Neodměňujte se jídlem. 10 způsobů, jak se můžete odměnit i jinak!

Jídlo nás doprovází při radostných chvílích života, proč bychom to měli měnit?

reklama
Popis

Udělejte první krok pro úspěšné hubnutí ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

  • Diagnostiku těla na přístroji typu InBody / Tanita
  • Posouzení jídelníčku a tipy, jak ho upravit, aby šla vaše váha dolů
  • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav i kondici
  • Motivaci a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí
  • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte 2 kuchařky plné zdravých receptů zdarma

Za námahu pořádná odměna. Ano, to zná jistě většina z nás. Často se z odměn stává motivace, a pokud je tou motivací jídlo, pohybujeme se na tenkém ledě.  Jak říká jedno moudré přísloví: „Nežijeme proto, abychom jedli. Jíme proto, abychom žili.“

Nadváha a obezita se stává problémem v celosvětovém měřítku. Zároveň co se procento obézních zvyšuje, roste zájem o zdravou stravu a zdravý životní styl.

Stoupá počet kurzů vegetariánské kuchyně, tzv. raw stravy a dalších. Kterou cestou se vydat? Asi nikdo vám neřekne, že si přeje mít velikost XXXL. Otázkou je, kdy zabránit tomu, aby se tak nestalo?!

Jídlo v nás vzbuzuje příjemný pocit sytosti, mít jídlo znamená blahobyt. Od malička nás učí dojít a neplýtvat jídlem. Zajít si do dobré restaurace bývá za odměnu.

S věkem ovšem roste problém přebytečné kilogramy shazovat. Nyní nastává ten čas, kdy většina začne přemýšlet jak odměnu jídlem naradit za jinou.

1. Jak nejlépe zatočit s chutěmi, když je lednice tak blízko

Doslova, nechte si zajít chuť. Popadne-li vás doma mlsná, zřejmě máte roupy coby. Venku na vás čeká spousta aktivit a navíc teď v létě se ani nedá najít kloudná výmluva proč sedět doma. Plavání, kolečkové brusle, běhání, každý pohyb se počítá a je lepší než hypnotizovat ledničku. Věřte nebo ne, pohyb je lék pro tělo i duši.

2. Dejte průchod fantazii

Určitě máte v hlavě spoustu věcí, které si přejete již dlouho splnit a pořád ne a ne si na ně udělat čas. Zapomeňte, že to nejde, a odměňte se realizací jedné z nich. Domácí tvorba je teď v módě, tak nechce vyřádit svojí fantazii a zkrášlete si domov.

3. Jídlo? Ne děkuji, raději knihu.

Metanolová aféra nám zde přijde vhod. Úspěch lze odměnit i knihou. Potěšení z koupě vám určitě vystačí déle než požitek z jedné porce jídla. Popadněte knihu, když vás honí mlsná. Dobrý děj vás pohltí a na jiné myšlenky nezbude čas.

apple-256263_1280

4. Zásluha rovná námaze

Za velkou námahu je třeba velká odměna. Co si užít pár dní ve wellness? Víkendové pobyty wellness jsou velmi populární. Načerpáte novou sílu a energii do dalších pracovních dní. Jednou za čas to potřebuje každý.

5. Ideální dovolená co zažene hlad i nudu

Někomu menší odměny nevyhovují a dlouho si tuto záminku, propustku k hřešení, schovává. All inclusive jsou v tomto směru asi nejhorší dovolené. Člověk chce ozkoušet od všeho něco, až k prasknutí a navíc je mu jídlo dostupné téměř po celý den. Vyzkoušejte aktivní dovolenou, i na takové je možnost si odpočinout. Poznávání zažene nudu a na jídlo si vzpomenete, až se tělo samo ozve.  

6. Za kulturou, která vás nasytí

Příjemný večer strávený v náruči kultury, to se nedopřává jen tak každý den. V dnešní době jít do divadla reprezentuje společenskou událost. Nad vybíráním představení strávíme dost času. Samotné čekání na onen den, mnohdy i několik měsíců, je dlouhé, ale vyplatí se. Když se konečně dočkáme, odměna je zasloužená.

7. Vtipná kaše s přáteli

Čas s přáteli je k nezaplacení. Nic nenaradí svěřit se dobré duši a společně se zasmát. Smích nám prospívá A hovor rozptýlí choutky na jídlo. Pracovní vytížení nás brzdí udělat si čas na blízké, ale pokud si čas vyhradíme, uděláme dobře nejen sobě ale v podstatě i jim.

8. I ženy mají své dny

Která žena si někdy nekoupila pro radost nějaké oblečení. Místo sezení v obchodním centru na dortíku se poohlédněte po něčem pěkném na sebe. Okolí i vy to jistě oceníte. Je to dvojí odměna.

9. Nechte si o jídle zdát

Není nad odpočinek po vytíženém dni. Jste unaveni, že byste padli rovnou do peřiny? Pak tak učiňte, ale těšně před spaním se již neládujte! Zaprvé, se vám bude s plným žaludkem hůře usínat, a za druhé v tomto případě je spánek vaše zasloužená odměna!

cat-800760_1280

10. Když přes jídlo nejede vlak

Máte jídlo a vaření rádi na tolik, že si bez něj neumíte představit radostné momenty? Vaření je současně váš koníček? Rizikem je zde neustále ochutnávání, a ruku na srdce, kdo si obvykle vaří pouze jednu porci?

Jsou 2 způsoby jak v takovém případě předejít nevyhnutelnému. 1. způsob – vařit lehčí, stravitelnější jídla. Vybírat zdravé suroviny. Z technologických úprav volit dušení, vaření, pečení, raději než smažení.

Experimentovat a tvořit chutné dezerty a pokrmy lze i s pomocí polotučných či nízkotučných výrobků. 2. způsob – rozdělte se o radost! Není většího potěšení, když váš výtvor někdo pochválí a řekne si o recept.

reklama
Popis

Udělejte první krok pro úspěšné hubnutí ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

  • Diagnostiku těla na přístroji typu InBody / Tanita
  • Posouzení jídelníčku a tipy, jak ho upravit, aby šla vaše váha dolů
  • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav i kondici
  • Motivaci a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí
  • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte 2 kuchařky plné zdravých receptů zdarma
 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.

Tereza Pechová

Tereza Pechová

Vždy jsem tíhla k dobrému jídlu a trávení času v přírodě při nejrůznějších sportovních aktivitách. Právě zájem o zdravý životní styl a zjištění, na kolik je naše zdraví ovlivněno tím co jíme, mě přivedlo k absolvování oboru Nutriční terapie.

Nenechte si ujít