Bezhladoveni.cz

Proč cvičit Zumbu

Jak se k nám dostala

reklama

Zumba je mixem hned několika tanců. Misí se zde kroky merengue, mamby, samby, cha-chi, bachaty, reggaetónu a salsy. S přirozeným nábojem, jaký tento tanec vytváří, není divu, že si našel cestu do různých fitness programů.

Její popularita okamžitě prudce stoupala a v roce 2008 se stala ve Spojených Státech Amerických nejvyhledávanější fitness aktivitou.

Název Zumba je v překladu z kolumbijského slangového výrazu „hýbej se a bav se“.

Poprvé byla představena na konci devadesátých let kolumbijským tanečníkem a choreografem Arbertem „Beto“ Peresem. Později se pro svůj úspěch dostala do Severní Ameriky, odkud se šířila do zbytku světa.

Zumba pro radost a pohyb!

Rytmus zumby se dá uzpůsobit od pomalejšího k velmi rychlému, záleží na volbě písní. Střídají se poměrně jednoduché kroky podle fantazie lektora.

Pokud by se vám samotná Zumba zdála málo dynamická, možná vás zaujme Zumba fitness, kde se střídají prvky Zumby s aerobikem.

Nenajdete dva lektory, kteří by měli úplně totožný styl vedení hodiny. Někdy trvá, než si najdete svého oblíbence, ale za zkoušku to stojí.

Jako u všeho, jde o trénink! Zpočátku vám při měření tepové frekvence může hodnota stoupnout nad chtěnou aerobní zónu, ve které dochází ke spalování tuků. S postupným zlepšováním fyzické kondice tep klesá a více se přibližuje ideálnímu pásmu ke spalování.

Nelze počítat se dny či týdny, každý jedinec má individuální spalování. Nutné je zde říct, že i když nevidíme extrémní očekávaný progres, sport jako takový představuje pozitivní zátěž pro náš srdečně-cévní systém.

Zlepšováním kondičky zároveň zlepšujeme výkonnost srdečně-cévního systému. A to by nám nemělo být lhostejné, vzhledem k faktu, že v České Republice je úmrtnost na zmíněné onemocnění číslem 1.

Zumba jako relaxace

Důležité je, aby vás sport bavil. Za roky své existence, zumba stále láká nové zájemce a je evidentní, že je to baví. Nejde jen o pohyb, ale i o hudbu, která je působí pozitivně a přináší radost. Nesahejte po hladovce jako po jediné možnosti.

Poraďte se raději s odborníkem a změňte svůj životní k lepšímu. I malé odchylky v načasování Kurz Zumby berou někteří jako hodinu relaxace a psychické očisty.

Není nutné se bát složitých choreografií, každý si tancuje pro sebe a žádné zkoušení vás nečeká. Zumba je zkrátka pro kohokoliv kdo cítí rytmus hudby i všechny věkové skupiny.

 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.


Tereza Pechová

Vždy jsem tíhla k dobrému jídlu a trávení času v přírodě při nejrůznějších sportovních aktivitách. Právě zájem o zdravý životní styl a zjištění, na kolik je naše zdraví ovlivněno tím co jíme, mě přivedlo k absolvování oboru Nutriční terapie.

Nenechte si ujít

reklama
reklama