Prášky na hubnutí: Nesmysl, nebo účinná pomoc?

Chcete shodit přebytečná kila s pomocí prášků na hubnutí? Prozradíme vám, jaké látky obsahují a co od nich můžete čekat.

reklama
Popis

Udělejte první krok pro úspěšné hubnutí ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

 • Diagnostiku těla na přístroji typu InBody / Tanita
 • Posouzení jídelníčku a tipy, jak ho upravit, aby šla vaše váha dolů
 • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav i kondici
 • Motivaci a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí
 • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte ihned 2 ukázkové jídelníčky na celý týden včetně receptů zdarma

Tabletky na lékařský předpis: Kdy přicházejí ke slovu?

Tento typ léků předepisují lékaři zejména lidem, kteří trpí obezitou a jejich BMI odpovídá hodnotě 30 a více.

Chcete zjistit, jak na tom jste? BMI kalkulačka od BezHladovění vám číslo během chvíle prozradí. Rozmezí 30–35 představuje mírnou obezitu, 35–40 střední obezitu a BMI přes 40 značí život ohrožující morbidní obezitu.

Proč je BMI jen orientační signál

Nebere v potaz věk, zdravotní stav, množství svalové hmoty a řadu dalších faktorů. Nejméně spolehlivý je u sportovců a velmi mladých či naopak starých lidí. I přesto lidem s hodnotami BMI nad 30 může lékař předepsat některý z léků na hubnutí, které mohou proces snižování váhy urychlit a zefektivnit.

Magazín WebMD apeluje na všechny zájemce o léky k hubnutí na předpis, aby svého lékaře nejprve informovali o svém zdravotním stavu. Je důležité zmínit veškerá onemocnění, alergie a případné užívání léků či doplňků stravy. Těhotné a kojící ženy nebo ženy, které těhotenství v brzké době plánují, by se měly rovněž svému lékaři svěřit.

Jen léky vás nespasí

I když získáte ověřené a účinné produkty, představují prášky na hubnutí jen určitý doplněk celkové redukce váhy. Podpoří vás při cvičení a celkové změně životního stylu, ale nikdy nemohou samy o sobě odstranit nadváhu, natož výraznější obezitu.

Pamatujte na to, že neexistuje způsob, kterým byste zhubli pohodlně z gauče, bez úpravy stravování a celkové životosprávy.

reklama

Doporučujeme

FotoPopis
Nutriadapt

Zhubněte pod odborným dohledem až 1,5 kg týdně

Objednejte se na nezávaznou konzultaci ve vašem městě. Konzultace stojí jen 200 Kč a v rámci ní se mimo jiné dozvíte, kolik procent svalů a tuků máte v těle, na kolik let se vaše tělo cítí a mnoho dalších informací.

Rezervujte si konzultaci dnes [current_date format='j.n.o'] a navíc získáte 2 kuchařky plné zdravých receptů zdarma.

Prohlédnout si proměny klientů  [mks_icon icon=“fa-angle-right“ color=“#009cff“ type=“fa“]

Společně s užíváním prášků na hubnutí byste měli:

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Mýty a pravdy o hubnutí podle aktuálních studií

reklama

Druhy prášků na hubnutí s lékařským předpisem

Meridia a Lindaxa

Jak fungují?

Oba léky patří u nás k nejznámějším. Využívají účinnou látku sibutramin. Pracují na velmi podobném principu jako moderní antidepresiva SSRI. Tedy na bázi inhibitorů a zpětného vychytávání serotoninu, jehož činnost souvisí s příjmem potravy, cykly spánku a bdění a také s emocionálními stavy.

Meridia a Lindaxa napomáhají hubnutí tak, že zesilují pocit sytosti a také stimulují metabolismus, čímž dochází k výraznějšímu spalování energie.

Vedlejší účinky

Během užívání se mohou objevit nežádoucí vedlejší účinky, jako je nespavost, nevolnost, bolesti hlavy, vysoký krevní tlak, zrychlení srdečního tepu, bušení srdce, zácpa, potíže s dýcháním apod. Užívání těchto prášků je možné jen na základě předpisu od lékaře, který o jejich vhodnosti rozhodne na základě vašeho zdravotního stavu.

Adipex neboli zlatá vejce

Jak funguje?

Dlouhé roky patřil Adipex k nejužívanějším práškům na hubnutí. Dnes už se ale téměř ze všech evropských trhů stahuje a nahrazuje se účinnějšími a méně rizikovými přípravky. Hlavní účinnou látkou Adipexu je fentermin, který je co do chemických vlastností „příbuzný“ noradrenalinu. Užívání těchto prášků výrazně snižuje chuť k jídlu a může tím pádem pomáhat při dodržování redukčních diet.

Vedlejší účinky

Užívání tzv. zlatých vajec často provází celá řada nepříznivých vedlejších účinků. Jedná se většinou o žaludeční nevolnosti, střevní potíže, bolesti hlavy, hypertenzi, bušení srdce a dýchací potíže.

Xenical

Jak funguje?

Odlišnou funkci má lék Xenical, který brání tukům v ukládání. Účinná látka orlistat působí jako inhibitor enzymu lipázy, který se nachází v trávicím traktu. Výrazně omezuje štěpení a zpracování tuků a velká část z nich (podle výrobce až 30 %) odchází z těla bez využití. Xenical nezpůsobuje rychlejší zasycení ani vás nezbaví hladu, ale zabraňuje významné části přijatých tuků v jejich ukládání do podkožních zásob.

Vedlejší účinky

Častými nežádoucími účinky užívání Xenicalu jsou bolesti břicha, průjmy a zhoršené vstřebávání vitamin A, D, E a K, které jsou rozpustné v tucích.

Každý, kdo užívá lék Xenical, by proto měl zároveň doplňovat multivitaminy, a to nejlépe na denní bázi. Hubnoucí pilulka totiž může zásobu základních vitaminů rychle vyčerpat. Těhotné ženy a lidé s malabsorpčními problémy by tento lék užívat vůbec neměli.

Prášky bez předpisu: Fungují aspoň trochu?

Pokud chcete vyzkoušet tabletky pro podporu hubnutí, které běžně seženete v lékárnách, buďte při výběru opatrní. Sledujte pečlivě složení výrobku a vybírejte složky čistě přírodní a pro vaše tělo bezpečné a nezatěžující.

Přípravky a náplasti na hubnutí jsou často nadupané kofeinem, guaranou a dalšími látkami, které podporují krevní oběh, činnost srdce a mají zahřívací účinky. Uživatelé těchto prášků tak mohou mylně nabýt dojmu, že hubnou, i když přípravek tuky vůbec nespaluje.

Jak prášky na hubnutí fungují

Prášky na hubnutí většinou fungují na jednom z následujících tří mechanismů, případně kombinací dvou či tří z nich.

 1. Prášky snižují chuť k jídlu, abyste se cítili plnější a jedli tak denně méně kalorií.
 2. Snižují vstřebávání živin, takže si z jídla tělo bere méně energie, ale bohužel také méně vitaminů, minerálů a dalších důležitých živin.
 3. Podporují spalování tuků.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Lehký jídelníček pro spalování tuků

Chtějte certifikace

Každý preparát určený k prodeji v EU by měl být certifikovaný a testovaný v laboratořích. Pokud dáte přednost práškům s certifikacemi, budete mít jistotu, že výrobek neobsahuje žádné toxické, mutagenní nebo jinak zdraví škodlivé látky.

10 nejčastějších látek obsažených ve volně prodejných prášcích na hubnutí

Glukomannan

Látka podobná vláknině, která působí v žaludku a ve střevech. Jejím úkolem je absorpce vody a podpora bobtnání stravy v trávicím traktu. Díky tomu získá vaše tělo falešný pocit sytosti a nežádá tolik potravy. Vy se tak nemáte tendenci přejídat a celkově sníte méně jídla.

Tři nezávislé odborné studie prokázaly, že glukomannan v kombinaci se zdravou výživou pomohl testovaným zhubnout v průměru o 3,6 až 4,5 kg za 5 týdnů.

Extrakt ze zeleného čaje

Extrakty ze zeleného čaje mají stimulační účinky. Dodávají energii, snižují chutě k jídlu a navíc působí antioxidačně.

Mnoho studií u lidí ukázalo, že extrakt ze zeleného čaje může zvýšit spalování tuků, zejména v oblasti břicha.

Extrakt z guarany

Guarana obsahuje více kofeinu než káva. Podle krátkodobých studií kofein zrychluje metabolismus o 3 až 11 % a zvyšuje spalování tuků až o 29 %. Kofein také podporuje srdeční činnost, zlepšuje koncentraci, dodává energii a vitalitu. Citlivější osoby mohou na silný guaranový extrakt reagovat zrychleným srdečním tepem a zvýšeným pocením.

Extrakt ze ženšenu

Ženšenový výtažek má podobný účinek jako guarana. Podporuje fyzickou výkonnost, zvyšuje tělesnou vitalitu, má antioxidační účinky a zlepšuje imunitní systém.

Extrakt ze zelené kávy

Zrnka zelené kávy neprocházejí pražením a uchovávají si významné množství kofeinu a kyseliny chlorogenové, která má řadu pozitivních účinků. Působí protizánětlivě a zlepšuje vstřebávání cukrů. Extrakty ze zelené kávy díky kofeinu povzbuzují tělesnou i duševní vitalitu.

Tři nezávislé studie potvrdily, že doplňky stravy s extraktem ze zelené kávy pomohli lidem zhubnout o cca 2,5 kg více než těm, kteří užívali placebo.

Extrakt z garcinie kambodžské

Zhruba od roku 2012 se do prášků na hubnutí přidávají i extrakty z garcinie kambodžské. Podle studií na zvířatech brání vstřebávání tuků, snižují chutě k jídlu a působí jako berlička při shazování kil.

Garcinie však může způsobovat i řadu vedlejších účinků. Mezi ně patří především bolesti hlavy, nevolnost, vyrážka, sklon k častějšímu nachlazení, rapidní snížení hladiny cukru v krvi a zažívací potíže. Před užíváním jakýchkoliv doplňků s extraktem z garcinie kambodžské je proto důležité se nejprve poradit s lékařem.

L-karnitin

Pomáhá s budováním svalové hmoty, metabolismem tuků a formováním postavy. Mezi další prokázané účinky karnitinu patří zlepšení detoxikačních procesů těla, podpora imunitního systému, zvýšení mozkové aktivity a urychlení regenerace po sportu. Lidé s onemocněním ledvin či jater, diabetici i kardiaci by si však měli o užívání karnitinu nejprve promluvit s lékařem.

Synefrin, extrakt z hořkého pomeranče

Extrakt z hořkého pomeranče je známý spíše pod názvem synefrin. Často se přidává do prášků na hubnutí, protože snižuje únavu, zahřívá organismus a stimuluje metabolismus tuků. Díky tomu rovněž napomáhá trávení.

Synefrin má po chemické stránce podobné vlastnosti jako efedrin, který býval oblíbenou ingrediencí v různých verzích pilulek na hubnutí. Efedrin v tabletách už však nesmí být kvůli závažným vedlejším účinkům.

Synefrin má podobné účinky jako efedrin, ale ve slabší formě. Podle studií snižuje chuť k jídlu a zvyšuje spalování tuků. Opatrní by měli být lidé se srdečně-cévními problémy. Synefrin může být také návykový.

Jablečný ocet

Jablečný ocet působí protizánětlivě, podporuje imunitu a zlepšuje spalování energie. V jedné ze studií na potkanech odborníci prokázali, že kyselina octová snižuje hladinu cukru v krvi. Zároveň snižuje poměr inzulinu ke glukagonu, což podporuje spalování tuků.

Kopřivový extrakt

Kopřiva má močopudné účinky, vylučuje z těla nadbytečnou vodu a působí jako účinný antioxidant.

reklama

Nezapomeňte: Tabletky fungují jen jako berlička

Prášky na hubnutí mohou mít pozitivní efekt pouze v případě, že se budete zdravě stravovat a do svého života zařadíte pravidelný pohyb a vyženete stres. Pokud chcete mít jistotu, že se vám podaří nadbytečná kila shodit, poraďte se s lékařem, nutričním terapeutem nebo výživovým poradcem. Odborník zhodnotí vaši současnou situaci a navede vás na správnou cestu.

Přejeme vám spoustu radosti z úspěšného hubnutí, ať už s prášky nebo bez nich.

reklama
Popis

Udělejte první krok pro úspěšné hubnutí ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

 • Diagnostiku těla na přístroji typu InBody / Tanita
 • Posouzení jídelníčku a tipy, jak ho upravit, aby šla vaše váha dolů
 • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav i kondici
 • Motivaci a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí
 • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte ihned 2 ukázkové jídelníčky na celý týden včetně receptů zdarma
 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.

Šárka Jirchářová

Šárka Jirchářová

Mým velkým koníčkem je vaření a pečení. Nepříjemné střevní onemocnění mě přivedlo na dietu Low-FODMAP, která ve světě sklízí velké úspěchy. Ulehčuje život mnoha lidem se syndromem dráždivého tračníku. Nedostatek informací v našich končinách mě přivedl k psaní vlastního blogu www.lowfodmapdieta.cz.

reklama

Zhubněte zdravě a bez jojo efektu

Pomůžeme vám zdravě zhubnout a váhu si dlouhodobě udržet. Sestavíme vám jídelníček, s kterým se dostanete do formy.

S jídelníčkem na míru zhubnete přirozeně a dlouhodobě.

Že naše metoda funguje, dokazují výsledky našich klientů

Lucie Absolonová -21 kg

„Zkusila jsem různé diety, ale nikdy mi to nevydrželo dlouhou dobu, proto jsem se obrátila na NUTRIADAPT. Nyní jsem o 20 kg lehčí a ještě nekončím.“

Zobrazit celý příběh

Martin Bartys -19 kg

„Musím se přiznat, že i když jsem to stoprocentně nedodržoval, takový výsledek jsem nečekal. Cítím se o deset let mladší, a hlavně jsem o 20 kilo lehčí!”

Zobrazit celý příběh

Jarmila Čížková – 56 kg

„Můj cíl byl shodit alespoň 20 kg. Nakonec mám dole 56 kg. Daleko lépe si mi dýchá, přestaly mě bolet klouby, celkově jsem daleko méně unavená a cítím se mnohem mladší.”

Zobrazit celý příběh

Milan Buška – 21 kg

„Můj moment zlomu nastal, když jsem začal brát léky na zvýšený krevní tlak, řekl jsem si a dost! Díky odborníkům z NUTRIADAPTU jsem nyní o 20 kg lehčí a především zdravější.”

Zobrazit celý příběh

Výsledky klientů prezentované na webu nejsou typické. Výsledky každého klienta jsou individuální. Vždy záleží na přístupu klientů a dodržování navržených doporučení od našich specialistů.

Popis

Udělejte první krok pro úspěšné hubnutí ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

 • Diagnostiku těla na certifikovaném přístroji (% tuku, svalů a vody v těle, metabolický věk, bazální metabolismus, rizikový viscerální tuk, atd.)
 • Posouzení jídelníčku a tipy, jak ho upravit, aby šla vaše váha dolů
 • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav i kondici
 • Motivaci a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí
 • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte ihned 2 ukázkové jídelníčky na celý týden včetně receptů zdarma (ke stažení po odeslání rezervačního formulář)

Co můžete očekávat?

Zjistíme, proč se vám nedaří zhubnout

Na první konzultaci vás změříme na speciálním přístroji, certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Získáte detailní přehled o stavbě svého těla.

Na základě těchto informací nutriční specialista pozná, jaký je váš největší problém při hubnutí a jaké je jeho nejvhodnější řešení.

Diagnostikou zjistíte:

MNOŽSTVÍ NEBEZPEČNÉHO TUKU MEZI VAŠIMI ORGÁNY

Viscerální (vnitřní) tuk se postupně ukládá mezi orgány a může tak negativně působit na správné fungování organismu.

KOLIK POTŘEBUJETE DENNĚ PŘIJMOUT KALORIÍ

Zjistíte, kolik energie potřebuje váš organismus ke své běžné činnosti. Tedy jaký by měl být váš maximální denní příjem kalorií, abyste hubli.

KOLIK MÁTE V TĚLE VODY

Nedostatečná hydratace organismu může stát za řadou zdravotních problémů a bránit vašemu hubnutí.

SLOŽENÍ VAŠEHO TĚLA

Dozvíte se, kolik % tuku, svalů či kostí obsahuje vaše tělo a jaké by měly být vaše ideální hodnoty.

NA KOLIK LET SE CÍTÍ VAŠE TĚLO

Špatná strava a nadváha zkracují život. Metabolický věk vám ukáže, na kolik let se vaše tělo cítí.

Najdeme pro vás nejvhodnější řešení

Specialista vám ihned předá a vysvětlí výsledky diagnostiky. Pro ucelenější pohled se vás poté zeptá na zdravotní historii a váš běžný jídelníček.

Na základě všech těchto dat vyhodnotí, jaké jsou vaše největší problémy, a poradí, jak nejlépe dosáhnete vysněné váhy.

Specialista vám na první konzultaci:

PŘEDÁ A VYSVĚTLÍ VÝSLEDKY DIAGNOSTIKY

Specialista vám detailně vysvětlí jednotlivé výsledky a upozorní na případná rizika, která z nich plynou.

ZKONZULTUJE VÁŠ JÍDELNÍČEK

Specialista s vámi probere stravovací návyky, upozorní na vaše chyby.

NAVRHNE POSTUP PRO DOSAŽENÍ VAŠEHO CÍLE

Na základě výsledků analýz vám specialista navrhne způsob, kterým vás dovede k vaší ideální váze.

Vybudujeme vám zdravé stravovací návyky

Po první konzultaci se sami rozhodnete, jestli se o hubnutí pokusíte sami, nebo zhubnete s námi, v souladu se svým metabolickým typem.

Připravíme vám výživovou strategii na míru tak, aby se vám dobře a snadno dodržovala – v úvahu vezmeme váš životní styl i zdravotní stav.

Naučíme vás, jak správně a zdravě jíst

K výživové strategii dostanete vzorový jídelníček na míru a seznam potravin rozdělený na ty, po kterých budete štíhlí a ty, po kterých přiberete.

Pravidelně se vás budeme ptát, jak se cítíte, co vám chutná a co vám vadí. Společně najdeme stravovací režim, který vás bude bavit.

Nový štíhlý život i bez naší pomoci

Až se za pár měsíců rozloučíme, budete umět jíst tak, že si optimální váhu udržíte navždy.

Obávaný jojo efekt nepřijde a před vámi bude nový, štíhlý život.

Kde vám rádi pomůžeme?

Zobrazit seznam poraden ->

Jihočeský kraj

Písek – třída Národní svobody 468

České Budějovice – Husova 17

/

Jihomoravský kraj

Břeclav – Lidická 3411

Brno – Koliště 13

Brno – Horova 32

Hodonín – Palackého 1018/2

/

Karlovarský kraj

Karlovy Vary – Náměstí Republiky 1068/3

/

Královehradecký kraj

Hradec Králové – Emy Destinnové 233/36

Jičín – Pod Koželuhy 591

Trutnov – Pražská 168

/

Liberecký kraj

Česká Lípa – Hrnčířská 2985

Jablonec nad Nisou – Dvorská 4950/8

Liberec – Husova 29/1

/

Moravskoslezský kraj

Frýdek-Místek – J. V. Sládka 41

Havířov – Hlavní třída 386 (objekt Lučina)

Karviná – Fryštátská 9/64

Opava – Dolní náměstí 20

Ostrava – Porubská 708/16

Ostrava – nám Msgre Šrámka 5

Ostrava – Sadová 1892/41

Třinec – 1.Máje 123

/

Olomoucký kraj

Olomouc – Horní lán 1328/6, Nová Ulice

Prostějov – Olomoucká 3199/1a

Šumperk – Langrova 3140/25

/

Pardubický kraj

Chrudim – ulice Obce Ležáků 835

Pardubice – Nábřeží Závodu Míru 2737

Svitavy – Svitavská 665

Ústí nad Orlicí – T. G. Masaryka 128

/

Plzeňský kraj

Plzeň – Zbrojnická 1

Rokycany – Srbova 216/1

/

Praha

Praha 1 – Vodičkova 19

Praha 2 – Slezská 28

Praha 4 – Budějovická 11

Praha 4 – Opatovská 1753/12

Praha 5 – Radlická 117

Praha 5 – Drtinova 363/22

Praha 6 – V. P. Čkalova 26

Praha 8 – Sokolovská 59

Praha 9 – Vysočanská 382/20

/

Středočeský kraj

Benešov – Hráského 531

Beroun – V Pražské bráně 74/2

Kladno – Poděbradova 3329

Kolín – Jaselská 875

Mělník – Legionářů 73

Mladá Boleslav – Zalužanská 1463

Poděbrady – Husova 6/17

Příbram – nám. Arnošta z Pardubic 156

/

Ústecký kraj

Děčín – Sládkova 1062

Chomutov – Zborovská 1760/3

Litoměřice – Svatojiřská 596/32

Most – SNP 2526/60

Teplice – Školní 1019/19

Ústí nad Labem – Bratislavská 1369/6

/

Vysočina

Havlíčkův Brod – Humpolecká 217

Jihlava – Mrštíkova 16

/

Zlínský kraj

Valašské Meziříčí – Králova 1283

Zlín – náměstí T.G. Masaryka 2433

Jde o vaše zdraví. Každá minuta se počítá. Konzultaci neodkládejte. Udělejte první krok již dnes!

Je to jednodušší, než si myslíte

  1. Vyplníte rezervační formulář, naše asistentka se s vámi do dvou pracovních dní spojí a domluvíte si společně termín nezávazné konzultace.

  1. Konzultace stojí 200 Kč a platí se až ji absolvujete.

  1. Nezávazná konzultace trvá 45 minut. V rámci ní vám uděláme základní diagnostiku (bioimpedanční analýzu). Výsledky vaší diagnostiky porovnáme s databází více než 30 000 klientů, kteří prošli našimi programy. Díky tomu můžeme v návrhu Plánu redukce hmotnosti / zdravého přibírání eliminovat “slepé” uličky a celý proces urychlit.

  1. Pohovoříte si s naším výživovým specialistou, proberete vaše cíle, vysvětlíme vám jak se s námi dostanete na ideální hmotnost a co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi – dlouhodobě.

  1. Pojďte do toho s námi a hubněte tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle cítil/a.

Rezervujte si konzultaci dnes, získáte od nás 2 ukázkové jídelníčky, včetně receptů ze sezónních surovin. Můžete si je stáhnout ihned po odeslání formuláře.

Garance až -1,5 kg / týden při dodržení výživových zásad našich specialistů

načítá se objednávkový formulář

Výživové poradenství zajišťuje

Proč Nutriadapt?

Stejně jako je normální se starat o své zdraví a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k lékaři.

Je přirozené si udržovat zdravou hmotnost. Je-li vysoká, výrazně nám zhoršuje kvalitu života. Od zadýchávání se do schodů, estetického hlediska, zhoršení civilizačních chorob, jako je mj. cukrovka nebo vysoký cholesterol, až po kratší dobu života. Je správné se o své tělo v různých etapách života starat tak, abyste dokázali naplnit váš cíl a mít tak „RADOST ZE SEBE“. A my vám s tím rádi pomůžeme.

Protože u nás najdete pouze vysoce kvalifikované odborníky na úpravu hmotnosti.

Všichni naši zaměstnanci musí projít velice intenzivním vzdělávacím procesem zakončeným odbornou zkouškou. Zaměstnanci se musí neustále vzdělávat, proto navíc u nás také najdete specialisty na hubnutí dětí, sportovní výživu apod.

Náš výživový systém NUTRIADAPT je výsledkem nespočetného množství ověřených klinických studií.

Opírá se o fakta, nikoliv o domněnky nebo nepodložené studie. Bude vám zpracována gramážová kuchařka v osobním výživovém plánu, kde lze upravovat energetickou hodnotu i četnost porcí, a to v rozmezí 2–6 jídel denně. Osobní výživový plán respektuje i vaše chuťové preference. Potraviny, které vám nechutnají, se automaticky do osobního výživového plánu nezařadí.