarma

Tato brněnská krabičková dieta se liší v tom, že nabízí stravovací plány dle energetických hodnot, nikoliv dle stylů. Jídla připravují čerstvá zásadně z kvalitních a dobře stravitelných surovin a zákazníkům tak slibují zdravé jídlo vždy po ruce.

Zdravé krabičky fungují nejen v Brně, ale po celé Moravě (např. Olomouc, Přerov, Valašské Meziříčí, Frýdek-Místek, Třinec, Ostrava a další).

Nabídka dietních plánů

Nabídka obsahuje 6 jídelních plánů s různou energetickou hodnotou od 5000 kJ do 10 000 kJ. Celodenní balíček může obsahovat až 6 jídel. Speciální nabídku představuje jídelníček 5 denní detox za účelem pročištění organismu od škodlivých a jedovatých látek.

Varianty:

 • 5 000 KJ 
 • 6 000 KJ 
 • 7 000 KJ 
 • 8 000 KJ 
 • 9 000 KJ 
 • 1 0000 KJ
 • 5denní detox. 

Jaké další služby nabízí

Zákazníci mohou využít služeb nutričního specialisty, který doporučí vhodný plán. Zdarma je však pouze při objednávce na dobu delší 20 dní. Konzultace může proběhnout osobně i online.

Jídelníček si zákazník může upravit dle svých požadavků. Pokud uvede, že nejí ryby, ořechy nebo mléčné výrobky, nebude je dostávat. Navolit si lze také různé kombinace a objednat si třeba jen oběd.

Kolik stojí

Při objednávce na 21 dní a více se cena celodenního balíčku pohybuje mezi 289 až 359 Kč, což je velice příznivá cena za jídlo na celý den zvlášť ve spojení s rozvozem zdarma.

U objednávek kratších jak 20 dní je účtován poplatek ve výši 10 Kč za každý den. Naopak u objednávek delších jak 40 dní je denní cena nižší o 5 Kč a nad 60 dní je nižší o 10 Kč.

Hodnocení

Zákazníci u Zdravých krabiček pozitivně hodnotí kvalitu a čerstvost surovin, zajímavé a stále se měnící menu i chuť jednotlivých jídel. Objednat si je však možné jídla pouze na všední dny od pondělí do pátku, jídla na víkendy a státní svátky se nepřipravují.

Popapat: Individuální přístup

Podobně jako předchozí krabičková dieta se Popapat zaměřuje na stravovací plány dle energetické hodnoty od 5 000 do 10 000 kJ. Rovněž zde balíčky na den obsahují pět až šest jídel s tím, že zákazníci mají velké možnosti, jak si program přizpůsobit svým potřebám. Popapat funguje v Brně a přilehlých obcích.

Nabídka dietních plánů

V nabídce Popapat najdete vždy čtyři stravovací programy pro muže a ženy zvlášť. Liší se energetickými hodnotami. U variant 6 000 kJ a 8 000 kJ u žen a 8 000 kJ a 10 000 kJ u mužů balíček obsahuje celkem 6 jídel. 

Stravovací plány pro ženy:

 • 5 000 kJ
 • 6 000 kJ
 • 7 000 kJ
 • 8 000 kJ

Stravovací plány pro muže:

 • 7 000 kJ
 • 8 000 kJ
 • 9 000 kJ
 • 10 000 kJ

Další stravovací plány:

 • Malá
 • Velká
 • Giga

Lze si tak objednat varianty dopolední, odpolední, bez svačin, bez obědu, bez večeře nebo kombinace oběd s večeří, snídaně s obědem nebo oběd s odpolední svačinou.

Jaké další služby nabízí

Zákazníci si dietní plán vybírají na základě pohlaví, životního stylu i osobních cílů. Popapat nabízí odborné konzultace s výživovým odborníkem, který je k dispozici i mimo běžnou pracovní dobu.

Kolik stojí

Při objednávce na 21 dní a více se cena za celodenní stravování pohybuje od 289 do 359 Kč, což je opravdu příznivá cena za jídlo na celý den. Rozvoz je vždy zdarma. 

U objednávek kratších jak 20 dní je účtován poplatek ve výši 10 Kč za každý den. Naopak u objednávek delších jak 40 dní je denní cena nižší o 5 Kč a nad 60 dní je nižší o 10 Kč.

Hodnocení

Recenzí na Popapat zatím není mnoho. Ti, co se svou zkušeností svěřili online, chválí ceny, chutnost, pestrost i pravidelnost rozvozu. Objednat si však lze jídla pouze na všední dny od pondělí do pátku, jídla na víkendy a státní svátky se nepřipravují.

zdravé tekutiny
Součástí zdravého stravování musí být i správný pitný režim. Nezapomínejte proto i na zdravé tekutiny.

Pepegym: Zdravý projekt od brněnské posilovny

Krabičky Pepegym jsou trochu jiné. Původně totiž byly určené pouze jako extra nabídka pro klienty fitness centra Pepegym v Brně. Díky velkému úspěchu však zájem brzy projevili i neklienti.

Tato krabičková dieta je vhodná pro redukci i udržení váhy i podporu růstu svalové hmoty. Vaří výživově vyvážené jídla zásadně z kvalitních a čerstvých surovin. Důraz se klade i na chuť a vzhled jídel.

V e-shopu peperozvoz.cz si sami můžete poskládat své denní menu od snídaně po večeři. Pokud vám inspirace chybí, v záložce balíčky najdete už hotová menu, včetně variant jako sport, low carb nebo vege.

Často jsme naráželi na to, že si klienti chtějí vybrat podle své chuti, což u běžné krabičkové diety není možné.

Pavla Vlasatá z PEPE Food & Gym

Nabídka dietních plánů

 • hubnutí: pro zdravé a trvalé zhubnutí a vyrýsování postavy, 
 • udržovací: pro zachování váhy, zpevnění postavy a regeneraci organismu, 
 • nabírání svalové hmoty: pro růst svalů a zesílení těla, 
 • individuální program: bez masa, lepku či laktózy apod.

Objednat si lze také jen vybraná jídla, například pouze oběd nebo večeři či kombinace jídel. Pozitivní je i to, že Pepegym vaří na celý týden od pátku do neděle, jídla tedy připravují i na víkend.

Jaké další služby nabízí

S výběrem a úpravou jídelníčku na míru pomůže výživový specialista na osobním setkání s klientem. Osobní požadavky a míra úprav ovlivňuje konečnou cenu. Jídla se rozváží čerstvá, vždy ráno nebo večer. Noví zákazníci mohou využít zkušební porci.

Kolik stojí

Cena se pohybuje od 340 do 500 Kč za den. Cenu ovlivňuje zvolený program. Balíčky je možné převzít osobně nebo využít dovoz na adresu za poplatek 30 nebo 50 Kč. Pepegym přijímá také stravenky.

Hodnocení

Vzhledem k tomu, že Pepegym krabičky původně plánoval pouze pro klienty, lze očekávat na vysokou kvalitu. Za nevýhody lze považovat vyšší cenu za celodenní balíček v porovnání s ostatními společnostmi a také poplatek za dovoz na adresu.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Nejlépe hodnocené krabičkové diety v Praze: Jaké služby nabízí, v čem se liší a kolik stojí

Závěrečné hodnocení: Krabičková dieta nabízí dobré řešení při nepravidelné a nezdravé stravě

Pokud si ovšem vyberete dobře. Jako ostatně u všeho, i krabičkové diety jsou lepší a horší. Při výběru proto sledujte: 

 • nabídku stravovacích plánů, zejména pokud máte alergie nebo nejíte maso,
 • možnost individuální úpravy jídelníčku,
 • kvalitu a čerstvost surovin, 
 • další poskytované služby (např. výživové poradenství, dovoz, osobní převzetí),
 • recenze uživatelů,
 • nabídku na zkušební jídlo či menu.
 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.

Monika Šaríková

Monika Šaríková

Když jsem před léty studovala historii a literaturu, nenapadlo by mě, že se nakonec budu živit psaním. Jednoznačně nejradši se věnuji psaní o zdravém životním stylu. Miluji dobré jídlo, ráda vařím, ujetá jsem zejména na českou a asijskou kuchyni, zbožňuji přírodu a pohyb. Mezi mé velké sportovní lásky patří zejména běh, kolo, turistika a jóga :). Nově jsem kromě textařky také funkční trenérkou.