Kategorie - Recepty s ovesnými vločkami

Vločky z ovsa jsou skvělým zdrojem dlouhodobé energie. Obsahují provitamin A, vitaminy B1, B2, D, E, kyselinu listovou, kyselinu pantothenovou a vlákninu. Dodají nám také omega 3 a omega 6 nenasycené mastné kyseliny, draslík, fosfor, hořčík, měď, mangan, vápník, zinek a železo.

Pozitivní účinky mají na celý náš organismus. Pomáhají zmírnit žaludeční a střevní potíže, podporují činnost trávicího traktu, posilují imunitu a snižují vysokou hladinu cholesterolu i cukru v krvi. Díky vysokému obsahu železa bojují s chudokrevností a únavou. Do jídelníčku se hodí i dětem, sportovcům, diabetikům a všem, kteří chtějí vrátit zpět ztracenou energii. Mají výbornou sytící schopnost a jsou vhodné i při hubnutí.

Nemusíte je jíst pouze zalité mlékem nebo ve formě kaše. Můžete je přidat do zdravých karbanátků, zahustit s nimi polévku, přisypat je do smoothie nebo z nich vytvořit lívance. Máte celiakii? Poohlédněte se po bezlepkových vločkách, které si můžete bez obav dopřát.

Přečtěte si více v našem magazínu:

RECEPT: Krémová ovesná kaše s cuketou

Napadlo vás nastavit kaši cuketou? Cuketou, díky její neutrální chuti, zahustíte kdejaký pokrm. Kaše díky ní nabyde nejen na objemu, ale také co do nutričních hodnot. Promění se v krémově jemnou záležitost plnou zdraví...

RECEPT: Vánoční švestkové hvězdy

Pečené vánoční cukroví ze sušených švestek? Přesně takové může letos ozdobit vaši sváteční tabuli. Vyzkoušejte náš bleskurychlý recept, který prospěje zdraví i vaší linii. Švestkové hvězdy s kokosem Ingredience: Hrnek...